Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και gmai και hotmail.χωρια που δεν μπορω να συνδεθω ουτε με το zune ουτε με το nokia suite

Καλημέρα. Αρχικά τα WP8 δεν συγχρονίζονται καθόλου με nokia suite και zune. Αν εχεις Mac υπάρχει προγραμμα της Microsoft αλλά και της nokia αλλά με κανένα από τα δυο δεν μπορείς να συγχρονισεις επαφές. Ειναι για βίντεο, μουσική και φωτογραφίες. αν εχεις W8 έχουν φυςικη υποστήριξη για wp8 αλλά και πάλι οι επαφές δεν συγχρονίζονται, ειναι μόνο για media.

Γενικότερα στα WP8 δεν γίνεται συγχρονισμός επαφών με pc/Mac παρά μόνο μέσω cloud ή μεσω Bluetooth τραβώντας τις επαφές από άλλη συσκευή. Μέσω cloud δεν έπρεπε να εχεις πρόβλημα καθώς τόσο από hotmail όσο και από gmail το έχω δοκιμάσει προσωπικά και συγχρονισεις κανονικά τις επαφές. Δοκίμασε μήπως κανείς κάποιο λάθος κτλ. Μέσω Bluetooth επίσης ειναι πανεύκολο. Μέσω της εφαρμογής Μεταφορά Δεδομένων της ΝΟΚΙΑ, συγχρονίζεται το ΝΟΚΙΑ σου με οποιοδήποτε άλλο τηλέφωνο και τραβάει τις επαφές (ακόμα και με iPhone).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αρχικά τα WP8 δεν συγχρονίζονται καθόλου με nokia suite και zune. Αν εχεις Mac υπάρχει προγραμμα της Microsoft αλλά και της nokia αλλά με κανένα από τα δυο δεν μπορείς να συγχρονισεις επαφές. Ειναι για βίντεο, μουσική και φωτογραφίες. αν εχεις W8 έχουν φυςικη υποστήριξη για wp8 αλλά και πάλι οι επαφές δεν συγχρονίζονται, ειναι μόνο για media.

Γενικότερα στα WP8 δεν γίνεται συγχρονισμός επαφών με pc/Mac παρά μόνο μέσω cloud ή μεσω Bluetooth τραβώντας τις επαφές από άλλη συσκευή. Μέσω cloud δεν έπρεπε να εχεις πρόβλημα καθώς τόσο από hotmail όσο και από gmail το έχω δοκιμάσει προσωπικά και συγχρονισεις κανονικά τις επαφές. Δοκίμασε μήπως κανείς κάποιο λάθος κτλ. Μέσω Bluetooth επίσης ειναι πανεύκολο. Μέσω της εφαρμογής Μεταφορά Δεδομένων της ΝΟΚΙΑ, συγχρονίζεται το ΝΟΚΙΑ σου με οποιοδήποτε άλλο τηλέφωνο και τραβάει τις επαφές (ακόμα και με iPhone).

σε ευχαριστω παρα πολυ για την αμεσοτητα της αποντησης σου.προσπαθω να τις τραβηξω απο το ipad αλλα τιποτα.οταν λες cloud τι εννοεισ?
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα πολυ για την αμεσοτητα της αποντησης σου.προσπαθω να τις τραβηξω απο το ipad αλλα τιποτα.οταν λες cloud τι εννοεισ?

 

Πέρασε τους λογαριασμούς σου mail στη συσκευή και μετά επέλεξε συγχρονισμό. Δεν μπορεί να μη τις συγχρονίσει. Στο hotmail αλλα και στο gmail πήγαινε ρυθμίσεις συγχρονισμού και δες αν είναι τικαρισμενες οι επαφές.

Υ.Γ. Μπορείς και να πας στις επαφες->ρυθμίσεις και πήγαινε στα mail σου να κάνεις συγχρονισμό

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε τους λογαριασμούς σου mail στη συσκευή και μετά επέλεξε συγχρονισμό. Δεν μπορεί να μη τις συγχρονίσει. Στο hotmail αλλα και στο gmail πήγαινε ρυθμίσεις συγχρονισμού και δες αν είναι τικαρισμενες οι επαφές.

Υ.Γ. Μπορείς και να πας στις επαφες->ρυθμίσεις και πήγαινε στα mail σου να κάνεις συγχρονισμό

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ. Εχω κανει τα παντα. Δεν παιρνιεται τιποτα. Αυριο σε καποιο nokia care. Η συσκευη αγοραστηκε εχθες απο γλυφαδα και ο υπολογιστης την αναγνωριζει σαν RM 875. /nokia 909......να ειναι παραεισαγωγης;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ. Εχω κανει τα παντα. Δεν παιρνιεται τιποτα. Αυριο σε καποιο nokia care. Η συσκευη αγοραστηκε εχθες απο γλυφαδα και ο υπολογιστης την αναγνωριζει σαν RM 875. /nokia 909......να ειναι παραεισαγωγης;;;;;

 

Δεν έχει κυκλοφορήσει επίσημα Ελλάδα οπότε είναι παραεισαγωγής αλλά δεν έχει κάμια σημασία!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ. Εχω κανει τα παντα. Δεν παιρνιεται τιποτα. Αυριο σε καποιο nokia care. Η συσκευη αγοραστηκε εχθες απο γλυφαδα και ο υπολογιστης την αναγνωριζει σαν RM 875. /nokia 909......να ειναι παραεισαγωγης;;;;;

 

κάνε κάτι τελευταίο μήπως και γίνει κάτι. Διέγραψε τους λογαριασμούς και ξαναπέρασέ τους απο την αρχή. Κάνε κι ένα restart καλου-κακού.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη μερα με το 1020.συμφωνω πωσ το λειτουργικο ειναι πολυ δεσμευτικο για τις δυνατοτητες του.πολυ καλο παντως σαν συνολο.στο στο nokia drive το οροσημο σπιτι εξαφανιστηκε η δεν μπορω να το βρω?/
Link to comment
Share on other sites

Για τις επαφές εγώ έκανα το εξής: εβαλα μια εφαρμογή στο iPhone που αποθηκεύει τις επαφές σε αρχειο .vcf. Έπειτα το έστειλα το αρχείο στο μειλ μου και το κατέβασα στον υπολογιστή μου. Απο το Gmail μου στον υπολογιστή συγχρονισα τις επαφές με το αρχείο και πέρασαν όλες στο google mail μου. Τέλος έβαλα μια εφαρμογή στο Nokia,νομίζω gcontacts λέγεται και μου τα πέρασε όλα κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ. Εχω κανει τα παντα. Δεν παιρνιεται τιποτα. Αυριο σε καποιο nokia care. Η συσκευη αγοραστηκε εχθες απο γλυφαδα και ο υπολογιστης την αναγνωριζει σαν RM 875. /nokia 909......να ειναι παραεισαγωγης;;;;;

 

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά. Μπορεί κάποιος να μου πει από ένταση ήχου κλήσης και γενικότερα πως πάει? Αν υπάρχει κάποιος πρωί χρήστης του Ν8 -808 συγκριτικα να μου πει. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά. Μπορεί κάποιος να μου πει από ένταση ήχου κλήσης και γενικότερα πως πάει? Αν υπάρχει κάποιος πρωί χρήστης του Ν8 -808 συγκριτικα να μου πει. Ευχαριστώ

 

Από ένταση είναι μια χαρά, μόλις το πήρα και όπως το σεταριζα μου ήρθε κλήση και είναι όπως αυτά που είπες. Αλλά το περίμενα καλύτερο. Τα note 2, S4 κανονικό αλλά και το μίνι έχουν πιο πολύ ένταση!

Αλλά χάνουν κατά κράτος στο σήμα!

Επίσης είναι ποιοτικό το ηχείο του 1020

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

ο έχει πάρει ένας συγγενής μου (έχει πάθος με φωτογραφικά κινητά) έχει ένα θέμα χάνει κάθε τόσο το σήμα wtf?
Link to comment
Share on other sites

ο έχει πάρει ένας συγγενής μου (έχει πάθος με φωτογραφικά κινητά) έχει ένα θέμα χάνει κάθε τόσο το σήμα wtf?

 

Αν δεν έχει καλό σήμα στη περιοχή του ας το γυρίσει σε 2G να δει γιατί ειδικά στο σήμα σκοτώνει :).

Επίσης ρε παιδιά τι ποιότητα οθόνης ωραία είναι αυτή, και σας τα λέει ένας που έχουν περάσει σχεδόν όλα τα τοπ κινητά απ τα χέρια του. Και η κάμερα με το pro όσες έβγαλα είναι απίστευτες στην οθόνη του, μένει να τις δω κ το βράδυ στο κομπιούτερ

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει καλό σήμα στη περιοχή του ας το γυρίσει σε 2G να δει γιατί ειδικά στο σήμα σκοτώνει :).

Επίσης ρε παιδιά τι ποιότητα οθόνης ωραία είναι αυτή, και σας τα λέει ένας που έχουν περάσει σχεδόν όλα τα τοπ κινητά απ τα χέρια του. Και η κάμερα με το pro όσες έβγαλα είναι απίστευτες στην οθόνη του, μένει να τις δω κ το βράδυ στο κομπιούτερ

 

Καλόριζικο Μανο.:)

Εγω θα ξανατιμησω οταν βγει 5 ιντσο 925 στυλ και μονο τοτε.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει καλό σήμα στη περιοχή του ας το γυρίσει σε 2G να δει γιατί ειδικά στο σήμα σκοτώνει :).

Επίσης ρε παιδιά τι ποιότητα οθόνης ωραία είναι αυτή, και σας τα λέει ένας που έχουν περάσει σχεδόν όλα τα τοπ κινητά απ τα χέρια του. Και η κάμερα με το pro όσες έβγαλα είναι απίστευτες στην οθόνη του, μένει να τις δω κ το βράδυ στο κομπιούτερ

 

και σε 2g δοκιμάστηκε... χάνει συχνά πυκνά σήμα....

Link to comment
Share on other sites

και σε 2g δοκιμάστηκε... χάνει συχνά πυκνά σήμα....

 

Δεν ειναι φυσιολογικό τοτε.

Εκτός αν εκει που συχνάζει εχει κακό σήμα,αλλα παίζει να ευθύνεται η sim.

Αυτα στην καλυτερη.

Αλλιώς service αν τυχων απο hard reset δεν στρώσει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλόριζικο Μανο.:)

Εγω θα ξανατιμησω οταν βγει 5 ιντσο 925 στυλ και μονο τοτε.

 

 

Ευχαριστώ Άλεξ, έχω και δουλειές αλλιώς θα το έψαχνα σήμερα αλλά υπομονή.

Έτσι κι αλλιώς και εγώ για δοκιμή το πήρα φίλε, δεν είναι έτοιμο ακόμα το λειτουργικό αν έχεις μάθει στο Android και έχεις απαιτήσεις φίλε, αλλά δε μπορώ παρά να βγάλω το καπέλο πάλι στη Nokia που σε θέματα κάμερας,ήχου στο βίντεο, σήμα,GPS παίζει μπάλα μόνη της σχεδόν.

Το double tap μου σπάζει τα νεύρα που δε πιάνει όλες τις φορές αλλά ντάξει.

Τα Windows phones είναι όπως τα ήξερα, αγχολυτικά, και smooth, ακόμα Όχι έτοιμα όπως είπα, αλλά με την νέα αναβάθμιση και προσθήκη κάνα δυο ελλείψεων πιστεύω θα πάρουν τη θέση που τους αξίζει και στις πωλήσεις γιατί τώρα είναι αδικημένα, ειδικά για τη ποιότητα τους.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Άλεξ, έχω και δουλειές αλλιώς θα το έψαχνα σήμερα αλλά υπομονή.

Έτσι κι αλλιώς και εγώ για δοκιμή το πήρα φίλε, δεν είναι έτοιμο ακόμα το λειτουργικό αν έχεις μάθει στο Android και έχεις απαιτήσεις φίλε, αλλά δε μπορώ παρά να βγάλω το καπέλο πάλι στη Nokia που σε θέματα κάμερας,ήχου στο βίντεο, σήμα,GPS παίζει μπάλα μόνη της σχεδόν.

Το double tap μου σπάζει τα νεύρα που δε πιάνει όλες τις φορές αλλά ντάξει.

Τα Windows phones είναι όπως τα ήξερα, αγχολυτικά, και smooth, ακόμα Όχι έτοιμα όπως είπα, αλλά με την νέα αναβάθμιση και προσθήκη κάνα δυο ελλείψεων πιστεύω θα πάρουν τη θέση που τους αξίζει και στις πωλήσεις γιατί τώρα είναι αδικημένα, ειδικά για τη ποιότητα τους.

 

Ετσι είναι Μανο,ελπίζω αυτες οι ελλείψεις (2-3) να δώθουν με την gdr3 και τα 8.1 και σίγουρα θα τιμήσουμε διοτι οι συσκευές που βγάζει ειναι εξαιρετικές σε ολα(οθόνη,κάμερα,ποιότητα κατασκευής κ.α)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι φυσιολογικό τοτε.

Εκτός αν εκει που συχνάζει εχει κακό σήμα,αλλα παίζει να ευθύνεται η sim.

Αυτα στην καλυτερη.

Αλλιώς service αν τυχων απο hard reset δεν στρώσει.

 

sim τελευταία.... service πιγαμε είπαν είναι φυσιολογικό... θα στρώσει με..... κάποιο Update σύντομα... τώρα για σήμα δεν ξέρω

να τι παιζετε είναι full και ξαφνικά χάνει σήμα και επανέρχεται αρκετά γρήγορα (όταν είναι σε κλήση ποτέ δεν το κάνει μόνο σε idle)

θα πεις μικρο το πρόβλημα... εμ.. δεν είναι... ξεσκίζει την μπαταρια ουσιαστικά....

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει καλό σήμα στη περιοχή του ας το γυρίσει σε 2G να δει γιατί ειδικά στο σήμα σκοτώνει :).

Επίσης ρε παιδιά τι ποιότητα οθόνης ωραία είναι αυτή, και σας τα λέει ένας που έχουν περάσει σχεδόν όλα τα τοπ κινητά απ τα χέρια του. Και η κάμερα με το pro όσες έβγαλα είναι απίστευτες στην οθόνη του, μένει να τις δω κ το βράδυ στο κομπιούτερ

 

Εχει πραγματι τοσο καλη οθονη ? Δεν εχει την ιδια οθονη με το 925 με ποια κινητα συγκρινες την οθονη πως καθεται στο χερι ειναι ογκώδες περιμένουμε διευκρινησεις

Link to comment
Share on other sites

Εχει πραγματι τοσο καλη οθονη ? Δεν εχει την ιδια οθονη με το 925 με ποια κινητα συγκρινες την οθονη πως καθεται στο χερι ειναι ογκώδες περιμένουμε διευκρινησεις

 

Το 925 δε το είχα αλλά τοπ έχω δει live.

Αν αρχίσω να λέω τι είχα και με ποια τη συγκρίνω θα βαρεθείς :)

Απλά ενδεικτικά είναι ανώτερη απ τα note 2, S4 Αλλά και τα Nokia 920 k 808 στα Windows.

Έχει απίστευτο μαύρο και είναι πεντακάθαρη.

Και έξω παρ ότι amoled είναι όλα τα λεφτά, χαλαρά η πιο ευκρινή amoled που έχω δει, σαφώς πάνω από νότε αλλά και απ τα νέα S4 κανονικό και μίνι.

Αυτό για κάποιους που κατηγορούν ότι όλες οι amoled είναι τα ίδια στον ήλιο, έλα ντε που δεν είναι όμως(Moralas με καταλαβαίνεις ε?)

Επίσης για μένα wp κινητό χωρίς amoled δε πολύ λέει, ειδικά αυτή η amoled είναι όλα τα λεφτά.

Στο χέρι κάθεται μέτρια, είναι λίγο φαρδύ αλλά εγώ έχω μάθει με μεγάλα και το βλέπω μινιόν.

Σε άλλους θα φανεί όμως το πλάτος κυρίως.

Να και μερικές φωτός απ το τεράστιο κουτί που μου ήρθε καθώς είχε μέσα 1 σωρό αξεσουάρ(τυχερός όποιος το πάρει σε λίγες μέρες :))

http://img.tapatalk.com/d/13/10/08/aremazuh.jpghttp://img.tapatalk.com/d/13/10/08/uqa7uruv.jpghttp://img.tapatalk.com/d/13/10/08/2a6esy2e.jpghttp://img.tapatalk.com/d/13/10/08/e5upy4yd.jpg

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Να το και το unboxing! Καλορίζικο φίλε Μάνο! Περιμένουμε δείγματα της κάμερας! :)
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά :)

Ναι από expansys.

Επειδή είμαι από κινητό ανεβάζω μερικές πρόχειρα.

Υπόψιν στο εκκλησάκι ήταν σχεδόν σούρουπο και μέσα άναψε το xenon flash

http://img.tapatalk.com/d/13/10/08/yqunajut.jpghttp://img.tapatalk.com/d/13/10/08/a3ehe5am.jpghttp://img.tapatalk.com/d/13/10/08/u3ebynuh.jpghttp://img.tapatalk.com/d/13/10/08/uzavyqyt.jpghttp://img.tapatalk.com/d/13/10/08/7una3umu.jpg

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...