Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η εγγύηση είναι ευρωπαϊκή.

Σορρυ λάθος δικό μου να μην προοριζόταν για ευρωπαϊκή χώρα η συσκευή ήθελα να γράψω. Από kaizershop βέβαια δύσκολο να μην ήταν europe η συσκευή

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχεις αλλάξει κάρτα; εννοώ την νέα που διαφήμιζαν με το 4G; ας ξεκινήσουμε από αυτό

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Εχω κατεβάσει το LG PC Suite IV και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: οταν πάω να κάνω την επιλογή για αναβάθμιση λογισμικού μου ζητάω να πάω απότις επιλογές USB να βάλω το LG PC SUITE.κατι τέτοιο δεν υπάρχει .Υπάρχει φόρτιση,tethering κα.Το λογισμικό LG σαν επιλογή δεν αλλάζει κάτι αφού δεν μου δίνεται και πάλι η επιλογή.Φαίνεται απλό αλλα κόλλησα..

 

Για την κάρτα μόλις την αγόρασα και είναι micro sim.Ειναι δυνατόν να μου δώσανε 3G???

 

Θα προσπαθήσω και με το 4G LTE switch

 

Μια παρατήρηση όταν αναφέρεστε οτι είναι σε παλίοτερο post η απάντηση,αν σας είναι εύκολο πείτε και το αριθμο του ποστ.Γιατί είναι άπειρα..

 

Σχετικά με τις παραεισαγωγές μίλησα με δικηγόρο και μου είπε οτι δεν μπορεί να στηριχθεί το οτι επειδή δεν εισάγουν δεν μπορούν να σε καλύψουν.Εφοσον υπάρχει μαμά εταιρεία εδώ οφείλει να δίνει τα πάντα και αντικατάσταση.το αν έχεις καθυστεήσεις λόγω έλλειψης στοκ είναι άλλο θέμα.μου είπε οτι δικαιούμαστε και αντικατάσταση κανονικότητα.

Και ας είμαστε σοβαροί ίδιο κινητό είναι αλώςαντι για 16 έχει 32..

Link to comment
Share on other sites

Η LG Ελλάδας απ' ότι ξέρω δεν έχει κάνει εισαγωγή το 32άρι...

 

Πως θα κάνει αντικάτάσταση αφού δεν έχει?:confused:

Link to comment
Share on other sites

υποχρεούται νομικά να στο κάνει,ασχέτως αν δεν φέρνει η ίδια.

Απλώς δεν θέλουν

 

ξέρει κάποιος για το πρόβλημα που δεν μου εμφανίζεται η επιλογή LG PC suite στο κινητό όπως το ζητάει για να γίνει η αναβάθμιση??

Σαν επιλογές έχω

φόρτιση,συγχονισμός μέσων MTP,Tethering,λογισμικόLG,Αποστολή εικόνας PTP

με καμία από αυτές δεν μπορει να προχωρήσει..

Edited by vbroumas
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό θα κάνω!!! Ακόμα και το ανταλακτικο να μην είναι τώρα διαθέσιμο Δεν με απασχολεί. Ας το κρατήσουν το κινητό μια βδομάδα στο σερβις Αν μου δώσουν συσκευή να κάνω την δουλειά μου μέχρι να το φτιάξουν Δεν με απασχολεί καθόλου!!! Ο φόβος μου ήταν να μη μείνω χωρίς καθόλου συσκευή.

Μια ερωτηση πριν μιλησεις με την εταιρεια.....Τα γνησια ακουστικα τα δοκιμασες???? Νομιζω οτι ειχες πιο πανω οτι χρησιμοποιεις αλλα ακουστικα.....Οσο για το 3.5 jack .....ναι μπορει να ειναι το ιδιο αλλα ειναι αλλο το σκετο ακουστικο και αλλο το ομιλιας (αυτο που υποστηριζει και το handsfree)....Επισης εγω εχω δυο ακουστικα με 3.5 βυσμα αλλα το ενα ειναι στερεοφωνικο και το αλλο μονοφωνικο....Στην procordia ισως σε ρωτησουν αν χρησμοποιησες τα γνησια....Γιαυτο αν δεν τα εχεις δοκιμασει καντο για να εισαι σιγουρος οτι δεν δουλευει και με αυτα (το πιο πιθανο ειναι να μην δουλευουν πλεον....)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση πριν μιλησεις με την εταιρεια.....Τα γνησια ακουστικα τα δοκιμασες???? Νομιζω οτι ειχες πιο πανω οτι χρησιμοποιεις αλλα ακουστικα.....Οσο για το 3.5 jack .....ναι μπορει να ειναι το ιδιο αλλα ειναι αλλο το σκετο ακουστικο και αλλο το ομιλιας (αυτο που υποστηριζει και το handsfree)....Επισης εγω εχω δυο ακουστικα με 3.5 βυσμα αλλα το ενα ειναι στερεοφωνικο και το αλλο μονοφωνικο....Στην procordia ισως σε ρωτησουν αν χρησμοποιησες τα γνησια....Γιαυτο αν δεν τα εχεις δοκιμασει καντο για να εισαι σιγουρος οτι δεν δουλευει και με αυτα (το πιο πιθανο ειναι να μην δουλευουν πλεον....)

Αυτό ακριβώς ετοιμαζόμουν να πω τώρα!!!! Τελικά μάλλον το γλίτωσα το σερβις!!! Έψαξα και βρήκα τα γνήσια ακουστικά της lg που είχα πάρει όταν αγόρασα το κινητό αλλά δεν τα χρησιμοποίησα ποτέ ... Τα δοκίμασα λοιπόν και λύθηκε το πρόβλημα μου!!! Η Έτσι φαίνεται προς το παρόν τουλάχιστον. Εδώ και μισή ώρα ακούγεται καμπάνα ο ήχος με τα μαμα ακουστικά της lg!!!! Ετοιμαζόμουν αύριο το πρωί να το πάω procordia. Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα έχω ξανά πρόβλημα . θα δούμε.....

Προς το παρόν είναι όλα οκ!!!!! Μη το ματιασω......

Αν δω και περάσει καμία βδομάδα και δεν μου ξανακανει μέρα, θα παω να πάρω άλλο ένα ζευγάρι lg να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Το είπαμε πιό πάνω ότι ΔΕΝ κάνουν τα ακουστικά που χρησιμοποιούσες...;)
Link to comment
Share on other sites

Το είπαμε πιό πάνω ότι ΔΕΝ κάνουν τα ακουστικά που χρησιμοποιούσες...;)

Αν σου πω ότι άλλαξα 5 διαφορετικά ακουστικα και είχα πρόβλημα και με τα 5 θα το πιστέψεις ?????? Ο ήχος ήταν πολύ χαμηλός και παραμορφωμένος σαν να μασάει ταινια!! Άντε μετά να βγάλω ακρη!!!! Λέω δεν μπορεί να μην ακούω ήχο από κανενα!

 

Εντομεταξι τα 4 από τα 5 ήταν αχρησιμοποίητα!! Καινουρια!

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω ότι άλλαξα 5 διαφορετικά ακουστικα και είχα πρόβλημα και με τα 5 θα το πιστέψεις ?????? Ο ήχος ήταν πολύ χαμηλός και παραμορφωμένος σαν να μασάει ταινια!! Άντε μετά να βγάλω ακρη!!!! Λέω δεν μπορεί να μην ακούω ήχο από κανενα!

 

Εντομεταξι τα 4 από τα 5 ήταν αχρησιμοποίητα!! Καινουρια!

 

Στο γραφω και πιο πανω....Δεν ειναι ολα τα 3.5 ιδια....Μπορει τωρα τα αλλα ακουστικα που δεν δουλευουν στο τηλεφωνο να δουλευουν σε αλλη συσκευη....Παντως μακαρι να ηταν θεμα ακουστικου και να λυθηκε οριστικα το προβλημμα σου....

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζουν ολα τα σκουστικα στα καινουργια κινητα .αυτο γιατι αν δεν κανω λαθος ειναι οτι θελουν ακουστικα στερεο.τα απλα ακουστικα ειναο mono.οποτε θα ακουγονται οι ηχοι παταμορφωμενοι.δεν εχει προβλημα το κινητο μου εψει συμβεο στ s3 mini κ στο htc one x
Link to comment
Share on other sites

Στο γραφω και πιο πανω....Δεν ειναι ολα τα 3.5 ιδια....Μπορει τωρα τα αλλα ακουστικα που δεν δουλευουν στο τηλεφωνο να δουλευουν σε αλλη συσκευη....Παντως μακαρι να ηταν θεμα ακουστικου και να λυθηκε οριστικα το προβλημμα σου....

 

Τότε πώς εξηγείται το γεγονός ότι στην αρχή άκουγε και το πρόβλημα χειροτέρευσε σταδιακά...; Ισχύει πάντως ότι δεν λειτουργούν όλα τα ακουστικά με όλες τις συσκευές νομίζω λόγο ενός διαφορετικού πρωτοκόλλου που έχουν τα παλιότερα. Όπως και να έχει μακάρι να μην ξαναεμφανιστεί το πρόβλημα στον φίλο.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζουν ολα τα σκουστικα στα καινουργια κινητα .αυτο γιατι αν δεν κανω λαθος ειναι οτι θελουν ακουστικα στερεο.τα απλα ακουστικα ειναο mono.οποτε θα ακουγονται οι ηχοι παταμορφωμενοι.δεν εχει προβλημα το κινητο μου εψει συμβεο στ s3 mini κ στο htc one x

Έλα μου όμως που απο αυτά άκουγα κανονικά πριν !!!! Μετά δημιουργήθηκε το πρόβλημα εντελώς ξαφνικα!! Οποίο κ αν δοκίμασα μετά δεν έπαιζε. Πολύ περιεργα πράγματα πάντως.....

Αν μου το έλεγε κάποιος δεν θα το πίστευα !!! Τι να πω...

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζουν ολα τα σκουστικα στα καινουργια κινητα .αυτο γιατι αν δεν κανω λαθος ειναι οτι θελουν ακουστικα στερεο.τα απλα ακουστικα ειναο mono.οποτε θα ακουγονται οι ηχοι παταμορφωμενοι.δεν εχει προβλημα το κινητο μου εψει συμβεο στ s3 mini κ στο htc one x

 

Τα περισσότερα (αν οχι όλα) είναι Stereo πλέων...!

http://s18.postimg.org/dqjgs3b2h/Picture0001.png

upload an image

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα ακουστικά τετoιου τύπου όταν σταμάτησαν να παίζουν

[ATTACH]62099[/ATTACH] [ATTACH]62100[/ATTACH]

 

Και τα γνήσια lg που παίζουν τώρα είναι Έτσι

[ATTACH]62101[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση Ακόμα. Όχι και τόσο σημαντική. Απο χθες/προχθες που το γύρισα εργοστασιακες, βλέπω οτι εξαφανίστηκε το widget της μουσικης από τα widget!! Αυτό το τετράγωνο που έδειχνε αριστερά την φωτο του αλμπουμ και που είχε τα πλήκτρα προηγουμενο, play και επομενο.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα ακουστικά τετoιου τύπου όταν σταμάτησαν να παίζουν

[...]

Και τα γνήσια lg που παίζουν τώρα είναι Έτσι

[...]

 

Δυστυχώς δεν έχουν όλα τα ακουστικά/handsfree την ίδια συνδεσμολογία, ακόμη κι αν εξωτερικά φαίνονται ίδια (αλλάζει η σειρά των δακτυλίων). Σε κάθε περίπτωση, αφού σου δουλεύει πλέον, κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση :!::!:

Προσπαθήστε να ειστε ποιο κόσμιοι στις εκφράσεις σας όπως και δεν χρειάζεται να κουράζεται τους υπόλοιπους με τα ίδια και τα ίδια .

Ηρεμήστε λίγο ,έρχονται ζεστες ...

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Νομιζα ότι ήταν πρόβλημα της ΣΥΣΚΕΥΗΣ (εξηγώ και τους λόγους σε προηγούμενα ποστ). Διαφορετικά ούτε που θα το συζητούσα. Όλοι θα στέλνατε και θα το ψάχνατε παραπανω αν είχε συμβεί Και στο δικό σας κινητό !

Εδώ έχουν ακουστεί αλλά κ αλλά.

Αφού λύθηκε το θέμα δεν υπάρχει λόγος.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αφού το θέμα λύθηκε θα παρακαλέσω να επικεντρωθούμε στα της συσκευής του τίτλου και μόνο μιας και η συζήτηση στο παρόν θέμα έχει ξεφύγει προ πολλού.

 

Εννοείται ότι κάποια άσχετα ειρωνικά σχόλια αφαιρέθηκαν άμεσα και θα παρακαλέσω να μην επαναληφθούν για να μην ακολουθήσουν κυρώσεις αποκλεισμού πρόσβασης στο φόρουμ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,,το αδερφακι μου ειναι παροχος της wind,,στην επιλογη δικτυα κινητης τηλεφωνιας το εχει μονιμα στο GSM(αναγκαστικα) γτ οταν παει στην επιλογη wcdma το σημα πανω βγαζει κυκλακι(αναζητηση)και δεν ανοιγει τπτ!!για δεδομενα και 4g να μην μιλησω γτ δεν υπαρχει ουτε μια στο δις!!και αναγαστικα οταν ανοιγει δεδομενα μενει στο 'G' δηλ ενα τιποτα!! αν γνωριζει καποιος ας βοηθησει!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,,το αδερφακι μου ειναι παροχος της wind,,στην επιλογη δικτυα κινητης τηλεφωνιας το εχει μονιμα στο GSM(αναγκαστικα) γτ οταν παει στην επιλογη wcdma το σημα πανω βγαζει κυκλακι(αναζητηση)και δεν ανοιγει τπτ!!για δεδομενα και 4g να μην μιλησω γτ δεν υπαρχει ουτε μια στο δις!!και αναγαστικα οταν ανοιγει δεδομενα μενει στο 'G' δηλ ενα τιποτα!! αν γνωριζει καποιος ας βοηθησει!!

 

Για αρχή πήγαινε δίπλα σε ένα κατάστημα Wind (συνήθως έχουν microcells / αναμεταδότες) και δες εάν θα συνδεθεί. Εάν εκεί δεν έχεις πρόβλημα, σημαίνει ότι απλά εκεί που κινείσαι έχει κακή κάλυψη 3G. Η Wind δεν έχει 4G (εκτός εάν έχει αλλάξει κάτι πρόσφατα).

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή πήγαινε δίπλα σε ένα κατάστημα Wind (συνήθως έχουν microcells / αναμεταδότες) και δες εάν θα συνδεθεί. Εάν εκεί δεν έχεις πρόβλημα, σημαίνει ότι απλά εκεί που κινείσαι έχει κακή κάλυψη 3G. Η Wind δεν έχει 4G (εκτός εάν έχει αλλάξει κάτι πρόσφατα).

 

το γνωριζω οτι δεν εχει 4g,,τουλαχιστον το H να εβγαζε που ειναι τα νορμαλ δεδομενα!! θα τον πω να πεταχτει και να δει τι παιζει στο καταστημα!! ενω εγω με cosmote φυσαει η συσκεβη μας!!

Link to comment
Share on other sites

Η Wind δεν έχει 4G (εκτός εάν έχει αλλάξει κάτι πρόσφατα).

 

το γνωριζω οτι δεν εχει 4g,,

 

Έχει 4G εδώ και 3 - 4 μήνες...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...