Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 στα 4 χαλασαν. απο 70 ως 130 ευρω

Οσο για τις μπαταριες το 20% ειναι λιγο. Τουλαχιστον 30% θα ελεγα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, κάποια πρόταση για 2ο κινητό φθηνό, 4,5-5" με 1GB RAM έως 50€ (Android)?

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κάποια πρόταση για 2ο κινητό φθηνό, 4,5-5" με 1GB RAM έως 50€ (Android)?

 

http://www.banggood.com/VKworld-F1-4_5-Inch-1GB-RAM-8GB-ROM-MT6580-1_3GHz-Quad-core-Smartphone-p-1040063.html

4,5¨ μικρό και ωραίο αν και είναι presell ακόμα και δεν το έχει κανένας στα χέρια του για περισσότερες πληροφορίες.

Στις 5¨ εγώ θα πρότεινα το Homtom HT3 μιας και το έχω στα χέρια μου και είμαι ικανοποιημένος.

:!:
Link to comment
Share on other sites

....Στις 5¨ εγώ θα πρότεινα το Homtom HT3 μιας και το έχω στα χέρια μου και είμαι ικανοποιημένος.

 

Για πες για το Homtom HT3, πιο ενδιαφέρον φαίνεται.....αξίζει τα λεφτά του;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Για τα λεφτά του μια χαρά τηλέφωνο είναι, 15 μέρες το έχω στα χέρια μου... κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής. Δυνατό ηχείο και ακουστικό αρκετά γρήγορο για τα χαρακτηριστικά του, με καλή μπαταρία από κάμερες μην περιμένεις τίποτα σπουδαίο.

Διάβασε αν θες στο αντίστοιχο θέμα για το κινητό

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=429096

Τώρα το άλλο, απλά είναι ποιο μικρό στο μέγεθος και ποιο βολικό θα έλεγα, από ταχύτητα ίδιο οι κάμερες μένει να δούμε …. αν και δεν περιμένω κάτι σπουδαίο, το παίρνεις για το μέγεθος, αν ζητάς κάτι τέτοιο.

:!:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Θέλω την βοήθεια σας ελπίζω να είμαι στο σωστό thread, είναι πρώτη φορά που θα αγοράσω από κινέζικο e-shop. Σκέφτομαι να αγοράσω ένα κινητό από το vickmall και έχω κάποιες απορίες. Πρέπει να τους ενημέρωσω να μου εγκαταστήσουν την Ελληνική γλώσσα, play store, Google apps, να αφαιρέσουν τις κινεζικές εφαρμογές, επίσης να αγοράσω και ευρωπαϊκό φορτησει η το δίνουν δωρεάν? Πρέπει να κάνουν εγκατάσταση κάποιο ιδικο firmware για να λειτουργήσει κανονικά με τα Ελληνικά δίκτυα? Το κινητό που με ενδιαφέρει είναι το doogee x5 Pro. Και κάτι τελευταίο υπάρχει λόγος να επικοινωνήσω με την Selina, δλδ θα κερδίσω κάποια έκπτωση η καλύτερη εξυπηρέτηση? Συγνώμη για το πρήξιμο....

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύουν κυρίως με Ευρώπη και Ελλάδα, οπότε γνωρίζουν πως να το στείλουν. Δεν χρειάζεται να τους πεις κάτι.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Απλά βλέπω πολλούς που το ζητάνε για αυτό ρώτησα. Με prepaid Πειραιώς θα μπορέσω να κάνω την αγορά?
Link to comment
Share on other sites

Από το vickmall ΝΑΙ.

Από το gearbest με paypal ?

Αυτό που εννοεί ο danorfias είναι ότι το vickmall είναι από τα λίγα μαγαζιά στα οποία (μάλλον λόγω του εμπορικού αντικειμένου που δηλώνει) μπορείς να κάνεις συναλλαγή μέσω paypal, έχοντας συνδεδεμένη κάρτα από ελληνική τράπεζα.

Στα περισσότερα μαγαζιά, οι τράπεζες απορρίπτουν τη συναλλαγή λόγω capital controls(!)

Το σχετικό ευτύχημα είναι ότι το vickmall είναι κατά γενική ομολογία και από τα πιο σοβαρά και αξιόπιστα, οπότε η κατάσταση βολεύει...

 

Το gearbest θα σου έλεγα να το αποφύγεις (παρ' ό,τι τακτικός τους πελάτης και ο ίδιος στο παρελθόν). Αν δεις, έχει ένα ολόκληρο topic εδώ στο myphone με αναρίθμητα παράπονα γι' αυτό, μέσα στον τελευταίο χρόνο.

Θα είναι και η πρώτη σου αγορά από Κίνα, μην αυξήσεις (κατακόρυφα) τις πιθανότητες να πάει στραβά... :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που εννοεί ο danorfias είναι ότι το vickmall είναι από τα λίγα μαγαζιά στα οποία (μάλλον λόγω του εμπορικού αντικειμένου που δηλώνει) μπορείς να κάνεις συναλλαγή μέσω paypal, έχοντας συνδεδεμένη κάρτα από ελληνική τράπεζα.

Στα περισσότερα μαγαζιά, οι τράπεζες απορρίπτουν τη συναλλαγή λόγω capital controls(!)

Το σχετικό ευτύχημα είναι ότι το vickmall είναι κατά γενική ομολογία και από τα πιο σοβαρά και αξιόπιστα, οπότε η κατάσταση βολεύει...

 

Το gearbest θα σου έλεγα να το αποφύγεις (παρ' ό,τι τακτικός τους πελάτης και ο ίδιος στο παρελθόν). Αν δεις, έχει ένα ολόκληρο topic εδώ στο myphone με αναρίθμητα παράπονα γι' αυτό, μέσα στον τελευταίο χρόνο.

Θα είναι και η πρώτη σου αγορά από Κίνα, μην αυξήσεις (κατακόρυφα) τις πιθανότητες να πάει στραβά... :)

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε! Οπότε αφήνω το gearbest.

Edited by VaggD
Link to comment
Share on other sites

http://www.sunsky-online.com/view/207167/Refurbished%20Original%20Unlock%20iPhone%205C%2016GB.htm

 

Ξέρεις κάνεις τίποτα για το συγκεκριμένο site; Refurbished μεν, αλλά πολύ φθηνό.

Έχω συνάδελφο στην δουλειά που θέλει να το πάρει και της είπα να περιμένει λίγο να το ψάξω.

Ξέρει κανείς τίποτα;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα συγνώμη που γράφω εδώ ξέρετε κάποιο μαγαζί αθήνα που να επισκευάζει iphone μητρική σε καλές τιμές?αν παω iphone repair πόσο πάει ?ευχαριστώ πολύ!!μου είπαν ότι είναι μητρική.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.sunsky-online.com/view/207167/Refurbished%20Original%20Unlock%20iPhone%205C%2016GB.htm

 

Ξέρεις κάνεις τίποτα για το συγκεκριμένο site; Refurbished μεν, αλλά πολύ φθηνό.

Έχω συνάδελφο στην δουλειά που θέλει να το πάρει και της είπα να περιμένει λίγο να το ψάξω.

Ξέρει κανείς τίποτα;

 

Σε αυτα τα χρηματα παρ' της καλυτερα xiaomi redmi note 3. 4 inch. τετοια εποχη εγω δε θα επερνα. Τωρα αν θελει 5 inch υπαρχουν πολλες επιλογες ωστοσο και το xiaomi redmi 3 για 149 δολλαρια. Εγω 182 δολλαρια για 4inch refurbished κλπ δε θα εδινα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι για υιό 15χρονο που θέλει iPhone. Το θέμα είναι τουλάχιστον να είναι αυθεντικό.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Είναι για υιό 15χρονο που θέλει iPhone. Το θέμα είναι τουλάχιστον να είναι αυθεντικό.

Δεν είναι φτηνό 180$ για μεταχειρισμένο 5c

Είναι και κακά τηλέφωνα τα 5c, ζημιαρικα, άθλια μπαταρία, φτηνιαρικα.

Ζημιαρικα

Καινούριο έχει 290.Πάρτο καινουριο

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

http://www.sunsky-online.com/view/207167/Refurbished%20Original%20Unlock%20iPhone%205C%2016GB.htm

 

Ξέρεις κάνεις τίποτα για το συγκεκριμένο site; Refurbished μεν, αλλά πολύ φθηνό.

Έχω συνάδελφο στην δουλειά που θέλει να το πάρει και της είπα να περιμένει λίγο να το ψάξω.

Ξέρει κανείς τίποτα;

 

Κριμα να πεταξεις τα λεφτα σου εκει. Θα παρεις κατι που απο ποιοτητα θα υστερει. Οι παραπανω με καλυψαν απολυτα ως προς τι να παρεις σαν εναλλακτικες συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγοράσω το xiaomi redmi note 3 pro από την aliexpress .......έχω όμως τις αμφιβολίες μου .

Θα ήθελα να ακούσω κάποιες γνώμες πρώτα ή και καποιες προτάσεις για αλλά κινητά στην ίδια τιμή

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγοράσω το xiaomi redmi note 3 pro από την aliexpress .......έχω όμως τις αμφιβολίες μου .

Θα ήθελα να ακούσω κάποιες γνώμες πρώτα ή και καποιες προτάσεις για αλλά κινητά στην ίδια τιμή

 

πολυ καλο το κινητο , να το παρεις ομως απο vickmall να εισαι ποιο σιγουρος

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγοράσω το xiaomi redmi note 3 pro από την aliexpress .......έχω όμως τις αμφιβολίες μου .

Θα ήθελα να ακούσω κάποιες γνώμες πρώτα ή και καποιες προτάσεις για αλλά κινητά στην ίδια τιμή

 

Απο εμπειρια μιλωντας, να αποφευγεις την αγορα κινητου απο Αλι.

Να προτιμας ειδικα καταστηματα. πολλα απο αυτα εχουν νηματα στο φορουμ μας και μπορεις να ριξεις μια ματια πριν επιλεξεις.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Απο εμπειρια μιλωντας, να αποφευγεις την αγορα κινητου απο Αλι.

Να προτιμας ειδικα καταστηματα. πολλα απο αυτα εχουν νηματα στο φορουμ μας και μπορεις να ριξεις μια ματια πριν επιλεξεις.

 

Ναι δίκιο έχει συντοπίτης μου. Αλί μονο για έμπειρους αγοραστές σε κινητά. Αλλιώς το παίρνεις και μαζί κανείς και μια ευχη

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγοράσω το xiaomi redmi note 3 pro από την aliexpress .......έχω όμως τις αμφιβολίες μου .

Θα ήθελα να ακούσω κάποιες γνώμες πρώτα ή και καποιες προτάσεις για αλλά κινητά στην ίδια τιμή

 

Βικμαλλ απο μενα. Περπατα σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Θέλω να κάνω δώρο στην σύζυγο και είμαι ανάμεσα στο Oneplus x στο Xiaomi mi4s υπαρχει καποια βοηθεια για την επιλογη;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πιο είναι το καλύτερο κινεζικό κινητό που μπορώ να πάρω με 200-220 ευρώ. Και οθόνη 5,5 και άνω? Είχε περάσει απο τα χέρια μου το Meizu mx4 pro αλλά δεν με ικανοποίησε πολύ στην μπαταρία και στην κάμερα του.

 

Τι προτείνετε?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...