Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείς? Έχω μια κλήση αποθηκευμένη και δεν ξέρω που...

 

Μετά την ενεργοποίηση απο το tweaksbox έκανες επανεκκίνηση ? κανονικά φτιάχνει φάκελο !

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά την ενεργοποίηση απο το tweaksbox έκανες επανεκκίνηση ? κανονικά φτιάχνει φάκελο !

 

Είχα πατήσει το restart από τη notification bar και επειδή ενεργοποιήθηκε νόμιζα ότι ήταν εντάξει. Όλα καλά τώρα. Ευχαριστώ.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

http://imgur.com/lLOZa1l και μετά από αυτό......... Πάω σιγουρα για αλλαγή μπαταρίας!!!!

Κ έπεσε πολύ απότομα...... Μια χαρά ήταν η μπαταρία του πριν μια βδομάδα!!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

http://imgur.com/lLOZa1l και μετά από αυτό......... Πάω σιγουρα για αλλαγή μπαταρίας!!!!

Κ έπεσε πολύ απότομα...... Μια χαρά ήταν η μπαταρία του πριν μια βδομάδα!!

 

ετσι ειναι αυτα μερικες φορες.:(

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι αυτα μερικες φορες.:(

Το τελευταίο 2μηνο έχει αρχίσει τα προβλήματα. Τραβάω φωτο και πολλές φορές δεν τις αποθηκεύει η τις αποθηκεύει σαν καμένες, μου διαγραφεί μόνο του ολοκληρους φακέλους με φωτο και τώρα η μπαταρία..... Όλο ζητάει σιγά σιγα! Δεν ξέρω κατά πόσο με συμφαιρει να του αλλάξω μπαταρία η να πάω σε κάτι καινούριο πλεον Γιατί βλέπω ότι σιγά σιγά όλο και κάτι χαλάει... Το έχω από τότε που κυκλοφόρησε οπότε δεν έχω παράπονο! Τα έχει βγάλει τα λεφτά του και με το παραπάνω!

Του έχω κάνει τρελή χρήση!

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο 2μηνο έχει αρχίσει τα προβλήματα. Τραβάω φωτο και πολλές φορές δεν τις αποθηκεύει η τις αποθηκεύει σαν καμένες, μου διαγραφεί μόνο του ολοκληρους φακέλους με φωτο και τώρα η μπαταρία..... Όλο ζητάει σιγά σιγα! Δεν ξέρω κατά πόσο με συμφαιρει να του αλλάξω μπαταρία η να πάω σε κάτι καινούριο πλεον Γιατί βλέπω ότι σιγά σιγά όλο και κάτι χαλάει... Το έχω από τότε που κυκλοφόρησε οπότε δεν έχω παράπονο! Τα έχει βγάλει τα λεφτά του και με το παραπάνω!

Του έχω κάνει τρελή χρήση!

 

Ξερεις αυτα στα κανει πιθανον γτ η μπαταρια εχει διακυμανσεις στο ρευμα και οι επεξεργαστες παθαινουν κοκομπλοκο και κανουν διαφορα οπως το λογισμικο θελει σταθερη ροη ρευματος αλλα μια μπαταρια που πνεει τα λοισθια.Κατι τετοιες χαριτωμενιες αναλογες ειχα σε ενα σαμσουνκ και λεω παει ταφτυσε το κινητο,αλλαξα μπαταρια και ως δια μαγειας δεν ξανακανε τπτ.Ομως να σημειωσω οτι το τηλεφωνο ηταν μαμα.Σου ακουγεται απιθανο αλλα μπορει να επεσες στα ιδια τωρα 28 ευρω αν δε σου περισευουν οκ κατανοητο.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις αυτα στα κανει πιθανον γτ η μπαταρια εχει διακυμανσεις στο ρευμα και οι επεξεργαστες παθαινουν κοκομπλοκο και κανουν διαφορα οπως το λογισμικο θελει σταθερη ροη ρευματος αλλα μια μπαταρια που πνεει τα λοισθια.Κατι τετοιες χαριτωμενιες αναλογες ειχα σε ενα σαμσουνκ και λεω παει ταφτυσε το κινητο,αλλαξα μπαταρια και ως δια μαγειας δεν ξανακανε τπτ.Ομως να σημειωσω οτι το τηλεφωνο ηταν μαμα.Σου ακουγεται απιθανο αλλα μπορει να επεσες στα ιδια τωρα 28 ευρω αν δε σου περισευουν οκ κατανοητο.:)

28€ για μπαταρια δεν είναι τίποτα να τα δωσω! Αλλά όπως είπα είναι διαφορα τα θέματα του κινητου.... Λες να έχει χαζεψει ολόκληρο το συστημα λόγω της μπαταρίας; Μου φαίνεται περίεργο δεν έχω ξανακουσει κάτι παρόμοιο!!

 

Και το δικό μου δεν το έχω πειράξει ποτέ με root και τέτοια. Είναι όλα μαμα

 

Αν ήξερα ότι 100% φταίει για όλα η μπαταρία θα την άλλαζα επιτοπου!

 

Αν όμως αλλάξω την μπαταρία και συνεχίσουν τα υπόλοιπα..... Αξίζει;

 

Για μένα είναι πολύ σοβαρό το να διαγραφεί από μόνο του το κινητό διάφορα από μέσα και να μην αποθηκεύει τις φωτο που τραβάω η να βγαίνουν οι 5 στις 10 καμένες.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

28€ για μπαταρια δεν είναι τίποτα να τα δωσω! Αλλά όπως είπα είναι διαφορα τα θέματα του κινητου.... Λες να έχει χαζεψει ολόκληρο το συστημα λόγω της μπαταρίας; Μου φαίνεται περίεργο δεν έχω ξανακουσει κάτι παρόμοιο!!

 

Και το δικό μου δεν το έχω πειράξει ποτέ με root και τέτοια. Είναι όλα μαμα

 

Αν ήξερα ότι 100% φταίει για όλα η μπαταρία θα την άλλαζα επιτοπου!

 

Αν όμως αλλάξω την μπαταρία και συνεχίσουν τα υπόλοιπα..... Αξίζει;

 

Για μένα είναι πολύ σοβαρό το να διαγραφεί από μόνο του το κινητό διάφορα από μέσα και να μην αποθηκεύει τις φωτο που τραβάω η να βγαίνουν οι 5 στις 10 καμένες.

 

Πάντως ο αποθηκευτικός χώρος είναι από τα πρώτα που δυσλειτουργούν όταν δεν είναι σταθερή η παροχή τάσης. Κανείς δε μπορεί να εγγυηθεί ότι φταίει μόνο η μπαταρία, αλλά είναι αρκετά πιθανό.

Link to comment
Share on other sites

από τότε που αναβάθμισα υπάρχει πρόβλημα στο led της συσκευής (και μπροστά και πίσω) καθώς συνεχίζουν να ανβοσβήνουν ενώ έχω δει ή διαγράψει τις ειδοποιήσεις μου. Έχει βρει κανείς κάποια λύση για το συγκεκριμένο πρόβλημα; Νομίζω το αντιμετώπιζαν αρκετοί χρήστες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έστειλα το κινητό στην LG γιατί έχω πρόβλημα με το μικρόφωνο και με το έστειλαν πίσω σε χειρότερη κατάσταση πήρα την arvato τηλέφωνο και μου ζητούν τα μεταφορικά για να πηγαίνει (είμαι από επαρχία). Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση. Νομίζω ότι πρέπει να το πάρουν με μηδέν μεταφορικά. Ποια είναι η γνώμη σας; σκέφτομαι να πάρω πάλι την LG και να απαιτησω να με αλλάξουν οπωσδήποτε το μικρόφωνο.
Link to comment
Share on other sites

28€ για μπαταρια δεν είναι τίποτα να τα δωσω! Αλλά όπως είπα είναι διαφορα τα θέματα του κινητου.... Λες να έχει χαζεψει ολόκληρο το συστημα λόγω της μπαταρίας; Μου φαίνεται περίεργο δεν έχω ξανακουσει κάτι παρόμοιο!!

 

Και το δικό μου δεν το έχω πειράξει ποτέ με root και τέτοια. Είναι όλα μαμα

 

Αν ήξερα ότι 100% φταίει για όλα η μπαταρία θα την άλλαζα επιτοπου!

 

Αν όμως αλλάξω την μπαταρία και συνεχίσουν τα υπόλοιπα..... Αξίζει;

 

Για μένα είναι πολύ σοβαρό το να διαγραφεί από μόνο του το κινητό διάφορα από μέσα και να μην αποθηκεύει τις φωτο που τραβάω η να βγαίνουν οι 5 στις 10 καμένες.

 

Εγω θα την αλλαζα παντως και θα εβλεπα εμενα μου εσβηνε εφαρμογες και νομιζω καποιες φωτογραφιες εβγαζε ενα συμβολο σαν σκισιμο στη μεση σαν κεραυνο και δεν ανοιγε.Τεςπα εσυ αποφασιζεις και καντου και ενα σερβις στην τελικη το κινητο αξιζει.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έστειλα το κινητό στην LG γιατί έχω πρόβλημα με το μικρόφωνο και με το έστειλαν πίσω σε χειρότερη κατάσταση πήρα την arvato τηλέφωνο και μου ζητούν τα μεταφορικά για να πηγαίνει (είμαι από επαρχία). Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση. Νομίζω ότι πρέπει να το πάρουν με μηδέν μεταφορικά. Ποια είναι η γνώμη σας; σκέφτομαι να πάρω πάλι την LG και να απαιτησω να με αλλάξουν οπωσδήποτε το μικρόφωνο.

Το επίσημο service της LG το έχει η procordia!

http://www.procordia.gr/

Μίλησες μαζί τους;

Link to comment
Share on other sites

Το επίσημο service της LG το έχει η procordia!

http://www.procordia.gr/

Μίλησες μαζί τους;

 

Φίλε δεν μίλησα θα τους πάρω αύριο γιατί δεν έχω μαζί μου την απόδειξη με την ημερομηνία αγοράς και τα σχετικά. Πάντως ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν μίλησα θα τους πάρω αύριο γιατί δεν έχω μαζί μου την απόδειξη με την ημερομηνία αγοράς και τα σχετικά. Πάντως ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

Νομίζω έχουν αναφέρει παιδιά ότι η εγγύηση μετράει βάση του ΙΜΕΙ, καθόλου απίθανο να μην χρειάζεται η απόδειξη!

Επίσης, η procordia, ειναι καλό service και κάνουν καλά τη δουλειά τους!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχουν αναφέρει παιδιά ότι η εγγύηση μετράει βάση του ΙΜΕΙ, καθόλου απίθανο να μην χρειάζεται η απόδειξη!

Επίσης, η procordia, ειναι καλό service και κάνουν καλά τη δουλειά τους!

 

Φίλε πολύ σωστά τα γράφεις είναι βάσει του IMEI το οποίο το έχω γραμμένο στην απόδειξη να μη το ψάχνω ( έτυχε σήμερα το έδωσα στον πατέρα μου και θα έλθει το βράδυ αργά).

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν υπάρχουν οθόνες λευκές στην procordia?

 

Παρε ενα τηλεφωνακι να μαθεις εμεις τι να σου πουμε δεν ειμαστε στην αποθηκη τους:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχουν αναφέρει παιδιά ότι η εγγύηση μετράει βάση του ΙΜΕΙ, καθόλου απίθανο να μην χρειάζεται η απόδειξη!

Επίσης, η procordia, ειναι καλό service και κάνουν καλά τη δουλειά τους!

 

Μόλις μίλησα με την procordia και μου είπανε και αυτοί όπως και το service της lg ότι είναι η τεχνολογία τις g2 έτσι, πρέπει μου είπε το μικρόφωνο να είναι ακριβώς δίπλα στα χείλη. Όταν τις είπα το δικό μου το g3 δεν έχει τέτοιο θέμα μου απάντησε επι λέξη (άλλη η τεχνολογία στο g3) την ρώτησα να αλλάξουμε το μικρόφωνο μήπως το λύσουμε το πρόβλημα και είπε δεν είναι θέμα μικροφώνου αλλά τεχνολογίας…………….αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Την 30d την πέρασα εγώ το προηγούμενο σαββατοκυριακο. Αρχικά απογοητευτηκα ελαφρώς από την λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση της μπαταρίας, όμως το κινητό μετά από χρήση τεσσάρων και ημερών μου φαίνεται εξαιρετικά γρήγορο, πολύ γρήγορο θα έλεγα, σελίδες ίντερνετ όλα αστραπιαια. Επίσης το σήμα λήψης του wifi και του 3g βελτιώθηκαν αρκετά έως πάρα πολύ. Γενικά, όχι ότι είχα ποτέ τέτοιο θέμα, το κινητό δεν εμφανίζει πουθενά το παραμικρό σκαλακι θα έλεγα, για λαγκς ούτε καν το συζητώ. Θα έλεγα ότι και η συμπεριφορά στην φόρτιση της μπαταρίας έγινε όπως και στις σημερινές ναυαρχίδες και το είδα με τα μάτια μου .Σε ποσοστό 12 τοις εκατό ξεκίνησε η φόρτιση, με φορτιστή 1,5Α, όχι τον δικό του που είναι 1,7Α, και σε 33 λεπτά ήταν στο 50 τοις εκατό, άρα με τον δικό του θα ήταν ακόμα πιο γρήγορα. Γενικά το κινητό φυσάει σερφαροντας ταυτόχρονα στο ίντερνετ, μιλώντας και στην γραμμή και κάνοντας και διάφορες εναλλαγές μέσα στο μενού και στο περιβάλλον χρήσης δίχως το παραμικρό σκαλακι. Στην μπαταρία διαπίστωσα καλύτερη χρήση κατά την σύνδεση με wifi, κρατάει σίγουρα περισσότερο όπως και στην αναμονή, όμως όταν το σκαλιζεις γενικά στο μενού έχω την αίσθηση ότι την καταναλώνει πιο γρήγορα. Θα δείξει ούτως συ αλλως έχω κάνει μόνο μία ή δύο φορτισεις από την μέρα που πέρασα τη νέα αναβάθμιση. Σίγουρα έχει πέσει η διάρκεια οθόνης και από την ΚΚ όπου χτύπαγε 6 ωρες περίπου αλλά η συσκευή μου φαίνεται υπερβολικα γρήγορη πια. ..λογικό κάτι κερδίζεις και κάτι θυσιάζεται, παρόλα αυτά εκεί που συνήθως φορτιζα κάθε 2η ή 3η μέρα τώρα και με το παραπάνω σκάλισμα αποκλειστικά κάθε 2η μέρα. Αυτά. ...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

1.8Α είναι ο φορτιστής του G2

 

Για να το λες τόσο θα ναι .Δεν τον έχω δουλέψει ποτέ μιας και υπάρχει μόνιμα ο άλλος που αναφέρω με τα 1,5 Α από ένα ταμπλετακι των μικρών μου

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους κιτρινησε και εμενα η οθονη στη γωνια μετα απο ενα χρονο που το εχω , μια μικρη γραμμη :p προς το παρων δεν με προβληματιζει , λετε να μεγαλωσει και αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησε αν υπάρχουν οθόνες, νομίζω ότι σε ένα από τα δύο χρώματα λευκό ή μαύρο δεν έχει. ..μην το αφήνεις είναι κρίμα εφόσον έχεις εγγύηση για την συσκευή θα πάρεις και για την οθόνη
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...