Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

E ρε Arvato service που θέλετε μερικοί....:shifty::lol:

Φτου φτου φτου υπαγε πισω μου παθων και μαθων.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το σερβις τηςlg ειναι πολυ καλο αλλα αν ξεραμε τι ακουν οι ανθρωποι απο τον καθε πειραγμενο λογικο ειναι μερικες φορες να αντιμετωπιζουν λαθος καποιους πελατες και παντα θα υπαρχουν δυσαρεστιμενοι και ευχαριστιμενοι.

 

Παντως συμμετεχεις και στου G4 το thread, μπορεις να δεις με μια προχειρη ματια ποσο "πειραγμενοι" ειναι και ποσο αξιοπιστο ειναι πλεον το Service της LG. Μεχρι πριν 2 μηνες και εγω τα ιδια με σενα ελεγα

Link to comment
Share on other sites

Φίλε dj_mike18 ως κάτοχος του g2 εδώ και 2+ χρόνια και παρακολουθώντας όλα αυτά τα χρόνια, τόσο αυτό το νήμα όσο και άλλα εξωτερικού, έχω να αναφέρω τα εξής για τη συσκευή.

1. πρόβλημα με το σήμα είχε εξ αρχής αυτή η συσκευή όσο και οι πρώτες παρτίδες με το gps. Πρόβλημα όχι τόσο μεγάλο ώστε να στέλνεις σε άλλο κινητό τις κλησεις.

2, πρόβλημα με κιτρινίλες στην οθόνη βγήκαν στην πορεία σε παρα πολλές συσκευες (σε εμένα δεν παρουσιάστηκε ποτέ). πρόβλημα το οποίο αντιμετωπίστηκε υποδειγματικά στην μέγιστη πλειονότητα των περιπτώσεων εδώ μεσα και όχι μόνο από το service.

3. Οι δυνατότητες του κινητού ήταν παρα πολύ καλές και αυτό φαίνεται ακόμα και σήμερα όπου ελάχιστα κινητά 3ετίας και βάλε θα μπορούσαν να ανταπεξέλθουν. Το λαγκάρισμα που βλέπεις ( δεν μας είπες ή δεν διάβασα εγώ καλά ) αν το παρατηρείς σε επαναφορές του Launcher το οποίο είναι γνωστό και πανεύκολα αντιμετωπίσημο ή κατά την εκτέλεση κάποιας εφαρμογής ( που μπορεί να είναι και κακογραμμένη). Γενικά πάντως ήταν και είναι συσκευή χωρις κομπιάσματα που θα σπάσουν τον χρήστη.

4. Από θέμα μπαταρίας παραμένει ακόμα και σήμερα 3+ χρόνια μετά σημείο αναφοράς για τις σύγχρονες ναυαρχίδες ( φαντάσου λοιπόν πόσο τέλεια ήταν)

5. Η γενική εικόνα της συσκευής τόσο σε θεωρητικό όσο και σε πρακτικό επίπεδο την έκανε best seller παγκόσμια και αποτελεί σημείο αναφοράς για τα κινητα της εν λόγο εταιρίας.

 

Θεωρώ ότι είτε επειδή έπεσες σε σκάρτη συσκευή είτε επειδή είσαι πικραμένος που σου έτυχε αυτή η ταλαιπωρία ότι υπερβάλεις βγάζοντας την συγκεκριμένη εντελώς για τα μπάζα και το service για το αναθεμα.

 

Υ.Γ. είμαι πλέον κάτοχος άλλης κύριας συσκευής αλλά ανοίγω αρκετά συχνά και παίζω με το g2 ακόμα και σήμερα, γιατί ήταν και παραμένει παιχνιδιάρικο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε dj_mike18 ως κάτοχος του g2 εδώ και 2+ χρόνια και παρακολουθώντας όλα αυτά τα χρόνια, τόσο αυτό το νήμα όσο και άλλα εξωτερικού, έχω να αναφέρω τα εξής για τη συσκευή.

1. πρόβλημα με το σήμα είχε εξ αρχής αυτή η συσκευή όσο και οι πρώτες παρτίδες με το gps. Πρόβλημα όχι τόσο μεγάλο ώστε να στέλνεις σε άλλο κινητό τις κλησεις.

2, πρόβλημα με κιτρινίλες στην οθόνη βγήκαν στην πορεία σε παρα πολλές συσκευες (σε εμένα δεν παρουσιάστηκε ποτέ). πρόβλημα το οποίο αντιμετωπίστηκε υποδειγματικά στην μέγιστη πλειονότητα των περιπτώσεων εδώ μεσα και όχι μόνο από το service.

3. Οι δυνατότητες του κινητού ήταν παρα πολύ καλές και αυτό φαίνεται ακόμα και σήμερα όπου ελάχιστα κινητά 3ετίας και βάλε θα μπορούσαν να ανταπεξέλθουν. Το λαγκάρισμα που βλέπεις ( δεν μας είπες ή δεν διάβασα εγώ καλά ) αν το παρατηρείς σε επαναφορές του Launcher το οποίο είναι γνωστό και πανεύκολα αντιμετωπίσημο ή κατά την εκτέλεση κάποιας εφαρμογής ( που μπορεί να είναι και κακογραμμένη). Γενικά πάντως ήταν και είναι συσκευή χωρις κομπιάσματα που θα σπάσουν τον χρήστη.

4. Από θέμα μπαταρίας παραμένει ακόμα και σήμερα 3+ χρόνια μετά σημείο αναφοράς για τις σύγχρονες ναυαρχίδες ( φαντάσου λοιπόν πόσο τέλεια ήταν)

5. Η γενική εικόνα της συσκευής τόσο σε θεωρητικό όσο και σε πρακτικό επίπεδο την έκανε best seller παγκόσμια και αποτελεί σημείο αναφοράς για τα κινητα της εν λόγο εταιρίας.

 

Θεωρώ ότι είτε επειδή έπεσες σε σκάρτη συσκευή είτε επειδή είσαι πικραμένος που σου έτυχε αυτή η ταλαιπωρία ότι υπερβάλεις βγάζοντας την συγκεκριμένη εντελώς για τα μπάζα και το service για το αναθεμα.

 

Υ.Γ. είμαι πλέον κάτοχος άλλης κύριας συσκευής αλλά ανοίγω αρκετά συχνά και παίζω με το g2 ακόμα και σήμερα, γιατί ήταν και παραμένει παιχνιδιάρικο κινητό.

 

Πολυ σωστα το εθεσες και αντικειμενικα και εγω ακομα κατοχος ειναι απροβληματιστο οσο για το σημα και μια γραμμη να ειχα δεν εχασα ποτε κληση.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Φίλε dj_mike18 ως κάτοχος του g2 εδώ και 2+ χρόνια και παρακολουθώντας όλα αυτά τα χρόνια, τόσο αυτό το νήμα όσο και άλλα εξωτερικού, έχω να αναφέρω τα εξής για τη συσκευή.

1. πρόβλημα με το σήμα είχε εξ αρχής αυτή η συσκευή όσο και οι πρώτες παρτίδες με το gps. Πρόβλημα όχι τόσο μεγάλο ώστε να στέλνεις σε άλλο κινητό τις κλησεις.

2, πρόβλημα με κιτρινίλες στην οθόνη βγήκαν στην πορεία σε παρα πολλές συσκευες (σε εμένα δεν παρουσιάστηκε ποτέ). πρόβλημα το οποίο αντιμετωπίστηκε υποδειγματικά στην μέγιστη πλειονότητα των περιπτώσεων εδώ μεσα και όχι μόνο από το service.

3. Οι δυνατότητες του κινητού ήταν παρα πολύ καλές και αυτό φαίνεται ακόμα και σήμερα όπου ελάχιστα κινητά 3ετίας και βάλε θα μπορούσαν να ανταπεξέλθουν. Το λαγκάρισμα που βλέπεις ( δεν μας είπες ή δεν διάβασα εγώ καλά ) αν το παρατηρείς σε επαναφορές του Launcher το οποίο είναι γνωστό και πανεύκολα αντιμετωπίσημο ή κατά την εκτέλεση κάποιας εφαρμογής ( που μπορεί να είναι και κακογραμμένη). Γενικά πάντως ήταν και είναι συσκευή χωρις κομπιάσματα που θα σπάσουν τον χρήστη.

4. Από θέμα μπαταρίας παραμένει ακόμα και σήμερα 3+ χρόνια μετά σημείο αναφοράς για τις σύγχρονες ναυαρχίδες ( φαντάσου λοιπόν πόσο τέλεια ήταν)

5. Η γενική εικόνα της συσκευής τόσο σε θεωρητικό όσο και σε πρακτικό επίπεδο την έκανε best seller παγκόσμια και αποτελεί σημείο αναφοράς για τα κινητα της εν λόγο εταιρίας.

 

Θεωρώ ότι είτε επειδή έπεσες σε σκάρτη συσκευή είτε επειδή είσαι πικραμένος που σου έτυχε αυτή η ταλαιπωρία ότι υπερβάλεις βγάζοντας την συγκεκριμένη εντελώς για τα μπάζα και το service για το αναθεμα.

 

Υ.Γ. είμαι πλέον κάτοχος άλλης κύριας συσκευής αλλά ανοίγω αρκετά συχνά και παίζω με το g2 ακόμα και σήμερα, γιατί ήταν και παραμένει παιχνιδιάρικο κινητό.

 

Είμαι απόλυτα σίγουρος ότι έχω πέσει σε ελαττωματική συσκευή. Έχει πάρα πολλά στραβα και μάλιστα επέλεξα αυτή τη συσκευή επειδή ήξερα τα προτερήματα της, τα οποία και ανέφερες. Επίσης αγαπητοί μου συμφορίτες το αν είναι καλό το service της Procordia ο καθένας το κρίνει διαφορετικά. Για μένα που πήγα μία φορά μέχρι το Ψυχικό για να αλλάξουν την οθόνη και καπάκι την επόμενη ημέρα γιατί ο "αχρηστούλης" είχε ξεχάσει να συνδέσει ενα καλωδιάκι και δεν είχε απόκριση η μισή οθόνη, ε να με συγχωρείτε αλλά δεν μπορώ να πω καλά λόγια. Ακόμη και στο Πλάισιο που πήγα είχα καλύτερη εξυπηρέτηση:lol: +Το γεγονός ότι δεν μου πρότειναν οι ίδιοι κάποια προσωρινή συσκευή για τις μέρες που κράτησαν το κινητό μου εκεί ενώ ήμουν καινούργιος πελάτης της LG.Το μόνο που τους ένοιαζε είναι οτι θα μου χρέωναν την συσκευή αν πάθαινε κάτι. Επειδή λοιπόν κάποιοι εδώ δεν είχαν ανάλογες εμπειρίες με το service, πρέπει να μάθουν ότι εκεί θα φανεί όλη του η αξία, σε τέτοιες καταστάσεις και με τον τρόπο τον οποίον θα τις χειριστεί. Παρόλ'αυτα κάποιες ελληνικές αντιπροσωπείες μεγάλων εταιριών χωλάινουν σε μεγάλο βαθμό στην μεταπωλητική εξυπηρέτηση.

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο και μιλησα για την πικρια σου απο την ταλαιπωρία που υπεστεις.

Εγω ουδεποτε χρειάστηκα το συγκεκριμένο service. Μιλησα με τα δεδομενα των περισσοτερων κατοχων lg.

 

Φυσικα και οι κανονες υπαρχουν για να δικαιολογούν την υπαρξη εξαιρεσεων. Δυστυχως μαλλον εισαι μια απο αυτες ειτε στη συσκευη ειτε στην αντιμετωπιση του service.

 

Κανε ενα hard reset στη συσκευη σου και αν δεις οτι συνεχιζουν τα προβληματα σου πηγαινε στο service και χωρις νευρα προσπαθησε να εξηγησεις τι γινεται. Ειμαι σιγουρος θα βρεις λυση και θα ευχαριστηθείς το κινητο σου. Προκειται για εξαίρετη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Το lollipop έστρωσε καθόλου.Είχα το 5.0.2. και το έκανα downgrade.Έγινε 5.1.1. που λέγανε;

Όχι. Και εγώ το έχω γυρίσει σε kitkat.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Και εγώ το έχω γυρίσει σε kitkat.

Εγω δεν εφυγα ποτε απο κιτ κατ και εχω το κεφαλι μου ησθχο.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Για βοηθήστε λίγο την κατάσταση γιατί στην αναζήτηση δεν μου έβγαλε κάτι σχετικό. Θέλω να συνδέσω το τηλέφωνο μου (LG G2 - D802) με την τηλεόραση μου (Samsung led 7000 mod 2010) ώστε να βλέπω την οθόνη του κινητού μου στην τελεόραση και να βλέπω βιντεάκια απο You Tube , βίντεο τραβηγμένο απο το κινητό κλπ κλπ . Απο ενα ψάξιμο που έκανα μπερδεύτηκα λίγο διότι αλλού διάβασα οτι μπορώ να χρησιμοποιήσω MHL καλώδιο και αλλού οτι το LG G2 δεν χρησιμοποιεί MHL αλλά μόνο μετετροπέα slimport . Εχει αγοράσει κανείς τίποτε σχετικό ? Λέω να το παραγγείλω απο ebay διότι εδω τα κοπανάνε αλλά θέλω να είμαι σίγουρος , μην κάνω καμιά πατάτα....:worry:

LG 802 G2 16 GB
Link to comment
Share on other sites

Με MHL καλωδιο δεν δουλευει. Θέλει μόνο slimport. Tο συνδέεις στo κινητό, έχει και μία εισοδο για τον φορτιστή γιατι θελει extra ρευμα και από την άλλη την HDMI και εισαι μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε !

 

Στο ενδιάμεσο έκανα ενα ψάξιμο στο "λιμάνι" για slimport και αυτό πού αναφέρει είναι οτι ενω είναι κάτι σαν εναλλακτικό MHL η διαφορά τους είναι οτι στο Slimport η τροφοδοσία ρεύματος απο εξωτερική πηγή δεν είναι υποχρεωτική

 

"

What's different about SlimPort from a user-facing perspective is that external microUSB power is not required for the adapter to work and is instead only required for optional charging. At the same time,

the adapters draw no power from the source to operate. "

 

Η σελίδα του προιόντος στο ebay

http://www.ebay.co.uk/itm/Slimport-MyDP-to-HDMI-HDTV-Adapter-Cable-For-Google-Nexus-4-5-7-II-ASUS-LG-G2-/131293644605?hash=item1e91b6073d:g:~IcAAOSwPe1UEtqu

LG 802 G2 16 GB
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά παρατήρησα στο report που μου έδωσε η procordia μολις παρέλαβα το κινητό ότ η μητρική που μου άλλαξαν είναι refurbished. Για ποιον λόγο δεν έβαλαν καινούρια? Δεν μπορώ να καταλάβω.. Έχει συμβεί σε άλλον?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει ένα καλό πρόγραμμα για back up? Κυρίως με ενδιαφέρουν τα μηνύματα .

Το lg backup είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει ένα καλό πρόγραμμα για back up? Κυρίως με ενδιαφέρουν τα μηνύματα .

Εγώ χρησιμοποιώ το SMS Backup and Restore.

 

Ρε παιδιά παρατήρησα στο report που μου έδωσε η procordia μολις παρέλαβα το κινητό ότ η μητρική που μου άλλαξαν είναι refurbished. Για ποιον λόγο δεν έβαλαν καινούρια? Δεν μπορώ να καταλάβω.. Έχει συμβεί σε άλλον?

Ούτως ή άλλως σε κάθε αλλαγή ανανεώνεται η εγγύηση του εξαρτήματος (στην προκειμένη περίπτωση όλης της μητρικής). Αντικειμενικά δεν έχει και πολύ σημασία...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το SMS Backup and Restore.

 

 

Ούτως ή άλλως σε κάθε αλλαγή ανανεώνεται η εγγύηση του εξαρτήματος (στην προκειμένη περίπτωση όλης της μητρικής). Αντικειμενικά δεν έχει και πολύ σημασία...

 

Ετσι οπως τα λεει ο φιλος λειτουργει αψογα; αφου λειτουργει μη δινεις τοση σημασια.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως τα λεει ο φιλος λειτουργει αψογα; αφου λειτουργει μη δινεις τοση σημασια.

 

Έχω παρατηρήσει ότι χάνω αρκετές κλήσεις απ' οτι μου λένε χωρίς να φταίει η σύνδεση. Είναι σαν να κλείνω το κινητό απ' οτι μου λένε. Δεν ξέρω αν είναι θέμα μητρικής. Επίσης η μπαταρία φαινεται ότι κρατάει 1,5 - 2 ώρες ανοιχτή οθόνη μόνο. Επίσης δεν ξέρω αν είναι θέμα μητρικής.

Link to comment
Share on other sites

Άρχισε σήμερα το τηλέφωνο μου ξαφνικά, μετά από μια φόρτιση που του έκανα από το βράδυ μέχρι το πρωί (γύρω στις 7 ώρες) να θερμαίνεται υπερβολικά και να πέφτει η μπαταρία τρομερά γρήγορα.

Δεν ξέρω αν έχει να κάνει αλλά πέρασα την τελευταία αναβάθμιση πριν 3 μέρες. Μέχρι τώρα δεν μου έκανε κάτι στραβό αλλά σήμερα έτυχε αυτό, που είναι σοβαρό.

 

Νωρίτερα που είδα τον φορτιστή, είδα πως δεν είχε μπει καλά στην πρίζα και φαντάστηκα πως έφταιγε αυτό. Το έφτιαξα και τώρα που το έχω βάλει εδώ και ώρα να φορτίζει, το κάνει παρά πολύ αργά, πράγμα που δεν το έκανε πριν.

 

Μήπως υπάρχει κάπου κάποια επιλογή για ταχεία φόρτιση;

Και τι είναι αυτό που πιστεύετε εσείς ότι μπορεί να φταίει;

Ακόμα και να είχε φορτιστεί λανθασμένα, πώς δικαιολογείται το ότι θερμαινόταν υπερβολικά γρήγορα, πράγμα που δεν μου το έχει ξανακάνει.

 

Όποιος έχει οποιαδήποτε ιδέα, ας βοηθήσει παιδιά, γιατί δεν είμαστε με τίποτα για καινούργια κινητά. Ευρώ γιοκ.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Επανεκκίνηση να υποθέσω έκανες;

Αναβάθμισες ή εγκατέστησες κάποια εφαρμογή χθες;

Link to comment
Share on other sites

Επανεκκίνηση να υποθέσω έκανες;

Αναβάθμισες ή εγκατέστησες κάποια εφαρμογή χθες;

 

Επανεκκίνηση έκανα, ναι, 2-3 φορές. Εγκατέστησα ένα παιχνίδι, το οποίο το έχω απεγκαταστήσει από το πρωί επειδή νόμιζα ότι ίσως να έφταιγε κι αυτό, και όσον αφορά αναβαθμίσεις εφαρμογών, τις κάνει αυτόματα και η αλήθεια είναι πως δεν θυμάμαι αν και ποιες έκανε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...