Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άντε με το καλό! Επειδή δε γνωρίζω ακόμα καλά από adroid ποιά τα πλεονεκτήματα του να κάνεις αναβάθμιση μέσω pc suite αντί για ΟΤΑ; Εκανες clean install ή κατευθείαν πάνω από την KitKat;

 

Ενδιαφέρουσα ερώτηση!

 

Όταν έρθει ο καιρός, να κάνουμε αναβάθμιση ΟΤΑ όπως μέχρι τώρα ή με το suite?

Οι γνώστες ας δώσουν τα φώτα τους.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσα ερώτηση!

 

Όταν έρθει ο καιρός, να κάνουμε αναβάθμιση ΟΤΑ όπως μέχρι τώρα ή με το suite?

Οι γνώστες ας δώσουν τα φώτα τους.

Όταν αρχίσει η επίσημη αναβάθμιση απ' την LG, θα αρχίσουν σταδιακα να παίρνουν ειδοποιήσεις τα μοντέλα ανάλογα τη χώρα καταγωγής τους! Σε όσους έρχεται η ειδοποίηση θα την κανουν ΟΤΑ. Σε όσους καθυστερει, θα δοκιμάσουν με τον υπολογιστη και το PC suite. Αν δεν βρίσκει την ενημέρωση ούτε ο υπολογιστής, τοτε μπορούμε να κατεβάσουμε το firmware και να το περάσουμε χειροκίνητα με το flash tool 2014!

Link to comment
Share on other sites

Όταν αρχίσει η επίσημη αναβάθμιση απ' την LG, θα αρχίσουν σταδιακα να παίρνουν ειδοποιήσεις τα μοντέλα ανάλογα τη χώρα καταγωγής τους! Σε όσους έρχεται η ειδοποίηση θα την κανουν ΟΤΑ. Σε όσους καθυστερει, θα δοκιμάσουν με τον υπολογιστη και το PC suite. Αν δεν βρίσκει την ενημέρωση ούτε ο υπολογιστής, τοτε μπορούμε να κατεβάσουμε το firmware και να το περάσουμε χειροκίνητα με το flash tool 2014!

 

Εντάξει, άλλα υπάρχει ουσιαστική διαφορά από το να κάνει κανείς OTA ή από PC; Εννοώ μήπως κάθεται καλύτερα στην δεύτερη περίπτωση;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσα ερώτηση!

 

Όταν έρθει ο καιρός, να κάνουμε αναβάθμιση ΟΤΑ όπως μέχρι τώρα ή με το suite?

Οι γνώστες ας δώσουν τα φώτα τους.

 

Εγώ εμπιστεύομαι αναβάθμιση με flash tool 2014! και καθαρή εγκατάσταση...;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, άλλα υπάρχει ουσιαστική διαφορά από το να κάνει κανείς OTA ή από PC; Εννοώ μήπως κάθεται καλύτερα στην δεύτερη περίπτωση;

Δε υπάρχει διαφορά με ποιο τρόπο θα γίνει! Αλλά το "σωστό" είναι μετα την αναβάθμιση (επειδή θα είναι μεγάλη) να γίνει και μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων για να είμαστε σίγουροι ότι "έκατσε" καλα.

Link to comment
Share on other sites

Δε υπάρχει διαφορά με ποιο τρόπο θα γίνει! Αλλά το "σωστό" είναι μετα την αναβάθμιση (επειδή θα είναι μεγάλη) να γίνει και μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων για να είμαστε σίγουροι ότι "έκατσε" καλα.

 

Ευχαριστώ! Αυτό το τελευταίο θα ήθελα να το αποφύγω σε πρώτη φάση άλλα αν δω ότι είναι αναγκαίο θα το κάνω...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δηλαδή περίπτωση να μας έρθει το update πρώτα μέσω pc cuite κει μετά από μέρες να έρθει ιδιοποίηση στο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Αυτό το τελευταίο θα ήθελα να το αποφύγω σε πρώτη φάση άλλα αν δω ότι είναι αναγκαίο θα το κάνω...

 

Παιδιά απευθύνομαι σε όλους. Γνώμη μου να όποιον τρόπο και αν περάσετε την νέα lollipop επειδή αλλάζει εντελώς και πάμε έκδοση 5.0 ... κλπ να κάνετε ένα clean install οπωσδήποτε με hard reset για να κάτσει σωστά και να δουλεύουν όλα ρολόι.. Αλλιώς Μην παραπονιέσαι ότι κάτι δεν πάει καλά.. 1 ώρα υπόθεση είναι το στήσιμο της συσκευής..άλλα αξίζει..!!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε kostas701 αν θες με τη χρηση του με lollipop δώσε μας μια αίσθηση για την αυτονομία του

 

Το συγκεκριμένο μοντέλο έχει αποσπόμενη μπαταρία 2610 mah και όχι 3000 του κανονικού, αλλά σήμερα με 4 ώρες wifi και ιντερνετ ανοιχτά η μπαταρία στο 58-60%. Συγκριτικά με kit kat λίγο καλύτερα. Το βασικό είναι το μενού, η μπάρα ειδοποιήσεων και η εναλλαγή από οθόνη σε οθόνη που μου άρεσαν, είναι τρομερά smooth και χωρίς να κάνω hard reset για να στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απευθύνομαι σε όλους. Γνώμη μου να όποιον τρόπο και αν περάσετε την νέα lollipop επειδή αλλάζει εντελώς και πάμε έκδοση 5.0 ... κλπ να κάνετε ένα clean install οπωσδήποτε με hard reset για να κάτσει σωστά και να δουλεύουν όλα ρολόι.. Αλλιώς Μην παραπονιέσαι ότι κάτι δεν πάει καλά.. 1 ώρα υπόθεση είναι το στήσιμο της συσκευής..άλλα αξίζει..!!!

Έχεις δίκιο άλλα δυστυχώς όταν έχεις καμιά 100αριά εφαρμογές και πολλά multimedia αρχεία δεν είναι τόσο έυκολη υπόθεση να ξαναστήσεις μια συσκευή. Ειδικά αν αυτή λειτουργούσε πολύ ομαλά.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερώτηση. Εχω το g2 16ρι το πηρα μεταχειρησμενο χωρις αποδειξη. Η procordia θα μου το δεχτει? Απο οτι κοιταξα απο το imei ειναι απο Πορτογαλία.θελω να το παω για το πρόβλημα με το gps. Ευχαριστω εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω την κατοχη μου ενα LG G2 , to οποιο ειχε προβλημα με το ακουστικο στο τερμα ηχο οταν μιλας με καποιον τριζει .! ΤΟ εστηλα την πρωτη φορα ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ προβλημα.....γραψαανε στο χαρτι !!!

 

Σημερα το πηγα εγω προσπαθουσε να με βγαλει τρελο , και του δειχνο ενα post οπου ειχε και ενας αλλος το ιδιο προβλημα κ του δωσανε καινουρια συσκευη.....Περνει το κινητο και το παει σε εναν αλλον τεχνικο ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑΝΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟι !!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το παρέλαβαν χτές, σήμερα τους κάλεσα εγώ στις μιάμιση και δεν έιχαν κανένα νεό. τι γκαντεμιά ρε ****το το πήρα για τα διθυραμβικά λόγια και την έφαγα κανονικά.

 

τελικά έγινε αλλαγή καλωδίωσης . οι υπάλληλοι της LG ευχάριστοι και πολύ εξυπηρετικοί αλλά με κενό συνεργασίας με την procordia

η procordia δε και οι υπάλληλοι της πολύ εξυπηρετικοί και η επισκευή έγινε πολύ γρήγορα (δευτέρα παρέλαβε η lg, Τρίτη η procordia το επισκεύασε και Τετάρτη μου το έστειλαν)

Εαν η lg με την procordia είχαν καλύτερη συνεννόηση μεταξύ τους θα ήταν το άριστο.

Να σημειώσω ότι εμένα κανένας δεν με κάλεσε από τις 2 εταιρίες.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερώτηση. Εχω το g2 16ρι το πηρα μεταχειρησμενο χωρις αποδειξη. Η procordia θα μου το δεχτει? Απο οτι κοιταξα απο το imei ειναι απο Πορτογαλία.θελω να το παω για το πρόβλημα με το gps. Ευχαριστω εκ των προτέρων.

 

Αν δεν υπαρχει αποδειξη αγορας (εννοειται οτι ειναι ευρωπαικο μοντελο ομως) τοτε η εγγυηση μετραει απο το μηνα κατασκευης.

Αρα δες τα τρια πρωτα νουμερα και υπολογισε ποτε ληγει η εγγυηση του.

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερώτηση. Εχω το g2 16ρι το πηρα μεταχειρησμενο χωρις αποδειξη. Η procordia θα μου το δεχτει? Απο οτι κοιταξα απο το imei ειναι απο Πορτογαλία.θελω να το παω για το πρόβλημα με το gps. Ευχαριστω εκ των προτέρων.

 

ναι θα στο δεχτει 100 %..μν αγχωνεσαι αρκει να ειναι μεσα στα 2 ετη απο την ημερομηνια αγορας

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω την κατοχη μου ενα LG G2 , to οποιο ειχε προβλημα με το ακουστικο στο τερμα ηχο οταν μιλας με καποιον τριζει .! ΤΟ εστηλα την πρωτη φορα ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ προβλημα.....γραψαανε στο χαρτι !!!

 

Σημερα το πηγα εγω προσπαθουσε να με βγαλει τρελο , και του δειχνο ενα post οπου ειχε και ενας αλλος το ιδιο προβλημα κ του δωσανε καινουρια συσκευη.....Περνει το κινητο και το παει σε εναν αλλον τεχνικο ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑΝΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟι !!!

Πόσο ετριζε φίλε; ρωτάω γιατί κάνα δυό φορές όταν το βάζω τέρμα και εμένα έτσι κάνει, δεν είναι φυσιολογικό αυτό ; τι λέτε εσείς οι κάτοχοι του g2;

Link to comment
Share on other sites

Πόσο ετριζε φίλε; ρωτάω γιατί κάνα δυό φορές όταν το βάζω τέρμα και εμένα έτσι κάνει, δεν είναι φυσιολογικό αυτό ; τι λέτε εσείς οι κάτοχοι του g2;

 

Κόιτα γενικά υπάρχει ένα θεματάκι με την ποιότητα του ήχου από το ακουστικό μερικές φορές άλλα σε καμία περίπτωση δεν είναι φυσιολογικό να τρίζει. Σε μένα δεν το κάνει πάντως.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Κόιτα γενικά υπάρχει ένα θεματάκι με την ποιότητα του ήχου από το ακουστικό μερικές φορές άλλα σε καμία περίπτωση δεν είναι φυσιολογικό να τρίζει. Σε μένα δεν το κάνει πάντως.

 

δε ξερω, μαλλον εχει να κανει με το ποσο δυνατα ερχετε το σημα με τον συνομιλητή, λεω μαλλον διοτι αλλοι ερχονται σχετικα χαμηλοφωνα και αλλοι πιο δυνατα , αν και η ενταση του ακουστικου την βλεπω πολυ δυνατη, ειναι και αυτος ενας λογος, ισως εχουμε την δυνατοτητα να υπερβαίνουμε τα ορια του ακουστικου γι αυτο και το θεωρουμε προβλημα, τεσπα , στο δικο μου συμβαινει καπου καπου και το χαμηλωνω διοτι με πονα το αυτι, ακουγετε πολυ δυνατα :)

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω, μαλλον εχει να κανει με το ποσο δυνατα ερχετε το σημα με τον συνομιλητή, λεω μαλλον διοτι αλλοι ερχονται σχετικα χαμηλοφωνα και αλλοι πιο δυνατα , αν και η ενταση του ακουστικου την βλεπω πολυ δυνατη, ειναι και αυτος ενας λογος, ισως εχουμε την δυνατοτητα να υπερβαίνουμε τα ορια του ακουστικου γι αυτο και το θεωρουμε προβλημα, τεσπα , στο δικο μου συμβαινει καπου καπου και το χαμηλωνω διοτι με πονα το αυτι, ακουγετε πολυ δυνατα :)

 

Τι να σου πω, δυνατό δε θα το έλεγα σε καμία περίπτωση. Όποιος έχει πιάσει παλιότερο Nokia θα με καταλάβει. Σίγουρα δεν το λες και κακό φυσικά. Το μεγαλύτερο θέμα το έχει με την ποιότητα ήχου, μερικές φορές, και πιο συχνά όταν μιλάω με τα hands free του. Αν προσθέσουμε και το γνωστό θέμα με το σήμα θα έλεγα ότι θα περίμενε κανείς υψηλότερη ποιότητα από μια τέτοια συσκευή. Να τονίσω πάντως, για να μην παρεξηγούμαι και αποθαρρύνω κάποιον υποψήφιο αγοραστή, ότι σε γενικές γραμμές δεν αντιμετωπίζω σοβαρά προβλήματα στην καθημερινή επικοινωνία απλά παρατηρώ τα παραπάνω γιατί δυστυχώς μιλάω σε καθημερινή βάση αρκετά.

 

Υ.Γ: Έπρεπε να κάνουν και λίγο πιο δυνατό το ηχείο του...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Με τα hands free έχει εξαιρετικό ήχο το δικό μου ,υπόψιν δεν χρησιμοποιώ τα δικά του ακουστικά τα οποία τα θεωρώ υποδεέστερα από αυτά που χρησιμοποιώ και συγκεκριμένα τα Sony MH-410C ,από του Sp Xreria ,τα οποία είναι πολύ ανωτερα απο του Ζ που είχα και μιας και ανέφερα Ζ να πω πως στην συνομιλία τουλάχιστον στο δίκτυο μου το g2 είναι αρκετά καλύτερο ,ενδεικτικά αναφέρω πως σπάνια ακόμα και μέσα στο αμάξι βάζω στο τέρμα την φωνή,συνήθως δυο σκάλες πριν το τέρμα στο δε σπίτι που έχει ησυχία κοντά στην μέση περίπου...το σήμα είναι ίδιο με του Ζ και καλύτερο από του xperia L της γυναικας
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, δυνατό δε θα το έλεγα σε καμία περίπτωση. Όποιος έχει πιάσει παλιότερο Nokia θα με καταλάβει. Σίγουρα δεν το λες και κακό φυσικά. Το μεγαλύτερο θέμα το έχει με την ποιότητα ήχου, μερικές φορές, και πιο συχνά όταν μιλάω με τα hands free του. Αν προσθέσουμε και το γνωστό θέμα με το σήμα θα έλεγα ότι θα περίμενε κανείς υψηλότερη ποιότητα από μια τέτοια συσκευή. Να τονίσω πάντως, για να μην παρεξηγούμαι και αποθαρρύνω κάποιον υποψήφιο αγοραστή, ότι σε γενικές γραμμές δεν αντιμετωπίζω σοβαρά προβλήματα στην καθημερινή επικοινωνία απλά παρατηρώ τα παραπάνω γιατί δυστυχώς μιλάω σε καθημερινή βάση αρκετά.

 

Υ.Γ: Έπρεπε να κάνουν και λίγο πιο δυνατό το ηχείο του...

Ταυτιζομαι. Ο ήχος στο ακουστικο δε συμβαδίζει με την ποιότητα της συσκευής

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απευθύνομαι σε όλους. Γνώμη μου να όποιον τρόπο και αν περάσετε την νέα lollipop επειδή αλλάζει εντελώς και πάμε έκδοση 5.0 ... κλπ να κάνετε ένα clean install οπωσδήποτε με hard reset για να κάτσει σωστά και να δουλεύουν όλα ρολόι.. Αλλιώς Μην παραπονιέσαι ότι κάτι δεν πάει καλά.. 1 ώρα υπόθεση είναι το στήσιμο της συσκευής..άλλα αξίζει..!!!

 

Δεδομένου ότι επιβεβαιώνεται εμπειρικά, καλά κάνεις και το αναφέρεις. Παρ' όλα αυτά, πρέπει να σταματήσουμε να το θεωρούμε φυσιολογικό. Όλα τα mobile λειτουργικά συστήματα είχαν μέχρι τώρα επαρκή χρόνο να διορθώσουν τις παιδικές τους ασθένειες, και είναι ανεπίτρεπτο να σε σπρώχνουν σε καθαρή εγκατάσταση με κάθε ενημέρωση.

Ένα ώριμο σύστημα πρέπει να είναι απρόσβλητο από τέτοια προβλήματα και αυτό θα πρέπει να είναι πάντα το plan A. :)

Link to comment
Share on other sites

Πόσο ετριζε φίλε; ρωτάω γιατί κάνα δυό φορές όταν το βάζω τέρμα και εμένα έτσι κάνει, δεν είναι φυσιολογικό αυτό ; τι λέτε εσείς οι κάτοχοι του g2;

 

Φιλε μοθ ενα αλλο lg g2 στο τερμα δεν ετριζε καθολου ,εχει προβλημα και το δικο σου να το πας servise

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...