Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κλείνοντας μια βδομάδα περίπου μετά την τελευταία αναβάθμιση και κάνοντας και μια εκκαθάριση της προσωρινής μνήμης του τηλεφώνου (ήταν περίπου 700mb ) δεν του είχα κάνει ποτέ εδώ κι ένα χρόνο που έχω την συσκευή, όλα τζάμι, όλα θαυμάσια θα έλεγα, μου είναι αδιανόητο να επιστρέψω στην ΚΚ από την στιγμή που και η μπαταρία παρουσιάζει τελικά μεγάλη βελτίωση και το περιβάλλον μου αρέσει πολύ μα πολύ περισσότερο.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πήρα τηλεόραση Samsung... Πως θα συνδέσω το κινητό μας με την tv; ασύρματα ή με καλώδιο;

ενεργοποιεις το miracast στο τηλ και το screen mirroring στην τηλεόραση και όλα θα γίνουν..

Link to comment
Share on other sites

http://lg.hdblog.it/2015/11/19/LG-G2-aggiornamento-V30b-patch-sicurezza-google/

Βάλτε και μετάφραση κι έχει να κάνει από ότι κατάλαβα περισσότερο με βελτιώσεις της Google

 

Πριν κανένα 10ήμερο το πήρα το κινητό, είναι Vodafone Ιταλίας, κ είμαι με την V30f! Όχι την V30d που λέει το άρθρο...

Link to comment
Share on other sites

Κλείνοντας μια βδομάδα περίπου μετά την τελευταία αναβάθμιση και κάνοντας και μια εκκαθάριση της προσωρινής μνήμης του τηλεφώνου (ήταν περίπου 700mb ) δεν του είχα κάνει ποτέ εδώ κι ένα χρόνο που έχω την συσκευή, όλα τζάμι, όλα θαυμάσια θα έλεγα, μου είναι αδιανόητο να επιστρέψω στην ΚΚ από την στιγμή που και η μπαταρία παρουσιάζει τελικά μεγάλη βελτίωση και το περιβάλλον μου αρέσει πολύ μα πολύ περισσότερο.

Μόλις τσέκαρα πως η δική μου είναι 1,30 gb!:blink:

διαγράφοντας την τι διαγράφεται;;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Προσωρινά αρχεία που δημιουργούνται από τις εφαρμογές όταν τις χρησιμοποιείς, πχ για να ανοίγουν πιο γρήγορα κλπ. Αν τη διαγράψεις απελευθερώνεις χώρο, επιβαρύνεται λιγότερο το κινητό, αλλά όσο χρησιμοποιείς το κινητό σιγά σιγά ξαναδημιουργούνται τα αρχεία. Κάθε τόσο καλά είναι να τη διαγράφεις πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απλά κερδίζεις την " χαμενη" μνήμη που ήταν "εξαρτημένη " στις διάφορες εφαρμογές...Εγώ αυτό καταλαβαίνω και λογικά έτσι είναι.

Έτσι όπως το έγραψε ο από πάνω

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πριν κανένα 10ήμερο το πήρα το κινητό, είναι Vodafone Ιταλίας, κ είμαι με την V30f! Όχι την V30d που λέει το άρθρο...

Από ότι είδα στο διαδίκτυο πρέπει να είναι για συσκευές lg-g2 vodafone ιταλική, χωρίς να κόβω το χέρι μου. .. μια χαρά είσαι νομίζω

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους;;;; ανυπομονουσες;;;;;; :D

Συνήθως μεγαλώνει.

 

Αν είσαι εντός εγγύησης συμφέρει να την φτιάξεις. Μετά την επισκευή θα σου δώσουν εξτρα εγγύηση για την οθόνη.

Είναι προβλημα της συσκευής και το αναγνωρίζουν! Το θέμα είναι κατά ποσο θα έχουν να σου αλλάξουν την οθόνη....

 

Ελεγα δεν μπορει να μην κιτρινισει το δικο μου g2 . σε πηγαδι κατουρησα? χαχα

οντως θα του παρω ενα τηλεφωνο να δω αν εχουν να μου αλλαξουν , και θα το στειλω .

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μερικοι που την εκαναν ειπαν οτι ειδαν διαφορα στην θερμοκρασια...

 

Την εβαλα την θερμοκρασια δεν παρατηρησα να σου πω την αληθεια . Με την μπαταρια ομως ειδα γρηγοροτερη καταναλωση . Εκανα βεβαια και μια επαναφορα μολις την περασα γιατι ειχα να κανω απο τοτε που πηρε λολιποπ . Γρηγορο παντως είναι . Δεν το αλλαζω ακομα απο οτι φαινεται

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απλά κερδίζεις την " χαμενη" μνήμη που ήταν "εξαρτημένη " στις διάφορες εφαρμογές...Εγώ αυτό καταλαβαίνω και λογικά έτσι είναι.

Έτσι όπως το έγραψε ο από πάνω

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από ότι είδα στο διαδίκτυο πρέπει να είναι για συσκευές lg-g2 vodafone ιταλική, χωρίς να κόβω το χέρι μου. .. μια χαρά είσαι νομίζω

 

Εννοούσα, πως ειμαι εγώ στην V30f και το άρθρο λέει για νέο update V30d; d, e, f ??

Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα, πως ειμαι εγώ στην V30f και το άρθρο λέει για νέο update V30d; d, e, f ??

 

Οι εκδόσεις δεν πάνε σειριακά. Κάποιες με διαφορετικό γράμμα είναι η ίδια αναβάθμιση σε διαφορετική χώρα / branded κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα διαπιστώσει πρόβλημα με την καταναλώσει της μπαταρίας μετά το τελευταίο update φλάσαρα ολόκληρη την 30d εχθές και είναι μια χαρά τώρα οπότε μάλλον δεν έκατσε καλά το ota update!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μου πρότεινε ένα φίλος ανταλλαγή του G2 μου 16άρι με το αντίστοιχο G3 ,λέτε αξίζει η μετάβαση...κάποιος που να είχε και τις δύο συσκευές ας απαντήσει αντικειμενικά..;)
Link to comment
Share on other sites

και τα 2 είναι εξαιρετικά.

ζύγησε χαρακτηριστικά και διαστάσεις και αποφάσισε

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα που να ρωτήσω.... Έχει συγκρίνει κάνεις την καμερα του g2 με την καμερα του galaxy s6 του απλού;;;;

Μιλάμε για μη ρουταρισμενα κινητά και την μαμα καμερα και των 2.

Μου φάνηκε πιο καθαρή η εικόνα στο samsung παρόλο που είναι και στα δύο 16

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα που να ρωτήσω.... Έχει συγκρίνει κάνεις την καμερα του g2 με την καμερα του galaxy s6 του απλού;;;;

Μιλάμε για μη ρουταρισμενα κινητά και την μαμα καμερα και των 2.

Μου φάνηκε πιο καθαρή η εικόνα στο samsung παρόλο που είναι και στα δύο 16

Το G2 εχει 13 mebamixels και το S6 16! Αλλα δεν ειναι μονο αυτο, το galaxy S6 εχει εμφανώς καλυτερη καμερα απ' το G2!

Link to comment
Share on other sites

Το G2 εχει 13 mebamixels και το S6 16! Αλλα δεν ειναι μονο αυτο, το galaxy S6 εχει εμφανώς καλυτερη καμερα απ' το G2!

Όντως λάθος δικό μου πριν. Το g2 έχει 13!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα ενας φιλος μου έχει το κινητό έχει ακόμα την 4.4.2 ψαχνω μεσω οτα να κανουμε την αναβάθμιση σε 5 αλλά δεν την βγάζει. Πρέπει να το συνδέσω με το pc ? Πιο προγραμμα της Lg πρέπει να κατεβάσω για να την κανω ? Ευχαριστώ το Κινητό ειναι αγορασμένο από το pablic
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα ενας φιλος μου έχει το κινητό έχει ακόμα την 4.4.2 ψαχνω μεσω οτα να κανουμε την αναβάθμιση σε 5 αλλά δεν την βγάζει. Πρέπει να το συνδέσω με το pc ? Πιο προγραμμα της Lg πρέπει να κατεβάσω για να την κανω ? Ευχαριστώ το Κινητό ειναι αγορασμένο από το pablic

Δεν έρχεται ota η λολιποπ. Πρέπει να την κάνεις με το καλώδιο στον υπολογιστη μέσω pc suite. Εκεί θα σου βγάλει να κάνεις την αναβάθμιση.

 

Καλύτερη είναι η 4.4.2 πάντως......

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου, πιο είναι το πρόγραμμα της Lg που το συνδέσω με το pc ?
Link to comment
Share on other sites

Κλείνοντας μια βδομάδα περίπου μετά την τελευταία αναβάθμιση και κάνοντας και μια εκκαθάριση της προσωρινής μνήμης του τηλεφώνου (ήταν περίπου 700mb ) δεν του είχα κάνει ποτέ εδώ κι ένα χρόνο που έχω την συσκευή, όλα τζάμι, όλα θαυμάσια θα έλεγα, μου είναι αδιανόητο να επιστρέψω στην ΚΚ από την στιγμή που και η μπαταρία παρουσιάζει τελικά μεγάλη βελτίωση και το περιβάλλον μου αρέσει πολύ μα πολύ περισσότερο.

 

Εκκαθάριση προσωρινής μνήμης πως έκανες; ενδιαφέρομαι να κάνω αλλά φοβάμαι μη σβήσω κάτι που δεν θέλω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μου πρότεινε ένα φίλος ανταλλαγή του G2 μου 16άρι με το αντίστοιχο G3 ,λέτε αξίζει η μετάβαση...κάποιος που να είχε και τις δύο συσκευές ας απαντήσει αντικειμενικά..;)

 

Eνα θετικο για το 3αρι ειναι οτι σε 3 εβδομαδες ξεκιναει η αναβαθμιση σε ΜΜ.Απο εκει και μετα δε θα ελεγα οτι θα δεις καποια αξιοσημειωτη διαφορα.Σιγουρα θα δεις διαφορα στην αυτονομια , προς τα κατω φυσικα, ισως να ηταν πιο ευκολη η αποφαση αν ηταν για το 32αρι που εχει και εξτρα ραμ.Θετικο ειναι φυσικα οτι δεν εχεις περιορισμο χωρου πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...