Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν το πας για service μπορείς να βγάλεις το tempered και να το βάλεις μετά στην νέα οθόνη.

Δεν ξαναμπαίνει μετά αν το ξεκολλησεις. Δεν ξανακολλαει. Η ακόμα κ αν μπει (πες ότι έχει γερή κολλά ) , θα έχει μαζέψει χνουδια/σκονες από κάτω.

 

Αν θέλει ας το δοκιμάσει όμως δεν χάνει τίποτα.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξαναμπαίνει μετά αν το ξεκολλησεις. Δεν ξανακολλαει. Η ακόμα κ αν μπει (πες ότι έχει γερή κολλά ) , θα έχει μαζέψει χνουδια/σκονες από κάτω.

 

Αν θέλει ας το δοκιμάσει όμως δεν χάνει τίποτα.

 

Για δες αυτό

Τα tempered glass δεν είναι μιας χρήσεις όπως οι ζελατίνες.

Με λίγη προσοχή όλα μπορούν να ξαναχρησιμοποιηθούν.

Link to comment
Share on other sites

Του είχα περάσει την 5.0.2 καθαρά. Πλέον το κινητό είναι μη λειτουργικό. Δεν παλεύεται αυτή η κατάσταση. Ελπίζω να βγει η 5.1.1 σύντομα να την περάσω καθαρά, ειδάλλως θα καταφυγω προς 6.0.0 CM13.
The age of G2....
Link to comment
Share on other sites

Βρε δε καθεστε στα αυγα σας με κιτ κατ το τηλεφωνο σκαβει τι πειραματιζεσται?:)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν και είχα πει ότι θα μείνω με κιτ κατ έβαλα τελικά δοκιμαστικά την τελευταία loli v30d. Το κινητό εδώ και μια εβδομάδα είναι σουπερ. Πιο γρήγορο και πιο όμορφο από κιτ κατ με καλύτερη διαχείριση μνήμης και μπαταρία τουλάχιστον ισάξια.Δεν εχει ζεσταθεί στο πισω μερος καθολου πραγμα που με την πρηγουμενη lolipop γινοταν ευκολα στις ιδιες καιρικες συνθηκες.
Link to comment
Share on other sites

Βρε δε καθεστε στα αυγα σας με κιτ κατ το τηλεφωνο σκαβει τι πειραματιζεσται?:)

εφόσον δεν κάνει κάποιος ρουτ το κινητό του ,για μένα προσωπικά έχει δύο βασικούς λόγους, να μεταβεί στη λόλιποπ.

1.Σίγουρα ομορφότερο & πιο φρέσκο περιβάλλον όπως του g3.

2.Soft keys εξαφανίζονται & εμφανίζονται αυτόματα ,σε όποια εφαρμογή επιλέξεις ,συνεπώς πλήρη εκμετάλλευση & των 5,2'' της οθόνης.

 

* Η δικιά μου συσκευή δεν παρουσίασε ποτέ υψηλές θερμοκρασίες & η μπαταρία μου φαίνεται πια πως έχει αν όχι καλύτερη,την ίδια κατανάλωση με την ΚΚ όπου αγόρασα την συσκευή περί τα τέλη του 2014.Αυτό δεν σημαίνει πως η λόλι είναι καλύτερη,απλά με την μετάβαση σε αυτήν κερδίζεις "εργοστασιακά" τα πλεονεκτήματα που ανέφερα παραπάνω ,συνεπώς είναι σαν να έχεις μια νέα συσκευή στα χέρια σου.Προσωπικά η λόλι μου έχει κάτσει με μια λέξη άψογα!...και όταν το συγκρίνω με ΚΚ πραγματικά δεν έχει καμία σχέση το Ui τους.Όλα αυτά σε καθαρά εργοστασιακά στοκ κινητά ...με ρουτ τα φυντάνια του χώρου ξέρουν καλύτερα οπότε είναι καθαρά υποκειμενικό το τι θα πράξει ο καθένας.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω υπερ των στοκ καταστασεων αλλα αναβαθμισεις κανω μεσω οτα μονο οτι βγει επειδη δε σκαμπαζω απο υπολογιστες παρα μονο τα βασικα μια φορα συνδεσα κινητο και καταστραφηκα χαχαχα μια χαρα ειμαι με την κιτ κατ και η ομορφια του περιβαλοντος δε μου λεει κατι μιας και εχω και τζι 4 εμενα με ενδιαφερει να δουλευει απροσκοπτα σε οτι του ζητησω.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Του είχα περάσει την 5.0.2 καθαρά. Πλέον το κινητό είναι μη λειτουργικό. Δεν παλεύεται αυτή η κατάσταση. Ελπίζω να βγει η 5.1.1 σύντομα να την περάσω καθαρά, ειδάλλως θα καταφυγω προς 6.0.0 CM13.

 

Φίλε για πες τι σε ενοχλεί αν θέλεις, γιατί εγώ πρόσφατα το πήρα το κινητό και είμαι με στοκ/ root + greenify και μου φαίνεται ότι πετάει... Δεν έχω κανένα παράπονο! Τα παιδιά εδώ λένε πως με custom ROM πάει ακόμα καλύτερα βέβαια. Αλλά "μη λειτουργικό" είναι βαριά κουβέντα :p

Link to comment
Share on other sites

@komias2 σωστό σε βρίσκω κι εγώ στο ταμπλετ έχω την 4.4.2 ΚΚ οπότε οι εναλλαγές στο περιβάλλον χρήσης είναι ευχάριστες ,απλά στο g2 για τους λόγους που ανέφερα παραπάνω την πέρασα την λολιποπ
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

@komias2 σωστό σε βρίσκω κι εγώ στο ταμπλετ έχω την 4.4.2 ΚΚ οπότε οι εναλλαγές στο περιβάλλον χρήσης είναι ευχάριστες ,απλά στο g2 για τους λόγους που ανέφερα παραπάνω την πέρασα την λολιποπ

 

Παντως φιλε konakis ενω το τζι 4 ειναι σε προδιαγραφες ανωτερο του τζι2 καποια στιγμη θα το δωσω το τζι 2μου ειναι ερωτας τελειο σε ολα δεν εχω ξαναβολευτει κινητο τοοοοοσο πολυ και εχω αλλαξει παρα πολλα με ολα τα λογισμικα ιος αντροντ γουιντοους συμπιαν μπαντα μπλακμπερυ οοολα.Νομιζω οτι αν δε τα φτυσει δε θα το δωσω η βαρεθω ποτε και το εχω ηδη 18 μηνες πραγμα σπανιο για μενα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγω περασα και την 30d δεν εχω καποιο προβλημα , ειναι πολυ γρηγορο , χωρις κολληματα, τωρα για το αααν ζεσταινεται , σιγουρα εχει πιο χαμηλη θερμοκρασια, αλλα εχουμε και χειμωνα τωρα οποτε δεν ξερω αν φταιει αυτο και το νιωθουμε εμεις ετσι .
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κατά αλλαγή οθόνης λόγω κιτρινίλας, αλλάζουν και την εξωτερική οθόνη? έχω tempered και αναρωτιέμαι αν θα πρέπει να βάλω άλλο ή όχι μετά.. ευχαριστώ

 

Αλλαζει και η εξωτερική οθόνη σίγουρα...! οπότε και να αφήσεις το tempered glass, θα σου έρθει χωρείς....!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είχα πρόβλημα με το κινητό του παιδιού μου το αγόρασε καινούριο αλλά όταν μιλούσε πολλές φορές ο συνομιλητής τον έχανε δεν άκουγε τίποτα και πάλι σε μερικά δευτερόλεπτα ερχόταν ξανά ο ήχος. Το στείλαμε σέρβις και το στείλανε πίσω χωρίς να διορθωθεί το πρόβλημα. Χθες μίλησε ξανά με σέρβις όπου έπεσε σε τεχνικό που γνώριζε το θέμα. Του είπε να αλλάξει την κάρτα sim. βάλαμε την δική μου κάρτα και το πρόβλημα λύθηκε. Τα έγραψα όλα αυτά αν κάποιος έχει το ίδιο πρόβλημα να το λύσει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είχα πρόβλημα με το κινητό του παιδιού μου το αγόρασε καινούριο αλλά όταν μιλούσε πολλές φορές ο συνομιλητής τον έχανε δεν άκουγε τίποτα και πάλι σε μερικά δευτερόλεπτα ερχόταν ξανά ο ήχος. Το στείλαμε σέρβις και το στείλανε πίσω χωρίς να διορθωθεί το πρόβλημα. Χθες μίλησε ξανά με σέρβις όπου έπεσε σε τεχνικό που γνώριζε το θέμα. Του είπε να αλλάξει την κάρτα sim. βάλαμε την δική μου κάρτα και το πρόβλημα λύθηκε. Τα έγραψα όλα αυτά αν κάποιος έχει το ίδιο πρόβλημα να το λύσει.

Ναι ωραια δηλαδη τι τωρα το παιδι σου εχει το νουμερο σου; Η εβγαλε καινουργια σιμ στο δικο του?:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Φίλε για πες τι σε ενοχλεί αν θέλεις, γιατί εγώ πρόσφατα το πήρα το κινητό και είμαι με στοκ/ root + greenify και μου φαίνεται ότι πετάει... Δεν έχω κανένα παράπονο! Τα παιδιά εδώ λένε πως με custom ROM πάει ακόμα καλύτερα βέβαια. Αλλά "μη λειτουργικό" είναι βαριά κουβέντα :p

 

Καλησπέρα. Αρχικά είμαι φίλη και όχι φίλος :p

 

Ναι, μη λειτουργικό. Ζητήματα υπερθέρμανσης, κολλάει, λαγκάρει, και χρειάζεται συχνά reboot για να στρώσει. Του έχω περασμένη την τελευταία επίσημη 5.0.2, καθαρά εκγατεστημένη και με λίγες εφαρμογές.

 

Γνωρίζει κανείς αν τελικά πάρουμε την 5.1.1 ή την 6 ? Αν όχι θα πρέπει να ασχοληθώ να βρω τρόπο να περάσω την 6.0.0 σε custom.

The age of G2....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αρχικά είμαι φίλη και όχι φίλος :p

 

Ναι, μη λειτουργικό. Ζητήματα υπερθέρμανσης, κολλάει, λαγκάρει, και χρειάζεται συχνά reboot για να στρώσει. Του έχω περασμένη την τελευταία επίσημη 5.0.2, καθαρά εκγατεστημένη και με λίγες εφαρμογές.

 

Γνωρίζει κανείς αν τελικά πάρουμε την 5.1.1 ή την 6 ? Αν όχι θα πρέπει να ασχοληθώ να βρω τρόπο να περάσω την 6.0.0 σε custom.

Και γιατί δεν ξαναγυρνάς σε kit kat; ;)

Ή αν είναι να βάλεις custom, βάλε π.χ. μια stock based lollipop με xceed kernel, πολύ καλός συνδυασμός!!

Οι 6αρες έχουν ακόμη τα θεματάκια τους...... είναι νωρίς! Εκτός αν είσαι fan των aosp.....

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση για AOSP αυτή τη στιγμή είναι να περάσεις μια 5.1.1, η 6 είναι ακόμα... αγουρη :) .

Αρκεί να μην θελεις/χρειάζεσαι στοκ εφαρμογές...

Link to comment
Share on other sites

Αφηστετο κιτ κααααατ το τηλεφωνο σπερνειειει λεμε μην το αναβαθμιζεταιαιαι σε 5. 0. 2.Κανει κατι παραπανω η λολι;
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αρχικά είμαι φίλη και όχι φίλος :p

 

Ναι, μη λειτουργικό. Ζητήματα υπερθέρμανσης, κολλάει, λαγκάρει, και χρειάζεται συχνά reboot για να στρώσει. Του έχω περασμένη την τελευταία επίσημη 5.0.2, καθαρά εκγατεστημένη και με λίγες εφαρμογές.

 

Γνωρίζει κανείς αν τελικά πάρουμε την 5.1.1 ή την 6 ? Αν όχι θα πρέπει να ασχοληθώ να βρω τρόπο να περάσω την 6.0.0 σε custom.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, κ σόρρυ που σε είπα "φίλο"! :P να πω την αλήθεια, πολλές φορές φτάνει στους 72-74 βαθμούς (και δεν ξέρω γιατί τόσο εύκολα - με 5.0.2 στοκ), αλλά αυτή τη στιγμή το έχω 343 ώρες δηλ... 2 βδομάδες χωρίς reboot και δεν σέρνεται... Απλά το λέω, σίγουρα οι custom είναι καλύτερες κ εκεί θα καταλήξω όταν βαρεθώ την στοκ. Πάντως τουλάχιστον την 5.1.1 πρέπει να μας τη δώσουν!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αρχικά είμαι φίλη και όχι φίλος :p

 

Ναι, μη λειτουργικό. Ζητήματα υπερθέρμανσης, κολλάει, λαγκάρει, και χρειάζεται συχνά reboot για να στρώσει. Του έχω περασμένη την τελευταία επίσημη 5.0.2, καθαρά εκγατεστημένη και με λίγες εφαρμογές.

 

Γνωρίζει κανείς αν τελικά πάρουμε την 5.1.1 ή την 6 ? Αν όχι θα πρέπει να ασχοληθώ να βρω τρόπο να περάσω την 6.0.0 σε custom.

 

Αν εισαι root περνα SRKG2 και Xceed κερνελ. Δεν μου κολλαει πουθενα.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

απο stock ποια ειναι η ποιο σταθερη?

 

Κανε μια βολτα στις τροποποιησεις. Τα συζηταμε εκει....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...