Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει παρατηρήσει κανείς στο βίντεο αν ο ήχος γράφεται σωστά;

Μετά την τελευταία αναβάθμιση (μάλλον) ο ήχος όταν παίρνω βίντεο παραμορφώνει όταν η στάθμη του είναι μεσαία και πάνω... Δηλαδή αν μιλάς από κοντά παραμορφώνει ενώ από τα 3 μέτρα π.χ γράφει σωστά.

DF
Link to comment
Share on other sites

Ασε να δούμε αν έχει αυτή την τιμή όταν είναι διαθέσιμο και θα σου βρω άλλα... :p

 

Τώρα είδα πως δεν έχει καν Paypal:lol:Μακάρι όμως να το δούμε σε αυτή τη τιμή στα πιο γνωστά Κινέζικα e-shops.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ, αλλα εχει ξεχωριστη επιλογη για multilanguage, οπου φανταζομαι θα εχει και τα Ελληνικα, η rom δηλαδη ειναι αρχειο που το κατεβαζεις και το εγκαθιστας στο κινητο, και αυτη η διαδικασια λεγεται root;:O

 

Παραπάνω δεν μπορώ να σε βοηθήσω εγώ λόγου ότι είμαι ψιλό έως πολλή άσχετος. Στα εξήγησε όπως διάβασα επαρκώς κάποιος άλλος φίλος.

Link to comment
Share on other sites

Πιο είναι το λάθος??

 

Απλώς ανέβασα printscreen που δεν έδειχνε σωστές τις τιμές και επειδή δεν διαγράφεται το μήνυμα, έγραψα αυτο. Ελπίζω το βράδυ να ανεβάσω το σωστό ;)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα!

 

Νέος κάτοχος του Xiaomi Mi3. Έβαλα τη κάρτα και δυστυχώς μου βγάζει "Emergency calls only". Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει και τι μπορώ να κάνω;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα!

 

Νέος κάτοχος του Xiaomi Mi3. Έβαλα τη κάρτα και δυστυχώς μου βγάζει "Emergency calls only". Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει και τι μπορώ να κάνω;

 

Ευχαριστώ.

Έβαλες τον κωδικό σου και στο βγάζει ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

Έβαλες τον κωδικό σου και στο βγάζει ακόμα;

 

Δε μου ζητάει κωδικό. Βάζω την κάρτα, ανοίγω το κινητό και με βγάζει στην αρχική κλειδωμένη οθόνη. Πάνω αριστερά γράφει No service / Emergency calls only.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα! Νέος κάτοχος του Xiaomi Mi3. Έβαλα τη κάρτα και δυστυχώς μου βγάζει "Emergency calls only". Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει και τι μπορώ να κάνω; Ευχαριστώ.

 

Βαζεις την SIM ανάποδα μάλλον...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Βαζεις την SIM ανάποδα μάλλον...

 

Πώς να την βάζω ανάποδα..; Έχει τη γωνία στην άκρη και δε μπορώ να βρώ άλλο τρόπο να την φορέσω και να εφάπτεται πλήρως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάλλον έφτιαξε παίδες! 6-7 φορές μετά από συνεχόμενα μέσα έξω, όλα καλά. Thanks σε όλα τα παιδιά που απάντησαν :)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα παραγγελία από vickmall το mi3 16 gb στα 286 $. Το paypal με χρεωσε 218 ευρω . Είχε αναφερθει πιο παλιά στο thread μια ρύθμιση που κάνουμε στο currency και μας συμφέρει η ισοτιμία. Το έχει δοκιμάσει κανείς αυτό ή τσάμπα κόπος;
Link to comment
Share on other sites

Έκανα παραγγελία από vickmall το mi3 16 gb στα 286 $. Το paypal με χρεωσε 218 ευρω . Είχε αναφερθει πιο παλιά στο thread μια ρύθμιση που κάνουμε στο currency και μας συμφέρει η ισοτιμία. Το έχει δοκιμάσει κανείς αυτό ή τσάμπα κόπος;

 

και εγώ την πρώτη φορά που το δοκίμασα ήταν με την παραγγελία του mi3. Σε εμένα είχε κοντά στα 10 ευρώ διαφορά η ισοτιμία του paypal με την ισοτιμία της τράπεζας. Σίγουρα αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω, την 9Η. Την πήρα μέσω ebay. Είναι αρκετά χοντρή για να αισθάνεσαι ασφάλεια, αλλά σ' ευαισθησία δεν μειώνεται καθόλου! Βέβαια κοστίζει κάπως

 

 

Φιλτατε maddoctor phd

Πόσες μέρες κανει απο ebay να ερθει;Μονο απο Κίνα παιζει η έχει και Ευρώπη;

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Πώς να την βάζω ανάποδα..; Έχει τη γωνία στην άκρη και δε μπορώ να βρώ άλλο τρόπο να την φορέσω και να εφάπτεται πλήρως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάλλον έφτιαξε παίδες! 6-7 φορές μετά από συνεχόμενα μέσα έξω, όλα καλά. Thanks σε όλα τα παιδιά που απάντησαν :)

 

αν εισαι με ανταπτορα καλυτερα παρε μια κανονικη sim να εχεις το κεφαλι σου ησυχο

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Μπορεί να μου πει όποιος έχει βάλει την ελληνική, εγώ που είμαι με την multi, τι θα κερδίσω αν βάλω την ελληνική!?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Χθες παρέλαβα και εγώ, από vickmall έγινε η παραγγελία όπου είχε σημειωθεί σαν shipped 30/6 (sg post).

 

Όλα super μέχρι τώρα, όντως η ποιότητα για αυτό που πλήρωσα είναι σε πολύ παραπάνω επίπεδο.

 

Ήθελα να ρωτήσω, κατέβασα το zip της Ελληνικής developer και έκανα το update μέσω του updater της Miui, δεν έκανα flashάρισμα από την αρχή. Σωστά δεν έκανα?

 

Το μόνο παράπονο μου είναι ότι είναι λίιιιγο μεγάλο :p

 

Επίσης, για sms app? Έχετε κάποιο να προτείνετε ή το stock της miui είναι οκ?

 

Για την ram όπου έχω συνήθως καμιά 400άρα ελεύθερη μετά από καθαρισμό, ξέρουμε κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Καλη σας μερα... Εδω κ ενα μηνα που εχω το τηλεφωνο δν εχω ασχοληθει με flasharismata. Ειμαι με την 4.4.2(κινεζικα-αγγλικα) και ειμαι ευχαριστημενος. Περιμενοντας να βγει μια stable multi. Απο οτι ειδα πιο πανω ενας φιλος γραφει οτι βγηκε η 4.4.3 multi με recovery. Αξιζει να την κατεβασουμε; Πια ειναι τα bugs και πια ειναι η διαδικασια. Πρεπει να κανουμε backup; (κυριως φωτογραφιες με ενδιαφερουν).

Κατεβαζουμε το zip και μετα επιλεγουμε απο updater και ειμαστε ετοιμοι; η εχει αλλη διαδικασια;

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια απορία έχω κι εγώ γιατρέ!, αν μάθεις κάτι πες...

 

Το θέμα της ελεύθερης μνήμης, παραμένει ένα θέμα σε όλους μας..., επλίζουμε να λυθεί σε κάποια αναβάθμιση.

 

Στο mi2 η ελεύθερη μνήμη είναι 1.3 σταθερά (max 1).

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιο καλό παιδί θα μου πει τη διαδικασία προώθησης κλήσεων σε άλλο κινητό?

 

Ευχαριστώ που θα μου απαντήσει κάποιος :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Χθες παρέλαβα και εγώ, από vickmall έγινε η παραγγελία όπου είχε σημειωθεί σαν shipped 30/6 (sg post).

 

Όλα super μέχρι τώρα, όντως η ποιότητα για αυτό που πλήρωσα είναι σε πολύ παραπάνω επίπεδο.

 

Ήθελα να ρωτήσω, κατέβασα το zip της Ελληνικής developer και έκανα το update μέσω του updater της Miui, δεν έκανα flashάρισμα από την αρχή. Σωστά δεν έκανα?

 

Το μόνο παράπονο μου είναι ότι είναι λίιιιγο μεγάλο :p

 

Επίσης, για sms app? Έχετε κάποιο να προτείνετε ή το stock της miui είναι οκ?

 

Για την ram όπου έχω συνήθως καμιά 400άρα ελεύθερη μετά από καθαρισμό, ξέρουμε κάτι?

 

Καλημέρα φίλε και καλά "χιλιόμετρα".

Αν έκανε update μέσω του updater τότε δεν έχεις πρόβλημα. Τσέκαρε στα "Σχετικά με το τηλέφωνο" για να δεις ότι φοράς την σωστή.

Πλέον η τελευταία είναι η MIUI-Hellas-GTV-3.15.1-04.07.11, (4.4.3).

Και εμένα στην αρχή μου φάνηκε λίγο μεγάλο αλλά γρήγορα το συνήθισα.

 

Για την ram εμένα έχει λίγο καλύτερη διαχείριση (περίεργο) αλλά σε κάθε περίπτωση φαίνεται να έχει "πιασμένη" υπερβολικά μεγάλο όγκο σε συνήθη χρήση. Το θέμα είναι ότι σε επίπεδο χρήσης δεν θα καταλάβεις τίποτα και δεν θα σε προβληματίσει καθόλου.

 

Σε μένα, χωρίς να το ζορίσω εσκεμμένα πάντως, δεν έχει δείξει ποτέ το παραμικρό σημάδι έλλειψης μνήμης.

 

Τέλος για τον φίλο maddoctor: Έχω την εντύπωση πως η κάθε ελληνική είναι βασισμένη επάνω στην original και ουσιαστικά διαφέρουν στην καλύτερη και πιο πλήρη μετάφραση καθώς και (πιθανόν) στην ενσωμάτωση κάποιων διορθώσεων που μπαίνουν αργότερα στις επίσημες. Εγώ πάντως (χωρίς να είμαι και απαιτητικός στην χρήση που του κάνω) δεν έχω αντιμετωπίσει θέματα με τις ελληνικές που έβαλα από την πρώτη μέρα.

Σημειώνω πως από την επόμενη ενημέρωση (λογικά αύριο-μεθαύριο) θα παίζει και το OTA updater στην ελληνική.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το προβλημα με τη χαμηλη Ram απο ποτε υπαρχει? Εννοω οτι απο τη στιγμη που εχω ram 2gb πρεπει και θελω να εχω ελευθερη διαθεσιμη τουλαχιστον 1,5gb.

Μηπως φταιει η ελληνικη εκδιση ή το v5 γενικα της miui? Το v4 ποση ελευθερη ram ειχε?

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

 

Καλησπέρα σε όλους...

 

Κι εγώ το απέκτησα πριν από 10 μέρες από το minideal, καθώς το lenovo p780 (πάλι από minideal) βούτηξε σε νερό...

 

Από την αρχή, είχα ένα μικρό θέμα με το σήμα, όπου ενώ το p780 έβγαζε 1-2 μπάρες, το mi3 ήταν εκτός. Μετά την αναβάθμιση σε 3.15.1 (είχα περάσει τις προηγούμενες) διορθώθηκε.

 

Απλά αν βοηθήσει κάποιον που έχει το ίδιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...