Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο με το διπλο χτυπημα τα εχουν ολα τα κινεζικα. Οπως επισης τα διπλα σιμ +καρτα. Οσο για τα φωτιζομενα πληκτρα, εκει δεν βαζω το χερι μου στην φωτια.

 

μα νομιζω πλεον τα πιο πολλα δεν εχουν 2 σιμ ΚΑΙ θεση sd!εχουν 1+1!δυστυχως!τα xiaomi νομιζω εχουν αυτό το θεμα και δεν ξερω εαν εχουν double tap?απλα τα πληκτρα φωτιζουν και για ποση ωρα?αλλαζει αυτό ρωταω

 

 

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι αλλαζει, το ρυθμιζεις. Double tap δεν εχουν ολα, εχουν τα mi4c, mi4s, mi5, μαλλον τα μεγαλα (mi note κλπ), δεν εχουν τα redmi 3, 3s, mi4 και πιο παλια

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

 

ΥΓ ασχετο στης xiaomi τα κινητα τα πληκτρα κατω από την οθονη αναβουν? αναβουν για οσο χρονο αναβει η οθονη?

η γινεται να αναβουν οσο θελω εγω?

 

double tap to wake εχουν τα xiaomi?

 

Double Tap έχει το Redmi Note 4 4/64, το Redmi Pro, το Mi5s, αυτά το έχουν μιας και τα έχω.

 

Τα φωτιζόμενα πλήκτρα ανάβουν με το πάτημα και παραμένουν αναμμένα για μερικά δεύτερα.

Μπορείς όμως από τις ρυθμίσεις να παρατείνεις το χρόνο παραμονής φωτός

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα οποτε το μονο μειον ******* είναι αυτη η βλ@κεια να μην μπορεις να εχεις και 2 σιμ και καρτα μνημης

 

Sent from mTalk

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Πλεον ελαχιστα εχουν και 2 SIM και καρτα SD

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ωραια ευχαριστω για τις απαντησεις το μονο που σκεφτομαι ειναι η ευκολια της sd που εχω αρχεια εκει και μετα απο φορματ δεν παθαινουν τιποτα ενω εαν δεν εχει το κινητο πρεπει καθε φορα να κανεις back up κλπ!
Link to comment
Share on other sites

ωραια ευχαριστω για τις απαντησεις το μονο που σκεφτομαι ειναι η ευκολια της sd που εχω αρχεια εκει και μετα απο φορματ δεν παθαινουν τιποτα ενω εαν δεν εχει το κινητο πρεπει καθε φορα να κανεις back up κλπ!

Οταν περνάς ρομ δε χρειάζεται να σβησεις και τ αρχεία. Αν πάλι θες να τα σβήσεις όλα, παρε ενα usb otg να σ εξυπηρετει μια στο τοσο...

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Double Tap έχει το Redmi Note 4 4/64, το Redmi Pro, το Mi5s, αυτά το έχουν μιας και τα έχω.

 

Τα φωτιζόμενα πλήκτρα ανάβουν με το πάτημα και παραμένουν αναμμένα για μερικά δεύτερα.

Μπορείς όμως από τις ρυθμίσεις να παρατείνεις το χρόνο παραμονής φωτός

 

Και το ΜΙ Μαξ έχει Double Tap.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Οταν περνάς ρομ δε χρειάζεται να σβησεις και τ αρχεία. Αν πάλι θες να τα σβήσεις όλα, παρε ενα usb otg να σ εξυπηρετει μια στο τοσο...

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

όταν κάνεις αναβάθμιση πχ με flash tool δεν σβήνονται όλα από την εσωτερική μνήμη;

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όταν κάνεις αναβάθμιση πχ με flash tool δεν σβήνονται όλα από την εσωτερική μνήμη;

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε χρειάζεται να κάνεις αναβάθμιση με Flash tool. Μπορείς απο το recovery. Αν χρειαστεί κάποια στιγμή σωζεις τ αρχεία σε στικακι. Γενικά το φλασαρισμα μεσω pc είναι η εξαίρεση κι όχι ο κανονας

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλώς σας βρήκα,

Ψάχνω κινητό γύρο στα 250-300 κινέζικο,

έχω ψηλοψάξει το θέμα και είμαι ανάμεσα σε Huawei Honor 8, LeEco le pro 3, UmiDigi Z Pro(το επόμενο από το Umi Z)

Θέλω να είναι γενικά καλό, κάμερα, ραμ-ρομ, dual, γρήγορο, όμορφο...

Το UmiDigi Z Pro μου γυάλισε προσωπικά,

αν μπορείτε να μου πείτε τις απόψεις σας ή αν έχετε κάποιο υπόψιν σας.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλώς σας βρήκα,

Ψάχνω κινητό γύρο στα 250-300 κινέζικο,

έχω ψηλοψάξει το θέμα και είμαι ανάμεσα σε Huawei Honor 8, LeEco le pro 3, UmiDigi Z Pro(το επόμενο από το Umi Z)

Θέλω να είναι γενικά καλό, κάμερα, ραμ-ρομ, dual, γρήγορο, όμορφο...

Το UmiDigi Z Pro μου γυάλισε προσωπικά,

αν μπορείτε να μου πείτε τις απόψεις σας ή αν έχετε κάποιο υπόψιν σας.

Ευχαριστώ!

 

Μην το ψάχνεις και πολύ, πας κατευθείαν στο honor 8, τα υπόλοιπα είναι κατώτερα σε ποιότητα, υποστήριξη απο την εταιρία και αξιοπιστία. Επίσης τα δείγματα της κάμερας είναι πολύ καλά.

 

Sent from my Onda v975m using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ξαναδές το oukitel k6000 pro πάντως.....

 

Συμφωνώ. Πολύ καλή συσκευή. Ρίξε μιά ματιά στο νήμα της. Αξίζει.

 

Tοτε γιατι αποριπτεις το oukitel k 6000 pro ,που τα εχει ολα αυτα και με το παραπανω ,στο λενε 4 κατοχοι μαζι με μενα οτι το κινητο δεν παιζεται, και απο θεμα μπαταριας(6000 mah),και οθονη (1920χ1080),αντοχη (gorilla glass-αλουμινιο οχι πλαστικο),συνδεσιμοτητα(Β1-Β3-Β7-Β20),και ναι η καμερα του δεν ειναι απο τα δυνατα του σημεια,α και μην ξεχασω 64μπιτο με 3 γιγα ραμ,αντροιντ 6,και fingerprint...αυτα...

 

 

Xμμ θα το τσεκάρω το νήμα τότε, τι να πώ. Απλά είχα μάθει ακόμα και στα κινέζικα να εμπιστεύομαι τις μεγάλες εταιρίες, καθαρά και για θέματα αντοχής. Θα δώ.

-----------------------------

edit

παραθέτω:

 

''Κατοχος πλεον και εγω του τηλεφωνου. Οι εντυπωσεις μου ειναι θετικες.

+ Η συσκευη ειναι ομορφη, στιβαρη και καθολου φτηνιαρικη

+ Οθονη πολυ καλη

+ Μπαταρια αψογη

+ Με 3gb RAM δεν ειδα το παραμικρο κολλημα

+ Φορτιστης μια χαρα. Με τον myACT που δινει η OUKITEL 5V 2.0A το φορτισα κλειστο με 0% μπαταρια και φορτισε 100% σε 3 ωρες!!! (λογικο για 6000mah)

+ Καθαρο Android χωρις περιτες εφαρμογες

+ Δακτυλικο αποτυπωμα πολυ γρηγορο και ακριβες

+ Εμεινα ικανοποιημενος με τον ηχο και στο μεγαφωνο και βαζοντας ακουστικα

+ Η καμερα για μενα ειναι ικανοποιητικη (για κινεζικο τηλεφωνο μια χαρα, στο σκοταδι υπαρχει θεμα αλλα δεν τρελενομαι κιολας)

Οσο για τα αρνητικα τα αναφερω

- Το τηλεφωνο ειναι βαρυ και παχυ αλλα συνιθιζεται, κανεις και γυμναστικη ταυτοχρονα

- Ελιψη φως στα 3 πληκτρα (λεπτομερεια)

- Ελιψη ακουστικων

- Δεν εχει Notification Led (Αλλα λυνεται το προβλημα με καποιο προγραμμα)

- To μεγαφωνο θα το ηθελα απο κατω και οχι απο πισω (παλι λεπτομερεια)

Σε γενικες γραμμες εμεινα ικανοποιημενος απο το τηλεφωνο και το προτεινω σε οποιον θελει ενα φτηνο κινητο.

Αντιμετωπισα ενα θεματακι με τους drivers στα xp αλλα λυθηκε με το προγραμμα Web PC Suite (ετσι αποφευγω και την χρηση καλωδιου)''

 

τα αρνητικά σε συνδυασμό με το ότι η εταιρία είναι μικρή δν το κάνει πιο ελκυστικό. Και προτιμώ να πάω σε xiaomi ή κάποια ανάλογη, εφόσον θέλω να βγάλω καιρό με τη συσκευή. Και να είναι και εύχρηστη με το ένα χέρι. Ίσως άλλος το προτιμούσε, μάλλον εγώ θα πάω σε ποιο μεγάλο κατασκευαστή. Μακάρι να σας βγαίνει καλό πάντως, ίσως το πάρω για τη μαμά, χώμα η τιμή :P

 

 

Είδα σε review στο YouTube 13 ώρες sot με το redmi note 4 κι έπαθα πλάκα

 

Ε μα.... ;)

Edited by nikolaos8
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλώς σας βρήκα,

Ψάχνω κινητό γύρο στα 250-300 κινέζικο,

έχω ψηλοψάξει το θέμα και είμαι ανάμεσα σε Huawei Honor 8, LeEco le pro 3, UmiDigi Z Pro(το επόμενο από το Umi Z)

Θέλω να είναι γενικά καλό, κάμερα, ραμ-ρομ, dual, γρήγορο, όμορφο...

Το UmiDigi Z Pro μου γυάλισε προσωπικά,

αν μπορείτε να μου πείτε τις απόψεις σας ή αν έχετε κάποιο υπόψιν σας.

Ευχαριστώ!

 

UmiDigi Z Pro

 

Έχω το Umi Plus E, είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω επειδη εχω μεινει λιγο εκτος!

Τωρα εχουμε προβλημα με τελωνεια? τελευταια παραγγελία που έβαλα εγω ήταν τα χριστούγεννα...

Ειμαι να παραγγειλω ένα Μι5 για να αλλάξω το nexus5 μου που το εχω καιρό. Καμιά άλλη πρόταση?

Ή να πάρω από ελλάδα το redmi 4 pro?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω επειδη εχω μεινει λιγο εκτος!

Τωρα εχουμε προβλημα με τελωνεια? τελευταια παραγγελία που έβαλα εγω ήταν τα χριστούγεννα...

Ειμαι να παραγγειλω ένα Μι5 για να αλλάξω το nexus5 μου που το εχω καιρό. Καμιά άλλη πρόταση?

Ή να πάρω από ελλάδα το redmi 4 pro?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7101815#post7101815

Link to comment
Share on other sites

nikolaos8 στα 130 ευρώ δεν θα βρεις καλύτερο, κυρίως από αξιοπιστία καθώς το μεγαλύτερο ποσοστό κατόχων δεν αντιμετώπισε προβλήματα. Τώρα αν ανέβεις 30-40 ευρώ τουλάχιστον παραπάνω θα βρεις το xiomi Note 4 που και αυτό στα λεφτά του παίζει σχεδόν μόνο του, κατά τη ταπεινή μου γνώμη. Γενικά δεν θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα όποια και από τις δύο συσκευές αποκτήσεις με το xiomi να υπερτερεί στα specs και το oukitel στην μπαταρία. Επίσης το oukitel έρχεται με stock Android. Καλή επιλογή σου εύχομαι.
Link to comment
Share on other sites

nikolaos8 στα 130 ευρώ δεν θα βρεις καλύτερο, κυρίως από αξιοπιστία καθώς το μεγαλύτερο ποσοστό κατόχων δεν αντιμετώπισε προβλήματα. Τώρα αν ανέβεις 30-40 ευρώ τουλάχιστον παραπάνω θα βρεις το xiomi Note 4 που και αυτό στα λεφτά του παίζει σχεδόν μόνο του, κατά τη ταπεινή μου γνώμη. Γενικά δεν θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα όποια και από τις δύο συσκευές αποκτήσεις με το xiomi να υπερτερεί στα specs και το oukitel στην μπαταρία. Επίσης το oukitel έρχεται με stock Android. Καλή επιλογή σου εύχομαι.

 

Thanks. Είναι τίμιο σίγουρο. Αλλά θα πάω για πιο κομπακτ επιλογή και xiaomi μάλλον. Άντε να δούμε τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω επειδη εχω μεινει λιγο εκτος!

Τωρα εχουμε προβλημα με τελωνεια? τελευταια παραγγελία που έβαλα εγω ήταν τα χριστούγεννα...

Ειμαι να παραγγειλω ένα Μι5 για να αλλάξω το nexus5 μου που το εχω καιρό. Καμιά άλλη πρόταση?

Ή να πάρω από ελλάδα το redmi 4 pro?

Ότι μπορείς να πληρώσεις από ΜΕΙΖU.

Αν θες επίσης γρήγορο κινητό και κανένα πείραγμα δεν χρειάζεται για να το ευχαριστηθείς 100%.

 

Sent from my i15-TCL using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ελεγα να παω σε xiaomi και εγω για καλυτερη ποιοτητα δεκτων gps /κατασκευης αλλα σε οποιο βιντεο εχω δει στο youtube δεν εχω δει και καλυτερο σημα gps απο ότι σε κινεζικα κινητα κατωτερα!γιατι αυτό?

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

ελεγα να παω σε xiaomi και εγω για καλυτερη ποιοτητα δεκτων gps /κατασκευης αλλα σε οποιο βιντεο εχω δει στο youtube δεν εχω δει και καλυτερο σημα gps απο ότι σε κινεζικα κινητα κατωτερα!γιατι αυτό?

Γενικολογείς και ίσως καταλήγεις σε λάθος συμπέρασμα.

Να αναφέρεις συγκεκριμένα τί έχεις δεί, π.χ εγώ μεταξύ ενός xiaomi και ενός cubot που χρησιμοποιώ βλέπω χαοτική διαφορά στο gps.

Link to comment
Share on other sites

Γενικολογείς και ίσως καταλήγεις σε λάθος συμπέρασμα.

Να αναφέρεις συγκεκριμένα τί έχεις δεί, π.χ εγώ μεταξύ ενός xiaomi και ενός cubot που χρησιμοποιώ βλέπω χαοτική διαφορά στο gps.

φανταζομαι υπερ του xiaomi η χαοτικη διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...