Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

leagoo elite 5 πολύ καλή μπαταρία και απροβλημάτιστο.το χω 7 μήνες

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, σε σχέση με το Doogee HOMTOM HT6 τι λέει ξέρεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω το ht6 και ενας φιλος μου το elite 5.Το elite 5 εχει λιγο χειροτερη μπαταρια αλλα αποσπωμενη,πιο ελαφρυ,παιρνει 2 σιμ συν καρτα μνημης αντι 1+1 του ht6,δεν υποστηριζει γρηγορη φορτιση,σχεδιαστικα το θεωρω καλυτερο και εχει και το smart case που εμφανιζει τις ειδοποιησεις με ωραιο τροπο.Σε ταχυτητα,αποδοση κτλ τα ιδια περιπου.
Link to comment
Share on other sites

Όπως καταλαβαίνετε κι από τον τίτλο, μετά από πολύ ψάξιμο σε φτηνά κινέζικα κινητά, έχω καταλήξει σε αυτά τα 2.

 

IΔΙΑ : ROM, RAM, CPU, GPU, Oθόνη, 4G, Kάμερα (13MP και οι 2, άλλο μοντέλο όμως), βάρος, fingerprint κτλ.

 

ΔΙΑΦΟΡΕΣ :

Ulefone Power Θετικά : μπαταρία 6k mAh έναντι 4k mAh, θετικότατο feedback από την κοινότητά μας, μικροδωράκια στο κουτί.

UMI Touch Θετικά : Αndroid 6 (αν και το Ulefone λένε ότι θα πάρει κι αυτό ΟΤΑ Android 6 μέχρι τέλος Απρίλη), Fingerprint μπροστά (αντί πίσω στο Ulefone).

 

Γνώμες ; Κάτι που πρέπει να προσέξω ; Σχόλια ; Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Ericsson 383, Nokia 3310, Motorola Startac, Nokia 6100, Nokia 2100, Nokia N90, Sharp GX29, Palm Treo 750, Vodafone, Samsung, LG, MLS iQtalk, Huawei Ascend P6 και πλέον Ulefone Power !
Link to comment
Share on other sites

Όπως καταλαβαίνετε κι από τον τίτλο, μετά από πολύ ψάξιμο σε φτηνά κινέζικα κινητά, έχω καταλήξει σε αυτά τα 2.

 

IΔΙΑ : ROM, RAM, CPU, GPU, Oθόνη, 4G, Kάμερα (13MP και οι 2, άλλο μοντέλο όμως), βάρος, fingerprint κτλ.

 

ΔΙΑΦΟΡΕΣ :

Ulefone Power Θετικά : μπαταρία 6k mAh έναντι 4k mAh, θετικότατο feedback από την κοινότητά μας, μικροδωράκια στο κουτί.

UMI Touch Θετικά : Αndroid 6 (αν και το Ulefone λένε ότι θα πάρει κι αυτό ΟΤΑ Android 6 μέχρι τέλος Απρίλη), Fingerprint μπροστά (αντί πίσω στο Ulefone).

 

Γνώμες ; Κάτι που πρέπει να προσέξω ; Σχόλια ; Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

H Ulefone έχει ισχυρά σημάδια αξιοπιστίας....

Ή UMI....τα ψαχνει

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

UMI παιρνεις μονο αν σε απειλουν με οπλο.

 

Υπερβολές

Ξεχνάς και τις τάσεις σαδομαζοχισμου.....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

UMI παιρνεις μονο αν σε απειλουν με οπλο.

ΚΑΝΕΝΑΣ δεν με απείλησε φίλε μου, και το τηλέφωνο το "λυώνει" 24 ώρες το 24άωρο η κόρη μου και δουλεύει ρολόϊ ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Υπερβολές

Ξεχνάς και τις τάσεις σαδομαζοχισμου.....

 

Τώρα αυτό μου φαίνεται δεν στρέφεται εναντίον της UMI :P

Ericsson 383, Nokia 3310, Motorola Startac, Nokia 6100, Nokia 2100, Nokia N90, Sharp GX29, Palm Treo 750, Vodafone, Samsung, LG, MLS iQtalk, Huawei Ascend P6 και πλέον Ulefone Power !
Link to comment
Share on other sites

θελω να αγορασω ενα κινητο γυρω στα 130-160ε και κοιταω letv x600.Θελω 5.5 ιντσες , 2-3gb() και καλη σχετικα καμερα .Κυριως για χρηση ιντερνετ, τσατ, gps και λιγο για παιχνιδια. Γενικα αξιζει? Εχετε να προτεινετε καποιο αλλο?
Link to comment
Share on other sites

θελω να αγορασω ενα κινητο γυρω στα 130-160ε και κοιταω letv x600.Θελω 5.5 ιντσες , 2-3gb() και καλη σχετικα καμερα .Κυριως για χρηση ιντερνετ, τσατ, gps και λιγο για παιχνιδια. Γενικα αξιζει? Εχετε να προτεινετε καποιο αλλο?

 

Μια χαρα θα εισαι απλα ισως θα χρειαστει να ασχοληθεις με το λογισμικο καποια στιγμη.. Να αλλαξεις Rom δηλαδη..

 

Εναλλακτικα μπορεις να δεις και το Xiaomi redmi note 3 16/2gb version

Link to comment
Share on other sites

θελω να αγορασω ενα κινητο γυρω στα 130-160ε και κοιταω letv x600.Θελω 5.5 ιντσες , 2-3gb() και καλη σχετικα καμερα .Κυριως για χρηση ιντερνετ, τσατ, gps και λιγο για παιχνιδια. Γενικα αξιζει? Εχετε να προτεινετε καποιο αλλο?

 

Κι εμένα μια χαρά μου φαίνεται, αν και είδα δεν έχει SD Card Slot, που κάποια στιγμή θα χρειαστεί ...

Για ιδέες, δες και στην προηγούμενη σελίδα τα 2 που γλυκοκοιτάζω ...

Ericsson 383, Nokia 3310, Motorola Startac, Nokia 6100, Nokia 2100, Nokia N90, Sharp GX29, Palm Treo 750, Vodafone, Samsung, LG, MLS iQtalk, Huawei Ascend P6 και πλέον Ulefone Power !
Link to comment
Share on other sites

Εχω το ht6 και ενας φιλος μου το elite 5.Το elite 5 εχει λιγο χειροτερη μπαταρια αλλα αποσπωμενη,πιο ελαφρυ,παιρνει 2 σιμ συν καρτα μνημης αντι 1+1 του ht6,δεν υποστηριζει γρηγορη φορτιση,σχεδιαστικα το θεωρω καλυτερο και εχει και το smart case που εμφανιζει τις ειδοποιησεις με ωραιο τροπο.Σε ταχυτητα,αποδοση κτλ τα ιδια περιπου.

 

Καμιά άλλη λύση με καλή μπαταρία ( όχι αναγκαστικά τέρας έτσι κι αλλιώς το doogee x5 pro έχει τώρα ) εως στα 110 για κοπέλα; Μιας και το elite δεν τις άρεσε καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά άλλη λύση με καλή μπαταρία ( όχι αναγκαστικά τέρας έτσι κι αλλιώς το doogee x5 pro έχει τώρα ) εως στα 110 για κοπέλα; Μιας και το elite δεν τις άρεσε καθόλου.

Cubot note s

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Cubot note s

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπάρχει στο σπίτι για τον ανηψιό μου, γκουμούτσα για κοπέλα όμως κι ας είναι τουμπανάκι :p

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά άλλη λύση με καλή μπαταρία ( όχι αναγκαστικά τέρας έτσι κι αλλιώς το doogee x5 pro έχει τώρα ) εως στα 110 για κοπέλα; Μιας και το elite δεν τις άρεσε καθόλου.

 

Προσπαθηστε το για το Xiaomi redmi note 2. Υπαρχει και το Oukitel K6000 Pro με μπαταρια ΤΕΡΑΣ!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθηστε το για το Xiaomi redmi note 2. Υπαρχει και το Oukitel K6000 Pro με μπαταρια ΤΕΡΑΣ!

 

Δεν λέει να ανέβω ( μιας και θα το κάνω εγώ δώρο ) χωρίς να έχει κατά πολύ καλύτερη μπαταρία.

Θα δω το oukitel μια τώρα ευχαριστώ :D

Link to comment
Share on other sites

Όπως καταλαβαίνετε κι από τον τίτλο, μετά από πολύ ψάξιμο σε φτηνά κινέζικα κινητά, έχω καταλήξει σε αυτά τα 2.

 

IΔΙΑ : ROM, RAM, CPU, GPU, Oθόνη, 4G, Kάμερα (13MP και οι 2, άλλο μοντέλο όμως), βάρος, fingerprint κτλ.

 

ΔΙΑΦΟΡΕΣ :

Ulefone Power Θετικά : μπαταρία 6k mAh έναντι 4k mAh, θετικότατο feedback από την κοινότητά μας, μικροδωράκια στο κουτί.

UMI Touch Θετικά : Αndroid 6 (αν και το Ulefone λένε ότι θα πάρει κι αυτό ΟΤΑ Android 6 μέχρι τέλος Απρίλη), Fingerprint μπροστά (αντί πίσω στο Ulefone).

 

Γνώμες ; Κάτι που πρέπει να προσέξω ; Σχόλια ; Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Με οτιδήποτε συγκρίνεις ένα UMi, κερδίζει το άλλο. Το UMi απλώς χαλάει πολύ γρήγορα... αν δουλεύει από την αρχή...

 

Μπορώ να πω ότι χαλάει πιο γρήγορα και από γάλα έξω απ' το ψυγείο.

Αστείο, αλλά δεν απέχει και τόσο πολύ.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Με οτιδήποτε συγκρίνεις ένα UMi, κερδίζει το άλλο. Το UMi απλώς χαλάει πολύ γρήγορα... αν δουλεύει από την αρχή...

 

Μπορώ να πω ότι χαλάει πιο γρήγορα και από γάλα έξω απ' το ψυγείο.

Αστείο, αλλά δεν απέχει και τόσο πολύ.

Θα το πώ στο δικό μου, γιατί μάλλον δεν το ξέρει .... :lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

evansarmor

Πες μου και 6 νουμερα στα γρηγορα :lol:

Δεν ειναι παραξενο να δουλευει απροβληματιστα μια συσκευη ,εχω δει και κλωνο της κακιας ωρας να "βιαζεται" καθημερινα απο 5χρονο και να μην λεει να χαλασει ,το προβλημα ειναι στα ποσοστα.

Στα 100 λενοβο θα δουλευουν μετα απο ενα χρονο τα 99 και στα UMI θα δουλευουν τα 20.

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την UMI την έχετε θάψει πια ρε παιδιά...

Καλά της κάνετε ομως!!!!! :lol: :lol:

Όπως τα λέτε και χειρότερα είναι..

 

Για κάμερα τώρα, σε κινητό των 120 ευρώ, έκανε πολύ καλή υλοποίηση η Xiaomi στο redmi note 2 (κάποιοι υποστηρίζουν περισσότερο στην prime εκδοση)

Τα πάει εξίσου καλά και στα υπόλοιπα όμως..ταχύτητα, μπαταρία, GPS κλπ είναι εξαιρετικά.

Τα διαπίστωσα όλα αυτά, όταν το χα για λίγο διάστημα που περασε από τα χέρια μου, να το στήσω για κάποιον γνωστό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ψάχνω για τη σύζυγο συσκευή έως 100€-120€ που να μπορεί να έχει 3G (ή 4G στη μια και 3G στην 2η) ταυτόχρονα και στις δύο κάρτες, υπάρχει κάτι αξιόλογο ; Να διευκρινίσω ότι δεν με ενδιαφέρει η ταυτόχρονη λειτουργία και των δύο καρτών (dual active). Edited by Stavros_P
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, σε σχέση με το Doogee HOMTOM HT6 τι λέει ξέρεις;

δεν το ξερω το τηλεφωνο.Αυτό που ξέρω είναι οτι το Elite 5 με εχει βγάλει ασπροπρόσωπο.Και ειναι αξιόπιστο και όμορφο

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω το ht6 και ενας φιλος μου το elite 5.Το elite 5 εχει λιγο χειροτερη μπαταρια αλλα αποσπωμενη,πιο ελαφρυ,παιρνει 2 σιμ συν καρτα μνημης αντι 1+1 του ht6,δεν υποστηριζει γρηγορη φορτιση,σχεδιαστικα το θεωρω καλυτερο και εχει και το smart case που εμφανιζει τις ειδοποιησεις με ωραιο τροπο.Σε ταχυτητα,αποδοση κτλ τα ιδια περιπου.

ο πιο καταλληλος για σύγκριση των δύο απάντησε :)

Link to comment
Share on other sites

Με ταβάνι 80 ευρώ (αν είναι και 70 ακόμα καλύτερα), 5-5.5 ιντσες και με όσο δυνατόν καλύτερη μπαταρία, για άνθρωπο που δεν παίζει να ασχοληθεί με ρουτ,ρομς κλπ... Ποιο θα προτείνατε;

Έλεγα να πάω για oukitel k4000 (πάει στα 85 ομως περιπου) που είναι και ανθεκτικό από ότι λένε αλλιώς cubot note ...

 

Τι θα προτείνατε; Και άλλες προτάσεις δεκτές, βεβαίως βεβαίως

Edited by s2117
Link to comment
Share on other sites

Με ταβάνι 80 ευρώ (αν είναι και 70 ακόμα καλύτερα), 5-5.5 ιντσες και με όσο δυνατόν καλύτερη μπαταρία, για άνθρωπο που δεν παίζει να ασχοληθεί με ρουτ,ρομς κλπ... Ποιο θα προτείνατε;

Έλεγα να πάω για oukitel k4000 (πάει στα 85 ομως περιπου) που είναι και ανθεκτικό από ότι λένε αλλιώς cubot note ...

 

Τι θα προτείνατε; Και άλλες προτάσεις δεκτές, βεβαίως βεβαίως

 

Καλη, σχετινη φθηνη και δοκιμασμενη λυση. Ητ3 προ.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...