Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμπιστοσύνη στον εμπειρότερο τότε... (δεν ειρωνεύομαι, δεν έχω/είχα iphone)

 

:p δεν το λεω σαν εμπειροτερος, απλα, αν ειχε προβλημα το κουμπι, δεν θα δουλευε και σωστα.

Στο κατω κατω, ας κανει και καμια γρατζουνια στο κινητο, και μετα το αλλαζει με αλλο.:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ε, καλά ακόμα δεν το πήρα, ας μην το αλλάζω! Σκοπεύω να ξεπεράσω τα 4 χρόνια του προηγούμενου :p

 

Γενικά διαβάζω οτι παίζει πολύ αυτή η χαλαρότητα, οπότε δεν το κουράζω άλλο.

Του φοράω και μια switcheasy numbers και είναι εντελώς καλυμμένο το κουμπί, οπότε μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

:p δεν το λεω σαν εμπειροτερος, απλα, αν ειχε προβλημα το κουμπι, δεν θα δουλευε και σωστα.

Στο κατω κατω, ας κανει και καμια γρατζουνια στο κινητο, και μετα το αλλαζει με αλλο.:p

 

Αν είναι έτσι οκ... :) :P

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τους κατόχους:

Παιδιά, από γρατζουνιές και χτυπηματάκια out of the box πώς τα πάμε?

Έχουμε τίποτα κρούσματα ή ανήκουν στο παρελθόν?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μετα από ένα μηνα χωρις καμια θηκη η ζελατινα δεν εχει το παραμικρο πουθενα. Λευκο ασημι
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μετα από ένα μηνα χωρις καμια θηκη η ζελατινα δεν εχει το παραμικρο πουθενα. Λευκο ασημι

Ευχαριστώ για την απάντηση. Περισσότερο με ενδιαφέρει για γρτζουνιές από το εργοστάσιο.

Σκέφτομαι να κάνω το βήμα της απόκτησής του, αλλά αν είναι σαν το 5άρι, να το παίζω κορώνα γράμματα για το πώς θα βγεί από το κουτί, άστο καλύτερα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλω, αν μπορεις δες την αποδειξη αγορας και πες μου αν αναφεει κατι για επιστροφη μεσα σε Χ μερες.

 

Τελος καλο, ολα καλα λοιπον :)

Ευτυχως!!

 

Γιαννη σε μηλα δε δεχονται επιστροφη, με την αιτιολογια ότι εγινε ενεργοποιηση και δε μπορουν να το ...μεταπωλησουν!!!

Στο λεω από εμπειρια στο τελευταιο μινι ρετινα...

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη σε μηλα δε δεχονται επιστροφη, με την αιτιολογια ότι εγινε ενεργοποιηση και δε μπορουν να το ...μεταπωλησουν!!!

Στο λεω από εμπειρια στο τελευταιο μινι ρετινα...

Άρα, τα μεταπωλούν τα υπόλοιπα? Έτσι εξηγείται γιατί μου έτυχε γρατζουνισμένο Note2

:lol::lol::lol: ντροπή!!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μετα από ένα μηνα χωρις καμια θηκη η ζελατινα δεν εχει το παραμικρο πουθενα. Λευκο ασημι

 

Εννοεί αν ήταν χτυπημένο από το εργοστάσιο...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί αν ήταν χτυπημένο από το εργοστάσιο...

 

Ναι αυτο εννοω. Αλλα αφου λεει οτι δεν εχει το παραμικρο δημαδι, δεν θα ειχε και απο το εργοστασιο.

 

Κανεις αλλος να απαντησει???

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εννοω. Αλλα αφου λεει οτι δεν εχει το παραμικρο δημαδι, δεν θα ειχε και απο το εργοστασιο.

 

Κανεις αλλος να απαντησει???

Και εγώ δεν είδα κάτι. AT&T συσκευή.

 

ΥΓ: Το πηρες αποφαση; Πως και έτσι;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν είδα κάτι. AT&T συσκευή.

 

ΥΓ: Το πηρες αποφαση; Πως και έτσι;

 

Προσπαθω να κρατηθω, αλλα το πνευμα των γιορτων δεν με αφηνει! :rolleyes:

 

Εσυ δεν ειχες παρει τελικα το 5;;:confused:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγω ναι, έχω το 5. Ο αδερφός μου έχει το 5S.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εννοω. Αλλα αφου λεει οτι δεν εχει το παραμικρο δημαδι, δεν θα ειχε και απο το εργοστασιο.

 

Κανεις αλλος να απαντησει???

Και ο αδερφος μου πηρε μαυρο και ενας φιλος χωρις κανενα πρόβλημα. Και γενικα δεν εχω διαβασει πουθενα ότι καποιος πηρε 5s με καποιο σημαδι.

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Και ο αδερφος μου πηρε μαυρο και ενας φιλος χωρις κανενα πρόβλημα. Και γενικα δεν εχω διαβασει πουθενα ότι καποιος πηρε 5s με καποιο σημαδι.

 

Ωραια, σε μενα θα τυχει! :lol::lol::lol:

Φτου σκορδα!!:X

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω πάλι και μήπως γίνομαι γραφικός...αν θέλω να αγοράσω ένα Apple iphone 5S - 32GB A1533 (GSM) από εξωτερικό, θα έχει πρόβλημα με το LTE? Γιατί το site της Apple γράφει για LTE A1457? Κάποιος "δοκιμασμένος"?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά. Εδώ και 2 μέρες είμαι κάτοχος ενός 5s space gray. Σε σχέση με το 4s(αδελφού) κ 4 η οθόνη του 5S σε foul φωτεινότητα είναι ποιο κίτρινη. Γνωρίζεται τον λόγο? Είναι φυσικό η έχει θέμα? Επίσης αυτό έχει παρατηρηθεί σε πολλά 5s και 5c σε σχέση με 4ρια και 4s. Έχω δει και άλλα 5S κ 5C σε καταστήματα και παρατήρησα σε foul φωτεινότητα ότι την κιτρινίλα λίγο πολύ την έχουν. Έχω 10 μέρες DOA και είμαι επίφοβος για αλλαγή μιας και δεν έχω άλλο πρόβλημα τύπου σημάδια από εργοστάσιο, μπαταριά. Η γνώμη σας θα μου είναι χρήσιμη!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν υπάρχει κάτι να σε απασχολεί εκτός βέβαια και αν είναι πολύ έντονο το φαινόμενο. Σε γενικές γραμμές παρατηρούνται διαφορές στις οθόνες αυτών των συσκευών και δεν μπορει να σου εγγυηθεί κάποιος ότι και η επόμενη δεν θα είναι ίδια ή χειροτερη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

audi7

 

Αν θέλεις να διαπιστώσεις ότι όντως δεν έχει πρόβλημα η οθόνη, σύγκρινέ το με κάποιο άλλο 5 ή 5S.

Δεν είναι πιο κίτρινη η οθόνη, απλά είναι ρυθμισμένη (calibrated) ώστε να δείχνει πιο θερμά τα χρώματα. Μη μπαίνεις στη διαδικασία να το συγκρίνεις με τις οθόνες των 4/4S ή πολύ περισσότερο με το 3GS, το οποίο έχει πολύ πιο ψυχρά χρώματα (τείνουν προς το μπλε) απ όλα τα άλλα iPhones.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

audi7

 

Αν θέλεις να διαπιστώσεις ότι όντως δεν έχει πρόβλημα η οθόνη, σύγκρινέ το με κάποιο άλλο 5 ή 5S.

Δεν είναι πιο κίτρινη η οθόνη, απλά είναι ρυθμισμένη (calibrated) ώστε να δείχνει πιο θερμά τα χρώματα. Μη μπαίνεις στη διαδικασία να το συγκρίνεις με τις οθόνες των 4/4S ή πολύ περισσότερο με το 3GS, το οποίο έχει πολύ πιο ψυχρά χρώματα (τείνουν προς το μπλε) απ όλα τα άλλα iPhones.

Έχω δει και άλλα 5S κ 5C σε καταστήματα και παρατήρησα σε foul φωτεινότητα ότι την κιτρινίλα λίγο πολύ την έχουν

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τα android αλλά η επιστροφή στο iPhone ήταν αναπόφευκτη, έστω και με αιμορραγία τσέπης, να ησυχάσει και το κεφάλι μου για τρία χρόνια τουλάχιστον, από τις custom rom και τα αν και πότε θα πάρω kit Kat ή Lila pause...από μπαταρία χρήση έχει κανείς screenshot να δούμε πως παει ; Επίσης πώς γίνεται η φωτεινοτητα να μην κατεβαίνει μέχρι το 0% αλλά μέχρι 20% ας πουμε Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Περι αναφορας DOA, εχει να κανει με τον τελικο πελάτη - καταναλωτή. Αλλωστε ο πωλητής μεταπωλητής δεν το ανοιγει για να ξέρει αν ειναι λειτουργικό. Κανονικά σφραγισμένο το παίρνεις.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Άρα και μόνος σου λες ότι δεν ειναι θεμα προβλήματος αλλά χαρακτηριστικού της συσκευής.

Iσως απλά το ψάχνω κ με άλλες συσκευές 5s. Αλλα σε σχέση με το 4 κ 4s κιτρινίζει!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...