Jump to content

Lenovo A760


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα . 2 ερωτησουλες έχω κυρίως προς τα παιδιά που έχουν ήδη την συσκευή .1 πόσο χώρο έχει για την εγκατάσταση εφαρμογών ; και τι πιστεύετε αξίζει η αναβάθμιση από 3gs σε αυτό ; :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα . 2 ερωτησουλες έχω κυρίως προς τα παιδιά που έχουν ήδη την συσκευή .1 πόσο χώρο έχει για την εγκατάσταση εφαρμογών ; και τι πιστεύετε αξίζει η αναβάθμιση από 3gs σε αυτό ; :D

 

1Gb εχει για εφαρμογες εε ναι ειναι πολυ καλυτερο...το 3gs ειναι πολυ παλιο..μονο να σκεφτεις οτι το 3gs εχει εναν μονοπυρινο 800αρι και το αλλο 1000αρι 4πυρηνο :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Προσανατολίζομαι στην αγορά του Α760. Για να πω την αλήθεια ήμουν μεταξύ του Α820 και του Α760, αλλά επειδή η κάμερα δεν παίζει μεγάλο ρόλο για μένα, και πιστεύω πως και ο πιο απλός τετραπύρηνος που έχει το μικρότερο μοντέλο θα με καλύψει, λέω να στραφώ προς αυτό. Η ερώτησή μου προς τους φίλους που το αγοράσανε, έχει να κάνει με τον τρόπο απόκτησης. Τα τελευταία χρόνια ψωνίζω αρκετά από ebay, αλλά δεν έχω αγοράσει ποτέ κάτι από "μαγαζί". Είναι οκ η αγορά από minideal? Φαντάζομαι δεν σε διασφαλίζει το paypal αν γίνει κάποια στραβή, όπως με το ebay, ε;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Το είδα ότι υποστηρίζει paypal. Άλλο θέλω να μάθω όμως. Στο ebay αν έχεις πληρώσει μέσω paypal και κάτι δεν πάει καλά, συνήθως σε αποζημιώνει. Φαντάζομαι πως αυτό είναι χαρακτηριστικό του ebay όμως. Αν πληρώσεις μέσω paypal σε ένα μαγαζί, τι γίνεται αν υπάρξει πρόβλημα; Αν και από ότι λέτε είναι οκ το συγκεκριμένο, και μικρή σημασία έχει η ερώτησή μου.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Το είδα ότι υποστηρίζει paypal. Άλλο θέλω να μάθω όμως. Στο ebay αν έχεις πληρώσει μέσω paypal και κάτι δεν πάει καλά, συνήθως σε αποζημιώνει. Φαντάζομαι πως αυτό είναι χαρακτηριστικό του ebay όμως. Αν πληρώσεις μέσω paypal σε ένα μαγαζί, τι γίνεται αν υπάρξει πρόβλημα; Αν και από ότι λέτε είναι οκ το συγκεκριμένο, και μικρή σημασία έχει η ερώτησή μου.

 

Είτε μέσω eBay είτε μέσω Paypal (στην περίπτωση αυτή είσαι διπλά καλυμένος) μέχρι και να πάρεις τα λεφτά σου πίσω στο ακέραιο γίνεται. Άρα κανένα πρόβλημα, προχώρα άφοβα.

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω αυριο και θα αναφερω.

 

telnet05 τι έγινε?

 

Δοκίμασες τη νέα rom?

 

Λύνει τα θέματα της rom που έχει απ το minideals?

 

Δλδ wifi πρόβλημα με κάποιους router κλπ?

 

Ενημέρωσε για να βάλουμε παραγελία κι εμείς... :p

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστώ . καλό το τετραπυρινο άλλα λίγη η μνήμη για εφαρμογές μου φαίνεται :)

 

Μια χαρά είναι, μη ξεχνάς πως αυτές οι συσκευές δεν έχουν το bloatware των επωνύμων συσκευών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είτε μέσω eBay είτε μέσω Paypal (στην περίπτωση αυτή είσαι διπλά καλυμένος) μέχρι και να πάρεις τα λεφτά σου πίσω στο ακέραιο γίνεται. Άρα κανένα πρόβλημα, προχώρα άφοβα.

Ευχαριστώ πάρα πολύ. Οπότε κατά 99% αύριο το παραγγέλνω. Να φορτίσω την προπληρωμένη μου το πρωί και θα το προχωρήσω. Όταν το παραλάβω θα γράψω εντυπώσεις. Να είστε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα wifi και δουλευει μια χαρα. Δεν εχει σχεδον καθολου bloatware κινεζικο. Επισης mobile δικτυο δουλευει οκ.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Το είδα ότι υποστηρίζει paypal. Άλλο θέλω να μάθω όμως. Στο ebay αν έχεις πληρώσει μέσω paypal και κάτι δεν πάει καλά, συνήθως σε αποζημιώνει. Φαντάζομαι πως αυτό είναι χαρακτηριστικό του ebay όμως. Αν πληρώσεις μέσω paypal σε ένα μαγαζί, τι γίνεται αν υπάρξει πρόβλημα; Αν και από ότι λέτε είναι οκ το συγκεκριμένο, και μικρή σημασία έχει η ερώτησή μου.

 

- αν κατι παει στραβα, σε καλυπτει το paypal.

(εχεις 40 μερες αν θυμαμαι απο την πληρωμη για να δηλωσεις καταρχας το οποιο προβλημα, δες το help του, ειναι πληρες).

 

- αυτο δεν σημαινει οτι θα πρεπει να κυνηγας προβληματα λογω paypal, οι διαδικασιες ειναι κουραστικες ή χρονοβορες, να τσεκαρεις το μαγαζι στα ειδικα site ή ρωτα και εδω.

 

ευχαριστώ . καλό το τετραπυρινο άλλα λίγη η μνήμη για εφαρμογές μου φαίνεται :)

 

Ποια μνημη εννοεις? Την κύρια?!

Δεν υπαρχει τιποτε καλυτερο στην κατηγορια αυτη.

Μονο σε κατηγορια 300$ εχεις 2gb ram.

 

(αν εννοεις storage ram, αυτο δεν ειναι προβλημα ουτως ή άλλως, παρε μια καρτα 32gb, "τζαμπα" ειναι)

 

Δοκιμασα wifi και δουλευει μια χαρα. Δεν εχει σχεδον καθολου bloatware κινεζικο. Επισης mobile δικτυο δουλευει οκ.

 

Ομορφα!

Καναδυο ακομη να το πιστοποιησουν :-)

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Εμενα εδω και 14 μερες ουτε φωνη ουτε ακροαση..Εχει μείνει στο status RF168127974SG 30-09-2013 30-09-2013 Despatched to overseas (Country code: GR) Σε μια εφαρμογη περι tracking απο χθες βλέπω το status "order been processed-track event -argix logistics barnes&noble ( US )

 

κατι μου λεει οτι για καποιο λογο εχει κολησει Αμερικη

Link to comment
Share on other sites

Η ελλαδα μου λεει οτι ειναι ακομα Συγκαπουρη...η συγκαρπουρη μου λεει οτι εχει φυγει..οτι να ναι..Οι κινεζοι μου λενε οτι εχουν καποια γιορτη και θα ενημερωσουν το tracking μετα απο μερικες μερες...Οτι να ναι πραγματικα...Μου λενε απο την στιγμη που θα αποσταλει θελει 15-20 μερες....

Να ανησυχω λετε ?

Link to comment
Share on other sites

Η ελλαδα μου λεει οτι ειναι ακομα Συγκαπουρη...η συγκαρπουρη μου λεει οτι εχει φυγει..οτι να ναι..Οι κινεζοι μου λενε οτι εχουν καποια γιορτη και θα ενημερωσουν το tracking μετα απο μερικες μερες...Οτι να ναι πραγματικα...Μου λενε απο την στιγμη που θα αποσταλει θελει 15-20 μερες....

Να ανησυχω λετε ?

 

Κοίτα και μένα έχει φύγει -θεωρητικά- πριν από 15 μέρες, και στο tracking που μου έδωσε ο κινέζος φαίνεται να κλωθογυρνάει κάπου στην Σιγκαπούρη εδώ και 5 μέρες. Στο επίσημο Singapore Post όμως δεν φαίνεται παρά η αρχική εγγραφή (ότι παρελήφθει το ηλεκτρονικό αίτημα). Απλώς τους δίνω το δικαιολογητικό ότι για 5 μέρες εκεί υπολειτουργούν τα πάντα όπως φαίνεται, και άρα πολύ πιθανό να το δω εντελώς ξαφνικά στο ΕΛΤΑ tracking...

 

Πάντως καλό είναι να έχεις μια επικοινωνία μαζί τους κάθε 6-7 μέρες, ώστε να φαίνεται και να δείχνεις ότι το παρακολουθείς....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα κι εγώ. Για να δούμε, ελπίζω να φτάσει κάποια στιγμή.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και μένα έχει φύγει -θεωρητικά- πριν από 15 μέρες, και στο tracking που μου έδωσε ο κινέζος φαίνεται να κλωθογυρνάει κάπου στην Σιγκαπούρη εδώ και 5 μέρες. Στο επίσημο Singapore Post όμως δεν φαίνεται παρά η αρχική εγγραφή (ότι παρελήφθει το ηλεκτρονικό αίτημα). Απλώς τους δίνω το δικαιολογητικό ότι για 5 μέρες εκεί υπολειτουργούν τα πάντα όπως φαίνεται, και άρα πολύ πιθανό να το δω εντελώς ξαφνικά στο ΕΛΤΑ tracking...

 

Πάντως καλό είναι να έχεις μια επικοινωνία μαζί τους κάθε 6-7 μέρες, ώστε να φαίνεται και να δείχνεις ότι το παρακολουθείς....

 

απο το singpost το κοιτας ? για δωστε status να δω αν ειμαστε στην ιδια μοιρα :P

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και μένα έχει φύγει -θεωρητικά- πριν από 15 μέρες, και στο tracking που μου έδωσε ο κινέζος φαίνεται να κλωθογυρνάει κάπου στην Σιγκαπούρη εδώ και 5 μέρες. Στο επίσημο Singapore Post όμως δεν φαίνεται παρά η αρχική εγγραφή (ότι παρελήφθει το ηλεκτρονικό αίτημα). Απλώς τους δίνω το δικαιολογητικό ότι για 5 μέρες εκεί υπολειτουργούν τα πάντα όπως φαίνεται, και άρα πολύ πιθανό να το δω εντελώς ξαφνικά στο ΕΛΤΑ tracking...

 

Πάντως καλό είναι να έχεις μια επικοινωνία μαζί τους κάθε 6-7 μέρες, ώστε να φαίνεται και να δείχνεις ότι το παρακολουθείς....

 

 

Φίλε μου αν το τρακ σου βγάζει μόνο την "ενημέρωση" (information received) σημαίνει οτι απλά ο πωλητής έχει ενεργοποιήσει τον κωδικό αλλά δεν έχει παραδώσει ακόμα το προιόν στο ταχυδρομείο... Το οτι ταξιδεύει θα το μετρήσεις από το dispatched to overseas, από τις 10+ παραγγελίες που είχα με SG οι χρόνοι παίζουν από 6 (!) μέχρι και 8 μέρες για να φτάσει Ελλάδα, και μετά αναλαμβάνουν τα ΕΛΤΑ....

 

Και όντως η πρώτη βδομάδα Οκτ είναι γιορτές εκεί και θα έχουν υπάρξει εξτρα καθυστερήσεις, οπότε υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

Και όντως η πρώτη βδομάδα Οκτ είναι γιορτές εκεί και θα έχουν υπάρξει εξτρα καθυστερήσεις, οπότε υπομονή!

 

Ακριβως αυτο μου λενε τα κινεζακια στο Live conferance ...αλλα το θεμα ειναι οτι εχει φυγει απο Σιγκαπουρη οποτε ειναι ακυρο το θεμα γιορτης.....και το μονο που βλεπω απο μια android tracking εφαρμογη ειναι οτι καπου βολοδερνει στο Αμερικα

 

order been processed-track event -argix logistics barnes&noble ( US )..Γι αυτο λεω πως κατι δε μου αρεσει :(

Edited by aare
Link to comment
Share on other sites

Από το track του Singapore Post βλέπω εδώ και μέρες (από την πρώτη μέρα που το αγόρασα δηλαδή) το γνωστό "information received", πράγμα που σημαίνει ότι απλώς έχει γίνει registered το πακέτο για ΟΤΑΝ το παραλάβουν στην Σιγκαπούρη. Το λέω λοιπον στον κινέζο και μου λέει να κοιτάξω το tracking σε αυτό το site, το οποίο υποτίθεται παρακολουθεί από Κίνα, και το οποίο όντως μου εμφανίζει διαδρομή Shenzen -> HK ->SP. Βάσει αυτού όμως το πακέτο είναι στη Σιγκαπούρη εδώ και 5 μέρες, χωρίς καμμία άλλη εξέλιξη, ενώ και το SingPost (όταν δουλεύει και αυτό....) δεν έχει εμφανίσει καμμία αλαγή στο status...Χώρια που τώρα ούτε το άλλο site δουλεύει...

 

Φθηνοί οι κινέζοι και οι ταυλανδέζοι (σχετικά με ιάπωνες, κορεάτες κλπ), αλλά από services και αξιοπιστία είναι ακόμα πίσω...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

να υποθεσω οτι σημερα μπηκε παλι σε αεροπλανο ?

 

Local Date and Time Week Local places of transhipment Transshipment records

RF168127974SG 2013-09-30 20:50:54 GRATH Despatched to ATC

 

 

Waybill number Destination Local time Latest status POD

RF168127974SG 2013-10-09 20:17:10 Despatched to ATC

Link to comment
Share on other sites

να υποθεσω οτι σημερα μπηκε παλι σε αεροπλανο ?

 

Local Date and Time Week Local places of transhipment Transshipment records

RF168127974SG 2013-09-30 20:50:54 GRATH Despatched to ATC

 

 

Waybill number Destination Local time Latest status POD

RF168127974SG 2013-10-09 20:17:10 Despatched to ATC

 

Σου'ρχεται :cool:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

να υποθεσω οτι σημερα μπηκε παλι σε αεροπλανο ?

 

Local Date and Time Week Local places of transhipment Transshipment records

RF168127974SG 2013-09-30 20:50:54 GRATH Despatched to ATC

 

 

Waybill number Destination Local time Latest status POD

RF168127974SG 2013-10-09 20:17:10 Despatched to ATC

 

false alarm..απλα εχει πανω πανω το latest status μονο και μονο σαν πληροφορια...καθε φορα που κανεις refresh αλλαζει και η ωρα

Link to comment
Share on other sites

παραγγελια στις 25 σεπτεμβριου το παρελαβα σημερα . το tracking number και στο singpost και στα ελτα δεν ειναι και πολυ ενημερωτικο.

η συσκευασια αψογα σφραγισμενη το κινητο στο κουτι του και τυλιγμενο με αυτο το ναιλον με τις φουσκες.

μεσα στο κουτι του κινητου ολα στην θεση τους σαν να μην ανοιχθηκε ποτε η συσκευασια.

 

Η συσκευη αψογη για τα λεφτα της. απιστευτα γρηγορη και για την λιγη ωρα που το δουλεψα δεν κολλουσε πουθενα.

η οθονη λεπτομερεστατη . πολυ καλη αναλυση και πολυ καλη στην αφη αν και με προβληματισε μεχρι να καταλαβω οτι την ενοχλει η ζελατινα που εχει απο το εργοστασιο. ειναι μονο 2 εφαρμογες με κινεζικη ονομασια αλλα οταν τις ανοιγες ειναι στα ελληνικα(η μια ειναι οι ρυθμισεις)

 

περασα μερικες εφαρμογες απο το play store και τις εγκατεστησε αρκετα γρηγορα. κατεβαζα 4 εφαρμογες παραλληλα στο Play store και δεν διαμαρτηρηθηκε.

 

εχει εφαρμογη της λενοβο για διαχειρηση ενεργειας με μια βιαστικη ματια ειναι πολυ καλη εφαρμογη.

αυτα τα συμπερασματα για οσο το δουλεψα. το περεδωσα στον κατοχο και μου ειπε οτι εχει θεμα να συνδεθει στο ασυρματο του to router pirelli της cyta και μαλιστα σε 2 πιρελλι δοκιμασε και ειχε προβλημα, αρα εχει θεμα και με τα πιρελλι εκτος απο τα λινκσυς

Link to comment
Share on other sites

... ...

αυτα τα συμπερασματα για οσο το δουλεψα. το περεδωσα στον κατοχο και μου ειπε οτι εχει θεμα να συνδεθει στο ασυρματο του to router pirelli της cyta και μαλιστα σε 2 πιρελλι δοκιμασε και ειχε προβλημα, αρα εχει θεμα και με τα πιρελλι εκτος απο τα λινκσυς

 

Ωραια η mini παρουσιαση φιλε.

Για το wifi, ριξε μια ματια στα προηγουμενα σχόλια, εχω αναφερει κ αλλες μαρκες που ειχε προβλημα και ενα τρικ για να το ξεπερασετε, δεν εγραψε ομως καποιος αν δουλεψε κ σε εκεινον, ευκαιρια τωρα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4929316#post4929316

(Να συμπληρωσω εδω, οτι μετα την πρωτη πετυχημενη συνδεση, δεν υπαρχει κανενα προβλημα εδω και μερες).

 

Δεν εχει να κανει με την μαρκα του ρουτερ, σε ολες τις μαρκες σε wep παιζει, σε wpa -το οποιο εχει οντως πολλους τροπους συνδεσης- παρατηρειται το αρχικο προβλημα.

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...