Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 625


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 759
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτή τη στιγμη κυκλοφορει η PREVIEW 8.1, η οποια δινει αλλον "αερα" και δυνατότητες στο κινητο, πχ μια από αυτές....μπορεις να ορισεις οι εφαρμογες να εγκαθίστανται κατευθείαν στην καρτα μνημης και όχι στην μνημη του τηλ, ΟΔΗΓΙΕς μπορεις να βρεις εδώ -->http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=389759&highlight=windows+phone+8.1+preview+nokia

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Λοιπόν ακολουθώντας την παρότρυνση του φίλου spinemm (ηθικός αυτουργός δηλ. ) πέρασα την preview 8.1..... Μου πήρε κάπου 30+ λεπτά με αρκετά restarts. Πέρασαν τα πάντα άψογα. Από εντυπώσεις τώρα... Νομίζω ?!?! λίγο πιο γρήγορο, πιο smooth και πιο καλή ευκρίνεια... Το notification center εξυπηρετικό, τα ξεχωριστά volume control καλό αλλά πρέπει να γίνει πιο λειτουργικό. Διάφορα πραγματάκια κάνουν πιο εύκολη τη ζωή μας (διάφανα tiles , file manager και άλλα που τα ψάχνω ακόμα) Εκτός θέματος.... Σε σύγκριση με το SONY SP της γυναίκας μου, το ΝΟΚΙΑ μας απλά δεν παίζεται
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες, θα ήθελα να σας ρωτήσω αν το gps δουλεύει offline κι αν μπορούν να αποθηκευθούν οι χάρτες στην κάρτα. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες, θα ήθελα να σας ρωτήσω αν το gps δουλεύει offline κι αν μπορούν να αποθηκευθούν οι χάρτες στην κάρτα. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ναι σε ολα!

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες, θα ήθελα να σας ρωτήσω αν το gps δουλεύει offline κι αν μπορούν να αποθηκευθούν οι χάρτες στην κάρτα. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

 

 

Το gps δεν θέλει κάποια σύνδεση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι. Μετά απο χρόνια στο android πέρασα σε windows και στο 625. Μέχρι τώρα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος απο το λειτουργικό. Σταθεροτατο ανταποκρίνεται αμεσα σε κάθε πάτημα της οθόνης. Και κανένα κρασαρισμα μέχρι τώρα. Λίγο βελτιωση στις εφαρμογές θα θέλαμε μόνο. Με λίγα λόγια το 625 τα αξιζει τα λεφτά του και με το παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρετε στο store-->categories-->NOKIA collection .......υπαρχει μια "εφαρμογή" με το ονομα Gift Voucher, εγκαθιστώντας τη η :love: ΝΟΚΙΑ :love: σας δινει δωρο 25Ε για αγορες :up: στο Store!!!!!!!!!!:yahoo:

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Μετά από πολύ ψάξιμο αποφάσισα να αγοράσω το Lumia 625. Το δοκίμασα και πιστεύω θα μείνω ικανοποιημένος (πριν 2 χρόνια είχα το iPhone 3GS).

 

Το ερώτημά μου είναι σχετικά με τον τύπο αρχείων παιχνιδιών και εφαρμογών. Στο iOS η κατάληξη για εφαρμογές και παιχνίδια είναι .ipa, ενώ στο Android .apk. Για τις εφαρμογές Nokia τι αρχεία τρέχει;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Μετά από πολύ ψάξιμο αποφάσισα να αγοράσω το Lumia 625. Το δοκίμασα και πιστεύω θα μείνω ικανοποιημένος (πριν 2 χρόνια είχα το iPhone 3GS).

 

Το ερώτημά μου είναι σχετικά με τον τύπο αρχείων παιχνιδιών και εφαρμογών. Στο iOS η κατάληξη για εφαρμογές και παιχνίδια είναι .ipa, ενώ στο Android .apk. Για τις εφαρμογές Nokia τι αρχεία τρέχει;

 

Ευχαριστώ

 

.xap είναι η κατάληξη των εφαρμογών γενικά στα WP όχι μόνο των Nokia.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση. Έχει βγει η 8.1 για το τηλέφωνο μας; Πήγα πληροφορίες τηλεφώνου και γράφει Slovakia ενώ είναι αγορασμένο απο cosmote. Έπρεπε να γραφει Ελλάδα;; Λίγο με ενδιαφέρει αυτο απλα λόγω της προέλευσης καθυστερεί;;
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση. Έχει βγει η 8.1 για το τηλέφωνο μας; Πήγα πληροφορίες τηλεφώνου και γράφει Slovakia ενώ είναι αγορασμένο απο cosmote. Έπρεπε να γραφει Ελλάδα;; Λίγο με ενδιαφέρει αυτο απλα λόγω της προέλευσης καθυστερεί;;

 

Δεν εχει βγει ακόμα, μονο τη Developers εκδοση μπορεις ( νομιζω ) να βαλεις που αξιζει 100%

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.... 3-4 μερες τωρα εχω καποιο προβληματακι με το 3G μαλλον. Δεν μπορω να λαβω και να στειλω φωτογραφιες. Εχω περασει τα 8.1 και δεν ειχα καποιο προβλημα μεχρι που εκανε update το access point και απο τοτε MMS γιοκ :blink: Το εχει δει κανενας αυτο ??
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι!Σημερα πηγα στο Kaizer να ρωτησω για 520 και 625 που θελω να αγορασω(ενα απ'τα 2) Πρωτα απ ολα θα ηθελα να μου πειτε ποιο ειναι καλυτερο να παρω(η πρωτη φορα που θα ασχοληθω με wp8)βαρεθηκα τα android και τα προβληματα τους που ειναι και πολλα!Αλλωστε εχω ταμπλετ android.Εκει μου ειπαν λοιπον οτι εχει και τα 2 και ειναι ευρωπαικα branded οπως λενε μαλλον αν το λεω καλα... Μπορει καποιος να μου πει τα θετικα και τα αρνητικα αν παρω ευρωπης??Με τις ενημερωσεις οκ? εχει ελληνικο μενου?Η να το παρω απο public ελληνικο να τελειωσει?Σας ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα. Το 625 είναι καλύτερη συσκευή απο το 520. Μόνος λογος να μην το πάρεις να μην θες τόσο μεγάλη οθόνη. Σχετικα με της ενημερώσεις αυτό που έδωσε η κοσμοτε πολωνικό νομιζω λέει είναι; τέλος πάντων κανονικά είναι και αυτό στα 8.1 με τον τροπο που είναι όλοι.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση.Τωρα για πολωνικο δεν ξερω αν ειναι,απλα με ενδιαφερει να μην εχω θεματα στις ενημερωσεις black(λογισμικο) απ οτι μου εχουν πει.Τι να πω?Δεν ξερω τι να κανω...Η αληθεια ειναι οτι μου αρεσουν και τα 2 απλα μου φαινεται πιο ανθεκτικο το 625.Τωρα μεγαλο οκ δεν εχω θεμα..Σε ευχαριστω πολυ..
Link to comment
Share on other sites

Πάρε το 625 και μην ανησυχείς ούτε για οθόνη ούτε για updates (εγώ έβαλα όπως όλοι το 8.1 κανονικότατα δεν έχεις θέμα).΄

Μετά θα βλέπεις το 520 και θα λες "πόσο μικρό είναι; καλά που δεν το πήρα".

Link to comment
Share on other sites

Χεχεχε σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση ναι μαλλον αυτο θα παρω.Στα 150 το βρηκα.Δεν νομιζω μεταχειρισμενο..θα ξαναρωτησω.Μου αρεσε παντως απλα σημερα μου ειπαν οτι οταν το ανοιγω θα βγαζει για λιγα δευτερολεπτα βονταφον.οκ νομιζω δεν θα χω θεμα..
Link to comment
Share on other sites

Χεχεχε σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση ναι μαλλον αυτο θα παρω.Στα 150 το βρηκα.Δεν νομιζω μεταχειρισμενο..θα ξαναρωτησω.Μου αρεσε παντως απλα σημερα μου ειπαν οτι οταν το ανοιγω θα βγαζει για λιγα δευτερολεπτα βονταφον.οκ νομιζω δεν θα χω θεμα..

 

Δεν θα έχεις κανένα θέμα!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας! Σκεφτομαι να αγορασω νεο κινητο και μαλλον δεν θα παρω κατι ακριβο ωστε να το αλλαξω του χρονου...

Επειδη θελω lumia λεω να παρω το 625 που εχει μεγαλη οθονη και ειναι ομορφο. Τι λετε,αξιζει; θα εχω κανενα προβλημα η εχει κατι αρνητικο εκτος των 512 mb μνημης;( ξερω οτι σε περιοριζουν σε καποια games, σε κατι αλλο ομως; εδω πανε και δινουν 300 για iphone που εχει 512 αλλα τεσπα)

 

Η αναλυση που ειναι μικρη σε ενοχλει στο ματι αν δεν εισαι υπερβολικος και τα παρατηρεις με τον μεγεθυντικο φακο;

απο καμερα τι λεει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...