Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι γίνεται όταν ένα Lumia 1020 (και γενικότερα ένα WP) πέσει σε λάθος χέρια;;;

Και τι γίνεται όταν αυτά τα χέρια είναι της Molly Wood, η οποία είναι Executive Editor στο CNET με άπειρα reviews συσκευών και γενικότερα γνώστης της τεχνολογίας ;

 

 

Να και η απάντηση στο παραπάνω βίντεο από το wpxbox.com

Δυστυχώς στην πλειοψηφία των περιπτώσεων όταν κάνουν ένα review χρησιμοποιούν το κινητό για δυο τρεις μέρες και τελείωσαν. Αν δε χρησιμοποιήσεις το κινητό σαν πρώτη συσκευή να το γνωρίσεις καλύτερα, δε γίνεται τίποτα. Παράδειγμα που προσπαθεί στο βίντεο να τραβήξει φωτογραφίες τις φούσκες και δε χρησιμοποιεί τη Nokia smart cam για συνεχόμενες λήψεις αλλά την cam pro και μετά τραβάει μια κουνημένη φωτογραφία με το iPhone και λέει κοιτάχτε τι καλά που τις έβγαλα! Αμφιβάλλω αν ήξερε οτι υπάρχει καν αυτή η εφαρμογή.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

στα δικα μας τωρα, απο οτι ειδα το γερμανικο αμαζον το μαυρο το εχει στα 689 (ξεκινησε περιπου στα 720) και λογικα και ανευ απροοπτου θα ακολουθησει , ισως πιο αργα. την καθοδικη τιμη και μεχρι τις γιορτες ισως να το δουμε και κατω απο τα 500 (σε σκρουντζομαγαζα βεβαιως....) Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Το λευκο και μαυρο στο αμαζον εχει πεσει στα 662 ευρω πλεον.

Λογικα θα παει γρηγορα στα επιπεδα του 600 ευρω και θα σταθεροποιηθει μετα για ενα διαστημα εως Νοεμβριο-Δεκεμβριο που θα αρχισει να πεφτει πιο αργα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα χτες απο κοντα που το εχει ενας φιλος απο Ιταλια. Η αισθηση που σου αφηνει οταν το κρατας στο χερι ειναι μοναδικη. Πραγματικα με πηγε σε παλιες εποχες που επιανες ΝΟΚΙΑ συσκευη και αμεσως ελεγες για την ποιοτητα κατασκευης. Οχι οτι τα υπολοιπα Lumia υστερουν. Απλα το 1020 εχει ισως την απολυτη ισσοροποια σε διαστασεις, βαρος και ποιοτητα υλικων. Ο φιλος ειχε το κιτρινο και ηταν πανεμορφο.

Για την καμερα δεν μπορω να πω γιατι δεν την δοκιμασα καθολου. Η οθονη ηταν απλα περα απο καθε κριτικη. Απλα εξαιρετικη. Ο ιδιος μου ειπε, μιας και δουλευει στην ΝΟΚΙΑ, οτι ποιοτικα και κατασκευαστικα ειναι μια απο τις καλυτερες συσκευες που εχει βγαλει ποτε η ΝΟΚΙΑ.

Edited by asikis
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη τιμη απο 650 δεν ειναι κακια. Ειμαι Φινλανδια αυτες τις μερες και εδω κυκλοφορησε σημερα στα 699 απο το καταστημα της ΝΟΚΙΑ. Στους παροχους θα ειναι απο 1 Οκτωβριου. Βεβαια αν αποφασιζα τωρα να το παρω, θα προτιμουσα να το παρω απο το clove που το δινει στα 700 ευρω αλλα παιρνεις μαζι δωρο 4 αξεσουαρ που κανονικη τιμη εχουνε περιπου στα 150 με 200 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

650 είναι καλά για πρώτη τιμή, ελπίζω κοντά στα Χριστούγεννα να το δούμε εκεί στα 500-520 ευρώ..

 

αξιζει ρε παιδια να αφησει καποιος το iphone 5 για το lumia 1020???

 

Αν ενδιαφέρεσαι για το φωτογραφικό μέρος αρκετά νομίζω πως ναι, κρίνοντας από φωτογραφίες και βίντεο που ανεβάζουν χρήστες. Πας στο καλύτερο φωτογραφικό smartphone.

Αν ενδιαφέρεσαι για lag free εμπειρία και πού και πού να βγάζεις καμία φωτογραφία με το iPhone είσαι μια χαρά και τώρα.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

ποιος είπε ότι τα lumia λαγκαρουν? εκτός αυτό να προσθέσουμε ότι θα έχεις ράδιο, μεγαλύτερη οθόνη μπλε δόντι να στέλνεις αρχεία κτλ που παραδοσιακά το μήλο δεν έχει. μην συγκρίνουμε τα ασύγκριτα. . . από τον φίλο που το πήρε, καλομιλητο και περιμένουμε λεπτομερείς εντυπώσεις Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH][ATTACH]36016[/ATTACH]

 

[ATTACH]36017[/ATTACH][/ATTACH]

41 και 41 ειναι λετε αρκετα? θα εχω πιστευω συντομα ευκαιρια να τοα τεσταρω μαζι

Link to comment
Share on other sites

Προπαραγγελία στο Public (μαύρο και κίτρινο) στα 699€.

Καλή τιμή για επώνυμη αλυσίδα.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Nokia Lumia 1020 εναντίον Sony Xperia Z1 σε μια φωτογραφική μάχη

 

Από ελληνικό site

http://www.pttl.gr/nokia-lumia-1020-vs-sony-xperia-z1-camera-comparison-41815/

 

σσ

Καλορίζικο και από μένα στο φίλο που το πήρε

:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Full Review απο το GSM Arena.

http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_1020-review-989.php

 

Ενα μονο θα αναφερω:

Photo:

Let's move on to the 5MP shots. These photos are usually a tenth in the size compared to full resolution shots in terms of MB and these are the ones you'll be sharing on Facebook or via email. They are also the best 5MP photos we've seen come out of a phone. The noise levels become very low and every pixel of the image contributes to the fine detail.

 

Video:

Just like the still images, the videos produced by the Lumia 1020 are beyond the capabilities of any other smartphone on the market. The detail levels are excellent, the colors are extremely pleasing and the dynamic range simply cannot be matched by the competing phones, which all have smaller sensors. The 4x zoom when recording 1080p video is a more than welcome bonus, too.

 

Προσωπικα για εμενα η ΝΟΚΙΑ λεει αντιο με μια συσκευη εξαιρετικη σε ολα της.

Link to comment
Share on other sites

 

Προσωπικα για εμενα η ΝΟΚΙΑ λεει αντιο με μια συσκευη εξαιρετικη σε ολα της.

 

Αχ πολύ πόνο μου δίνουν αυτά που λες καθώς είχα πάρει το 808 και είχα δει το symbian στα καλύτερα του αλλά δυστυχώς μετά καταργήθηκε και τώρα τα πάρω κάποια στιγμή και το 1020 και δυστυχώς αυτό θα είναι και το τελευταίο γνήσιο Νοκια!

Τελικά δεν είναι να δένεσαι με αυτή την εταιρεία δυστυχώς παρ όλα τα αδιαμφισβητητα ατού της βλακειες και καθυστερήσεις κάποιον ηλιθιων εκεί μέσα θα μας τη στερήσουν όπως μας στέρησαν τόσα άλλα που είχε να δώσει αυτή η εταιρία ακόμα......

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, αν /οταν καποιος το ανακαλυψει/δει σε κοκκινο (οταν... και μακαρι με 64GB), ας κανει μια ενημερωση ...

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Μολις εχω στα χερια μου το Lumia 1020 32gb σε Λευκο καινουριο μεσα απο την Νokia

Με λιγα λογια ΕΙΝΑΙ ΚΟΣΜΗΜΑ!!!!

 

Δεν ξερω αν το κρατησω και ποσο,αλλα εχω παθει πλακα.!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ούτε και εμένα με χαλούσε το εξόγκωμα και στο 808. Μου θύμιζε ότι κουβαλάω φωτογραφική, πολύ περισσότερο με το 1020 που είναι μικρότερο. Πες μας εντυπώσεις. Το ηχείο ως προς την ομιλία είναι δυνατό ?επειδή είναι το επόμενο κινητό μου, αλλά προς το παρόν ψιλά δεν υπάρχουν, η έλλειψη hdr επιλογής λύνεται με κάποια εφαρμογή ? ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη αν σε ζαλίζω :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορείς να ανεβάσεις κάπου μια φώτο του 1020 να την δούμε ? και γενικότερα εντυπώσεις θα βοηθούσαν πολύ

 

:happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά..Πλεον είναι στα χέρια μου...εκανα την μετάβαση απο 808 και μόλις τελείωσα την πρώτη φόρτιση...πρωτες εντυπώσεις Απο το λευκό διαμαντι υπερβολικά θετικές..Αν και η κάμερα κάτι με χαλάει...πολλες περισπτερες ρυθμίσεις αλλα το 808 μου φαίνεται καλύτερο..στην πορεία βεβαια να δουμε...αυτο πάντως που θα κάμω σίγουρα,είναι να,δωσω το ταμπλετ μου,το,nexus..Μοιαζει περιτο πλεον
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Λουμιώτες:cool:

Τι ακριβώς σε χαλάει στην κάμερα σε σχέση με 808 φίλε μου?

Τράβηξες φωτό και τις είδες στον η/υ ή ότι βλέπεις στην οθόνη του κινητού?

Για πες μας...

Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

Πολύ θόρυβο..βεβαια χτες είχα βραδυνές....θα έρθω και με νέα τεστ....και στην οθόνη και στον υπολογιστή..βεβαια στην,οθόνη είναι,ο κορεσμός υψηλός,αλλα βελτιώνεται απο τις ρυθμίσεις ευτυχώς....
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...