Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα και Χρονια Πολλα!!

 

Προσπαθω στο Κλειδωμα Οθονης να επιλεξω το "Συρετε" αλλα δεν μου δινει τη δυνατοτητα να το κλικαρω.

Εχει κανεις καμμια ιδεα τι συμβαινει;

Η συσκευη τρεχει με Lollipop 5.0.2 και Nova Launcher.

Δοκίμασες να πας Ρυθμίσεις- Γενικές- Ασφάλεια και να κάνεις "Εκκαθάριση διαπιστευτηρίων";

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκίμασες να πας Ρυθμίσεις- Γενικές- Ασφάλεια και να κάνεις "Εκκαθάριση διαπιστευτηρίων";

Εισαι Θ-Ε-Ο-Σ!!!!!!!!

Ευχαριστω πολυ Χρηστο!!!!

Χρονια πολλα και για την Γιορτη σου.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι Θ-Ε-Ο-Σ!!!!!!!!

Ευχαριστω πολυ Χρηστο!!!!

Χρονια πολλα και για την Γιορτη σου.

Να 'σαι καλά φίλε μου, σ' ευχαριστώ πολύ!!

Χρόνια πολλά και σε σένα και σε όλα τα παιδιά του forum, υγεία σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους.

Καλώς σας βρήκα ξανά. Κάτοχος από το πρωι ενός lg g2 32gb σφραγισμενου απο ebay..

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους.

Καλώς σας βρήκα ξανά. Κάτοχος από το πρωι ενός lg g2 32gb σφραγισμενου απο ebay..

 

ΜΠΡΑΒΟ καλοριζικο χρονια πολλα.Κινηταρα ακομα και σημερα το ατιμο α ρε ελτζι κανε ενα μπακ απ και βγαλε κατι να σαρωσει οπως αυτο μπορεις..:):):):)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

τους το τονισα παντως οτι πρωτο μελημα ειναι να γινει η συσκευη μου δηλ g2!αποστειλαμε τα αιτηματα στην lg hellas μου ειπαν!περιμενω τωρα!!

 

Έχουμε κανένα νεότερο με το θεμα της μητρικής - πλακέτας ?

Edited by xristos75
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους.

Καλώς σας βρήκα ξανά. Κάτοχος από το πρωι ενός lg g2 32gb σφραγισμενου απο ebay..

 

Χρονια πολλα κ σε σενα φιλε μου και καλοριζικη η νεα σου συσκευαρα!!

μπορεις να μας δωσεις το λινκ απο οπου το αγορασες?

ειναι ευρωπαικης προελευσης η απο Κινα?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!!

http://m.ebay.co.uk/itm?itemId=182055250119&fromWatch=true

 

Χρονια πολλα κ σε σενα φιλε μου και καλοριζικη η νεα σου συσκευαρα!!

μπορεις να μας δωσεις το λινκ απο οπου το αγορασες?

ειναι ευρωπαικης προελευσης η απο Κινα?

Link to comment
Share on other sites

 

Θες να πεις οτι σου ηρθε σφραγισμενη ολοκαινουργια?ειχαν ακομα στοκ?

Φανταζομαι προοριζοταν για Ασιατικη χωρα ετσι?με το θεμα εγγυηση τι παιζει?λογικα δεν σε καλυπτει η Ευρωπαικη ε?

Link to comment
Share on other sites

Θες να πεις οτι σου ηρθε σφραγισμενη ολοκαινουργια?ειχαν ακομα στοκ?

Φανταζομαι προοριζοταν για Ασιατικη χωρα ετσι?με το θεμα εγγυηση τι παιζει?λογικα δεν σε καλυπτει η Ευρωπαικη ε?

 

Και να μην τον καλυπτει, τοσο το παιρνεις μεταχειρισμενο 2+ ετων (εκτος εγγυησης). Οποτε μια χαρα το πηρε. ;)

Link to comment
Share on other sites

Και όμως..κράτησα και φωτογραφίες για αποδείξεις...σφραγισμένο κανονικότατα..

Το γράφει κ στην περιγραφή..κατάσταση νέο και είναι παλιό στοκ..

Εγγύηση δεν παίζει, προφανώς μόνο από τον πωλητή..

Θες να πεις οτι σου ηρθε σφραγισμενη ολοκαινουργια?ειχαν ακομα στοκ?

Φανταζομαι προοριζοταν για Ασιατικη χωρα ετσι?με το θεμα εγγυηση τι παιζει?λογικα δεν σε καλυπτει η Ευρωπαικη ε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υπάρχει κάποιος διαθέσιμος να τον "πρηξω" λίγο μέσω pm για το πως θα περάσω loli κτλ;Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Αν θες official αφου περασεις τους drivers της lg, εγκαθιστεις το lg flash tool και επειτα βαζεις τη rom της επιλογης σου. Τον οδηγο θα τον βρεις εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190 . Την rom την βρισκεις εδω βαζοντας το imei της συσκευης http://devtester.ro/projects/lg-firmwares/

 

Αν παλι δεν σε νοιαζει να ειναι stock και θες να παιξεις με custom ελα στο αλλο thread με της τροποιποιησεις οπου πλεον ειναι πολυ σταθερες και κατα πολυ γρηγοροτερες απο στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!

Μόλις περνάω στοκ λόλι και βλέπουμε!!

 

Αν θες official αφου περασεις τους drivers της lg, εγκαθιστεις το lg flash tool και επειτα βαζεις τη rom της επιλογης σου. Τον οδηγο θα τον βρεις εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190 . Την rom την βρισκεις εδω βαζοντας το imei της συσκευης http://devtester.ro/projects/lg-firmwares/

 

Αν παλι δεν σε νοιαζει να ειναι stock και θες να παιξεις με custom ελα στο αλλο thread με της τροποιποιησεις οπου πλεον ειναι πολυ σταθερες και κατα πολυ γρηγοροτερες απο στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Θες να πεις οτι σου ηρθε σφραγισμενη ολοκαινουργια?ειχαν ακομα στοκ?

Φανταζομαι προοριζοταν για Ασιατικη χωρα ετσι?με το θεμα εγγυηση τι παιζει?λογικα δεν σε καλυπτει η Ευρωπαικη ε?

Δεν προοριζοταν για ασιατικη χωρα γιατι ειναι η ευρωπαικη εκδοση αν ο φιλος τσεκαρει στο lg from το ιμεϊ να μας πει και χωρα ετσι για τα πρακτικα.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

BUO...Beijing Unicom Open..

Δεν προοριζοταν για ασιατικη χωρα γιατι ειναι η ευρωπαικη εκδοση αν ο φιλος τσεκαρει στο lg from το ιμεϊ να μας πει και χωρα ετσι για τα πρακτικα.:)
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νεότερο με το θεμα της μητρικής - πλακέτας ?

 

τιποτα απολυτος,,σκεφτομαι να ετοιμασω καμια βομβα ομως,,,ελπιζω να μην περασεις απο εκει,εκεινη την ημερα:lol::lol::lol::X

απο την περασμενη εβδομαδα δεν ξαναπηρα!! γιατι ειπα να χαλαρωσω λιγο μερες που ειναι!! αν παρεις να μαθεις ενημερωσε μας,,μηπως με εχουν εμενα στην black list ;););)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα εχθές τηλέφωνο στην procordia και μου είπαν πως έχουν ενημερώσει σχετικά την LG HELLAS και αναμένουν οδηγίες για την επίλυση των σχετικών προβλημάτων. Μου ανάφεραν επίσης ότι θα ήταν καλό πριν την λήξη της εγγύησης της συσκευής να την ξαναστείλω στο service.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα εχθές τηλέφωνο στην procordia και μου είπαν πως έχουν ενημερώσει σχετικά την LG HELLAS και αναμένουν οδηγίες για την επίλυση των σχετικών προβλημάτων. Μου ανάφεραν επίσης ότι θα ήταν καλό πριν την λήξη της εγγύησης της συσκευής να την ξαναστείλω στο service.

 

εδω και 5 μηνες φιλε μου,,τα ιδια ακουω,,μπαλακι απο Lg hellas σε procordia!! και οταν περνεις stin lg σου λενε θα προωθησω το αιτημα σου,,,με αυτα ολα θα πρεπει να εχουν γεμισει φυλλαδες ολοκληρες με τα αιτηματα μου!!οι οδηγιες αυτες που σου ειπαν ειναι παππας και δεν εχουν ιδεα τι θα γινει,,ειδικα οταν τους ειπα θα ερθει καλοκαιρι και δεν εχει ερθει η παραλαβη το κινητο μου θα ειναι ακομα ξεχασμενοσ το σερβις?? και μου ειπαν δεν ξερουμε δεν εχουμε ενημερωση!! μακαρι να υπαρξει εξελιξη που δεν το βλεπω!!τελευταια μερα εγγυησης και εγω το εστειλα αλλα βλεπεις!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, οδύσσεια είναι αυτό που περνάς (οκ, υπάρχουν και σοβαρότερα θέματα στη ζωή, αλλά καταλαβαίνεις πως το εννοώ), μην το αφήνεις. Κατά τη γνώμη μου, εφόσον δεν καταλαβαίνουν έτσι, ας καταλάβουν με τον Συνήγορο του Καταναλωτή (που είπες έστω και λίγο ασχολήθηκες). Μπορεί να "έτυχες" στην περίπτωση, δε λέω, αφού διαβάζω πως πολλοί χρήστες είναι ικανοποιημένοι με το σέρβις. Αλλά προσωπικά, εξοργίζομαι και μόνο που διαβάζω την ταλαιπωρία σου, για ένα και μόνο λόγο:

Όταν αγοράζεις μια συσκευή, ό,τι κι αν είναι αυτή, πληρώνεις και την εγγύηση. Εφόσον δεν ευθύνεσαι εσύ για το πρόβλημα, και είσαι εντός εγγύησης, είναι υποχρεωμένοι να ακολουθήσουν μια διαδικασία. Εύχομαι κάπως να βρεις άκρη!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, οδύσσεια είναι αυτό που περνάς (οκ, υπάρχουν και σοβαρότερα θέματα στη ζωή, αλλά καταλαβαίνεις πως το εννοώ), μην το αφήνεις. Κατά τη γνώμη μου, εφόσον δεν καταλαβαίνουν έτσι, ας καταλάβουν με τον Συνήγορο του Καταναλωτή (που είπες έστω και λίγο ασχολήθηκες). Μπορεί να "έτυχες" στην περίπτωση, δε λέω, αφού διαβάζω πως πολλοί χρήστες είναι ικανοποιημένοι με το σέρβις. Αλλά προσωπικά, εξοργίζομαι και μόνο που διαβάζω την ταλαιπωρία σου, για ένα και μόνο λόγο:

Όταν αγοράζεις μια συσκευή, ό,τι κι αν είναι αυτή, πληρώνεις και την εγγύηση. Εφόσον δεν ευθύνεσαι εσύ για το πρόβλημα, και είσαι εντός εγγύησης, είναι υποχρεωμένοι να ακολουθήσουν μια διαδικασία. Εύχομαι κάπως να βρεις άκρη!

 

σε ευχαριστω παλικαρι μου,,,αστα να πανε,,,δεν βρισκεις το δικιο σου και ουτε υπαρχει βοηθεια για να επιλυθει!! το κολλημα της υποθεσης ειναι οτι επειδει ειναι απο σκρουτζομαγαζο και δεν προοριζοταν για ελλαδα αλλα για γερμανια,,κολλανε εκει και πως τα ανταλλακτικα γιαυτες τις παρτιδες δεν ερχονται η δεν εχουν ενημερωση(ειναι τρελο βεβαια μετα απο 5 μηνες να μην ερχονται) οσον αφορα για τον συνηγορο,,απο την τριτη κιολας παιρνω ξανα τηλεφωνα στα 5 νουμερα που εχουν και ρε φιλε δεν το σηκωνουν σε κανενα,,αυτη ειναι η ειρωνια,,που λες,,τελευταια επιλογη αυτη και να μην παιρνεις απαντηση ουτε και απο εκει!! εστειλα και μειλ 2 φορες και ακομα τπτ!! σκεφτηκα επισης να κινηθω να αγορασω αλλο κινητο,,,, πρωτον και οταν γινει και μου ερρθει η συσκευη καινουρια τι θα την κανω και δευτερον,,ε ρε φιλε δεν την αλλαζεις την συσκευη μας ευκολα,,,ειδικα που την εχς στ σερβις εδς και 5 μηνες που ουσιαστικα την εχω χαρει 1μιση χρονο μονο!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Τους τελευταίες μέρες αντιμετωπίζω πρόβλημα με την υποδοχή του handsfree. Ενώ αναγνωρίζει το handsfree, με οποιαδήποτε μικρή κίνηση του καλωδίου, χάνει την επαφή και αμέσως μετα την ξαναβρίσκει. Και αυτό γίνεται συνέχεια! Είμαι πλέον εκτός εγγύησης και είμαι στη Θεσσαλονίκη. Ξέρει κανείς που μπορώ να το πάω να το ριξουν μια μάτια; Από λίγο ψάξιμο βρήκα κάνα 2 καταστήματα με service κινητών στην Θεσσαλονίκη, αλλά οι κριτικές στο Google είναι μέτριες. Έχει κανείς καμία εμπειρία από service στη Θεσσαλονίκη ή κάποιο κατάστημα να μου προτείνει;
Link to comment
Share on other sites

παιδες κιεγω εχω το δικο μου 4.5 μηνες στη procordia για καμμενη μητρικη μια παιρνω lg μια procordia αλλα ακρη δε βγαζω το ιδιο παραμυθι μου λενε...αναμονη και βλεπουμε.. Edited by stratian
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: αν το κάνω root, θα χάσω τις εφαρμογές μου σωστά; μπορώ να εγκαταστήσω και να χρησιμοποιήσω το lg backup για να τις επαναφέρω;
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: αν το κάνω root, θα χάσω τις εφαρμογές μου σωστά; μπορώ να εγκαταστήσω και να χρησιμοποιήσω το lg backup για να τις επαναφέρω;

 

Τι εννοεις; Με το ρουτ απλα εχεις πρσβαση σε αδειοδοτησεις συστηματος. Δεν αλλαζει τιποτα αλλο στη συσκευη σου. Δηλαδη δεν θα χασεις τις εφαρμογες σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...