Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειχα για 7-8 μηνες το Nexus 4, εδω και 1,5 μηνα, κατοχος του Mi3, το οποιο στηριζεται στην εκδοση 4.4.2. Για το GPS, δε μπορω να εκφερω αποψη, δεν το εχω δοκιμασει. Οσον αφορα τη μπαταρια, η νυχτα με τη μερα, φυσικα και υπερτερeι του Mi3, με διαφορα μαλιστα.

Ελπιζω να βοηθησα λιγο.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Οπότε η συμβουλή σου είναι να προχωρήσω στην αλλαγή, σωστά; Μήπως έχεις δοκιμάσει την αναπαραγωγή αρχείων FLAC (στο Nexus με την 4.4.2 υπήρχε ένα πρόβλημα); Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια αυτά ΣΙΓΟΥΡΑ είναι τα αυθεντικά ??? Πολύ φθηνα τα έχει κάτω απ τη μισή τιμή...

Δηλαδη αν πάρουμε πρέπει να δούμε για καλύτερα ναναi Version 2 σωστά??

 

 

Δεν ξέρω αν είναι ή όχι, αλλά αν κοστίζουν λιγότερο από ότι τα πουλά η ίδια η Xiaomi σίγουρα δεν θα αγόραζα.

 

Όλα τα χρυσά είναι v2, τα νεότερα είναι αυτά με το κλιπ μέσα και συνήθως τα καταστήματα τα έχουν σαν "updated" .

Δες εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=393290

Link to comment
Share on other sites

Δερματινη είναι?? Έτσι λέει αλλα μου φαίνεται σαν πλαστικό για αυτό...

Εχει καλή αίσθηση στο χέρι και εμφάνιση??

 

Η πρώτη στην οποία αναφέρεσαι είναι πλαστική.

Η flip (δεύτερη) είναι πλαστικό (πίσω μέρος) με δέρμα (θα έλεγα κάποιο υποκατάστατο δέρματος). Εμφανισιακά είναι πολύ καλές (για τα δικά μου γούστα).

 

Επειδή δεν έχω χρησιμοποιήσει flip θήκες νομίζω πως δεν θα με βολέψει η δεύτερη. Κυρίως όταν λαμβάνω κλήση. Πρέπει να την ανοίξεις να την διπλώσεις ανάποδα και να μιλήσεις.

 

Θεωρώ πως αν θέλετε να παρετε flip θήκη είναι καλύτερα να ανοίγει προς τα κάτω όπως αυτή: http://www.aliexpress.com/store/product/Free-Shipping-XIAOMI-M3-Leather-Case-XIAOMI-MI3-Protective-Flip-Case-Cover-Black-White-in-stock/524123_1592097529.html

(δεν έχω ιδέα αν είναι καλή η συγκεκριμένη το στυλ προτείνω).

 

Τέτοιες μπορούν να χρησιμοποιηθούν με ένα χέρι.

Edited by annonnaki
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα χρυσά είναι v2, τα νεότερα είναι αυτά με το κλιπ μέσα και συνήθως τα καταστήματα τα έχουν σαν "updated" . Δες εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=393290

 

Nice! Αρα ζητάμε τα Version 2.1 updated.. (Τα iF έχουν λίγο μεταλύτερο καλώδιο αν κατάλαβα καλά??)

 

Εδω http://www.merimobiles.com/xiaomi-piston-headphones_p/meri8529.htm είναι τα 2.1 σίγουρα?? Γιατί δεν το αναφέρει πουθενά..

http://www.antelife.com/original-xiaomi-3-5mm-in-ear-stereo-earphone-with-mic-brown.html κλιπ εννοείς αυτό το ασημένιο άρα αυτά πχ είναι τα V. 2.1 ??

Edited by martiniskiss
Link to comment
Share on other sites

Nice! Αρα ζητάμε τα Version 2.1 updated.. (Τα iF έχουν λίγο μεταλύτερο καλώδιο αν κατάλαβα καλά??)

 

Εδω http://www.merimobiles.com/xiaomi-piston-headphones_p/meri8529.htm είναι τα 2.1 σίγουρα?? Γιατί δεν το αναφέρει πουθενά..

http://www.antelife.com/original-xiaomi-3-5mm-in-ear-stereo-earphone-with-mic-brown.html κλιπ εννοείς αυτό το ασημένιο άρα αυτά πχ είναι τα V. 2.1 ??

 

Τα if σαν ακουστικά είναι ίδια ακριβώς με τα v2 updated, στο χρώμα, στην συσκευασία και στο if logo διαφέρουν.

Από merimobiles όσα έχω "δει" ήταν updated.

ναι αυτό το ασημένιο είναι το κλιπ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Οπότε η συμβουλή σου είναι να προχωρήσω στην αλλαγή, σωστά; Μήπως έχεις δοκιμάσει την αναπαραγωγή αρχείων FLAC (στο Nexus με την 4.4.2 υπήρχε ένα πρόβλημα); Καλή συνέχεια!

 

Δεν κανει τιποτα!!!:D

Οχι, δεν εχω δοκιμασει αναπαραγωγη αρχειων FLAC, για να ειμαι ειλικρινης. Οσο για την πιθανη αγορα του Mi3, αν δε σε ενοχλει το αρκετα μεγαλυτερο μεγεθος, προχωρα ελευθερα!!!!:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Οπότε η συμβουλή σου είναι να προχωρήσω στην αλλαγή, σωστά; Μήπως έχεις δοκιμάσει την αναπαραγωγή αρχείων FLAC (στο Nexus με την 4.4.2 υπήρχε ένα πρόβλημα); Καλή συνέχεια!

 

ναι,παίζει flac χωρίς πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

μην περιμενετε αυθεντικα pistons από ebay!ή τουλάχιστον στο 99% των περιπτώσεων,ειδικα σε τιμες 8-10 δολλαριων!κ εγω πηρα από ebay κ μαλιστα ειχαν περασει σχεδόν όλα τα τεστ γνησιοτητας (υπαρχουν στο ιντερνετ sites που σου λενε τι πρεπει να προσεχεις κ πως φαινεται η αυθεντικοτητα τους) αλλα τελικα μας βγηκαν μουφα!;)

γιατι η εξελιξη δεν υπαρχει μονο στο πρωτοτυπο αλλα κ στη μαιμου..;)

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Το GPS κλειδώνει σε 5-6 δευτερόλεπτα και είναι άψογο (με sygic) , η μπαταρία πολύ καλή 2-3 μέρες αυτονομία με μέτρια χρήση και 4,5-5 ώρες οθόνη !

Και το Μι3 έχει συνεχώς αναβαθμίσεις (κάθε παρασκευή) :)

 

Ευχαριστώ πολύ! Το GPS ειναι κρίσιμο για μένα. Μήπως δοκίμασες την αναπαραγωγή αρχείων Flac;

Edited by kxanthop
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστώ πολύ! Το GPS ειναι κρίσιμο για μένα. Μήπως δοκίμασες την ανάγκη παραγωγή αρχείων Flac;

 

Σου έχουν ήδη απαντήσει σε τρία μόλις post πίσω. Όσον αφορά το gps, με Snapdragon 800 ήταν δεδομένο ότι δεν έχει προβλήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορεί να γίνεται αυτό της φωτό!?

Επίσης πρόσεξα ότι στο νέο update, όταν γράφεις κείμενο, όταν πατάς πολύ ώρα ένα γράμμα για να βάλεις τόνο, το κάνει αυτόματα την επιλογή του, όχι όπως πριν που διάλεγαι το νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πρωί είπα να βάλω την 3.14 (βγήκε εχθές). Μέχρι στιγμής όλα καλά χωρίς πρόβλημα και με μια μικρή βελτίωση στο antutu.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πρωί είπα να βάλω την 3.14 (βγήκε εχθές). Μέχρι στιγμής όλα καλά χωρίς πρόβλημα και με μια μικρή βελτίωση στο antutu.

 

Οι ειδοποιήσεις LED σου δουλεύουν?

Link to comment
Share on other sites

Τι θα προτείνατε σε κάποιον που ψάχνει κινητό με καλες επιδόσεις (και καλή κάμερα),

το ascend p6 η το Xiaomi mi3

 

Έχω το P6, δεν συγκρίνεται σε επιδόσεις ούτε καν με το redmi 1....

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ότι είναι χειρότερo και από redmi?

 

Φυσικά! Σε ταχύτητα και smoothness το redmi είναι καλύτερο, αλλά είναι λιγάκι σπαστικό που έχει μόνο 1γβ μνήμη... Το έχω συγκρίνει με φίλο μου, γι αυτό σ λέω...!

Link to comment
Share on other sites

Το led δουλεύει κανονικά (νομίζω) θα το τσεκάρω και θα ενημερώσω

 

No led τελικά. Δοκίμασα αναπάντητη μηνύματα.

Edited by annonnaki
Link to comment
Share on other sites

Εμενα συνεχιζει να μη δουλευει στις κλησεις.

 

Για δοκίμασε σαν "χρωματισμος LED ειδοποίησης" "κλήσεων" και "μηνυμάτων" το μπλέ...

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε σαν "χρωματισμος LED ειδοποίησης" "κλήσεων" και "μηνυμάτων" το μπλέ...

 

Τιποτα και παλι.

Στα μηνυματα και στις ειδοποιησεις αναβει κανανονικα οτι και να το εχω στις κλησεις με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μία από τα ίδια. Δεν ανάβει (πουθενά εκτός από τη φόρτιση), αλλά ούτε το LED ειδοποίησης όταν δέχομαι μια αναπάντητη κλήση?

Επίσης δεν είχα ποτέ stable , ούτε με την 4.7.4 που έβαλα τώρα δουλεύουν

 

Αυτό το πρόβλημα έχει τεθεί και στο επίσημε αγγλικό Site :

http://en.miui.com/thread-25193-1-1.html

Και δεν βρέθηκε λύση ακόμη. Οπότε είναι ένα Bug (Λάθος) της Miui. Θα περιμένουμε μπας και λυθεί κάποτε.

Edited by geord211
Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά! Σε ταχύτητα και smoothness το redmi είναι καλύτερο, αλλά είναι λιγάκι σπαστικό που έχει μόνο 1γβ μνήμη... Το έχω συγκρίνει με φίλο μου, γι αυτό σ λέω...!

 

οκ, μάλλον παω για xiaomi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...