Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

One Plus 2 και δεν θα χάσεις στα 345 euro, και δεν θα ασχοληθείς ξανά με άλλο κινητό!:whistle:

https://oneplus.net/gr/2

 

Η αλήθεια είναι ότι παραακολουθώ το νήμα του 1+2. Με ανησυχούν λίγο κάποιες αναφορές στην διάρκεια της μπαταρίας.

Έχω δεί και το Zuk z1(δυστυχώς όχι από κοντά).Έχω λαλήσει. :wacko:

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αδερφέ η μπαταρία εξαρτάτε και με την χρήση που κάνεις το κινητό, πάντως με κανονική χρήση της 1,5 στο νερό, και σύντομα έρχετε η αναβάθμιση σε 6 και θα το βελτίωση ακόμα περισσότερο.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιο καλό παιδάκι να διασταυρώσει αν υπάρχει θέμα για το Blackview omega pro? Γιατί θέμα με λέξη Blackview στον τίτλο βγαίνει πρώτο στη δεύτερη σελίδα, πίσω από άλλα και άλλα...

Αλλιώς να ανοίξω εγώ.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιο καλό παιδάκι να διασταυρώσει αν υπάρχει θέμα για το Blackview omega pro? Γιατί θέμα με λέξη Blackview στον τίτλο βγαίνει πρώτο στη δεύτερη σελίδα, πίσω από άλλα και άλλα...

Αλλιώς να ανοίξω εγώ.

:) Και γιά το Blackview Alife P1 Pro, μόλις το παρέλαβα .... :p

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Για το InFocus M560 έχει κανείς άποψη ? Η τιμή που βρίσκω είναι κάτω από 85 € από HK και σαν χαρακτηριστικά φαίνεται καλό.

( 5.2" 2GB / 16 GB / Octa -core / 13Mp-5Mp / 1920*1080 1.3 GHz ). Άλλο όμως το φαίνεται και άλλο το είναι "θα" :lol:

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Πού ακριβώς το βρίσκεις κάτω από 85€?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Για το InFocus M560 έχει κανείς άποψη ? Η τιμή που βρίσκω είναι κάτω από 85 € από HK και σαν χαρακτηριστικά φαίνεται καλό.

( 5.2" 2GB / 16 GB / Octa -core / 13Mp-5Mp / 1920*1080 1.3 GHz ). Άλλο όμως το φαίνεται και άλλο το είναι "θα" :lol:

 

Eγω (αν επαιρνα κινητο) θα ημουν μεταξυ Blackview omega pro και Infocus M560. Η διαφορα ειναι οτι το πρωτο εχει 3Gb ram αλλα HD οθονη, ενω το αλλο 2Gb ram αλλα FHD οθονη. Ομολογω με απασχολησε για λιγο αυτο. Ειναι δύο πολυ τιμια κινητα και εξαρταται τι θελει κανεις.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Για το InFocus M560 έχει κανείς άποψη ? Η τιμή που βρίσκω είναι κάτω από 85 € από HK και σαν χαρακτηριστικά φαίνεται καλό.

( 5.2" 2GB / 16 GB / Octa -core / 13Mp-5Mp / 1920*1080 1.3 GHz ). Άλλο όμως το φαίνεται και άλλο το είναι "θα" :lol:

Super , ΠΛΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑς

FHD+2450mah.....

ANτε να βγάζει 3-4 ώρες οθονη

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

4 ωρες ειναι η χρηση μιας μερας..

3 απο 4 εχει διαφορά.

Το blackview θα εχει ενα πλεονεκτημα σε αυτο + τα 3 Gb ram, αλλα η αισθηση της FHD δινει ωραια εμπειρια χρησης. Απο την αλλη το omega δεν εχει notification led και φωτειζομενα πληκτρα, το M560 δεν ξερω.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

:) Και γιά το Blackview Alife P1 Pro, μόλις το παρέλαβα .... :p

 

Υπαρχει θεμα χωρις ομως συμμετοχη. Μολις 1 σελιδα. Μια χαρα ειναι για τα λεφτα του μη φοβασαι.

Link to comment
Share on other sites

απτο οποιο εχω κανει πανω απο 30+ αγορες κ ηταν αψογοι. αψογοι ομως σε θεματα εγγυησης κλπ
Link to comment
Share on other sites

Θέλω τη βοήθεια σας.

Έχω ένα Lenovo k3 note την έκδοση t5 και με την official έκδοση 6.0 την ινδική το κινητό έγινε σφαίρα.

Θέλουν 1-2 συγγενείς κάτι ανάλογο σε 5.5 ίντσες αλλά σε τιμή χαμηλότερη των 150 ευρώ.

Εϊδα ότι το Lenovo είναι αυτή τη στιγμή στα 117 ευρώ αλλά είναι άλλη έκδοση t3s η οποία είναι για την κινέζικη αγορά.

Τι μου προτείνεται?

Θέλω κάτι που να μονταριστεί μια φορά και τέλος και να μην μπλέκω με φτιαξίματα όλη την ώρα.

Η γυναίκα μου έχει ένα m2 note που είναι επίσης ωραίο αλλά έχει την κινέζικη έκδοση που ήθελε πείραγμα για να έχει Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω τη βοήθεια σας.

Έχω ένα Lenovo k3 note την έκδοση t5 και με την official έκδοση 6.0 την ινδική το κινητό έγινε σφαίρα.

Θέλουν 1-2 συγγενείς κάτι ανάλογο σε 5.5 ίντσες αλλά σε τιμή χαμηλότερη των 150 ευρώ.

Εϊδα ότι το Lenovo είναι αυτή τη στιγμή στα 117 ευρώ αλλά είναι άλλη έκδοση t3s η οποία είναι για την κινέζικη αγορά.

Τι μου προτείνεται?

Θέλω κάτι που να μονταριστεί μια φορά και τέλος και να μην μπλέκω με φτιαξίματα όλη την ώρα.

Η γυναίκα μου έχει ένα m2 note που είναι επίσης ωραίο αλλά έχει την κινέζικη έκδοση που ήθελε πείραγμα για να έχει Ελληνικά.

 

Παρε απο το vickmall το ιδιο αφου θες. Προσεξε υπαρχει η εκδοση 3 που λες αλλα το vickmall θα σου το κανει οπως το 5 με πειραγμα στις μπαντες και θα δουλευει οπως το 5.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά, θα μπορείς να το κάνεις και ο ίδιος, κατεβάζοντας την έκδοση RoW (Rest of the World - η γνωστή και ως "ινδική") - αν βέβαια έχεις τα κέφια να ασχοληθείς.

Απ' ό,τι θυμάμαι από την εποχή που παρακολουθούσα το topic του K3 Note (από ενδιαφέρον / περιέργεια - δεν έχω τη συσκευή), λογικά ακόμα και αν δεν έχει διατεθεί για download (π.χ. στο Needrom) η τελευταία ROM με το Android 6, πρέπει να μπορείς να εγκαταστήσεις την τελευταία που θα βρεις διαθέσιμη, και απλώς να την αφήσεις μετά να κάνει μόνη της upgrade (μια ματιά όμως στο σχετικό topic θα ήταν καλύτερη, γιατί έχω καιρό να δω τι γίνεται - μη σε πάρω στο λαιμό μου!).

 

Αν πάντως μπορεί να στο κάνει το μαγαζί, όπως γράφει παραπάνω ο Mark1979, ακόμα καλύτερα! (εγώ πρότεινα το παραπάνω μόνο ως εναλλακτική, για την περίπτωση που τελικά δεν κάνει την εγκατάσταση το vickmall, γιατί ούτως ή άλλως θεωρώ ότι το K3 Note εξακολουθεί να αποτελεί μια πολύ καλή αγορά -και στην τιμή που διατίθεται πλέον- οπότε αξίζει να το "κυνηγήσει" κανείς και λίγο...)

Link to comment
Share on other sites

Τι να τους γράψω δηλαδή?

 

lenovo k3 note have TD version(K50-t3s) and WCDMA&FDD version(K50-t5)

Surprise! After we install International Firmware,This model (K50-t3s )support WCDMA and FDD LTE too !!

 

Αυτο γραφει οταν πατησεις στο lenovo k3 note t3s στο product description δες. Θα γλιτωσεις ετσι αρκετα χρηματα αν το παρεις ετσι απο vickmall. Οποτε 116,9 δολλαρια και θηκη σιλικονης και tempered glass.

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση σχετικά με τα ταμπλετ με windows. σε ταμπλετ με android όταν δίνουμε δεδομένα από το κινητό android στην ουσία οι ίδιες εφαρμογές τρέχουν σε πιο μεγάλη οθόνη όποτε τα δεδομένα περίπου τα ίδια καταναλωνονται. εάν όμως το ταμπλετ έχει windows και του δώσουμε δεδομένα από το κινητό και ανοίξουμε έναν browser που θα ανοίγει σελίδες σε περιβάλλον desktop πλέον η τα windows θα κάνουν κανένα μεγάλο update εκεί πάνε τα δεδομένα σε χρόνο μηδέν έτσι δεν είναι; υπάρχει καμία λύση γιαυτό;
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση σχετικά με τα ταμπλετ με windows. σε ταμπλετ με android όταν δίνουμε δεδομένα από το κινητό android στην ουσία οι ίδιες εφαρμογές τρέχουν σε πιο μεγάλη οθόνη όποτε τα δεδομένα περίπου τα ίδια καταναλωνονται. εάν όμως το ταμπλετ έχει windows και του δώσουμε δεδομένα από το κινητό και ανοίξουμε έναν browser που θα ανοίγει σελίδες σε περιβάλλον desktop πλέον η τα windows θα κάνουν κανένα μεγάλο update εκεί πάνε τα δεδομένα σε χρόνο μηδέν έτσι δεν είναι; υπάρχει καμία λύση γιαυτό;

Είσαι τελείως off-topic.

 

Εδώ μιλάμε για κινητά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

chinavαsion παιδια το ξαιρε ι κανεις ?? θελω να κανω μια αγορα αλλα δεν το βλεπω να το αναφερε ι κανεις !

Αξιόπιστο είναι, αγόρασα από εκεί παλαιότερα πολλές φορές, αλλά πλέον είναι πολύ ακριβό εν σχέσει με τα άλλα και χρεώνει και ταχυδρομικά. Μόνο εκεί υπάρχει αυτό που θέλεις ;;;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να το πάρεις από το geek,

όσο γιά τα ταχυδρομικά επειδή έχω καιρό να αγοράσω από εκεί, κάνε μία δοκιμή αγοράς γιά να δεις εάν θα βάλει ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πως πληρώνετε εμένα δεν με άφησε από paypal. Με κατάθεση (εχει 30 ευρω κοστη) η με western union? Για vickmall ρωταω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...