Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε sleon ποια είναι η θηκούλα του 1020?

Η ασύρματη πλάτη είναι της ΝΟΚΙΑ.

 

Nokia Wireless Charging Cover for Lumia 1020

CC-3066

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι αυτή, η δερμάτινη...

Σορυ φίλε, μπερδεύτηκα.

 

Είναι αυτή: https://www.google.gr/search?q=nokia+cp-590&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:el:official&client=firefox-a&gws_rd=cr&ei=zw9kUpPQBcKL4ASGkIGABw#q=nokia+cp-590&rls=org.mozilla:el:official&start=0

σε μαύρο.

 

Την βρήκα εδώ: http://www.mobilecenter.gr/index.php?target=categories&category_id=380 στα 12 ευρώ. Υπάρχει και αλλού φθηνότερα αλλά την ήθελα επιτόπου να τη δω για να δω αν μπαίνει. Και μπαίνει τέλεια και είναι και με ωραίο δέρμα. Τώρα δεν την δείχνει διαθέσιμη αλλά αν περνάς από εκεί κάνε μια στάση και τσεκ. Έχει και 2 τμχ σε άσπρο.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ηθελα να ρωτήσω αν το πάρω απο το πουλομάγαζο EU θα έχω προβλημα με τα ελληνικα???? μηνυματα κτλ θα ειμαι οκ?
Link to comment
Share on other sites

Και raw υποστήριξη η κινηταρα μας

 

Μόλις το'γραφα!

 

http://www.engadget.com/2013/10/22/nokia-bringing-raw-imaging-lumia-1520-and-1020/

 

Και δυνατότητα afterfocus:

 

https://refocus.nokia.com/refocus/lpJG08YPlWTRof6m/image

 

To είχα πρωτοδεί εδώ: http://www.lytro.com/

 

Κάνοντας κλικ ΜΕΤΑ την φωτογράφιση εστιάζεις όπου επιλέξεις. Δεν ξέρω πως λειτουργεί και πόσο θα αποδίδει στην πράξη αλλά δεν παύει να είναι εντυπωσιακό και ανυπομονώ να το δοκιμάσω.

 

Προσωπική εκτίμηση είναι ότι η Νοκια κάνει 2 μεγάλα άλματα στην έξοδο της από τη σκηνή και ξεφτιλίζει οτιδήποτε άλλο αυτοχαρακτηρίζεται ως Camera Phone. Πολύ θα μου λείψουν τα μυαλά της ΝΟΚΙΑ...

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

το αλλο το παρατηρησατε? (εκτος εαν υπηρχε ηδη και δεν το ειχα δει εγω....) εαν ανοιξεις μια φωτο απο το αλμπουμ καμερας με το nokia cam εχει επιλογη για πληροφοριες φωτο( μεγεθος, χρονους εκθεσης και iso κλπ)!!
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο raptor.δεν θολώνει πλέον όπως πριν. Έχω ένα θεματακι όμως. Όταν μέσα απο το Nokia camera πλέον, κάνω crop την φωτογραφία και πατάω αποθήκευση, δεν την αποθηκεύει καν.
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αν οι φωτος με refocus θα τραβιουνται με full megapixels εδω στο 1020??

 

και μια απορια που εχω εγω πανω στο refocus.. αν ξερει κανεις.

θα αποθηκευει ενα αρχειο που οπου και να το βλεπεις θα μπορει να εχει αυτη την ιδιοτητα? ή μονο στο κινητο? ή ειναι νεο ειδος αρχειου?

γιατι πχ αν το περασεις στο pc σου σαν ενα jpeg μου φαινεται δυσκολο να μπορει να το κανει..εκτος αν κανεις διαδοχικες αποθηκευσεις οσων "focus" θες

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει όπως το smart camera...τραβαει πολλές,λήψεις μαζί...

 

και στο 1020 τα βλεπεις και σαν μια εικονα οπου εστιαζει οπου πατησεις? αλλα σαν αρχεια απο πισω θα βρεις 4-5 φωτο? (αναλογα προφανως με το ποσες ειναι απαραιτητες, το οποιο παλι θα μπορουσε να δημιουργει πολλα αρχεια βεβαια))

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μισο γιατι ή υπαρχει ενας λακος στη φαβα, ή κατι δεν καταλαβαινω καλα...

 

Το 1520 εχει αφθονη ισχύ (snap 800) να τραβηξει πολλες φωτος μεσα σε 1-1,5 δευτερολεπτο.

 

Το 1020 δειχνει να ζοριζεται για τη μια των 35mp (3 περιπου secs)

 

Πως θα τραβαει 4-5 φωτος σ'αυτα τα mp και ποση ωρα θα κανει να τ'αποθηκευσει?

 

2ον αν τραβαει 4-5 φωτος για μια, ποσα mb θα ειναι η καθε φωτο στα τοσα πολλα mp??

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Χμ....αν είσαι κάτοχος,χρησιμοποιείσαι την λειτουργία smart cam και θα σου ληθουν οι αποριες..δεν τραβάει,σε full αναλυση...
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Χμ....αν είσαι κάτοχος,χρησιμοποιείσαι την λειτουργία smart cam και θα σου ληθουν οι αποριες..δεν τραβάει,σε full αναλυση...

 

 

 

 

 

 

αρα οι φωτος για refocus πιθανοτατα δε θα'ναι στα 35 mp οπως του 1520 που ειναι στα 20 ε? Εκτος αν αλλαξει δραματικά την εφαρμογη, την κανει πιο light και καταφερει να σηκωνει τα 35-8 mp. Ικανους τους εχω! Αλλωστε συχνα πυκνα η νοκια μας εκπλησσει τωρα τελευταια!

 

Δεν το εχω ακομα αλλα που θα παει... :)

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόβλημα. Είχα βάλει την nano sim στο κινητο με ανταπτορα, και όταν πήγα να την βγάλω κόλλησε. Δεν έβγαινε με τίποτα. Μιας και μένω σε επαρχία και δεν έχω Nokia care κοντά ,είπα να το παλέψω να βγει ,με αποτέλεσμα να χαλασω κάτι! Αυτό το "κάτι", είναι κατα 99% αυτό το κυκλωματακι που διαβάζει την κάρτα. Από εκεί και μετά ,όταν βάζω κάρτα μου λέει "δεν υπάρχει κάρτα ή είναι ελλατωματικη." Ελλατωματικη δεν είναι γιατί στο iPhone μου δουλεύει. Ξέρει κανείς πόσο θα μου κοστίσει η επισκευή της ζημιάς και κατα πόσο εύκολο είναι να επισκευαστεί;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόβλημα. Είχα βάλει την nano sim στο κινητο με ανταπτορα, και όταν πήγα να την βγάλω κόλλησε. Δεν έβγαινε με τίποτα. Μιας και μένω σε επαρχία και δεν έχω Nokia care κοντά ,είπα να το παλέψω να βγει ,με αποτέλεσμα να χαλασω κάτι! Αυτό το "κάτι", είναι κατα 99% αυτό το κυκλωματακι που διαβάζει την κάρτα. Από εκεί και μετά ,όταν βάζω κάρτα μου λέει "δεν υπάρχει κάρτα ή είναι ελλατωματικη." Ελλατωματικη δεν είναι γιατί στο iPhone μου δουλεύει. Ξέρει κανείς πόσο θα μου κοστίσει η επισκευή της ζημιάς και κατα πόσο εύκολο είναι να επισκευαστεί;

 

κλασσικο.. συμβουλη: δεν το σπαμε για να τη βγαλουμε..

εχεις σπασει το ελατηριο, προφανως και δεν εχει προβλημα η σιμ. απλα δεν τη διαβαζει σωστα. στειλτο arvato κατευθειαν, αλλιως θα χασεις καναν μηνα, μιας και παει εξωτερικο για επισκευη. εμενα μου εκαναν 10 μερες ενω στη νοκια 40... για το ιδιο θεμα στο 1ο Ν8 μου.

20 ευρω ειχα δωσει, εσυ αντε να δωσεις 40 επειδη ειναι 1020...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

κλασσικο.. συμβουλη: δεν το σπαμε για να τη βγαλουμε..

εχεις σπασει το ελατηριο, προφανως και δεν εχει προβλημα η σιμ. απλα δεν τη διαβαζει σωστα. στειλτο arvato κατευθειαν, αλλιως θα χασεις καναν μηνα, μιας και παει εξωτερικο για επισκευη. εμενα μου εκαναν 10 μερες ενω στη νοκια 40... για το ιδιο θεμα στο 1ο Ν8 μου.

20 ευρω ειχα δωσει, εσυ αντε να δωσεις 40 επειδη ειναι 1020...

 

Μου είπαν να το στείλω στα κεντρικά στην Nokia care από ένα τηλέφωνο που πήρα αλλά δεν διάβασα και τα καλύτερα στο Ίντερνετ. Θα μιλήσω και με Arvato και μάλλον εκει θα το στείλω μιας και έχεις σχετική εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν να το στείλω στα κεντρικά στην Nokia care από ένα τηλέφωνο που πήρα αλλά δεν διάβασα και τα καλύτερα στο Ίντερνετ. Θα μιλήσω και με Arvato και μάλλον εκει θα το στείλω μιας και έχεις σχετική εμπειρία.

 

τα nokia care δεν υφιστανται! αν πας στην αθηνα μεσα σε ενα nokia care δεχονται ολες τις μαρκες.. εχει μεινει η ταμπελα και οι περισσοτεροι παιρνουν ολες τις συσκευες και αν δεν μπορουν να τις φτιαξουν τις στελνουν αρβατο..πολλοι τεχνικοι τους ειναι εμπειρικοι πλεον..ασε! εχω δει πολλα, με ταλαιπωρησαν πολυ και τελικα το εφτιαξα μονος μου το aino μιας πρωην.

τεσπα, για μενα στην αρβατο θα εξυπηρετηθεις ταχυτατα γιατι δεν ειναι προβλημα που δεν φαινεται και μπλεκεις με σερβις με την εννοια οτι προσπαθεις να τους πεισεις οτι "μου κανει αυτο" και αν δεν το διαπιστωσετε δεν το παιρνω πισω κτλ. οποτε, αφου αυτοι ειναι οι πιο γρηγοροι και το στελνουν κατευθειαν εξω, στειλτο εκει να τελειωνεις..

απλα παλια μπορει να στο παιρνουσαν εγγυηση, πλεον δεν τσιμπανε.. η μιση ελλαδα τα εχει σπασει τα κινητα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...