Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά ούτε η νέα ROM έκανε δουλειά.

 

Άρχισε και πάλι τα άκυρα Taps και αναγκαστικά έβγαλα τη μεμβράνη. Πιστεύω ότι αυτό έφταιγε γιατί είναι η πρώτη φορά που σταματάει αμέσως το πρόβλημα. Θα το αφήσω μέχρι αύριο για σιγουριά και θα στείλω τα αποτελέσματα και τη μάρκα της μεμβράνης που έβαλα.

 

Αν δεν βρεθεί λύση θα πρέπει να κάνω unroot και δεν ξέρω αν θα περάσει στην LG.

Edited by Citizen88gr
Unrooted :mad:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια γιατι οταν κανω επανεκκινηση χανει το 4g και πρεπει να πατησω *#*#4636#*#* για να το ξαναενεργοποιησω

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Επαιζα σημερα με το κινητο καμια ωρα facebook,μηνυματα,shazam mail browsing.Πραγματικα το κινητο πηγαινε τοσο σφεντονα που απορω.Τι ακριβως περιμενετε να αλλαξει με την Lolipop!?!Καλυτερα δεν γινεται...μονο προς τα κατω μπορει να παει αυτη η αποδοση...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι οταν κανω επανεκκινηση χανει το 4g και πρεπει να πατησω *#*#4636#*#* για να το ξαναενεργοποιησω

 

τι εχεις ?συνδεση η καρτα?πηγαινε στις ρυθμισεις δικτυου ανοιξε το apns και κανε reset to default τις ρυθμισεις...φτιαξε ενα νεο apns αν στο ξανακανει...ειναι πανευκολο

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Επαιζα σημερα με το κινητο καμια ωρα facebook,μηνυματα,shazam mail browsing.Πραγματικα το κινητο πηγαινε τοσο σφεντονα που απορω.Τι ακριβως περιμενετε να αλλαξει με την Lolipop!?!Καλυτερα δεν γινεται...μονο προς τα κατω μπορει να παει αυτη η αποδοση...

Δεν αλλάζεις ρομ μόνο για την ταχύτητα

Link to comment
Share on other sites

Επαιζα σημερα με το κινητο καμια ωρα facebook,μηνυματα,shazam mail browsing.Πραγματικα το κινητο πηγαινε τοσο σφεντονα που απορω.Τι ακριβως περιμενετε να αλλαξει με την Lolipop!?!Καλυτερα δεν γινεται...μονο προς τα κατω μπορει να παει αυτη η αποδοση...

 

Δεν είναι μόνο η ταχύτητα σε μία συσκευή.

Μόνο και μόνο η αισθητική αναβάθμιση(ελέω material design)αρκεί, πόσω μάλλον για το g2 που πιθανότατα θα πάρει και το UI του g3. Προσωπικά, περιμένω με το lollipop να μεταμορφωθεί η συσκευή σ' αυτόν τον τομέα, σαν να πήραμε καινούργια συσκευή θα είναι.

To σημαντικό είναι η αναβάθμιση να είναι απροβλημάτιστη, τόσο σε απόδοση όσο και σε μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

τι εχεις ?συνδεση η καρτα?πηγαινε στις ρυθμισεις δικτυου ανοιξε το apns και κανε reset to default τις ρυθμισεις...φτιαξε ενα νεο apns αν στο ξανακανει...ειναι πανευκολο

Q με καρτα

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Q με καρτα

 

ρυθμισεις > tethering & δικτυα > Δικτυα κινητης τηλεφωνιας > ενεργοποιησε δεδομενα και περιαγωγη

Ονοματα σημειου προσβασης

Ξ νεο apn

 

Ονομα= Q Internet

APN=myq

MCC=202

MNC=09

 

Όνομα- Q MMS

APN- q-mms.myq.gr

MMSC-http://mms.myq.gr

Διακομιστής μεσολ. MMS-192.168.80.134

Θύρα MMS- 8080

MMC- 202

MNC- 09

Τύπος APN: MMS

 

το mms οταν ειχα δοκιμασει δε μου παιζε.

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το apn εχω και οταν κανω reboot. μου το γυρναει σε 3g και καθε φορα παω απο το dialer και το αλλαζω.Τεσπα δεν πειραζει αρκει που βαλανε επιτελους 4g

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Επαιζα σημερα με το κινητο καμια ωρα facebook,μηνυματα,shazam mail browsing.Πραγματικα το κινητο πηγαινε τοσο σφεντονα που απορω.Τι ακριβως περιμενετε να αλλαξει με την Lolipop!?!Καλυτερα δεν γινεται...μονο προς τα κατω μπορει να παει αυτη η αποδοση...

 

Μην ορκίζεστε για το τελευταίο....(μόνο προς τα κάτω μπορεί να πάει αυτή η απόδοση):ninja:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο η ταχύτητα σε μία συσκευή.

Μόνο και μόνο η αισθητική αναβάθμιση(ελέω material design)αρκεί, πόσω μάλλον για το g2 που πιθανότατα θα πάρει και το UI του g3. Προσωπικά, περιμένω με το lollipop να μεταμορφωθεί η συσκευή σ' αυτόν τον τομέα, σαν να πήραμε καινούργια συσκευή θα είναι.

To σημαντικό είναι η αναβάθμιση να είναι απροβλημάτιστη, τόσο σε απόδοση όσο και σε μπαταρία.

 

Σε προηγούμενο tweet της LG που είχε αναρτήσει κάποιος εδώ, έλεγαν ότι δεν θα πάρει G3 UI.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στις ''τροποποιήσεις'' τις τελευταίες 10 σελίδες και θα δεις τι ui θα πάρει...;)
Link to comment
Share on other sites

Απροβλημάτιστο να είναι και το UΙ προσωπικά με απασχολεί πολύ λιγότερο. Όσο για την μπαταρία να κρατάτε μικρό καλάθι. Όταν λέει η Google για βελτίωση μπαταρίας τα αποτελεσματα την διαψεύδουν...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το apn εχω και οταν κανω reboot. μου το γυρναει σε 3g και καθε φορα παω απο το dialer και το αλλαζω.Τεσπα δεν πειραζει αρκει που βαλανε επιτελους 4g

 

στο servise menu οταν μπαινεις απο τον dialer που ειναι η bands?εχει automatic?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

το πιο πιθανο η ρομ να μην αναγνωριζει το 4g της q και να θελει force 4g μετα απο καθε restart

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tapbase.LTEswitcher

LTE/GSM/WCDMA

Link to comment
Share on other sites

το πιο πιθανο η ρομ να μην αναγνωριζει το 4g της q και να θελει force 4g μετα απο καθε restart

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tapbase.LTEswitcher

LTE/GSM/WCDMA

 

Μαλλον κατι τετοιο παιζει γιατι η Q ειναι σε περιαγωγη χρησιμοποιωντας στην ουσια το δικτυο της wind.Τελος παντων τουλαχιστον εχουμε επιτελου και εμεις 4g και ας ειναι και ετσι.Την εφαρμογη την εβαλα.Σας ευχαριστω για τις απαντησεις:p:p

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται root

 

Το έχω κάνει με επιτυχία :D

 

 

Λοιπόν για να μη χανεται η επιλογη LTE/GSM/WCDMA μετα απο καθε reboot.

 

Κατεβασε και εγκαταστησε το Build Prop Editor

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrummy.apps.build.prop.editor&hl=en

 

Με αυτο το προγραμμα ανοιγει το αρχειο build.prop

 

Βρισκεις τη γραμμη

 

ro.build.target_country - και την αλλαζεις απο COM σε GR (πρεπει να ειναι κεφαλαια)

 

Επανεκκινησε το κινητο

 

Παρε ενα nandroid backup πρωτα για καλο ή για κακο

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται root

 

Το έχω κάνει με επιτυχία :D

 

 

Λοιπόν για να μη χανεται η επιλογη LTE/GSM/WCDMA μετα απο καθε reboot.

 

Κατεβασε και εγκαταστησε το Build Prop Editor

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrummy.apps.build.prop.editor&hl=en

 

Με αυτο το προγραμμα ανοιγει το αρχειο build.prop

 

Βρισκεις τη γραμμη

 

ro.build.target_country - και την αλλαζεις απο COM σε GR (πρεπει να ειναι κεφαλαια)

 

Επανεκκινησε το κινητο

 

Παρε ενα nandroid backup πρωτα για καλο ή για κακο

 

Καταρχην σε ευχαριστω για την βοηθεια,το αλλαξα οπως ακριβως λες αλλα παλι μετα το reboot το γυρναει ξανα σε wcdma preferred και στη γραμη που το καναμε gr γινεται ξανα com.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι οταν κανω επανεκκινηση χανει το 4g και πρεπει να πατησω *#*#4636#*#* για να το ξαναενεργοποιησω

 

το πιο πιθανο η ρομ να μην αναγνωριζει το 4g της q και να θελει force 4g μετα απο καθε restart

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tapbase.LTEswitcher

LTE/GSM/WCDMA

 

Παιδια τα νευρα μου.... :mad::wacko: Εχω βαλει στο g2 την lollipop και μιας και εχω wind θελω να βαλω το 4G. Το κανω και με τους 2 τροπους αλλα και στα 2 με το που παει να μπει στο κρυφο μενου για να κανω την αλλαγη τσουπ μου βγαζει το μηνυμα οτι αυτη η εφαρμογη δεν λειτουργει σε αυτην στην συσκευη... και δεν μπορω να επιλεξω τιποτα.. Γιατιιιιιιιιιιιιιιι??? Καμια βοηθεια ρε μαγκες please ...!!! :wacko: :wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εάν δε με απατά η μνήμη μου, κάποιοι στο παρελθόν τα είχαν καταφέρει με πέρασμα ROM άλλης χώρας. Εσένα για ποια χώρα είναι το κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...