Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκκαθάριση προσωρινής μνήμης πως έκανες; ενδιαφέρομαι να κάνω αλλά φοβάμαι μη σβήσω κάτι που δεν θέλω...

 

Είναι πολύ απλό και δεν χάνεις τίποτα. Πηγαίνεις ρυθμίσεις -γενικές -αποθήκευση -προσωρινή μνήμη, πατάς επάνω σου βγάζει εκκαθάριση, επιλέγεις Ναι και τέλος.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από όταν πέρασα την τελευταία εκδοσή την official στο κινητό μου(αν θυμάμαι καλα γυρω στον μαιο την πέρασα) μετά από κάμποσο καιρό άρχισε τα κολλήματα και μερικες φορες τρελα κολληματα και επισης παρατήρησα και πιο γρήγορη κατανάλωση μπαταρίας! Γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Από όταν πέρασα την τελευταία εκδοσή την official στο κινητό μου(αν θυμάμαι καλα γυρω στον μαιο την πέρασα) μετά από κάμποσο καιρό άρχισε τα κολλήματα και μερικες φορες τρελα κολληματα και επισης παρατήρησα και πιο γρήγορη κατανάλωση μπαταρίας! Γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Του έκανες καθόλου επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Αν όχι, "πάτα το" μία! Πιστεύω θα βελτιωθεί αρκετά!

Υπόψιν, χάνεις τα πάντα και θέλει στήσιμο απ' την αρχή το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Από όταν πέρασα την τελευταία εκδοσή την official στο κινητό μου(αν θυμάμαι καλα γυρω στον μαιο την πέρασα) μετά από κάμποσο καιρό άρχισε τα κολλήματα και μερικες φορες τρελα κολληματα και επισης παρατήρησα και πιο γρήγορη κατανάλωση μπαταρίας! Γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αν δεν έκανες Μετά που πέρασες την λολιποπ Πρέπει να κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και θα στρώσουν τα προβλήματα πιστευω!!! Να ξέρεις όμως ότι θα χάσεις τα πάντα μέσα από το κινητό!!!!!!!!! Γι αυτό κρατά κάπου οτιδήποτε δεν θες να χάσεις.

 

Κ εγώ είχα προβλήματα Όταν έβαλα την λολιποπ και δεν είχα γυρίσει εργοστασιακές ρυθμίσεις. Μετά έκανα και έστρωσε

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Του έκανες καθόλου επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Αν όχι, "πάτα το" μία! Πιστεύω θα βελτιωθεί αρκετά!

Υπόψιν, χάνεις τα πάντα και θέλει στήσιμο απ' την αρχή το τηλέφωνο.

 

Αν δεν έκανες Μετά που πέρασες την λολιποπ Πρέπει να κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και θα στρώσουν τα προβλήματα πιστευω!!! Να ξέρεις όμως ότι θα χάσεις τα πάντα μέσα από το κινητό!!!!!!!!! Γι αυτό κρατά κάπου οτιδήποτε δεν θες να χάσεις.

 

Κ εγώ είχα προβλήματα Όταν έβαλα την λολιποπ και δεν είχα γυρίσει εργοστασιακές ρυθμίσεις. Μετά έκανα και έστρωσε

 

Ναι αφού του πέρασα την λολιποπ του έκανα και επαναφορά...του ειχα κανει και πριν την περασω...δηλαδη την περασα σε καθαρο τηλεφωνο. Απλός τωρα σκεφτομαι μηπως βγει η καινούρια εκδοση γι αυτο δεν το κανω και χασω τσαμπα χρονο. Δεν λενε και αυτοι ποτε θα βγει! Να ξερω κι εγω!

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Πρώτο μου ποστ, αν και διαβάζω καιρό. Είμαι κι εγώ κάτοχος ενός πρόσφατα "κιτρινισμένου" lg g2 και έχω κάποιες ερωτήσεις.

 

α) Έχω το τηλέφωνο 6 μήνες και η παραγγελία έχει γίνει από σκρουτζομάγαζο. Μένω Πάτρα. Ξέρει κάποιος service εξουσιοδοτημένο πού βρίσκω στην πόλη;

 

β) Έχω ακόμα την έκδοση 4.4.2. Πώς μπορώ να κάνω upgrade στην επόμενη έκδοση (lollipop); Πατάω check now for update και μου λέει πως έχω ήδη την τελευταία έκδοση (προφανώς και δεν ισχύει κάτι τετοιο). Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Πρώτο μου ποστ, αν και διαβάζω καιρό. Είμαι κι εγώ κάτοχος ενός πρόσφατα "κιτρινισμένου" lg g2 και έχω κάποιες ερωτήσεις.

 

α) Έχω το τηλέφωνο 6 μήνες και η παραγγελία έχει γίνει από σκρουτζομάγαζο. Μένω Πάτρα. Ξέρει κάποιος service εξουσιοδοτημένο πού βρίσκω στην πόλη;

 

β) Έχω ακόμα την έκδοση 4.4.2. Πώς μπορώ να κάνω upgrade στην επόμενη έκδοση (lollipop); Πατάω check now for update και μου λέει πως έχω ήδη την τελευταία έκδοση (προφανώς και δεν ισχύει κάτι τετοιο). Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

1) Καλύτερα να επικοινωνήσεις μέσω του chat της LG και να κανονίσετε ραντεβού να σταλεί στο επίσημο σέρβις (Procordia) στην Αθήνα. Φυσικά δεν θα υπάρξει χρέωση αποστολής - παραβολής, αλλά θα μείνει καιρό εκεί λόγω έλλειψης ανταλλακτικών οθόνης.

2) Κατέβασε το LG PC Suite και σύνδεσε το, μπορεί να στην εμφανίσει εκεί.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Πρώτο μου ποστ, αν και διαβάζω καιρό. Είμαι κι εγώ κάτοχος ενός πρόσφατα "κιτρινισμένου" lg g2 και έχω κάποιες ερωτήσεις.

 

α) Έχω το τηλέφωνο 6 μήνες και η παραγγελία έχει γίνει από σκρουτζομάγαζο. Μένω Πάτρα. Ξέρει κάποιος service εξουσιοδοτημένο πού βρίσκω στην πόλη;

 

β) Έχω ακόμα την έκδοση 4.4.2. Πώς μπορώ να κάνω upgrade στην επόμενη έκδοση (lollipop); Πατάω check now for update και μου λέει πως έχω ήδη την τελευταία έκδοση (προφανώς και δεν ισχύει κάτι τετοιο). Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

1) θα το στείλουν στην procordia στην Αθήνα!!! Εκεί ειναι!! Πρώτα Κάνε τους ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις αν υπάρχουν ανταλακτ Γιατί είναι κρίμα να το στείλεις και να μην έχουν να στο φτιάξουν και να μείνει εκεί καιρό στην αναμονη.

2) όπως το λες, δεν ισχύει κάτι τέτοιο!!! Σε όλους μας το ίδιο έλεγε. Την λολιποπ μπορείς να την βάλεις ομως, μόνο μέσω του υπολογιστή και του pc suite!!! Δεν θα σου έρθει στο κινητό που κανεις τσεκ!!! Είναι μεγάλη η αναβάθμιση και δεν την δώσανε μέσω της συσκευής.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Πρώτο μου ποστ, αν και διαβάζω καιρό. Είμαι κι εγώ κάτοχος ενός πρόσφατα "κιτρινισμένου" lg g2 και έχω κάποιες ερωτήσεις.

 

α) Έχω το τηλέφωνο 6 μήνες και η παραγγελία έχει γίνει από σκρουτζομάγαζο. Μένω Πάτρα. Ξέρει κάποιος service εξουσιοδοτημένο πού βρίσκω στην πόλη;

 

β) Έχω ακόμα την έκδοση 4.4.2. Πώς μπορώ να κάνω upgrade στην επόμενη έκδοση (lollipop); Πατάω check now for update και μου λέει πως έχω ήδη την τελευταία έκδοση (προφανώς και δεν ισχύει κάτι τετοιο). Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Πέρνα την λολιποπ εφόσον το θες και σου αρέσει...στο δικό μου προσωπικά έχει κάτσει απλά τέλεια!Κάνε το όμως πριν το στείλεις γιατί σε ορισμένα παιδιά λόγω της μεγάλης χωρητικότητας & της όλης διαδικασίας μέσω του υπολογιστή ανέβαζε θερμοκρασία ,οπότε να μην έχεις πάλι τρεξίματα μετά την αλλαγή οθόνης και "ρίσκα" για πιθανή πάλι κιτρινίλα.Προσωπικά δεν έχω θέμα,όμως με αυτά που έχω διαβάσει εδώ μέσα,"πήρα" τα μέτρα μου :lol: ποτέ παραλία & ντάλα ήλιο, (παιχνίδια μόνο με άλλα κινητά & τάμπλετ που έχω) ,ποτέ κάτω από την σέλα στην μηχανή ή εκτεθειμένο σε ήλιο & υψηλές θερμοκρασίες το καλοκαίρι....by The way πήρα & το g3 32giga για την γυναίκα μου μιας και πλησιάζουν γιορτές και έχει να αλλάξει κινητό 2 μισή χρόνια (το xperia L πάει για τον πιτσιρικά) και απογοητεύτηκα από την οθόνη του τόσο σε φωτεινότητα όσο και στα χρώματα (ασπρο-πράσινο το λευκό) μέτριο προς καλό απλά το μαύρο,σχετικά ξεθωριασμένα σε σχέση με το g2 που είναι πολύ πιο ζωντανά και φωτεινά...μια ανάλυση είναι η διαφορά και το χορταστικό των 5,5'' ...κρίμα.Κατά τα άλλα ηρθε με λόλιποπ του πέρασα και ΟΤΑ το τελευταίο update 250Mb περίπου και το κινητό δεν έχει Lags καθόλου,θερμοκρασίες τα ίδια με του lg η μπαταρία καλή (ανάλογα με αυτά που περίμενα και που είχα διαβάσει)...γενικά γρήγορο,αρκετά γρήγορο η αναβάθμιση το βοηθά πάρα πολύ στην μπαταρία ,όμως από το δυνατό του σημείο που είναι η οθόνη απλά απογοητεύτηκα :(

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

H "νορμάλ" θερμοκρασία χωρίς χρήση (πχ το έχεις αφήσει και ανοίγεις την οθόνη να δεις) και με χρήση (πχ browsing, όχι απαιτητικό παιχνίδι κλπ), πόσο είναι;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Πρώτο μου ποστ, αν και διαβάζω καιρό. Είμαι κι εγώ κάτοχος ενός πρόσφατα "κιτρινισμένου" lg g2 και έχω κάποιες ερωτήσεις.

 

α) Έχω το τηλέφωνο 6 μήνες και η παραγγελία έχει γίνει από σκρουτζομάγαζο. Μένω Πάτρα. Ξέρει κάποιος service εξουσιοδοτημένο πού βρίσκω στην πόλη;

 

β) Έχω ακόμα την έκδοση 4.4.2. Πώς μπορώ να κάνω upgrade στην επόμενη έκδοση (lollipop); Πατάω check now for update και μου λέει πως έχω ήδη την τελευταία έκδοση (προφανώς και δεν ισχύει κάτι τετοιο). Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

β) αν διάβαζες καιρό θα ήξερες ότι update μέσω ΟΤΑ δεν γίνεται, μόνο με το LG PC Suite.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, την βοηθεια σας. Εχω το lg g2 ενα χρονο περιπου και εδω και 2 μερες εχει αρχισει να τρεμοπαιζει η οθονη του (σαν να ανεβοκατεβαινουν ολα κατακορυφα). Το εχει αντιμετωπισει κανεις; Παω για service;
Link to comment
Share on other sites

Για αλλαγή μπαταρίας δεν χρειάζεται να ξηλωσω ρουτ κλπ έτσι; δεν τους ενδιαφέρει τι έχω στο λειτουργικό μιας και είναι επί πληρωμή αυτό που πάω να κάνω.... Σωστά;

 

Δεν βλέπω κατανάλωση τρελή η να πέφτει η μπαταρία εύκολα... Απλά έτσι για την ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι σε εγγύηση, καλό είναι να μην το πας ρουταρισμενο ... Μπορεί να το καταγράψουν αν το δουν, οποτε αν χρειαστείς εγγύηση να σου πουν οτι ήταν Ρουτ άρα δεν ισχύει.
Link to comment
Share on other sites

Αν το πάω κλειδωμένο με μοτίβο η κωδικό; για αλλαγή μπαταρίας λογικά δεν υπάρχει λόγοςννα μπουν στο λειτουργικό.
Link to comment
Share on other sites

Αν το πάω κλειδωμένο με μοτίβο η κωδικό; για αλλαγή μπαταρίας λογικά δεν υπάρχει λόγοςννα μπουν στο λειτουργικό.

 

Και πάλι, αν έχεις μοτίβο ή κάποιο άλλο κλείδωμα και είσαι root/unlock bootloader, καλύτερα να το γυρίσεις σε στοκ. Ποτέ δεν ξέρεις και μπορεί να σου χρεώσουν τα εργοστασιακά.

Επίσης, δεν σε συμφέρει για μία μπαταρία, να σε σταμπάρουν για κάτι άλλο (πχ κιτρίνισμα)

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Δλδ πιστεύεις ότι αν το παραλάβουν για αλλαγή μπαταρίας, υπάρχει περίπτωση να μπουν σε recovery;
Link to comment
Share on other sites

Δλδ πιστεύεις ότι αν το παραλάβουν για αλλαγή μπαταρίας, υπάρχει περίπτωση να μπουν σε recovery;

 

Όταν είχα το LG OG, είχα διαβάσει περίπτωση που του χρέωσαν εργοστασιακά επειδή είχε root (στη stock ROM).

Δεν υπάρχει περίπτωση να μπεις στο θέμα και να δεις μήνυμα (εκτός των δικών μου :p ) που να συστήνει την αλλαγή μπαταρίας χωρίς πρώτα να γίνει factory reset με KDZ (σε όσους είχαν κάνει έστω root)

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ππαιδια καλησπερα. Δστυχως εχθες εσπασα στην οθονη κ φυσικα δν λειτουργει το digitizer σεε καποια σημεια. Εχει να προτεινει κανεις καμια αξιοπιση κ οικονομικη λυση;

Εχω δει αυτην με καλες κριτικες

.http://www.amazon.co.uk/Compatible-LG-G2-D802-D805/dp/B00JJJA1KM/ref=sr_1_fkmr0_1?ie=UTF8&qid=1449149550&sr=8-1-fkmr0&keywords=Lcd++screen+lg+g2+official

Παιζει να την εχει δοκιμασει κανενας αλλος; Καμια αλλη δοκι.ασμενη; Δυστυχως δεν υπαρχουν λεφτα για αντικαταστα σε lg.

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Στο nexus4 το ειχα κανει. Αν δν τα καταφερω θα φο παω εξω. Αλλα τουλαχιστον να παρω κατι αξιοπιστο κ φθηνο. Αν εχει αλλαξει καποιος απο εδω μεσα κ εχει να προτεινει κατι... Edited by tziminhio
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κατά αλλαγή οθόνης λόγω κιτρινίλας, αλλάζουν και την εξωτερική οθόνη? έχω tempered και αναρωτιέμαι αν θα πρέπει να βάλω άλλο ή όχι μετά.. ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κατά αλλαγή οθόνης λόγω κιτρινίλας, αλλάζουν και την εξωτερική οθόνη? έχω tempered και αναρωτιέμαι αν θα πρέπει να βάλω άλλο ή όχι μετά.. ευχαριστώ

 

Πριν το πας για service μπορείς να βγάλεις το tempered και να το βάλεις μετά στην νέα οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...