Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι κάτι προσβλητικό.

Υπάρχουν διαφορετικές ανάγκες.

 

Χρήστες που ασχολούνται με το κινητό λίγη ώρα ανά ημέρα για λίγο Facebook και λίγα sms, είναι οι χρήστες που κάνουν μια βασική/ελαφριά χρήση και ενδεχομένως δεν τους νοιάζει η διάρκεια της μπαταρίας ή η lagfree εμπειρία.

 

Για άλλους χρήστες, που όλη μέρα είναι πάνω από το κινητό, έχουν άλλες απαιτήσεις.

Εάν με το "όλη μέρα είναι πάνω από το κινητό" εννοείς να είναι συνεχώς στο ίντερνετ και να παίζουν παιγνίδια, καλώς ... πάντως η κόρη μου με το Umi που είπα γιά την μπαταρία μιλάει συνεχώς με τον αρραβωνιαστικό της και βγάζει συνήθως όλη την ημέρα. Και στο κάτω κάτω, τo 2016 υπάρχουν και τα power banks ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειναι και το umi emax με μπαταρια 3780 !!! και πολυ καλα χαρακτηριστικα

 

προσωπικα ειχα το umi x3 για ενα χρονο και ειταν απροβληματιστο εντελως !!!

Link to comment
Share on other sites

Αναζητώ κινητό με τις εξής προδιαγραφές

- Μέχρι 5" ίντσες

- Dual sim + χωριστό MicroSD

- Wifi Dual Band (2.4+5GHz)

- όσο καλύτερη φωτογραφική γίνεται

- 4G

- Μέχρι 150$ κόστος

 

ποιό θα μου προτείνατε;

 

Εχω ματιάξει το UMI eMAX Mini...

 

από τη δική μου πλευρά, δεν με καλύπτουν κινητά

- που δεν έχουν 2 κάρτες ΣΙΜ χωριστά από κάρτες μνήμης (Letv x600)

- ή δεν έχουν καθόλου θέση κάρτας μνήμης

- παντόφλες των 5.5"

 

Εκτός από το uMi eMAX Mini, έχετε να προτείνετε κάτι που να ικανοποιεί τις παραπάνω προδιαγραφές;

Link to comment
Share on other sites

από τη δική μου πλευρά, δεν με καλύπτουν κινητά

- που δεν έχουν 2 κάρτες ΣΙΜ χωριστά από κάρτες μνήμης (Letv x600)

- ή δεν έχουν καθόλου θέση κάρτας μνήμης

- παντόφλες των 5.5"

 

Εκτός από το uMi eMAX Mini, έχετε να προτείνετε κάτι που να ικανοποιεί τις παραπάνω προδιαγραφές;

ZTE blade s6. http://m.geekbuying.com/ItemDescription/341742

Το δουλεύεις όπως έρχεται out of the box.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

ZTE blade s6. http://m.geekbuying.com/ItemDescription/341742

Το δουλεύεις όπως έρχεται out of the box.

 

Θα ήταν πολύ καλή πρόταση αν υπήρχε διαθέσιμο πουθενά (εκεί που το έχουν έχει κολλησει σε περσινές τιμές 200+ ευρώ)...

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν πολύ καλή πρόταση αν υπήρχε διαθέσιμο πουθενά (εκεί που το έχουν έχει κολλησει σε περσινές τιμές 200+ ευρώ)...

Παρακολούθησε το για λίγες μέρες καθημερινά στο geekbuying. Όλο αυτό γίνεται, στοκαρει και ξεστοκαρει μέσα σε λίγες μέρες εδώ και αρκετό καιρό το εν λόγω κινητό.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα

Φίλος θέλει να δώσει γύρω τα 200€ για κινητό 5,5¨

και επειδή δεν έχω ασχοληθεί με κινητά σε αυτή την τιμή (για την πάρτη μου αγοράζω έως 100€ και πολλά λέω… χαχαχα) δεν ξέρω τι να του προτείνω.

Είδε τα

Letv 1s x500,

Xiaomi note 3 & note 3 pro

και του άρεσαν, χρήση απλή τίποτα το σπουδαίο, απλά να είναι αξιόπιστο και πάνω από όλα απροβλημάτιστο.

Διαβάζοντας λίγο στα νήματα τους κατάλαβα ότι θα πρέπει να ασχοληθώ εγώ με πέρασμα rom για τα ελληνικά, ισχύει αυτό?

Και αν ναι, περνώ μια φόρα την ελληνική ρομ και είναι κομπλέ ή ζήτω να μου περάσουν από εκεί που θα το αγοράσω (vickmall) τα ελληνικά ?

Τι προτείνεται σε αυτά τα χρήματα ή και κάτι άλλο που να είναι αξιόπιστο.

Ευχαριστώ πολύ

:!:
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα 2 τηλέφωνα 200€, και μου έστειλαν το παρακάτω μήνυμα και δεν ξέρω τι να κάνω. Μέχρι πότε μπορώ να ζητήσω τα λεφτά (Paypal) και με ποιον τρόπο?

 

We are deeply sorry to tell you that your item is not in stock.

Because the item is so popular, and the supplier need some time to produce.

And the exact supply time depend on the supplier.

Could you please wait for around 10 business days?

We have two options:

1.If you would like to wait, we will ship for you as soon as they are in stock.

2.We can help you to exchange the item, could you please tell me the SKU (item number), the full name or the URL link of the new item.

We sincerely apologize for any inconvenience that may have been caused and we look forward to hearing from you.

Thanks for your understanding and support.

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα 2 τηλέφωνα 200€, και μου έστειλαν το παρακάτω μήνυμα και δεν ξέρω τι να κάνω. Μέχρι πότε μπορώ να ζητήσω τα λεφτά (Paypal) και με ποιον τρόπο?

 

We are deeply sorry to tell you that your item is not in stock.

Because the item is so popular, and the supplier need some time to produce.

And the exact supply time depend on the supplier.

Could you please wait for around 10 business days?

We have two options:

1.If you would like to wait, we will ship for you as soon as they are in stock.

2.We can help you to exchange the item, could you please tell me the SKU (item number), the full name or the URL link of the new item.

We sincerely apologize for any inconvenience that may have been caused and we look forward to hearing from you.

Thanks for your understanding and support.

 

Καταρχας να σε ενημερωσω για να χαλαρωσεις οτι αυτο ειναι συνηθες στην αγορα απο Κινα.

Πες μας ποιο μαγαζι ειναι και αν αυτο που αγορασες ηταν μια καλη προσφορα η μπορεις να το βρεις κι αλλου με τα ιδια λεφτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα

Φίλος θέλει να δώσει γύρω τα 200€ για κινητό 5,5¨

και επειδή δεν έχω ασχοληθεί με κινητά σε αυτή την τιμή (για την πάρτη μου αγοράζω έως 100€ και πολλά λέω… χαχαχα) δεν ξέρω τι να του προτείνω.

Είδε τα

Letv 1s x500,

Xiaomi note 3 & note 3 pro

και του άρεσαν, χρήση απλή τίποτα το σπουδαίο, απλά να είναι αξιόπιστο και πάνω από όλα απροβλημάτιστο.

Διαβάζοντας λίγο στα νήματα τους κατάλαβα ότι θα πρέπει να ασχοληθώ εγώ με πέρασμα rom για τα ελληνικά, ισχύει αυτό?

Και αν ναι, περνώ μια φόρα την ελληνική ρομ και είναι κομπλέ ή ζήτω να μου περάσουν από εκεί που θα το αγοράσω (vickmall) τα ελληνικά ?

Τι προτείνεται σε αυτά τα χρήματα ή και κάτι άλλο που να είναι αξιόπιστο.

Ευχαριστώ πολύ

 

Σε αυτα τα χρηματα οι επιλογες ειναι πολλες και καλες. Ψαξε στα νηματα των συσκευων που σε ενδιαφερουν, διαβασε και ρωτα εκει.

Εδω ο καθενας θα σου πει τι κινητο θα ηθελε να παρει αυτος και δεν ψωνιζουμε με αυτο το κριτηριο.

Τωρα για το σεταρισμα του κινητου, επισης ρωτησε στα νημα του καθενος. Σε γενικες γραμμες θελει... προσωπικη εργασια η οποια ομως αν εισαι ασχετος, περιεχει και τα ρισκα του. Μπορεις ομως να ζητησεις απο τηναρχη μουλτι ρομ απο το μαγαζι αν θες Ελληνικα η την μαμα ρομ και να το αφησεις εκει. Εξαρταται παντα ομως απο την συσκευη.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Φίλος θέλει να δώσει γύρω τα 200€ για κινητό 5,5¨

και επειδή δεν έχω ασχοληθεί με κινητά σε αυτή την τιμή (για την πάρτη μου αγοράζω έως 100€ και πολλά λέω… χαχαχα) δεν ξέρω τι να του προτείνω.

Είδε τα

Letv 1s x500,

Xiaomi note 3 & note 3 pro

και του άρεσαν, χρήση απλή τίποτα το σπουδαίο, απλά να είναι αξιόπιστο και πάνω από όλα απροβλημάτιστο.

Διαβάζοντας λίγο στα νήματα τους κατάλαβα ότι θα πρέπει να ασχοληθώ εγώ με πέρασμα rom για τα ελληνικά, ισχύει αυτό?

Και αν ναι, περνώ μια φόρα την ελληνική ρομ και είναι κομπλέ ή ζήτω να μου περάσουν από εκεί που θα το αγοράσω (vickmall) τα ελληνικά ?

Τι προτείνεται σε αυτά τα χρήματα ή και κάτι άλλο που να είναι αξιόπιστο.

Ευχαριστώ πολύ

 

φιλε εχω το letv 600 τρεις μηνες τελειο σε ολα του διαβασε κα ι το σχετικο νημα ,μονο που δε νεχει ελληνικα απο την μαμα ρομ μπορεις ομως να πεισ το μαγαζι να σου περασουν ειναι και ποιο φτηνο τωρα επειδη εχουν βγει ποιο καινουργια

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας να σε ενημερωσω για να χαλαρωσεις οτι αυτο ειναι συνηθες στην αγορα απο Κινα.

Πες μας ποιο μαγαζι ειναι και αν αυτο που αγορασες ηταν μια καλη προσφορα η μπορεις να το βρεις κι αλλου με τα ιδια λεφτα.

Είναι το Gearbest πήρα 2 τμχ. NO.1 M2 94,55 € το ένα, το βρίσκω στο everbuying με 116,36 €.

Edited by fiwi
Link to comment
Share on other sites

Είναι το Gearbest πήρα 2 τμχ. NO.1 M2 94,55 € το ένα, το βρίσκω στο everbuying με 116,36 €.

 

Το περιμενα για το καταστημα! :mad:

Στη σελιδα φαινεται σε στοκ ακομα? Το πουλανε? Αν ναι, επεμεινε οτι εγω θελω τα κινητα που αγορασα!

Μου το εχει κανει και εμενα και σε πολλους αλλους εδω μεσα. Να φανταστεις οτι στι τικετ που ειχα ανοιξει μου ελεγαν Σορυ δεν στο στελνουμε ενω στο μαιλ μου μου εστειλαν μνμ με αριθμο αποστολης. :lol:

Τα κανουνε κατι τετοια. Καλου κακου βγαλε και κανενα σκρινσοτ την ιστοσελιδα τους που το πουλανε.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας να σε ενημερωσω για να χαλαρωσεις οτι αυτο ειναι συνηθες στην αγορα απο Κινα.

Πες μας ποιο μαγαζι ειναι και αν αυτο που αγορασες ηταν μια καλη προσφορα η μπορεις να το βρεις κι αλλου με τα ιδια λεφτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε αυτα τα χρηματα οι επιλογες ειναι πολλες και καλες. Ψαξε στα νηματα των συσκευων που σε ενδιαφερουν, διαβασε και ρωτα εκει.

Εδω ο καθενας θα σου πει τι κινητο θα ηθελε να παρει αυτος και δεν ψωνιζουμε με αυτο το κριτηριο.

Τωρα για το σεταρισμα του κινητου, επισης ρωτησε στα νημα του καθενος. Σε γενικες γραμμες θελει... προσωπικη εργασια η οποια ομως αν εισαι ασχετος, περιεχει και τα ρισκα του. Μπορεις ομως να ζητησεις απο τηναρχη μουλτι ρομ απο το μαγαζι αν θες Ελληνικα η την μαμα ρομ και να το αφησεις εκει. Εξαρταται παντα ομως απο την συσκευη.

 

φιλε εχω το letv 600 τρεις μηνες τελειο σε ολα του διαβασε κα ι το σχετικο νημα ,μονο που δε νεχει ελληνικα απο την μαμα ρομ μπορεις ομως να πεισ το μαγαζι να σου περασουν ειναι και ποιο φτηνο τωρα επειδη εχουν βγει ποιο καινουργια

 

Οκ, το έχω ρίξει στο διάβασμα εύχομαι μέχρι τη δευτέρα να έχω βγάλει άκρη (που δεν το βλέπω), γιατί πρέπει να το παραγγείλω .

Αν πω στο μαγαζί να μου περάσει πολύγλωσση ρομ θα παίρνει ενημερώσεις ?

Ευχαριστώ

Edited by O_kontos
:!:
Link to comment
Share on other sites

Οκ, το έχω ρίξει στο διάβασμα εύχομαι μέχρι τη δευτέρα να έχω βγάλει άκρη (που δεν το βλέπω), γιατί πρέπει να το παραγγείλω .

Αν πω στο μαγαζί να μου περάσει πολύγλωσση ρομ θα παίρνει ενημερώσεις ?

Ευχαριστώ

 

Οπως τις εννοεις εσυ, οχι. Θα πρπει να τις περναει ο φιλος σου μονος οποτε αν ειναι ασχετος, αστο! Θα μπλεξει και αυτος και εσυ περισσοτερο.

Παρτου καλυτερα ενα που ειναι ετοιμο να δουλεψει απο το κουτι του και μην μπλεξεις. Εκτος αν σε τρωει ... το χερι σου! :)

Καλο σαβατοκυριακο και καλο διαβασμα!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Το περιμενα για το καταστημα! :mad:

Στη σελιδα φαινεται σε στοκ ακομα? Το πουλανε? Αν ναι, επεμεινε οτι εγω θελω τα κινητα που αγορασα!

Μου το εχει κανει και εμενα και σε πολλους αλλους εδω μεσα. Να φανταστεις οτι στι τικετ που ειχα ανοιξει μου ελεγαν Σορυ δεν στο στελνουμε ενω στο μαιλ μου μου εστειλαν μνμ με αριθμο αποστολης. :lol:

Τα κανουνε κατι τετοια. Καλου κακου βγαλε και κανενα σκρινσοτ την ιστοσελιδα τους που το πουλανε.

 

 

Το πουλάνε ακόμη, έχω ανοίξει και εγώ ticket να τους στείλω ερώτηση με screenshot γιατί ενώ λένε ότι είναι Out of stock το πουλάνε ακόμη?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πια είναι απ'τα κ*λομάγαζα... Κλασσικές κινέζικες μαγκιές. Γι'αυτό απέκτισε κακό όνομα.

Κοιτάει να σου τα πάρει και όοοοταν πάρει στοκ να τα πάρει πιο φθηνά για αυτούς, αφού θα έχουν ουσιαστικά προπληρώσει πολλοί έτσι. Σε κρατάει όμηρο όταν δεν ξέρεις να κινηθείς μέσω Paypal.

Αυτά διαβάζω και προτείνω Vickmall και πάλι Vickmall.

Ναι, δεν μπορεί να έχει πάντοτε την καλύτερη τιμή, αλλά έχεις πάντοτε την τιμιότερη αντιμετώπιση, δεν σε κοροϊδεύουν.

Τώρα περιμένω ν' ακούσω τα τυπικά ότι π.χ. έχω μετοχές και δεν ξέρω 'γω τι και το προωθώ. :lol:

 

Αλλά παιδιά, εδώ είναι συζήτηση για συσκευές, όχι καταστήματα :)

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Φίλος θέλει να δώσει γύρω τα 200€ για κινητό 5,5¨

και επειδή δεν έχω ασχοληθεί με κινητά σε αυτή την τιμή (για την πάρτη μου αγοράζω έως 100€ και πολλά λέω… χαχαχα) δεν ξέρω τι να του προτείνω.

Είδε τα

Letv 1s x500,

Xiaomi note 3 & note 3 pro

και του άρεσαν, χρήση απλή τίποτα το σπουδαίο, απλά να είναι αξιόπιστο και πάνω από όλα απροβλημάτιστο.

Διαβάζοντας λίγο στα νήματα τους κατάλαβα ότι θα πρέπει να ασχοληθώ εγώ με πέρασμα rom για τα ελληνικά, ισχύει αυτό?

Και αν ναι, περνώ μια φόρα την ελληνική ρομ και είναι κομπλέ ή ζήτω να μου περάσουν από εκεί που θα το αγοράσω (vickmall) τα ελληνικά ?

Τι προτείνεται σε αυτά τα χρήματα ή και κάτι άλλο που να είναι αξιόπιστο.

Ευχαριστώ πολύ

 

Επιασα προχθες το ulefone power και μου φαινεται απο τις καλυτερες επιλογες σε αυτα τα χρηματα και χωρις να χρειαστει να το πειραξεις. Αν θες κατι οικονομικοτερο αλλα με χειροτερη καμερα το leagoo elite 5 ειναι μια αξιοπιστη και επισης χωρις πειραγμα επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πια είναι απ'τα κ*λομάγαζα... Κλασσικές κινέζικες μαγκιές. Γι'αυτό απέκτισε κακό όνομα.

Κοιτάει να σου τα πάρει και όοοοταν πάρει στοκ να τα πάρει πιο φθηνά για αυτούς, αφού θα έχουν ουσιαστικά προπληρώσει πολλοί έτσι. Σε κρατάει όμηρο όταν δεν ξέρεις να κινηθείς μέσω Paypal.

Αυτά διαβάζω και προτείνω Vickmall και πάλι Vickmall.

Ναι, δεν μπορεί να έχει πάντοτε την καλύτερη τιμή, αλλά έχεις πάντοτε την τιμιότερη αντιμετώπιση, δεν σε κοροϊδεύουν.

Τώρα περιμένω ν' ακούσω τα τυπικά ότι π.χ. έχω μετοχές και δεν ξέρω 'γω τι και το προωθώ. :lol:

 

Αλλά παιδιά, εδώ είναι συζήτηση για συσκευές, όχι καταστήματα :)

 

Σε ποιο νήμα να συνεχίσω την συζήτηση?

Link to comment
Share on other sites

Επιασα προχθες το ulefone power και μου φαινεται απο τις καλυτερες επιλογες σε αυτα τα χρηματα και χωρις να χρειαστει να το πειραξεις. Αν θες κατι οικονομικοτερο αλλα με χειροτερη καμερα το leagoo elite 5 ειναι μια αξιοπιστη και επισης χωρις πειραγμα επιλογη.

Από τα δύο ποιο έχει καλύτερο GPS????

Και από αυτονομία;;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Οπως τις εννοεις εσυ, οχι. Θα πρπει να τις περναει ο φιλος σου μονος οποτε αν ειναι ασχετος, αστο! Θα μπλεξει και αυτος και εσυ περισσοτερο.

Παρτου καλυτερα ενα που ειναι ετοιμο να δουλεψει απο το κουτι του και μην μπλεξεις. Εκτος αν σε τρωει ... το χερι σου! :)

Καλο σαβατοκυριακο και καλο διαβασμα!

Τώρα κατάλαβα τι παίζει με τις ενημερώσεις, να τις περνά ο φίλος αποκλείεται είναι άσχετος, οπότε εγώ θα μπλέξω σε αυτό.

Δηλαδή αν πω στο κατάστημα να μου περάσει την πολύγλωσση ρομ και έρθει με το καλό το κινητό μετά θα χρειάζεται και άλλο σκάλισμα για να δουλεύει σωστά ?

Σε αυτά τα χρήματα πίστευα ότι τα κινητά είναι ποιο …πώς να το πω…απροβλημάτιστα……

και ότι δεν θέλουν πείραγμα,

εγώ που έχω αγοράσει 4 ¨φτηνιάρικα¨ για μένα (50 έως 70€), τα άνοιξα τα γύρισα στα ελληνικά και δουλεύουν μια χαρά,

δεν γνώριζα ότι στα Xiaomi & Letv π.χ. θέλουν περεταίρω και συνέχεια αναβαθμίσεις για να είναι οκ.

Πάω να μπλέξω μου φαίνεται ή έτσι νομίζω και δεν είναι τόσο τραγικά ?

Όταν λες {Παρτου καλυτερα ενα που ειναι ετοιμο να δουλεψει απο το κουτι του και μην μπλεξεις}

Έχεις να μου προτείνεις κάτι που να το γνωρίζεις καλά γύρω στο 200ρικο και ποιο λίγο δεν μας πειράζει, στείλε μου και pm αν θέλεις.

Ευχαριστώ.

 

Επιασα προχθες το ulefone power και μου φαινεται απο τις καλυτερες επιλογες σε αυτα τα χρηματα και χωρις να χρειαστει να το πειραξεις. Αν θες κατι οικονομικοτερο αλλα με χειροτερη καμερα το leagoo elite 5 ειναι μια αξιοπιστη και επισης χωρις πειραγμα επιλογη.

Πολύ καλό φαίνεται το ulefone power και με Sony κάμερα, μπαταρία θηρίο… και αν δεν χρειάζεται να το πειράξω, ακόμα καλύτερο.

Να σε καλά φίλε, υποψήφιο και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατάλαβα τι παίζει με τις ενημερώσεις, να τις περνά ο φίλος αποκλείεται είναι άσχετος, οπότε εγώ θα μπλέξω σε αυτό.

Δηλαδή αν πω στο κατάστημα να μου περάσει την πολύγλωσση ρομ και έρθει με το καλό το κινητό μετά θα χρειάζεται και άλλο σκάλισμα για να δουλεύει σωστά ?

Σε αυτά τα χρήματα πίστευα ότι τα κινητά είναι ποιο …πώς να το πω…απροβλημάτιστα……

και ότι δεν θέλουν πείραγμα,

εγώ που έχω αγοράσει 4 ¨φτηνιάρικα¨ για μένα (50 έως 70€), τα άνοιξα τα γύρισα στα ελληνικά και δουλεύουν μια χαρά,

δεν γνώριζα ότι στα Xiaomi & Letv π.χ. θέλουν περεταίρω και συνέχεια αναβαθμίσεις για να είναι οκ.

Πάω να μπλέξω μου φαίνεται ή έτσι νομίζω και δεν είναι τόσο τραγικά ?

Όταν λες {Παρτου καλυτερα ενα που ειναι ετοιμο να δουλεψει απο το κουτι του και μην μπλεξεις}

Έχεις να μου προτείνεις κάτι που να το γνωρίζεις καλά γύρω στο 200ρικο και ποιο λίγο δεν μας πειράζει, στείλε μου και pm αν θέλεις.

Ευχαριστώ.

 

 

Πολύ καλό φαίνεται το ulefone power και με Sony κάμερα, μπαταρία θηρίο… και αν δεν χρειάζεται να το πειράξω, ακόμα καλύτερο.

Να σε καλά φίλε, υποψήφιο και αυτό.

Μόνο με Αγγλικά την βγάζει ο φίλος;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι μου.

Μετά από καιρό ξαναψάχνω κινητό για να καλύψω φίλο μου. Οι ανάγκες του είναι βασικές:

Οθόνη 5.5" (για αλλαγή, αλλά και 5'' να είναι δεν πειράζει).

Καλή μπαταρία που να δίνει τουλάχιστον 2 ημέρες με φυσιολογική χρήση.

Να μην χρειάζεται συνεχείς επεμβάσεις, γιατί με το που θα του το στείλω δεν θα μπορεί να επέμβει πάνω του.

Αν είναι 4G καλό θα είναι, αλλά δεν τρελαίνεται κιόλας.

Κόστος κοντά στα 100$.

 

Με μια πρώτη ματιά ξεχώρισα τα:

http://www.1949deal.com/leagoo-elite-5-mtk6735-quad-core-1-5ghz-android-5-1-smartphone-1gb-ram-16gb-rom-5-0-inch-hd-ips-screen-4g-lte-black.html

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_262390.html?gclid=CPH0w-2XwMoCFUEcGwodEZEBNQ

 

Ενώ πολύ ακούγονται τελευταία και τα HomTom. Κάθε πρόταση και παρατήρηση ευπρόσδεκτη

Link to comment
Share on other sites

Από τα δύο ποιο έχει καλύτερο GPS????

Και από αυτονομία;;

 

Σχεδον σε ολα το ulefone ειναι ανωτερη συσκευη. Gps, αυτονομια και κλειδωσε γρηγορα και οσο βαρια χρηση και να κανεις δεν προκειται να σε πουλησει μεσα στη μερα με 6.000+ mah.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...