Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,ενδιαφέρομαι για την έκδοση 32 gb και σκέφτομαι να το αγοράσω από το ebay. Τι λέτε εσείς σαν κάτοχοι; :blink:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο οδηγός στο φορουμ έχει κάποιες παραλείψεις σημαντικές.. πήγαινε στον οδηγό,και βρες κάπου στη αρχή ένα λινκ που δίνει ενός άλλου οδηγού απτο osarena πάλι στα ελληνικά.. πρέπει να βάλεις κάποιες επιλογές όταν σου ανοίγει το παραθύρο r&d tools.αντιγράφω

Select Type = 3GQCT,

PhoneMode = DIAG,

Select kdz file = το αρχείο που κατεβάσαμε

Πάμε κάτω δεξιά και πατάμε το κουμπί “Normal web upgrade test“,και από εκεί επιλέγουμε “Upgrade Start“, θα μας ανοίξει το:

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεί να μην έχει το LTE 4G στο menu αλλά στα αυτοκόλλητο που είχε κολιμένα πάνω στο κινητό είχε αυτοκόλλητο LTE 4G!

Μήπως υπάρχει σε κρυφό μενού;

 

Κανε εγκατάσταση την ευρωπαϊκή ρομ..είναι πολύ εύκολο..χώρις γνώσεις το έκανα σε μια ώρα..

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται ομως κατα τη διαρκεια της επανεγκαταστασης της εργοστασιακης ρομ να επιλεξουμε να κανει και wipe το κινητο ετσι ωστε να μην μπλεκουμε με επανεκινησεις κλπ?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε η αναβάθμιση αξίζει με Χίλια. Ποιο smooth, κινητό ποιο γρήγορο γενικά, αλλά ποιο άμεσο knock on, με περισσότερη μνήμη ραμ ελεύθερη, ποιο καλό φοκους και με knock code τώρα με το τελευταίο μικρό update της, 4.4.2. Απλά must be a για μένα είναι να κάνεις όπως και εγώ και οι περισσότεροι και πριν το update και μετά ένα hard reset για να κάτσει καλά!!! Προχωρά...

 

Πως γίνεται να μη χάσεις τα προγράμματα που έχεις εγκαταστήσει στο κινητο και να τα ξαναπεράσες ύστερα απ' το δεύτερο hard reset;

Link to comment
Share on other sites

έχω θέμα με την εγκατάσταση του e-mail της HOL :(.

Κάπου διάβασα στο forum ότι υπάρχει πρόβλημα γενικότερα με τους λογαριασμούς της HOL στο G2

 

Αν έχει κάποιος καταφέρει να εγκαταστήσει e-mail της HOL ας κάνει το κόπο να καταγράψει τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Οσοι εχετε κανει update την τελευταια αναβαθμιση στις συσκευες σας με το Knock Code αν πατε στο Quick Remote θα δειτε οτι προστεθηκε επιτελους το τηλεχειριστήριο του Nova (λειτουργει αψογα) και του Οτε TV το οποιο δεν εχω δοκιμασει επιπλεον εχουν μπει και αλλες εταιρειες απο οτι ειδα.Το αναφερα γιατι εχει γραφτει σε προηγουμενα ποστ και ισως ενδιαφερει μερικους απο το topic.

 

Έχεις απόλυτο δίκιο και να προσθέσω ότι και στον Οτε TV λειτουργεί άψογα!!!

Link to comment
Share on other sites

έπιασα 40 MB/sec download και 20ΜΒ/sec upload με cosmote, μετά το προγραμματάκι που κατέβασα που μου είπε ο Bill_viper

έχω 4G? είναι καλές ταχύτητες αυτές;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Ναι, και στο δικό μου έτσι είναι. Κατέβασε αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=net.andirc.lteonfoff για να μη μπαίνεις συνέχεια στο κρυφό μενού.

 

Φίλε μου να κάνω μία ερώτηση: Με αυτό το πρόγραμμα, όταν το γυρίζεις σε 4G, σου το ξαναγυρίζει σε 3G μετά από κάποια ώρα ή το διατηρεί σταθερό; Εγώ έχω κατεβασμένο το 4G Switcher και συνέχεια με γυρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Μολις είδα οτι στο quick remote για τα κλιματιστικα μου δίνει επιλογές μόνο lg kai Samsung. Συμβαίνει και σε άλλους ; μπορώ να κανω κατι; Φοραω cloudystock 2.1 me stock kernel!

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

έπιασα 40 MB/sec download και 20ΜΒ/sec upload με cosmote, μετά το προγραμματάκι που κατέβασα που μου είπε ο Bill_viper

έχω 4G? είναι καλές ταχύτητες αυτές;

 

Μια χαρά είσαι φαίνεται και από το εικονίδιο ότι έχεις 4G.

 

 

 

 

 

Φίλε μου να κάνω μία ερώτηση: Με αυτό το πρόγραμμα, όταν το γυρίζεις σε 4G, σου το ξαναγυρίζει σε 3G μετά από κάποια ώρα ή το διατηρεί σταθερό; Εγώ έχω κατεβασμένο το 4G Switcher και συνέχεια με γυρίζει.

 

Κάθε φορά που κάνεις reboot πρέπει να ενεργοποιεις το 4G.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που κάνεις reboot πρέπει να ενεργοποιεις το 4G.

 

Α, μόνο στο reboot; Γιατί στο πρόγραμμα που έχω εγώ το κάνει και κατά τη διάρκεια λειτουργίας του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου. Αναφερομαι σιγκεκριμενα στο update που εκανε στην περιοδο (30 απριλιου - 1 μαιου) (KOT49I.D80220d). Τα σφαλματα που παρατηρησα εγω ειναι οτι μετα την αναβαθμιση, το skype σιγκεκριμενα κρασαρει συχνα και οταν δεν κρασαρει και κανω κληση δεν ακουγομαι και ουτε ακουω τον αλλον και επισης κρασαρει εαν τοποθετισω τα ακουστικα. Το παραξενο ειναι οτι αυτο συμβαινει ΜΟΝΟ στο skype! Δοκιμασα και αλλα apps που να εχουνε σχεση με voice record και δεν ειχα κανενα προβλημα! και γενικα κανενα αλλο προβλημα με αλλο app. Και το αλλο που παρατηρησα ειναι οτι η αθορηβη λειτουργεια ΔΕΝ ενεργοποιηται!(δεν γινετε μπλε) ενω μου βγαζει ενδηξη οτι ενεργοποιηθηκε! Δεν νομιζω να εχει καποιο προβλημα η συσκευη διοτι πριν το update ολα δουλεβανε ΑΨΟΓΑ! Tα ιδια ΑΚΡΙΒΩΣ προβληματα εχει και το LG G2 του κολητου μου! Ελπιζω να ειμουνα κατανοητος οσον αφορα τα σφαλματα! Τσεκαρε και εσυ στο δικο σου και περιμενω νεα σου! (Ξεχασα να προσθεσω οτι εκανα και επαναφορα αλλα δεν αλλακσε τιποτα!) Edited by Madbrood
Link to comment
Share on other sites

Α, μόνο στο reboot; Γιατί στο πρόγραμμα που έχω εγώ το κάνει και κατά τη διάρκεια λειτουργίας του κινητού.

Ναι, μόνο στο reboot.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

ποια επιλογη ειναι φιλικοτερη προς τη μπαταρια?με μπερδευουν λιγο τα auto κτλ..,

 

GSM only, αλλά θα έχεις πολύ χαμηλή ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Σωστό και αυτό. Όμως εμένα με ενδιαφέρει το 3g.. Η άλλη επιλογή είναι καλύτερη?

 

Αν σε ενδιαφερει το 3G η επιλογη που έχεις τώρα οπως φαινεται στην φωτο ειναι η καλύτερη. Αυτό σημαίνει ότι όταν δεν έχεις σήμα 3G το δίκτυο θα γυρνάει σε 2G αντί να μην έχεις καθόλου τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους :) Θα ηθελα να με βοηθησετε σε ενα προβλημα που εχω μετα την αναβαθμιση που το εκανα το κινητο μου

στην 4. 4 .2 Το προβλημα ειναι οτι εκει που δουλευαν κανονικα τα ακουστικα μετα την αναβαθμιση και μονο οταν μιλαω στο τηλεφωνο με καποιον,οχι στο ραδιο η στα τραγουδια ακουγετε θορυβος κατι που δεν μου το εκανε οταν το πηρα που ειχε την jelly bean .Πληροφοριακα το κινητο το αγωρασα απο σκρουτζομαγαζο και ειναι εισαγωγης,δεν ξερω αν εχει καποιο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους :) Θα ηθελα να με βοηθησετε σε ενα προβλημα που εχω μετα την αναβαθμιση που το εκανα το κινητο μου

στην 4. 4 .2 Το προβλημα ειναι οτι εκει που δουλευαν κανονικα τα ακουστικα μετα την αναβαθμιση και μονο οταν μιλαω στο τηλεφωνο με καποιον,οχι στο ραδιο η στα τραγουδια ακουγετε θορυβος κατι που δεν μου το εκανε οταν το πηρα που ειχε την jelly bean .Πληροφοριακα το κινητο το αγωρασα απο σκρουτζομαγαζο και ειναι εισαγωγης,δεν ξερω αν εχει καποιο θεμα και αν υπαρχει καποιος τροπος να το διορθοσω .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια φορα, 2-3 φορες την εβδομαδα,μου freezarei το κινητο.. Αφου περασα την kit kat εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μεσα απο τις ρυθμισεις.χρειαζεται και hard reset? κολλαει για κανα λεπτο και υπολειτουργει..τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Οσοι εχετε κανει update την τελευταια αναβαθμιση στις συσκευες σας με το Knock Code αν πατε στο Quick Remote θα δειτε οτι προστεθηκε επιτελους το τηλεχειριστήριο του Nova (λειτουργει αψογα) και του Οτε TV το οποιο δεν εχω δοκιμασει επιπλεον εχουν μπει και αλλες εταιρειες απο οτι ειδα.Το αναφερα γιατι εχει γραφτει σε προηγουμενα ποστ και ισως ενδιαφερει μερικους απο το topic.

 

Καλησπέρα, εγώ έχω το D80220b-TWN-XX. Δεν βλέπω κάποια επιλογή για Nova στο Quick Remote. Μπορείς να μου πεις πώς το σέταρες εσύ; Παρεπιπτόντως έχω τον αποκοδικωποιητή NovaBox HD 381.

Link to comment
Share on other sites

Ποιές οι διάφορες μετά το μικρό update της kitkat, γνωρίζουμε ;

Προστέθηκε στην αναβάθμιση αυτό που λέγατε με το πληκτρολόγιο

Edited by jimmy_jump24
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγώ έχω το D80220b-TWN-XX. Δεν βλέπω κάποια επιλογή για Nova στο Quick Remote. Μπορείς να μου πεις πώς το σέταρες εσύ; Παρεπιπτόντως έχω τον αποκοδικωποιητή NovaBox HD 381.

 

Για την έκδοση d πρέπει να λέει ο φίλος! Όχι την b

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...