Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σου Φίλε ,

Χαίρομαι που είσαι και εσύ οπαδός του Juan Pablo , αν και μας άφησε νωρίς από την F1 ( χχχ )

( Άσχετο αλλά είναι δυνατόν να είναι στην F1 αυτοί οι τύποι και να λείπει ο κορυφαίος ( μαζί με τον Mika Hakinnen ) οδηγός??)

Στο θέμα μας τώρα :

Χαίρομαι που από Blackberry είσαι ευχαριστημένος με το lumia .Κανένα άλλο κινητό ( galaxy s3 , i phone κτλ) δεν με είχε εξυπηρετήσει επαγγελματικά όσο το Blackberry ( κυρίως λόγω του email και λόγω της αυτονομίας του)

Επειδή όμως υστερεί σε άλλους τομείς ( οθόνη , serfing , φωτογραφίες ) σκεφτομαι την άμεση αντικατάστασή του .

Δεν με νιάζει τόσο πολύ για το led notification , όσο το να έχω άμεσο mail ( επαγγελματικό εννοώ όχι τύπου gmail κ.τ.λ.)

Ελπίζω να μην το μετανιώσω

 

Ευχαριστώ πολύ !!

Παρανόηση, δεν είχα bb πριν αλλά πάλι Nokia.....:)

Μην ξεχνάς τον τρελο Jean (Alesi)....XAXAXA

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα εχω 920 δανιας υπαρχει τροπος να φλασαρω την amber αλλης χωρας οπου να υποστηρίζει την εφαρμογή απο το sysapp call+sms block?Αν το κάνω θα χάσω την εγγύηση ?
Link to comment
Share on other sites

Παρανόηση, δεν είχα bb πριν αλλά πάλι Nokia.....:)

Μην ξεχνάς τον τρελο Jean (Alesi)....XAXAXA

 

Sorry φίλε μου ,

Από το led notification συμπέρανα ότι είχες BB

 

Anyway , όλα καλά , μάλλον θα προβώ άμεσα σε αγορά lumia black 920..

 

Όσο για τον Jean ( Alesi) συμφωνώ , αλλά (μιας και πάμε αρκετά πίσω) μην ξεχνάμε και τον κορυφαίο επίσης οδηγό Nigel Mansell !!!

( Για όσους δεν θυμούνται , ας δουν σε βίντεο Senna Vs Masell monaco 1992)

Αλήθεια πόσοι κορυφαίοι τέτοιοι οδηγοί τρέχουν σήμερα ?? (Ρητορική ερώτηση )

 

Ας με συγχωρήσουν οι moderators που βγήκα εκτός θέματος ...

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και απο μενα. Την πολυτιμη βοηθεια σας θα ηθελα...

Ειμαι πρωην κατοχος 12 android κινητων και μεχρι προσφατως ειχα ενα galaxy s4.

Μου αρεσε η φωτογραφικη του και η οθονη του αλλα το εδωσα για αλλους λογους. (οποιος θελει τους αναλυω)

Σκεφτομαι να μην ξαναδωσω τοσα χρηματα και να παω σε Lumia 920.

Eιναι καλη η κινηση? με φοβιζει λιγο το περιβαλλον win8 μιας και δεν εχω ιδεα πως ειναι σε κινητο.

Με ενδιαφερουν καποια βασικα πραγματα:

 

1) Πολυ καλη φωτογραφικη μηχανη + πολυ καλο 1080p βιντεο (αλλοι λενε υπερτερει το s3 αλλοι λενε το lumia)

 

2) Καλο gps

 

3) Παιχνιδια οχι τοσο, κανα app να περναω την ωρα μου. (αληθεια απο games τι λεει? την παλευει ο 2πυρηνος? Εχει βαρια games to win8 οπως και στο android?)

 

4) Καλη κατασκευη και καλη οθονη. (οθονη + κατασκευη με καλυπτει το ειδα απο κοντα)

 

Αυτα κυριως με ενδιαφερουν μιας και εχω μικρο παιδι και δεν εχω βιντεοκαμερα+φωτογραφικη και θελω κατι καλο.

Του S4 με καλυπτε πληρως και το βιντεο και οι φωτο εκτος απο την νυχτα η τον χαμηλο φωτισμο. Εκει ειχε θεμα.

Συγγνωμη για το μακροσκελες κειμενο αλλα η βοηθεια σας ειναι καταλυτικη για μενα γιατι σκεφτομαι για αγορα αυριο απο birdphone (με ενημερωσαν οτι θα βγαζει λογοτυπο στο startup αντι για vodafone μια αλλη εταιρια e-...κατι δεν θυμαμαι καλα).

Σας ευχαριστω εκ των προταιρων και ανεμεννω εναγωνιως τις απαντησεις σας.

Φιλικα

Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και απο μενα. Την πολυτιμη βοηθεια σας θα ηθελα...

Ειμαι πρωην κατοχος 12 android κινητων και μεχρι προσφατως ειχα ενα galaxy s4.

Μου αρεσε η φωτογραφικη του και η οθονη του αλλα το εδωσα για αλλους λογους. (οποιος θελει τους αναλυω)

Σκεφτομαι να μην ξαναδωσω τοσα χρηματα και να παω σε Lumia 920.

Eιναι καλη η κινηση? με φοβιζει λιγο το περιβαλλον win8 μιας και δεν εχω ιδεα πως ειναι σε κινητο.

Με ενδιαφερουν καποια βασικα πραγματα:

 

1) Πολυ καλη φωτογραφικη μηχανη + πολυ καλο 1080p βιντεο (αλλοι λενε υπερτερει το s3 αλλοι λενε το lumia)

 

2) Καλο gps

 

3) Παιχνιδια οχι τοσο, κανα app να περναω την ωρα μου. (αληθεια απο games τι λεει? την παλευει ο 2πυρηνος? Εχει βαρια games to win8 οπως και στο android?)

 

4) Καλη κατασκευη και καλη οθονη. (οθονη + κατασκευη με καλυπτει το ειδα απο κοντα)

 

Αυτα κυριως με ενδιαφερουν μιας και εχω μικρο παιδι και δεν εχω βιντεοκαμερα+φωτογραφικη και θελω κατι καλο.

Του S4 με καλυπτε πληρως και το βιντεο και οι φωτο εκτος απο την νυχτα η τον χαμηλο φωτισμο. Εκει ειχε θεμα.

Συγγνωμη για το μακροσκελες κειμενο αλλα η βοηθεια σας ειναι καταλυτικη για μενα γιατι σκεφτομαι για αγορα αυριο απο birdphone (με ενημερωσαν οτι θα βγαζει λογοτυπο στο startup αντι για vodafone μια αλλη εταιρια e-...κατι δεν θυμαμαι καλα).

Σας ευχαριστω εκ των προταιρων και ανεμεννω εναγωνιως τις απαντησεις σας.

Φιλικα

Γιωργος

 

1,2 και 4 θα σε καλυψει με το παραπάνω. Για παιχνίδια δεν ξέρω αλλα κάτι λίγα που δοκίμασα δεν έχουν προβλήματα. Χαλαρά.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλε demon το Lumia δεν θα σε απογοητεύσει σε τίποτα, κατασκευή και οθόνη όπως είπες άπαιχτη,GPS πολύ καλό και γρήγορο, παιχνίδια υπάρχουν και αρκετά καλά, φωτογραφική και βιντεο δεν παίζονται, να δεις φωτο το βράδυ..

αλλά όλα παίζονται και στην μετάβαση σου σε νέο οικοσύστημα και αν είσαι διατεθειμένος να υποστείς τις όποιες ελλείψεις υπάρχουν σε wp8.

Aν ναι, το κινητακι θα σε ικανοποιήσει και είναι σε ασυναγώνιστη τιμή πλέον..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.

Την αποψη σας οτι θα με καλυψει η καμερα του στις απαιτησεις μου, το λετε σε σχεση με ενα s3 η ενα s4, η γενικα οτι εχει καλη καμερα?

Ειμαι διατεθημενος να μπω σε ενα νεο οικοσυστημα αρκει η καμερα του να ειναι σε καλυτερα επιπεδα απο αυτη του s3...Αν ηταν στα ιδια με του s4 ακομα καλυτερα, αλλα οσα συγκριτικα και να διαβασω στο ιντερνετ ο ενας λεει καλυτερη ο αλλος λεει χειροτερη (την μερα λενε οτι θολωνει και δεν πιανει καλα τις λεπτομερειες οπως ενα galaxy) οποτε δεν βγαζω ακρη. Γιαυτο ρωταω εσας που το εχετε δουλεψει και ξερετε. Αν ειχατε δουλεψει και πιο παλια ενα s3 η ενα s4 και τωρα το lumia 920, τοτε θα ειχατε απολυτο μετρο συγκρισης.

Ελπιζω να το αποφασισω και να προβω αυριο στην αγορα του και να μπω στην παρεα σας.!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.

Την αποψη σας οτι θα με καλυψει η καμερα του στις απαιτησεις μου, το λετε σε σχεση με ενα s3 η ενα s4, η γενικα οτι εχει καλη καμερα?

Ειμαι διατεθημενος να μπω σε ενα νεο οικοσυστημα αρκει η καμερα του να ειναι σε καλυτερα επιπεδα απο αυτη του s3...Αν ηταν στα ιδια με του s4 ακομα καλυτερα, αλλα οσα συγκριτικα και να διαβασω στο ιντερνετ ο ενας λεει καλυτερη ο αλλος λεει χειροτερη (την μερα λενε οτι θολωνει και δεν πιανει καλα τις λεπτομερειες οπως ενα galaxy) οποτε δεν βγαζω ακρη. Γιαυτο ρωταω εσας που το εχετε δουλεψει και ξερετε. Αν ειχατε δουλεψει και πιο παλια ενα s3 η ενα s4 και τωρα το lumia 920, τοτε θα ειχατε απολυτο μετρο συγκρισης.

Ελπιζω να το αποφασισω και να προβω αυριο στην αγορα του και να μπω στην παρεα σας.!

 

Από το S3 το lumia 920 έχει πολύ καλύτερη κάμερα ειδικά με την βελτίωση της τελευταίας αναβάθμισης (Amber) έχει ακόμη καλύτερη και τραβά τέλειες φώτο και τη μέρα και το βράδυ. Με το s4 που έχω συγκρίνει με του φίλου μου, στις νυχτερινές το 920 είναι 2-3 σκαλοπάτια πιο πάνω. Την ημέρα είναι παρόμοιας καθαρότητας. Και βίντεο τραβάει πολύ καλό και εδώ παίζει ρόλο και το OIS...

Link to comment
Share on other sites

Από το S3 το lumia 920 έχει πολύ καλύτερη κάμερα ειδικά με την βελτίωση της τελευταίας αναβάθμισης (Amber) έχει ακόμη καλύτερη και τραβά τέλειες φώτο και τη μέρα και το βράδυ. Με το s4 που έχω συγκρίνει με του φίλου μου, στις νυχτερινές το 920 είναι 2-3 σκαλοπάτια πιο πάνω. Την ημέρα είναι παρόμοιας καθαρότητας. Και βίντεο τραβάει πολύ καλό και εδώ παίζει ρόλο και το OIS...

 

Ετσι οπως μου τα λες αν την μερα ειναι εστω τα ιδια με ενα s4 τοτε για μενα ειναι η τελεια καμερα γιατι το s4 την μερα ηταν αψογο. Σε σουρουπο ομως δεν ηταν καθολου καλο.

Το καταλαβαινω το σκηνικο με το οις αλλα σε βιντεο ηταν τοσο καλο οσο το s4 στην λεπτομερεια; σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως μου τα λες αν την μερα ειναι εστω τα ιδια με ενα s4 τοτε για μενα ειναι η τελεια καμερα γιατι το s4 την μερα ηταν αψογο. Σε σουρουπο ομως δεν ηταν καθολου καλο.

Το καταλαβαινω το σκηνικο με το οις αλλα σε βιντεο ηταν τοσο καλο οσο το s4 στην λεπτομερεια; σε ευχαριστω

 

Ναι είναι πολύ καλό και στο βιντεο και στις φώτο ειδικά τώρα με τις καινούριες εφαρμογές απ τη Nokia... όπως το Nokia Pro Cam.

Εγώ είχα το 920 και πήρα το 925 για να φανταστείς πόσο ικανοποιημένος έμεινα... ;)

 

Α σου έστειλα και ένα PM. Δες λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως μου τα λες αν την μερα ειναι εστω τα ιδια με ενα s4 τοτε για μενα ειναι η τελεια καμερα γιατι το s4 την μερα ηταν αψογο. Σε σουρουπο ομως δεν ηταν καθολου καλο.

Το καταλαβαινω το σκηνικο με το οις αλλα σε βιντεο ηταν τοσο καλο οσο το s4 στην λεπτομερεια; σε ευχαριστω

 

Και μενα το προηγούμενο κινητό ήταν το S3. Μέχρι τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος με τις φωτογραφίες και βίντεο, φυσικά το βράδυ δεν το συζητάω καν.

Ανέφερες επίσης οτι έχεις παιδί. Επειδή σε γενικές γραμμές τα μικρά δε κάθονται ακίνητα, στο galaxy υπάρχει το καλό οτι τραβάει άμεσα τις φώτο, εδώ υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση λόγω του οτι περιμένει πρώτα να κάνει focus και μέχρι να πάρω χαμπάρι να πατάω τέρμα το κουμπάκι της κάμερας χωρίς να περιμένω το focus επειδή έχει δύο στάδια, μου έβγαιναν όλες κουνημένες. Ωστόσο για καλό και για κακό υπάρχει και η smart cam που τραβάει 10 συνεχόμενες λήψεις και μετά διαλέγεις αυτή που θες.

Από βίντεο ρίξε καλύτερα στο youtube μια ματιά να δεις βίντεο τραβηγμένα με το 920 ειδικά μετά την amber που υπάρχει και η εφαρμογή pro cam όπως αυτό για παράδειγμα:

Αν παρατηρήσεις έχουν προσθέσει και τη δυνατότητα για 1.8x zoom χωρίς να υπάρχουν απώλειες. Επίσης όπως είπαν πιο πάνω το ois κάνει διαφορά όπως και τα ειδικά μικρόφωνα όταν είσαι σε συναυλίες για να μην παραμορφώνεται ο ήχος και να ακούς καθαρά.

Παιχνίδια θα βρεις αρκετά και τα πιο γνωστά υπάρχουν, φυσικά δεν υπάρχει πρόβλημα ακόμη και με τα "βαριά" παιχνίδια.

Τσέκαρε εδώ να δεις μερικούς τίτλους:

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/xbox-games

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και απο μενα. Την πολυτιμη βοηθεια σας θα ηθελα...

Ειμαι πρωην κατοχος 12 android κινητων και μεχρι προσφατως ειχα ενα galaxy s4.

Μου αρεσε η φωτογραφικη του και η οθονη του αλλα το εδωσα για αλλους λογους. (οποιος θελει τους αναλυω)

Σκεφτομαι να μην ξαναδωσω τοσα χρηματα και να παω σε Lumia 920.

Eιναι καλη η κινηση? με φοβιζει λιγο το περιβαλλον win8 μιας και δεν εχω ιδεα πως ειναι σε κινητο.

Με ενδιαφερουν καποια βασικα πραγματα:

 

1) Πολυ καλη φωτογραφικη μηχανη + πολυ καλο 1080p βιντεο (αλλοι λενε υπερτερει το s3 αλλοι λενε το lumia)

 

2) Καλο gps

 

3) Παιχνιδια οχι τοσο, κανα app να περναω την ωρα μου. (αληθεια απο games τι λεει? την παλευει ο 2πυρηνος? Εχει βαρια games to win8 οπως και στο android?)

 

4) Καλη κατασκευη και καλη οθονη. (οθονη + κατασκευη με καλυπτει το ειδα απο κοντα)

 

Αυτα κυριως με ενδιαφερουν μιας και εχω μικρο παιδι και δεν εχω βιντεοκαμερα+φωτογραφικη και θελω κατι καλο.

Του S4 με καλυπτε πληρως και το βιντεο και οι φωτο εκτος απο την νυχτα η τον χαμηλο φωτισμο. Εκει ειχε θεμα.

Συγγνωμη για το μακροσκελες κειμενο αλλα η βοηθεια σας ειναι καταλυτικη για μενα γιατι σκεφτομαι για αγορα αυριο απο birdphone (με ενημερωσαν οτι θα βγαζει λογοτυπο στο startup αντι για vodafone μια αλλη εταιρια e-...κατι δεν θυμαμαι καλα).

Σας ευχαριστω εκ των προταιρων και ανεμεννω εναγωνιως τις απαντησεις σας.

Φιλικα

Γιωργος

 

Ως πατέρας και εγώ σου λέω +1. Ότι έγραψες τι έχει - κάνει και με το παραπάνω. Ακόμη και στα παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους Κατα τις 9.30 θα παω να το παρω πειστηκα με τις απαντησεις σας.

Θα το παρω και θα σας πω εντυπωσεις σε σχεση με την ναυαρχιδα της sam το S4.

@atlantian: Το S4 ειχε burst shot μεχρι 20 συνεχομενες πολυ γρηγορες φωτο. ΑΛΛΑ επρεπε να εχεις απλετο φως για να βγουν καθαρες.

Και 500 να τραβαγες εντος σπιτιου που ηταν αρκετα φωτεινο ολες κουνημενες εβγαιναν. Επισης παντα κανω focus πριν τραβηξω φωτο.

Εντυπωσιακο το lossless zoom.!

Το πρωτο πραγμα που θα κανω μολις το παρω ειναι να τραβηξω φωτο και βιντεο για να τις συγκρινω με αυτες του s4.

Θα τραβηξω απευθειας απο το προγραμμα του η θα πρεπει να κατεβασω πρωτα κατι για να δω καλυτερα αποτελεσματα? (κατι για lenses διαβασα καπου).

Update σε amber θα μου κανει μονο του οπως και στα android με το που συνδεθω σε wifi η οχι?

Η συσκευη θα αγοραστει απο birdphone και μου ειπαν οτι αντι για vodafone στο boot θα γραφει μια εταιρια e-κατι. δεν ξερω αν παιζει ρολο στην αναβαθμιση...αν μπορω να δω κατι απο Serial η κατι τετοιο...

Link to comment
Share on other sites

Το HERE DRIVE θελει δεδομενα? το εβαλα χθες και μου ελεγε οτι δεν ειναι δυνατη η αναζητηση και εβγαζε ενα κουμπι που ελεγε offline

search. Χαρτη εχω κατεβασει.

 

Μολις διαπιστωσα οτι δεν δουλευει ο φορτιστης , οταν το βαζω στην πριζα δεν δειχνει να φορτιζει δοκιμασα με Usb στο λαπτοπ και δουλευει

αντιμετωπισε κανεις κατι ιδιο? να παω nokia care?

Edited by snakething
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει 2 lumia 920. ΤΟ ενα ειναι e-plus και το αλλο vodafone. Ποιο απο τα 2 να παρω? Εχουν την ιδια τιμη ιδια specs.

H κοπελα στο κεντρο αναφερει οτι ειναι τα ιδια ακριβως απλα αλλαζει το λογοτυπο.

Θα περιμενω απαντηση σας να παω για παραλαβη αν καποιος γνωριζει κατι.

Ευχαριστω

 

 

edit: Mαλλον παω για vodafone πιο πολυ γιατι το e-plus ειναι γερμανικη εταιρια κινητης και αγνωστη σε μενα. Λογικα πανομοιοτυπα ειναι.

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους Κατα τις 9.30 θα παω να το παρω πειστηκα με τις απαντησεις σας.

Θα το παρω και θα σας πω εντυπωσεις σε σχεση με την ναυαρχιδα της sam το S4.

@atlantian: Το S4 ειχε burst shot μεχρι 20 συνεχομενες πολυ γρηγορες φωτο. ΑΛΛΑ επρεπε να εχεις απλετο φως για να βγουν καθαρες.

Και 500 να τραβαγες εντος σπιτιου που ηταν αρκετα φωτεινο ολες κουνημενες εβγαιναν. Επισης παντα κανω focus πριν τραβηξω φωτο.

Εντυπωσιακο το lossless zoom.!

Το πρωτο πραγμα που θα κανω μολις το παρω ειναι να τραβηξω φωτο και βιντεο για να τις συγκρινω με αυτες του s4.

Θα τραβηξω απευθειας απο το προγραμμα του η θα πρεπει να κατεβασω πρωτα κατι για να δω καλυτερα αποτελεσματα? (κατι για lenses διαβασα καπου).

Update σε amber θα μου κανει μονο του οπως και στα android με το που συνδεθω σε wifi η οχι?

Η συσκευη θα αγοραστει απο birdphone και μου ειπαν οτι αντι για vodafone στο boot θα γραφει μια εταιρια e-κατι. δεν ξερω αν παιζει ρολο στην αναβαθμιση...αν μπορω να δω κατι απο Serial η κατι τετοιο...

 

burst shot δεν εχει καλο. Τουλαχιστον εμενα δε με ικανοποιει καθως μου δινει την εντυπωση οτι ειναι χαμηλοτερης αναλυσης.

Να κατεβασεις το pro cam της νοκια. Lenses ειναι επιλογη για να βγαλει φωτογραφια με αλλο προγραμμα εκτος του default

Amber θα κανει αν την εχει βγαλει ο παροχος και αφου συνδεθεις με wifi. Εχει και επιλογη για αναζητηση αναβαθμισης

Απο birdphone το συγκεκριμενο δε θα το αγοραζα. Πολλοι εδω εχουν γραψει οτι τους εβγαλε προβλημα και φοβαμαι μην πεσανε σε ελαττωματικη παρτιδα.

Looseness zoom αν δε κανω μεγαλο λαθος εχει μονο το 1020.

Αυτα!

 

EDIT: Aσχετο με το παραπανω ποστ. Χθες το βραδυ ειχα 89% μπαταρια. Τραβηξα μια φωτογραφια σε εσωτερικο χωρο και μου εμφανιστηκε το κυκλακι πανω δεξια που νομιζω υποδηλωνει τη χρηση gps. To πρωι που σηκωθηκα ειχα μολις 12% μπαταρια και το κυκλακι ηταν ακομα εκει. Μολις βγηκα απο το σπιτι μετα απο λιγο εξαφανιστηκε. Ενδεχομενως να προκειται για bug, να μη βρισκει σημα δηλαδη και να ψαχνει συνεχεια, και εγω θα απενεργοποιησω το gps σε φωτογραφιες.

Edited by morfeas-dsl-
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει 2 lumia 920. ΤΟ ενα ειναι e-plus και το αλλο vodafone. Ποιο απο τα 2 να παρω? Εχουν την ιδια τιμη ιδια specs.

H κοπελα στο κεντρο αναφερει οτι ειναι τα ιδια ακριβως απλα αλλαζει το λογοτυπο.

Θα περιμενω απαντηση σας να παω για παραλαβη αν καποιος γνωριζει κατι.

Ευχαριστω

 

 

edit: Mαλλον παω για vodafone πιο πολυ γιατι το e-plus ειναι γερμανικη εταιρια κινητης και αγνωστη σε μενα. Λογικα πανομοιοτυπα ειναι.

 

Αν δεν σε ενδιαφέρει το Data Sense, μην πάρεις το Vodafone... H GDR2 έκδοση που βάζει η Vodafone (ανεξαρτήτου χώρας) δεν έχει το data sense !

Βέβαια, με λίγο ψάξιμο μπορείς εύκολα να αλλάξεις rom σε άλλη unbranded (πχ στην ελληνική), οπότε ούτε λογότυπα στην αρχή θα έχεις, και θα έχεις και το data sense ...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή διάβασα διάφορα περί κάμερας..

Όσα θα αναφέρω είναι προ-amber επομένως πριν από τις βελτιώσεις στην κάμερα!

Οι φωτό την μέρα σε πολύ έντονο φως ήταν εξαιρετικές σε χρώματα αλλά χάνανε λίγο σε καθαρότητα..σε σχέση με s3.

Σε νορμάλ συνθήκες ήταν καλύτερες, όσο για σούρουπο, βράδυ, κλπ απλά 10 σκαλιά πιο πάνω από κάθε κινητό (για να μην επεκταθώ..).

Το ζουμ του δεν είναι ότι καλύτερο (οπως και σε όλα τα κινητα πλην 1020 και 808) αλλά δεν χρειάζεται και πολύ..

Επειδή είμαι λάτρης των "ιπτάμενων" φωτογραφιών (δηλ λήψη ενώ βρίσκομαι στον αερα) και είναι κάτι που απαιτεί απόλυτη ταχύτητα, πατάω το κουμπι της φωτό από πριν να εστιάσει και την στιγμή που χρειάζεται το πιέζω τέρμα για την φωτό! Με ISO 100 (δηλ. μέρα καλύτερα..) βγαίνουν καθαρότητες χωρίς ίχνος κουνήματος! Για όποιον κατάλαβε τι εννοώ, αυτό με τα παιδιά που αναφέρατε δεν είναι τπτ. Θα τα βγάζετε άψογες φωτό!

Βίντεο τρελό και το ΟΙS εξαφανίζει σχεδόν κάθε τρέμουλο!

Και όλα αυτά είπαμε προ-amber και χωρίς pro-cam!

Όσο για τα smart-cam κλπ λογικό είναι ότι οι φωτο που βγάζουν είναι χαμηλότερης ποιότητας και λιγότερων MP..;)

Edited by Metaladis
Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και παλι εχω στα χερια μου το lumia.

Εβγαλα τις ιδιες φωτο που εβγαλα και με το gs4 στις ιδιες συνθηκες.

Παιδια.....απογοητευτηκα....Οι φωτο του ειναι πιο σκοτεινες και καμια σχεση στην λεπτομερεια...

Σε macro τα πραγματα ειναι μια χαρα αλλα στις μακρινες...δραμα..! :(:(:(

Μου βρηκε update το κανω τωρα και σας ενημερωνω αν αλλαξει κατι...

Τονιζω οτι ολα γιναν στο default της καμερας.

Νιωθω οτι την πατησα δυστυχως...ελπιζω να φτιαξει με το update..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...