Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εκανα review το Nougat ,για τσεκαρετε!!!(ενα like & sub με βοηθαει)

btw ειχε μεσα να φτιαξεις virtual reality φωτογραφια...το δοκιμασα & το βαλα μετα σε ενος φιλου το s7 με vr & παθαμε πλακα!

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

ωραίος φίλε! Το είδα και στην Κοινότητα Android στο G+! Να'σαι καλά.

Είναι έτοιμη; Από μπαταρία πως σου φαίνεται; Πήρε το μάτι μου στο thread ότι έχει drains, αλλά δεν πρόλαβα να διαβάσω

Link to comment
Share on other sites

Οταν βγει η stable θα παρει το update ή θα χρειαστει παλι flasharisma και στησιμο;

 

Φίλος με s3 την πήρε μέσω ΟΤΑ και δεν έχασε τίποτα. Αλλά από official marshmallow.

Link to comment
Share on other sites

το g2 δε παιρνει official android 7

μονο μεσω cyanogenmod

 

Εννοουσε official cyaonogen οπου οταν βγαλει την επομενη της θα βγαλει update μεσω OTA. Αυτη τη στιγμη υπαρχει μονο unofficial.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

δεν ξέρω αν εδώ πρέπει να γράψω αλλά αντιμετωπίζω πρόβλημα με τον ήχο. Βασικά δεν ακούω και δεν με ακούνε. Κοίταξα στις ρυθμίσεις αλλά δεν βρήκα κάτι. Μήπως είναι κάτι άλλο ή κάποιο πρόβλημα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

δεν ξέρω αν εδώ πρέπει να γράψω αλλά αντιμετωπίζω πρόβλημα με τον ήχο. Βασικά δεν ακούω και δεν με ακούνε. Κοίταξα στις ρυθμίσεις αλλά δεν βρήκα κάτι. Μήπως είναι κάτι άλλο ή κάποιο πρόβλημα.

Ευχαριστώ

Σε ανοιχτη ακροαση το δοκιμασες;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

για να μην ξεχνιωμαστε,,,ακομα η συσκευη στιο σερβις εδω και 4 μηνεσ και 10 μερες,,,πλακετα και οθονη!οι απαντησεις εξακολουθουν να ειναι οτι δεν εχουμε ενημερωση τι θα γινει με τις παραγγελιες απο εξω(4μιση μηνες δηλ ελεως)!μεχρι και αθηνα κατεβηκα και τα ακουσα φεις του φεις!! δεν εχουν τον θεο τους!! και σε ερωτηση για αντικατασταση και τετοια,,η απαντηση ειταν οτι επειδει προοριζοταν για γερμανια δεν μπορουν να κανουν κατι!! κοροιδια εντελως και φυσικα δεν προκειται να ξαναασχοληθω με προιοντα της lg
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πάνω κάτω όλες οι εταιρείες παρόμοια πολιτική έχουν στα παραεισαγωγής.

 

Μάλιστα άλλες είναι χάλια το σέρβις τους ακόμα και αν είναι ελληνικό (πχ λενοβο μακράν το χειρότερο σέρβις)

Link to comment
Share on other sites

Κλείνω πλέον 2 χρόνια με το G2 μου χωρίς κανένα πρόβλημα και πραγματικά εύχομαι να μην συμβεί κάτι γιατί με αυτά που διαβάζω εδώ από πολύ κόσμο για το σέρβις κτλ μάλλον θα κοιτάξω για νέο κινητό με την μία παρά να μπω στον κόπο να το φτιάξω.
Link to comment
Share on other sites

Κλείνω πλέον 2 χρόνια με το G2 μου χωρίς κανένα πρόβλημα και πραγματικά εύχομαι να μην συμβεί κάτι γιατί με αυτά που διαβάζω εδώ από πολύ κόσμο για το σέρβις κτλ μάλλον θα κοιτάξω για νέο κινητό με την μία παρά να μπω στον κόπο να το φτιάξω.

 

Μιλαμε για προβληματα με εγγυηση. Εσυ ουτως αλλος 2 χρονια μετα δεν εχεις εγγυηση.

 

Αφου θα πληρωσεις την επισκευη το πας οπουδηποτε και οχι απαραιτητα procordia ;)

Link to comment
Share on other sites

Κλείνω πλέον 2 χρόνια με το G2 μου χωρίς κανένα πρόβλημα και πραγματικά εύχομαι να μην συμβεί κάτι γιατί με αυτά που διαβάζω εδώ από πολύ κόσμο για το σέρβις κτλ μάλλον θα κοιτάξω για νέο κινητό με την μία παρά να μπω στον κόπο να το φτιάξω.

 

Το ιδιο ακριβως σκεφτεται η κοπελα μου, αλλα ειναι εντος εγγυησης (εως τον Απριλιο). Τα θεματα ειναι sw φυσεως μαλλον που της παρουσιαζονται, οποτε αν ειναι still good , θα της περασω κατι custom. Προς το παρον φοβαται, δε θελει να χασει εγγυηση κλπ. :lol: (fair enough)

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ακριβως σκεφτεται η κοπελα μου, αλλα ειναι εντος εγγυησης (εως τον Απριλιο). Τα θεματα ειναι sw φυσεως μαλλον που της παρουσιαζονται, οποτε αν ειναι still good , θα της περασω κατι custom. Προς το παρον φοβαται, δε θελει να χασει εγγυηση κλπ. :lol: (fair enough)

 

Προσεξε γιατι ετσι εχουν κλεισει σπιτια :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ακριβως σκεφτεται η κοπελα μου, αλλα ειναι εντος εγγυησης (εως τον Απριλιο). Τα θεματα ειναι sw φυσεως μαλλον που της παρουσιαζονται, οποτε αν ειναι still good , θα της περασω κατι custom. Προς το παρον φοβαται, δε θελει να χασει εγγυηση κλπ. :lol: (fair enough)

Πολλά παιδιά που τα 'χουν "ρημάξει" στις custom rom's, στην ανάγκη του service, πέρασαν με flash tool ξανά την official rom της συσκευής τους και πέρασε κανονικά η εγγύηση!!

Ούτε knox, ούτε θέματα με ξεκλειδωτους bootloader's το G2.......

Έτσι..... για να βάλω λίγα φυτιλια!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

για να μην ξεχνιωμαστε,,,ακομα η συσκευη στιο σερβις εδω και 4 μηνεσ και 10 μερες,,,πλακετα και οθονη!οι απαντησεις εξακολουθουν να ειναι οτι δεν εχουμε ενημερωση τι θα γινει με τις παραγγελιες απο εξω(4μιση μηνες δηλ ελεως)!μεχρι και αθηνα κατεβηκα και τα ακουσα φεις του φεις!! δεν εχουν τον θεο τους!! και σε ερωτηση για αντικατασταση και τετοια,,η απαντηση ειταν οτι επειδει προοριζοταν για γερμανια δεν μπορουν να κανουν κατι!! κοροιδια εντελως και φυσικα δεν προκειται να ξαναασχοληθω με προιοντα της lg

 

Ίσως σε βοηθήσουν τα εξής:

1. Υπόχρεος κάλυψης της εγγύησης είναι το κατάστημα που το αγόρασες

2. Εάν η επισκευή/αντικατάσταση δεν γίνει εντός 15 ημερών, δικαιούσαι συσκευή αντικατάστασης έως ολοκληρωθεί η επισκευή σου

3. Εάν δεν ικανοποιούνται οι όροι της εγγύησης, έχεις δικαίωμα επιστροφής χρημάτων

4. Ο Συνήγορος του Καταναλωτή μπορεί να μεσολαβήσει για λογαριασμό σου, σε περίπτωση που δεν τηρούνται τα προβλεπόμενα

 

Εσύ το πήρες από Ελληνικό κατάστημα?

Link to comment
Share on other sites

Πολλά παιδιά που τα 'χουν "ρημάξει" στις custom rom's, στην ανάγκη του service, πέρασαν με flash tool ξανά την official rom της συσκευής τους και πέρασε κανονικά η εγγύηση!!

Ούτε knox, ούτε θέματα με ξεκλειδωτους bootloader's το G2.......

Έτσι..... για να βάλω λίγα φυτιλια!

 

Για να βαλω ομως CM που μου γυαλισε πχ, δε θελει unlock το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Είχα απενεργοποιήσει το στο lock screen το ξεκλείδωμα με fingerprint. Προσπαθώ να το ενεργοποιήσω ξανά αλλά δεν βρίσκω τον τρόπο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διαγραφή μηνύματος, βρήκα τη λύση :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Να ρωτησω κατι ρε παιδια..γτ εχω τρελαθει....

Εχω lg g2...ελληνικο...χωρις root κλπ...

Με την τελευταια εκδοση λογισμικου...κλπ κλπ

 

Πριν κανα μηνα στα καλα καθουμενα οταν παταγα play store ανοιγε αλλα δεν εμπαινε μεσα...απλα ειχε το πλαισιο γυρω γυρω...ουτε φορτωμα ουτε γραμματα τπτ...

 

Μετα απο λιγες μερες σταματησαν να δουλευουν και οι χαρτες και καποιες εφαρμογες...

 

Κανω εna hard reset λοιπον κ παλι απο την αρχη...στην εβδομαδα πανω παλι το ιδιο....play store νεκρο....εχει συμβει σε καναν αλλον;;;τι γινεται;;παλι hard reset;;;

 

Εχω κανει τα προβλεπομενα...εκκαθαριση cache...δεδομενων...

Απενεργοποιηση...απεγκατασταση...εγκαταστασηνεου apk κλπ...τπτ...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όταν το δοκίμασα δεν λειτουργούσε η αλλαγή της μπάντας. Έμενε μόνιμα lte. Ότι και να επέλεγα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όταν το δοκίμασα δεν λειτουργούσε η αλλαγή της μπάντας. Έμενε μόνιμα lte. Ότι και να επέλεγα.

 

ισχυει, αλλα εμενα δε με ενοχλει γιατι ετσι και αλλιως δεν απενεργοποιουσα το lte.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως σε βοηθήσουν τα εξής:

1. Υπόχρεος κάλυψης της εγγύησης είναι το κατάστημα που το αγόρασες

2. Εάν η επισκευή/αντικατάσταση δεν γίνει εντός 15 ημερών, δικαιούσαι συσκευή αντικατάστασης έως ολοκληρωθεί η επισκευή σου

3. Εάν δεν ικανοποιούνται οι όροι της εγγύησης, έχεις δικαίωμα επιστροφής χρημάτων

4. Ο Συνήγορος του Καταναλωτή μπορεί να μεσολαβήσει για λογαριασμό σου, σε περίπτωση που δεν τηρούνται τα προβλεπόμενα

 

Εσύ το πήρες από Ελληνικό κατάστημα?

 

καλησπερα φιλε μου,λοιπον το καταστημα οταν το πηρα πριν κανα 2μηνο εκανε τον κινεζο,,μολις ειπα την ιστορια εν συντομια,,και σε αντικατασταση η απαντηση ειταν οτι δεν παρασκευαζεαι ααλλο!!οταν τους λεω για αντικατασταση στην προκορντια μου λενε αυτο οτι επειδει προοριζοταν για γερμανια δεν μπορουν να το αλλαξουν,,ενω αν ειταν ελληνικο θα το αλλαζανε και μονο επισκευη!! ασχοληθηκα και με συνηγορο καταναλωτη,,μου στειλανε ενα χαρτι το οποιο ελεγε οι αμεσα ενδιαφερομενοι για το προβλημα να στειλουν τα σχετικα εγγραφα,δεν εχω καποια εγγραφα εγω,(το μονο που εχω ειναι του κουρειρα οταν πηρε την συσκευη μου),τι να εστελνα,,,δεν επικοινωνησανε και ετσι εξαφανιστηκε και αυτο! απο σκρουτζομαγαζο το πηρα!! σημερινο τηλεφωνημα παλι τα ιδια,,με εξοργισανε για μια ακομη φορα και εφευγαν στον τελος καντηλια,,,η απαντηση ειταν δεν εχουμε ενημερωση με την παραγγελια τι γινεταi!κοντευουμε 5 μηνες και δεν ξερουν η παραγγελια τι γινεται,,τους λεω θα περασουν και αλλοι μηνεσ και θα μου λετε το ιδιο και η συσκευη μου θα βρισκεται στο κωλοσερβις σας και με υφακι απανταει δεν ξερουμε,,η παραγγελια τι θα γινει!! ελεως παιδια,,,δεν ξερω τι αλλο να κανω!! μεχρι και αθηνα κατεβηκα αλλα παλι τπτ!! βοηθεια οποιος μπορει η γνωριζει κατι παραπανω!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...