Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 625


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nαι την πήρα κι εγώ. Δεν μου άργησε όμως τόσο.

Σε ένα 15λεπτο την είχε εγκαταστήσει.

 

Περίπου 45 λεπτά εδώ, όλα οκ. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 759
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα μετα απο 1 ωρα ενώ είχε γεμίσει η μπάρα δεν προχωρούσε στο μενου και το έκανα επανεκκίνηση για να μπει. Γενικώς δεν τα πηγαίνει καλά με τις ενημερώσεις. Την Denim μου έβγαλε την πίστη για να την πάρει. Το είχα ανοιγοκλεισει πολλές φορές για να ξεκινήσει να γεμίζει η μπάρα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εμένα μετα απο 1 ωρα ενώ είχε γεμίσει η μπάρα δεν προχωρούσε στο μενου και το έκανα επανεκκίνηση για να μπει. Γενικώς δεν τα πηγαίνει καλά με τις ενημερώσεις. Την Denim μου έβγαλε την πίστη για να την πάρει. Το είχα ανοιγοκλεισει πολλές φορές για να ξεκινήσει να γεμίζει η μπάρα.

 

Ειχαι ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και λύθηκε με αυτό το εργαλείο της Microsoft. Πριν το χρησιμοποιήσεις πάρε backup

http://www.windowscentral.com/nokia-software-recovery-tool-updated-support-windows-phone-81-and-more

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δει μια ανακοίνωση που λεει ότι θα καταργηθούν τα Wp και θα βαλει στα κινητά της η ms το android; Αν γίνει κατι τέτοιο οι σημερινές συσκευές δλδ μπορεί να αναβαθμιστούν σε android; Ή οσοι εχουν Wp θα εχουν μια συσκευή η οποια δεν θα αναβαθμίζεται και δεν θα παίρνει νέες εφαρμογές και ενημερώσεις αυτών; Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι έγινε αυτη η ανακοίνωση και μάλιστα λίγο πριν βγουν τα wp10.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δει μια ανακοίνωση που λεει ότι θα καταργηθούν τα Wp και θα βαλει στα κινητά της η ms το android; Αν γίνει κατι τέτοιο οι σημερινές συσκευές δλδ μπορεί να αναβαθμιστούν σε android; Ή οσοι εχουν Wp θα εχουν μια συσκευή η οποια δεν θα αναβαθμίζεται και δεν θα παίρνει νέες εφαρμογές και ενημερώσεις αυτών; Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι έγινε αυτη η ανακοίνωση και μάλιστα λίγο πριν βγουν τα wp10.

 

Είναι απλά φήμες, όχι ανακοίνωση και δεν πρόκειται να συμβεί αυτό. Όλες οι Windows Phone 8 συσκευές θα αναβαθμιστούν σε Windows 10 Mobile όταν έρθει η ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δει μια ανακοίνωση που λεει ότι θα καταργηθούν τα Wp και θα βαλει στα κινητά της η ms το android; Αν γίνει κατι τέτοιο οι σημερινές συσκευές δλδ μπορεί να αναβαθμιστούν σε android; Ή οσοι εχουν Wp θα εχουν μια συσκευή η οποια δεν θα αναβαθμίζεται και δεν θα παίρνει νέες εφαρμογές και ενημερώσεις αυτών; Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι έγινε αυτη η ανακοίνωση και μάλιστα λίγο πριν βγουν τα wp10.

 

Όπως λέμε ακομα στο Στρατό,Ράδιο Αρβύλα, τρελή παραπληροφόρηση!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλά, δεν παίζει με τίποτα να γίνει κάτι τέτοιο!

Είναι σαν να λέει η google ότι θα βάλει στα nexus windows 10!

Πιο ράδιο αρβύλα δε γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το windows phone recovery tool αλλα όταν κανει downloading package βγάζει σφάλμα και μου το σταματάει. Πατάω για να συνεχίσει να κατεβαζει, μερικές φορές συνεχίζει απο εκεί που σταμάτησε και άλλοτε με πετάει απο την αρχή. Το σπαστικό ειναι οτι συνηθως με πετάει απο την αρχή οταν εχω κατεβάσει πανω από 1gb απο τα 1.52gb που ειναι όλο.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το εκανα recovery αλλα με γυρισε στην ιταλικη branded της wind. Κατεβασα μετα και περασα την VAR EURO IT CV. Μολις μπηκα στο μενου ειδα οτι ειχε την 8.1 και με ενα update (πολυ ποιο γρηγορο απο την πρωτη φορα) πηρα την denim. Τωρα το προβλημα ειναι οτι ενω ειχα κανει αντιγραφο ασφαλειας πριν τα κανω ολα αυτα, δεν μου το βρισκει.

 

Ούτε τις εφαρμογές που έχω στην sd δεν μου εμφανίζει, μόνο τις φωτογραφίες και τα τραγούδια. Μαρεσει που τις πέρασα όλες εκεί για να μην τις χάσω.

Υ.γ Την sd την είχα αφαιρέσει πριν ξεκινησω το recovery και την εβαλα παλι οταν περασα και την denim.

Edited by Alex_tz
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Επέστρεψα στο σπίτι μετά από 3 μέρες,κ δε μπορώ να συνδεθώ στο Wi-Fi μου.....το έχω κάνει άπειρα soft reset!!

 

Καμιά συμβουλή??

Δοκίμασες να κάνεις καμιά επανεκκίνηση το ρούτερ;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Στο tablet πιάνει κανονικά.....δε δοκίμασα οχι

 

Κάνε το ρούτερ σου μια επανεκκίνηση και μπες από τη συσκευή σου στη διαχείριση των WiFi δικτύων και διέγραψε το δίκτυο σου και ξανασυνδέσου.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα hard reset.....αλλά δυστυχώς σε μια εφαρμογή (my notes) είχα περασμένους κάτι κωδικούς που μου είναι απαραίτητοι.....υπάρχει τρόπος να τους βρω??
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Στο παλιό N95, υπήρχε κάλυμμα για τον φακό το οποίο λειτουργούσε και ως διακόπτης για την λειτουργία φωτογραφίας.

 

Στο Lumia 625 που έχω, οι περισσότερες φωτογραφίες είναι πολύ ικανοποιητικές αλλά ο ακάλυπτος φακός δημιουργεί θέματα με όλα όσα ελεύθερα μπορούν να τον λερώσουν και ειδικά την νύχτα, αν δεν καθαριστεί έστω και πρόχειρα με το μανίκι, όπου υπάρχει λάμπα δημιουργούνται μεγάλες φωτεινές λοξές γραμμές που αλλού μπορεί να έχουν ενδιαφέρον, αλλά στις περισσότερες φωτογραφίες χαλάνε την εικόνα.

 

Απορία:

Στα πιο ακριβά Lumia έχει βρεθεί κάποια λύση ώστε τα 20Mp να μην χαραμίζονται από σκόνες και άλλους ρύπους μπροστά από το φακό;

 

Ερώτηση: για όσα κινητά έχουν εκτεθειμένο το φακό, όπως στο πιο πάνω υπάρχει λύση ή κάποιο gatzet/θήκη που να φροντίζει να κρατάει καθαρό το φακό;

Link to comment
Share on other sites

Στο παλιό N95, υπήρχε κάλυμμα για τον φακό το οποίο λειτουργούσε και ως διακόπτης για την λειτουργία φωτογραφίας.

 

Στο Lumia 625 που έχω, οι περισσότερες φωτογραφίες είναι πολύ ικανοποιητικές αλλά ο ακάλυπτος φακός δημιουργεί θέματα με όλα όσα ελεύθερα μπορούν να τον λερώσουν και ειδικά την νύχτα, αν δεν καθαριστεί έστω και πρόχειρα με το μανίκι, όπου υπάρχει λάμπα δημιουργούνται μεγάλες φωτεινές λοξές γραμμές που αλλού μπορεί να έχουν ενδιαφέρον, αλλά στις περισσότερες φωτογραφίες χαλάνε την εικόνα.

 

Απορία:

Στα πιο ακριβά Lumia έχει βρεθεί κάποια λύση ώστε τα 20Mp να μην χαραμίζονται από σκόνες και άλλους ρύπους μπροστά από το φακό;

 

Ερώτηση: για όσα κινητά έχουν εκτεθειμένο το φακό, όπως στο πιο πάνω υπάρχει λύση ή κάποιο gatzet/θήκη που να φροντίζει να κρατάει καθαρό το φακό;

Θήκες υπάρχουν για όλα τα Lumia. Απλά όλες έχουν ανοίγματα πίσω για τη κάμερα για να βγάζεις φωτογραφία! Οπότε η κάμερα μένει παλι εκτεθειμένη, απλά δεν ακουμπάει πανω στην επιφάνεια!

Πλέον δεν υπάρχει πουθενά φακός πίσω τύπου N95,96,85 και 86, που σκεπάζονταν με συρτό κάλυμμα πίσω! Όλοι ειναι εκτεθημένοι στο περιβάλλον!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ενημέρωση, μάλλον θα προχωρήσω στη λύση του να έχω μαζί μία μπατονέτα, ιδιαίτερα για τις νυχτερινές λήψεις...

 

Θήκες υπάρχουν για όλα τα Lumia. Απλά όλες έχουν ανοίγματα πίσω για τη κάμερα για να βγάζεις φωτογραφία! Οπότε η κάμερα μένει παλι εκτεθειμένη, απλά δεν ακουμπάει πανω στην επιφάνεια!

Πλέον δεν υπάρχει πουθενά φακός πίσω τύπου N95,96,85 και 86, που σκεπάζονταν με συρτό κάλυμμα πίσω! Όλοι ειναι εκτεθημένοι στο περιβάλλον!

Link to comment
Share on other sites

Στο παλιό N95, υπήρχε κάλυμμα για τον φακό το οποίο λειτουργούσε και ως διακόπτης για την λειτουργία φωτογραφίας.

 

Στο Lumia 625 που έχω, οι περισσότερες φωτογραφίες είναι πολύ ικανοποιητικές αλλά ο ακάλυπτος φακός δημιουργεί θέματα με όλα όσα ελεύθερα μπορούν να τον λερώσουν και ειδικά την νύχτα, αν δεν καθαριστεί έστω και πρόχειρα με το μανίκι, όπου υπάρχει λάμπα δημιουργούνται μεγάλες φωτεινές λοξές γραμμές που αλλού μπορεί να έχουν ενδιαφέρον, αλλά στις περισσότερες φωτογραφίες χαλάνε την εικόνα.

 

Απορία:

Στα πιο ακριβά Lumia έχει βρεθεί κάποια λύση ώστε τα 20Mp να μην χαραμίζονται από σκόνες και άλλους ρύπους μπροστά από το φακό;

 

Ερώτηση: για όσα κινητά έχουν εκτεθειμένο το φακό, όπως στο πιο πάνω υπάρχει λύση ή κάποιο gatzet/θήκη που να φροντίζει να κρατάει καθαρό το φακό;

 

Απ'όσο γνωρίζω, δεν υπάρχει καμία λύση για το πρόβλημα που δείχνεις ούτε στα 20αρια, ούτε στα 41άρια.

Πανάκι, μπλούζα, μανίκι και ότι βρεθεί πρόχειρο.

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το δράμα είναι όταν βρίσκω κάτι επείγον και βγάζω την φωτογραφία και μετά βλέπω τα χάλια της...

Αφού καθαρίσω τον φακό, σπάνια ξαναβρίσκω το θέμα.

 

Απ'όσο γνωρίζω, δεν υπάρχει καμία λύση για το πρόβλημα που δείχνεις ούτε στα 20αρια, ούτε στα 41άρια.

Πανάκι, μπλούζα, μανίκι και ότι βρεθεί πρόχειρο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπέρα από που μπορούμε να κατεβάσουμε το firmware 625 ελληνικό 8,1

 

Απο το Windows Recovery tool.Κατεβασε το απο το site της MSFT για τα Lumia.

Νομίζω κάπου αποθηκεύει το firmware.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Απο το Windows Recovery tool.Κατεβασε το απο το site της MSFT για τα Lumia.

Νομίζω κάπου αποθηκεύει το firmware.

 

Και αν η συσκευή του δεν είναι ελληνική ποιό firmware θα κατεβάσει; :ninja:

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...