Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://en.miui.com/thread-7486-1-1.html

 

Βασικά Χαρακτηριστικά:

GENERAL	2G Network	GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G Network	HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
SIM	Micro-SIM
Announced	2013, September
Status	Coming soon. Exp. release 2013, October
BODY	Dimensions	144 x 73.6 x 8.1 mm (5.67 x 2.90 x 0.32 in)
Weight	145 g (5.11 oz)
DISPLAY	Type	IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Size	1080 x 1920 pixels, 5.0 inches (~441 ppi pixel density)
Multitouch	Yes
SOUND	Alert types	Vibration; MP3, WAV ringtones
Loudspeaker	Yes
3.5mm jack	Yes
MEMORY	Card slot	No
Internal	16/64 GB, 2 GB RAM
DATA	GPRS	Yes
EDGE	Yes
Speed	DC-HSDPA, 42 Mbps; HSDPA, 21 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps
WLAN	Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot
Bluetooth	Yes, v4.0 with A2DP
NFC	Yes
USB	Yes, microUSB v2.0 (MHL), USB On-the-go
CAMERA	Primary	13 MP, 4128 x 3096 pixels, autofocus, dual-LED flash
Features	Geo-tagging, touch focus, face and smile detection, image stabilization, HDR
Video	Yes, 1080p@30fps, HDR
Secondary	Yes, 2 MP, 1080p@30fps
FEATURES	OS	Android OS, v4.2.1 (Jelly Bean)
Chipset	Qualcomm MSM8974AB Snapdragon 800
CPU	Quad-core 2.3 GHz Krait 400
GPU	Adreno 330
Sensors	Accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer
Messaging	SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM, RSS
Browser	HTML5
Radio	FM radio
GPS	Yes, with A-GPS support and GLONASS
Java	Yes, via Java MIDP emulator
Colors	Various
	- Active noise cancellation with dedicated mic
- TV-out (via MHL A/V link)
- SNS integration
- MP4/DivX/XviD/WMV/H.264/H.263 player
- MP3/WAV/eAAC+/AC3/FLAC player
- Organizer
- Image/video editor
- Document viewer (Word, Excel, PowerPoint, PDF)
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Google Talk, Picasa
- Voice memo/dial/commands
- Predictive text input (Swype)
BATTERY:Non-removable Li-Ion 3050 mAh battery

 

Χρήσιμα:

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Price of Xiaomi Mi3: 16GB RMB1999 ($324)/64GB RMB2499 ($405)

Dual Platform - Nvidia Tegra4 quad-core processors (1.8GHz A15 + A15) with 72 GeForce GPU cores + Qualcomm Snapdragon 800 (8974AB quad-core 2.3GHz + 28nm HPM)). MiPhone 3’s overall performance increased 40% (compare to MiPhone 2S).

 

Screen – Sharp and LG 5-inch 1080P IPS display with ultra-sensitive touch. It works even when your figures are wet. You can set to recognize your figures even wearing gloves;

 

Memory - 2GB LPDDR3 RAM+16GB eMMC4.5 flash

 

Battery - 3050mAh battery;

 

Camera - SONY 13 MP Exmor RS CMOS back camera, 2MP BSI front camera

 

Supports NFC & 2.4/5G WiFi

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κακό..δεν έχει 4G.Πώς θα χρησιμοποιώ το 4G της Cosmote τώρα??:lol: Οι πρώτες πληροφορίες κάνουν λόγο για 36000 Antutu score(για τους αριθμολάγνους) Edited by salazar_
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το λογικο δεν ειναι η τιμη του ΜΙ2S να πεσει στα 300 ντολαρς περιπου??Γιατι το καινουριο θα κανει γυρω στα 400-415 απο τα γνωστα μαγαζια.
Link to comment
Share on other sites

καλως μας ηρθε!

τερας απο θεμα χαρακτηριστικων, αλλα απο εμφανιση δε λεει και πολλα κατα τη γνωμη μου

οι πρωτες τιμες ειναι οι εξης:

- $416 το 16GB

- $500 το 64GB

http://www.ibuygou.com/p-original_xiaomi_m3_smart_phone_snapdragon_800_tegra4_quad_core_android_4_2_5_inch_2gb_ram_32gb_13_0mp-5517-usd.html

http://www.ibuygou.com/p-original_xiaomi_m3_smart_phone_snapdragon_800__tegra4_quad_core_android_4_2_5_inch_2_3ghz_2gb_ram_64gb_rom_13_0mp-5519-usd.html

Link to comment
Share on other sites

πολλες καινοτομιες...δεν βλεπω κινητο android να εχει αυτην την ποιοτητα την δυναμη και την υποστιριξη σε λογισμικο...

 

ΠΛΗΡΕΣ ΣΕ ΟΛΑ.

και κορυφαια μπαταρια.

 

και μην ξεχναμε την τιμη!

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν υποστηρίζει κάρτες sd για να αυξήσουμε την μνήμη? Η μόνο 16gb και 64gb ενσωματωμένη? Όπως και να έχει μόλις κυκλοφορήσει θα το πάρω σίγουρα! Τώρα προς το παρόν βολεύομαι με το απροβληματιστο umi x2 turbo 2gb/32gb.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Αν ακολουθήσουν και αυτοί την τακτική που ξεκίνησε η Oppo με το να δίνει την δυνατότητα ΚΑΙ για AOSP android τότε βουρ..:rolleyes:
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Αν ακολουθήσουν και αυτοί την τακτική που ξεκίνησε η Oppo με το να δίνει την δυνατότητα ΚΑΙ για AOSP android τότε βουρ..:rolleyes:

 

Δεν προβλέπω να γίνετε αυτό μετά από αυτό που είδα. Απ' ότι κατάλαβα αυτοί προωθούν το λειτουργικό miui μέσω των συσκευών τους. http://www.youtube.com/watch?v=KqrCPTnlvnk δες στο 1.30

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Φίλε salazar_ επειδή βλέπω ότι πρόλαβες και άνοιξες το θέμα, θα σε παρακαλούσα αν μπορείς να το παρακολουθείς και να ποστάρεις στο πρώτο post κάθε φορά τα βασικά και χρήσιμα πράγματα που λέγονται για να βοηθηθούμε όλοι που θα το πάρουμε και να μην ψάχνουμε. By the way μολις χτύπησα ένα 64Gb! :D :D :D
Link to comment
Share on other sites

Φίλε salazar_ επειδή βλέπω ότι πρόλαβες και άνοιξες το θέμα, θα σε παρακαλούσα αν μπορείς να το παρακολουθείς και να ποστάρεις στο πρώτο post κάθε φορά τα βασικά και χρήσιμα πράγματα που λέγονται για να βοηθηθούμε όλοι που θα το πάρουμε και να μην ψάχνουμε. By the way μολις χτύπησα ένα 64Gb! :D :D :D

 

μόλις έρθει εννοείται περιμένουμε αναλυτικό review!! :)

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Φίλε salazar_ επειδή βλέπω ότι πρόλαβες και άνοιξες το θέμα, θα σε παρακαλούσα αν μπορείς να το παρακολουθείς και να ποστάρεις στο πρώτο post κάθε φορά τα βασικά και χρήσιμα πράγματα που λέγονται για να βοηθηθούμε όλοι που θα το πάρουμε και να μην ψάχνουμε. By the way μολις χτύπησα ένα 64Gb! :D :D :D

Έχεις δίκιο φίλε μου.Άλλαξα το πρώτο post ήδη.Περιμένουμε review όταν παραλάβεις :p

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο δυστυχώς ΔΕΝ υποστηρίζει 4G.

Οι τιμή του ξεκινάει από 343 ευρά (16 GB).Πιστεύω για τα λεφτά του,απλά δεν έχει ανταγωνιστή!

Εάν δεν υπάρξει κάποια άλλη εναλλακτική μέχρι τον Οκτώβριο θα το τσιμπήσουμε με ένα φιλαράκι :)

Edited by ibanezman192
I like turtles
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο δυστυχώς ΔΕΝ υποστηρίζει 4G.

Οι τιμή του ξεκινάει από 343 ευρά (16 GB).Πιστεύω για τα λεφτά του,απλά δεν έχει ανταγωνιστή!

Εάν δεν υπάρξει κάποια άλλη εναλλακτική μέχρι τον Οκτώβριο θα το τσιμπήσουμε με ένα φιλαράκι :)

 

Φίλε μου εκτός και αν έχεις σκοπό να το κρατήσεις πάνω από 2 τουλάχιστον χρόνια, δεν νομίζω ότι θα έχει και μεγάλη σημασία το 4G. Προς το παρόν η υπηρεσία συνολικά είναι γτπ και επειδή είμαστε και στο ελλαδιστάν δεν παίζει να στρώσει και πολύ σύντομα.

 

 

//edit: Καλά έχουν ξεφύγει στο ibuygou... :shock:

Δεν φτάνει που ανέβασαν την τιμή και άλλο στα 510$ (πάνω από μια κατοστάρα πάνω από την κανονική τιμή του κινητού κέρδος) αφού έκανα την παραγγελία και επέλεξα τον δωρεάν τρόπο αποστολής που δεν έχει tracking (στα @@ μου αν χαθεί, paypal) μου έστειλαν email να δώσω έξτρα φράγκα τουλάχιστον 16$) για να μπορέσουν να μου το στείλουν με tracking αντί να το απορροφήσουν το κόστος μεταφοράς αυτοί (το οποίο και είναι σαφώς μικρότερο από τις τιμές του site)... Βρε ΜΑΥΡΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!

Μην αγοράσει κανείς από το ibuygou. :mad:

Μόλις βγει σε presell από την Xiaomi θα το βγάλει και Minideal (στα κομμάτια που θα έχει όντως πάρει) το οποίο δίνει συνήθως πολύ καλύτερες τιμές και δωρεάν αποστολή με tracking και υπάρχει και κουπόνι για 5% έκπτωση από το MIUI.gr

Edited by margomenos13
Link to comment
Share on other sites

Αν και σε θεωρώ λίγο υπερβολικό με αυτά που γράφεις για το ibuygou,όντως πάνε να αρπάξουν ότι μπορέσουν με το preorder.

250€ και 300€ το τηλεφωνο στην Κίνα και οι resellers το κοπανάνε 350€ και 400€ αντίστοιχα.

Και ψάχνουν να βγάλουν από την μύγα ξίγκι με τα μεταφορικά ή ότι άλλο.

"Κάτσε ρε φίλε, σου σκάω ένα 500άρικο και επειδή αυτή την περίοδο τα china post δεν δέχονται δέματα με μπαταρίες μου ζητάς 5-10$ για να μου το στείλεις με singapore και hong kong post;" Το αναφέρω σαν παράδειγμα αλλά δεν απέχει και πολύ από την πραγματικότητα που σου συνέβει.

Οντως είναι ψιλοκατάντια, αλλά όλοι οι resellers τα ίδια κάνουν.Που να σου χαλάσει,εκεί να δεις συμπεριφορά με τα έξοδα αποστολής.

Προσωπικά δεν βάζω pre-order πριν ηρεμήσει λίγο η υστερία που επικρατεί με το εν λόγω μοντέλο.

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

Στα 500 δολλαρια ειναι το 64αρι και στα 439 ολλαρια το 16αρι δεν αλλαξε κατι απο οτι ειδα εκτος αν κανω λαθος
Link to comment
Share on other sites

Αν και σε θεωρώ λίγο υπερβολικό με αυτά που γράφεις για το ibuygou,όντως πάνε να αρπάξουν ότι μπορέσουν με το preorder.

250€ και 300€ το τηλεφωνο στην Κίνα και οι resellers το κοπανάνε 350€ και 400€ αντίστοιχα.

Και ψάχνουν να βγάλουν από την μύγα ξίγκι με τα μεταφορικά ή ότι άλλο.

"Κάτσε ρε φίλε, σου σκάω ένα 500άρικο και επειδή αυτή την περίοδο τα china post δεν δέχονται δέματα με μπαταρίες μου ζητάς 5-10$ για να μου το στείλεις με singapore και hong kong post;" Το αναφέρω σαν παράδειγμα αλλά δεν απέχει και πολύ από την πραγματικότητα που σου συνέβει.

Οντως είναι ψιλοκατάντια, αλλά όλοι οι resellers τα ίδια κάνουν.Που να σου χαλάσει,εκεί να δεις συμπεριφορά με τα έξοδα αποστολής.

Προσωπικά δεν βάζω pre-order πριν ηρεμήσει λίγο η υστερία που επικρατεί με το εν λόγω μοντέλο.

 

Αν και βγαίνω off topic, δεν είναι η πρώτη φορά που μου κάνουν μ@λ@κία. Με το Mi2 μου το στείλανε με λάθος στοιχεία παραλήπτη/διεύθυνση και έτρεχα να βγάλω άκρη με τα ΕΛΤΑ (πόσο δύσκολο να κάνεις αντιγραφή επικόλληση από το paypal...). Με το Mi2S μου κάνανε ακριβώς το ίδιο με τα μεταφορικά. Οπότε η αντίδραση μου είναι απολύτως λογική...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...