Jump to content

Lenovo A760


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βρε τι κολλημα ειναι αυτο που εχει ο κινεζος να μην βαζει ενα φλας στα φτηνα.
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με ωραια δερματινη θηκη

http://www.to2c.com/lenovo-a760-quad-core-msm8225q-android-4-1-os-android-phone-4-5-ips-screen-smartphone.html

Εχω βρει και μια μπλε σιλικονης S Line στο ebay

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

βρε τι κολλημα ειναι αυτο που εχει ο κινεζος να μην βαζει ενα φλας στα φτηνα.

 

πως θα πουλησει τα ακριβα? ;)

Link to comment
Share on other sites

Το ηχειο ειναι δυνατο?Ακους και ακουγεσαι καθαρα στις κλησεις?
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Με ωραια δερματινη θηκη

http://www.to2c.com/lenovo-a760-quad-core-msm8225q-android-4-1-os-android-phone-4-5-ips-screen-smartphone.html

Εχω βρει και μια μπλε σιλικονης S Line στο ebay

 

Τί ωραία θήκη! Και την πουλάει 27$. Αν το είχα δει ίσως να το έπαιρνα από εκεί αλλά δεν το ήξερα αυτό το site καθόλου. Είναι αξιόπιστο;

 

Να υποθέσω ότι τα αξεσουάρ (θήκες κλπ) του 820 κάνουν και στο 760???

Link to comment
Share on other sites

...

Για τα λοιπα δειτε και το νημα του A820, ειναι παρομοιο τηλεφωνο με μονη διαφορα την καμερα (το Α760 εχει 5mp, το A820 εχει 8mp), τον επεξεργαστη (Qualcomm vs Mediatek) και το οτι ειναι μαυρο καταμαυρο vs μωβ.

...

Μια ακόμα διαφορά είναι η ανάλυση της οθόνης (854Χ480 στο Α760, 960Χ540 στο Α820).

 

Όμως, πιστεύω ότι η τιμή του είναι πολύ καλή για τις προδιαγραφές του. Περιμένω να διαβάσω τις εντυπώσεις!

Τί ωραία θήκη! Και την πουλάει 27$.

...

 

Να υποθέσω ότι τα αξεσουάρ (θήκες κλπ) του 820 κάνουν και στο 760???

Άποψή μου είναι ότι $27 δολάρια δεν είναι λίγα για θήκη, για ένα κινητό που κάνει $107!

(e d i t : ωπ, δεν είχα προσέξει ότι πρόκειται για θήκη δώρο! για δώρο φυσικά και είναι πολύ καλή περίπτωση!)

Υπάρχει διαφορά στις διαστάσεις μεταξύ Α760 και Α820 (έστω κάποια χιλιοστά) και δεν νομίζω ότι τα αξεσουάρ του ενός θα ταιριάζουν στο άλλο.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι λεει αυτο το κινητο ?? αξιζει τα λεφτα του (83 ευρω στο minideal)

λεω να το παρω σε λιγο καιρο....

οταν το παραγγειλω θα εχει ετοιμο google store και gps??

γτ κατι διαβασα οτι πρεπει να τους το πω εγω να το βαλουν

μπορειτε να με διαφωτισετε λιγο...τι θα χρειαστει να τους πω ??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Έχω παραλάβει από το antelife το lenovo A760 , το κινητό όταν του βάζω την sim και ψάχνει να βρει το δίκτυο μόλις το βρει βγάζει ένα μήνυμα στην οθόνη ''unfortunately, the process com.android.phone has stopped." και μετά χάνει το σήμα και ψάχνει να το βρει.

Μετά από επικοινωνία με το antelife μου είπαν να περάσω ξανά την rom που θα βρω σε αυτή την διεύθυνσή http://www.androidgroupon.com/rom/Lenovo/A760_1_S_2_001_0824.7z

Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει να κάνω reflash την rom στο κινητό;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

 

Όμως, πιστεύω ότι η τιμή του είναι πολύ καλή για τις προδιαγραφές του. Περιμένω να διαβάσω τις εντυπώσεις!

 

Άποψή μου είναι ότι $27 δολάρια δεν είναι λίγα για θήκη, για ένα κινητό που κάνει $107!

 

Όταν ανέφερα την τιμή, εννοούσα ότι η θήκη είναι ένα καλό δώρο για την τιμή (115$). Από μόνη της προφανώς είναι ακριβή...

 

ρε παιδια τι λεει αυτο το κινητο ?? αξιζει τα λεφτα του (83 ευρω στο minideal)

λεω να το παρω σε λιγο καιρο....

οταν το παραγγειλω θα εχει ετοιμο google store και gps??

γτ κατι διαβασα οτι πρεπει να τους το πω εγω να το βαλουν

μπορειτε να με διαφωτισετε λιγο...τι θα χρειαστει να τους πω ??

 

Επειδή απ' ό,τι βλέπω το έχουμε παραγγείλει αρκετοί, αν δε βιάζεσαι περίμενε να παραλάβουμε (το δικό μου είναι στο δρόμο) για να έχεις και άλλες γνώμες.

 

Εγώ έγραψα στο minideal και τους ρώτησα αν το τηλέφωνο μπορεί να είναι ρουταρισμένο, να έχει play store, και να έχει ελληνικά. Επίσης αν μπορούν να το δηλώσουν ως αντικείμενο χαμηλής αξίας, μην έχουμε κανένα απρόοπτο με το τελωνείο. Μου απάντησαν ότι όλα αυτά (root, play store, multi-language, χαμηλή δηλ. αξία) τα κάνουν έτσι κι αλλιώς και δεν χρειάζεται να τους πω κάτι μαζί με την παραγγελία. Το gps είναι χαρακτηριστικό του κινητού, δε νομίζω -απ' ό,τι έχω καταλάβει- ότι χρειάζεται να κάνουν κάτι. Επειδή όμως σε αυτό το τελευταίο δεν είμαι σίγουρος, ας γράψει και κανένας άλλος...

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Όταν ανέφερα την τιμή, εννοούσα ότι η θήκη είναι ένα καλό δώρο για την τιμή (115$). Από μόνη της προφανώς είναι ακριβή...

 

 

 

Επειδή απ' ό,τι βλέπω το έχουμε παραγγείλει αρκετοί, αν δε βιάζεσαι περίμενε να παραλάβουμε (το δικό μου είναι στο δρόμο) για να έχεις και άλλες γνώμες.

 

Εγώ έγραψα στο minideal και τους ρώτησα αν το τηλέφωνο μπορεί να είναι ρουταρισμένο, να έχει play store, και να έχει ελληνικά. Επίσης αν μπορούν να το δηλώσουν ως αντικείμενο χαμηλής αξίας, μην έχουμε κανένα απρόοπτο με το τελωνείο. Μου απάντησαν ότι όλα αυτά (root, play store, multi-language, χαμηλή δηλ. αξία) τα κάνουν έτσι κι αλλιώς και δεν χρειάζεται να τους πω κάτι μαζί με την παραγγελία. Το gps είναι χαρακτηριστικό του κινητού, δε νομίζω -απ' ό,τι έχω καταλάβει- ότι χρειάζεται να κάνουν κάτι. Επειδή όμως σε αυτό το τελευταίο δεν είμαι σίγουρος, ας γράψει και κανένας άλλος...

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

 

ok φιλε μου σε ευχαριστω πολυ...οχι δεν βιαζομαι,λεω να το παραγγειλω στις αρχες οκτωβριου

ετσι θα περιμενω να ακουσω τις δικες σας εντυπωσεις... ;) :)

Link to comment
Share on other sites

Η lenovo εχει καλη κατασκευη;

Φροντιζει να βγαζει καμια ανανεωση official rom στις συσκευες της, ή το καθε μοντελο 'πεθαινει' με οποια φοραει;

Πχ. γι'αυτο το μοντελο θα ηθελα να ξερω οτι συμφωνα με την πολιτικη της εταιριας, θα λαβει και επισημα την 5αρα.

 

(για custom rom δεν το συζητω, εχω περασει απιθανες περιπετειες και δεν θα το ξαναεπιχειρησω(

Link to comment
Share on other sites

Η lenovo εχει καλη κατασκευη;

Φροντιζει να βγαζει καμια ανανεωση official rom στις συσκευες της, ή το καθε μοντελο 'πεθαινει' με οποια φοραει;

Πχ. γι'αυτο το μοντελο θα ηθελα να ξερω οτι συμφωνα με την πολιτικη της εταιριας, θα λαβει και επισημα την 5αρα.

 

(για custom rom δεν το συζητω, εχω περασει απιθανες περιπετειες και δεν θα το ξαναεπιχειρησω(

 

αυτο θελω να μαθω κ γω αδερφε ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το παρειγγηλα για ενα φιλο. υπαρχει καποιος οδηγος να κανουμε firmware update σε περιπτωση που αντιμετοπισουμε καποιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...θέλω να το παραγγείλω για δωράκι...υπάρχει τρόποος ν αποφύγω τελωνείο?

όχι κουριερ

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να παραγγείλω το Α760 από minideal.Δεν έχω πρόβλημα με τα αγγλικά να ζητήσω να αφήσουν την original rom en/cn.Ξέρω ότι δεν εχει google play store η default rom αλλά αυτό δεν μπαίνει και χωρίς root?Παιχνίδια δεν παίζω μόνο λίγο ίντερνετ και ελάχιστες τηλεφωνικές κλήσεις και gps .Ελπιζω για αυτά η μπαταριά να βγάζει πάνω απο μέρα.Κανένα προβληματάκι κάτι που να προσέξω?Ευχαριστώ! Edited by qash75
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το δικό μου από minideal. Νεοεισελθών στο χώρο των android, ακόμη ψάχνομαι με τα πιο απλά πράγματα, αλλά αν έχετε απορίες σχετικά με τη συσκευή, ευχαρίστως να απαντήσω.

Παραγγελία στις 6/9, αποστολή με απλό ταχυδρομείο (όχι κούριερ, λόγω τελωνείου). Απεστάλη ως gift με ελαφρώς μειωμένη τιμή.

Ζήτησα root, google play και ελληνική γλώσσα και μου είπαν ότι αυτά τα κάνουν ούτως ή άλλως.

Το πίσω καπάκι βγαίνει χωρίς ιδιαίτερο ζόρι, αν και εγώ ως νουμπάς χρειάστηκε να διαβάσω το - κινέζικο - εγχειρίδιο για να βρω από πού να το ανοίξω!

Τα πάντα είναι δυνατά. Αλλά όχι για τους ανθρώπους...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το δικό μου από minideal. Νεοεισελθών στο χώρο των android, ακόμη ψάχνομαι με τα πιο απλά πράγματα, αλλά αν έχετε απορίες σχετικά με τη συσκευή, ευχαρίστως να απαντήσω.

Παραγγελία στις 6/9, αποστολή με απλό ταχυδρομείο (όχι κούριερ, λόγω τελωνείου). Απεστάλη ως gift με ελαφρώς μειωμένη τιμή.

Ζήτησα root, google play και ελληνική γλώσσα και μου είπαν ότι αυτά τα κάνουν ούτως ή άλλως.

Το πίσω καπάκι βγαίνει χωρίς ιδιαίτερο ζόρι, αν και εγώ ως νουμπάς χρειάστηκε να διαβάσω το - κινέζικο - εγχειρίδιο για να βρω από πού να το ανοίξω!

Ξέρω ότι είναι ακόμα νωρίς αλλά περιμένουμε μικρή ενημέρωση-review για αυτονομία κάμερα κοληματα-bugs και gps.Και ενα φορουμ για lenovo στην κινα μεταφρασμενο αγγλικα lenovo home network.Εδω για το Α760 την oficial rom και τα updates της και διαφορα αλλα θεματα... http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=el&ie=UTF8&prev=_t&rurl=translate.google.com&sl=auto&tl=en&u=http://www.lenovohome.net/forum-546-1.html&usg=ALkJrhhZb0dCKrVZeEwTxxPGB1IRTVq0rg

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τρέξεις ενα Antutu και εκτος απο το σκορ να μας πεις και τι δειχνει απο hardware? ram, rom κτλ.
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ για την γυναίκα μου, οπότε αν δεν έχει ποστάρει κάποιος φίλος μέχρι την παράλλη βδομάδα (συνήθως SG Post κάνει 12-15 μέρες για Ελλάδα), θα αναφέρω εδώ ότι δω και μετρήσω :cool:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα παραγγειλει απο minideal (γιατι την πατησα ασχημα με κουπονι απο pandawill για το P780 το οποιο μου ηρθε ελλατωματικο και εχω ηδη μπλεξει...anyway αλλη ιστορια, χρειζομουν ομως dual sim και ετσι παρηγγειλα στο μεταξυ το σουπερ για τα λεφτα του τετραπυρηνο Α760), εφυγε 12/9 και ηρθε σημερα, ηταν Αθηνα απο 17/9 αλλα καπου ειχε κολλησει μεχρι να φτασει στο νησι.

 

Με μια λεξη και για τα λεφτα του παντα : ΑΨΟΓΟ !

 

Ηρθε οπως το ζητησα, rooted, play και αγγλικα.

Ειχε μεσα δωρο λαστιχενια απλη θηκη (προστατευει πισω κ πλαγια-γωνιες) & extra ζελατινα, κατι που δεν θυμαμαι να αναφεροταν οταν το παρηγγειλα, προς τιμην του minideal.

 

Τωρα το ψαχνω, τo ΣΚ μαλλον θα κανω το switch με τις sim απο τα αλλα κινητα.

 

---

 

Ερωτηση > Μετα απο λιγο που συνδεθηκε στο ιντερνετ, εβγαλε ειδοποιηση για system update!

(αυτο δειχνει οτι η rom που φοραει ειναι της lenovo και παραδοξως εβγαλε νεα).

Λεω πριν το κανω, να κρατησω ενα backup της υπαρχουσας rom για παν ενδεχομενο.

Δουλεια για το ΣΚ.

 

---

 

Για την θηκη με τα 25-27$ που αναφερθηκε πιο πισω, περιμενετε λιγο κ θα κυκλοφορησουν αφθονες στο ebay με 8$ !

(το ξερω γιατι ειχα παραγγειλει δερματινη για το P780, εχει ερθει, αλλα περιμενω και θα περιμενω για πολυ το κινητο...)

 

---

 

Ηρθε... Μια χαρα 100% γνησιο Lenovo με ολα τα συνοδευτικα του στα (εγχειριδιο στα ... κινεζικα οπως επιβαλλεται, κλπ)

Ελληνικα εβαλαν (απλα γυρισα τη γλωσσα απο τα αγγλικα), ειχαν φορεσει μια προστασια οθονης που δε μου αρεσε στην αφη την εβγαλα.

http://www.minideal.net/lenovo-a760-smartphone-dual-sim-4-5-ips-1g-ram-quad-core-android-4-1-3g-gps.html

 

Η αρχικη ζελατινα ειναι προσωρινη απο το εργοστασιο για προστασια, συνηθιζεται απο τα περισσοτερα κινητα/tablet, δεν προοριζεται για να μενει πανω κανονικα.

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ για την γυναίκα μου, οπότε αν δεν έχει ποστάρει κάποιος φίλος μέχρι την παράλλη βδομάδα (συνήθως SG Post κάνει 12-15 μέρες για Ελλάδα), θα αναφέρω εδώ ότι δω και μετρήσω :cool:

Ωραια περιμένουμε κριτική σου για φωτογραφική-video αυτονομία gps τυχόν προβλήματα με την rom.Περιμενω τις αντικειμενικές κριτικές σας για να προβώ μεσα στον Οκτώβριο σε αγορά.Α και σαν μέγεθος τι λεει χωράει στις τσέπες παντελονιού καθότι 4.5¨

Link to comment
Share on other sites

για να συμπλρωσω τα προηγουμενα, ηρθε 'φορωντας' 4.1.2 με

baseband

A760_1_a_2_0022_130427

version

A760_1_S_2_001_0099_130427

 

προτεινει αναβαθμιση σε >

Α760_1_S_2_001_0133_130828

Link to comment
Share on other sites

για να συμπλρωσω τα προηγουμενα, ηρθε 'φορωντας' 4.1.2 με

baseband

A760_1_a_2_0022_130427

version

A760_1_S_2_001_0099_130427

 

προτεινει αναβαθμιση σε >

Α760_1_S_2_001_0133_130828

Στην rom σου εχει κ επιλογη για ελληνικα κ αλλες γλώσσες ή ειναι η official-default rom με κινεζικα/αγγλικα ρουταρισμενη με google play και κάποιες εναπομείναντες κινέζικες εφαρμογες?Aν κανεις αναβαθμιση δεν χανεις το root?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...