Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ να σε καλα.και ενα αλλο γιατι το λιωνω να το μαθω λιγο απο την παρασκευη που το πηρα.το ραδιο το έκλεισα αλλα οταν ανεβοκατεβαζω την ενταση μου το βγαζει οτι ειναι σε παυση.δεν μπορω να βρω απο που κλεινει:)

 

Χρειάζεται να έχεις σχετική εφαρμογή. Το insider ή το stopmusic κάνουν μια χαρά αυτό που ζητάς.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για πείτε άμα ξέρει κανείς. Πόσο μπορεί να κοστίζει η πλακέτα του κινητού σε τόσο φρέσκο κινητο; Ξέρει κανείς; Μόνο μια έχω βρει στο eBay από Αμερική μεταχειρισμένη που λέει ειναι AT&T unlocked. Αξίζει δηλαδή να το φτιάξω ή να πάρω άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτούς που θέλουν να στέλνουν τις φωτό σε πλήρη ανάλυση μπορεί αυτή να είναι η λύση:

http://www.wpcentral.com/how-send-photos-full-resolution-using-phrizbe

Γράφτηκα, έστειλα την μεγάλη φωτό αλλά εδώ και δύο μέρες ακόμα την περιμένω στο μέιλ.

 

Το δοκίμασες εσύ? Σου δουλέυει?

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να έχεις σχετική εφαρμογή. Το insider ή το stopmusic κάνουν μια χαρά αυτό που ζητάς.

Μα γιατι βρε montoya να βαλεις την εφαρμογη αυτη;; ειναι περιττη. Δεν καταναλωνει καθολου resources το λειτουργικο αν το FM radio μενει ανοιχτο ή η μουσικη. Εγω 2 χρονια τωρα δεν εχω βαλει ποτς τετοια εφαρμογη και δεν ειχα κανενα προβλημα. Μην προσπαθουμε να το κανουμε Androides το λειτουργικο χωρις να ειναι (εννοωντας το αγχος να κλεισουμε εφαρμογες μην τυχον μεινουμε απο RAM ή μην μεινουμε απο μπαταρια κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Asikis δικιο έχεις αλλα είναι λίγο κουλό να ανοίγεις το ράδιο ,να το κλείνεις μετά και να στο βγαζει ότι τρέχει κάθε φορά που ανεβοκατεβάζεις την ένταση.μονο για ψυχολογικούς λόγους για τίποτα αλλο.:)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Γράφτηκα, έστειλα την μεγάλη φωτό αλλά εδώ και δύο μέρες ακόμα την περιμένω στο μέιλ.

 

Το δοκίμασες εσύ? Σου δουλέυει?

 

Δεν έχω το 1020 οπότε δεν ξέρω... Ακολούθησες το βίντεο? Δεν μπορεί. Κάτι λάθος θα έκανες εκτός κι αν έχουν θέμα με τους servers τους...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

@gesvts, αυριο ενδεχομένως θα γνωριζω πόσο κοστίζει και αν έχει κυκλοφορήσει σε ανταλλακτικό. Λίγο υπομονή. Τι έπαθε το κινητό σου;

 

@mixostsi, το ακολούθησα αλλα μειλ δεν έκανα. Ίσως παίζει αυτο που λες με τους σερβερ αλλα αν κάνει τόσο δεν αξιζει τον κόπο καν, θα δοκιμάσω και με αλλο μειλ.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

@gesvts, αυριο ενδεχομένως θα γνωριζω πόσο κοστίζει και αν έχει κυκλοφορήσει σε ανταλλακτικό. Λίγο υπομονή. Τι έπαθε το κινητό σου;

 

Έβαλα ανταπτορα χωρίς την κάρτα και μόλις το έβγαλα είχα ξηλώσει 2 pins από τα 6 του sim reader. Οπότε αυτό ή πρεπει να βρω το sim reader σαν ανταλλακτικό και να το βάλει κάποιος που να έχει τη διάθεση να ασχοληθεί με αυτό ή θελει πλακέτα γιατί το sim reader ειναι κολλημένο στην πλακέτα.. Αν το στείλω Αρβατο με λίγα λόγια θα μου πούνε λογικά πλακέτα. Άμα μάθεις κάτι φίλε μου ενημέρωσε με! Επίσης αν ξερεις κανέναν που να έχει το sim reader σαν ανταλλακτικό και να το επισκευάζει πες μου! Όλοι μου λένε πως ειναι πολύ νέο το κινητο και δεν κυκλοφορούν ανταλλακτικά εδώ Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο απ' τον υπολογιστή ή μπορείς να δοκιμάσεις και μια εφαρμογή που σου επιτρέπει να τις στελνεις με mail... Νομίζω την έγραψα μερικές σελίδες πίσω.

 

Δηλαδή δεν μπορούμε να δούμε τις φωτογραφίες των 38 mp από την οθόνη του κινητού? Γιατί αυτό?

Nokia 7610 - Nokia N70 - Nokia N82 - Nokia Lumia 925

 

Κουρείο η σταθερότης-Δημήτρης Τρεμουλοχέρας

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα ανταπτορα χωρίς την κάρτα και μόλις το έβγαλα είχα ξηλώσει 2 pins από τα 6 του sim reader. Οπότε αυτό ή πρεπει να βρω το sim reader σαν ανταλλακτικό και να το βάλει κάποιος που να έχει τη διάθεση να ασχοληθεί με αυτό ή θελει πλακέτα γιατί το sim reader ειναι κολλημένο στην πλακέτα.. Αν το στείλω Αρβατο με λίγα λόγια θα μου πούνε λογικά πλακέτα. Άμα μάθεις κάτι φίλε μου ενημέρωσε με! Επίσης αν ξερεις κανέναν που να έχει το sim reader σαν ανταλλακτικό και να το επισκευάζει πες μου! Όλοι μου λένε πως ειναι πολύ νέο το κινητο και δεν κυκλοφορούν ανταλλακτικά εδώ Ελλάδα.

Αν σ'ενδιαφερει, επαθα το ιδιο ακριβως με το Ν8 μου,εβαλα τον ανταπτορα της microsim αδειο, και βγαζοντας το τα εκανα σκ....

Το πηγα Nokia Τουπμας (I care λεγεται τωρα), τα ατομα δεν παιζονται, μου το εφτιαξαν, μαζι με τη usb, που ειχε προβλημα, σε 2 μερες!!

40 ευρω το μανικι...

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα ανταπτορα χωρίς την κάρτα και μόλις το έβγαλα είχα ξηλώσει 2 pins από τα 6 του sim reader. Οπότε αυτό ή πρεπει να βρω το sim reader σαν ανταλλακτικό και να το βάλει κάποιος που να έχει τη διάθεση να ασχοληθεί με αυτό ή θελει πλακέτα γιατί το sim reader ειναι κολλημένο στην πλακέτα.. Αν το στείλω Αρβατο με λίγα λόγια θα μου πούνε λογικά πλακέτα. Άμα μάθεις κάτι φίλε μου ενημέρωσε με! Επίσης αν ξερεις κανέναν που να έχει το sim reader σαν ανταλλακτικό και να το επισκευάζει πες μου! Όλοι μου λένε πως ειναι πολύ νέο το κινητο και δεν κυκλοφορούν ανταλλακτικά εδώ Ελλάδα.

Όπως φαίνεται σε κάποια λυμένα η σιμ θέση είναι όντως μαζί με τη μητρική. Δεν ξέρω βέβαια αν μπορεί να επισκευαστεί χωρίς να αλλαχθεί όλη η μητρική.

 

Για ανταλλακτικά, δυστυχώς δεν έχει έρθει ακόμη στην ελληνική αγορά η μητρική σαν ανταλλακτικό, τουλάχιστον στους περισσότερους προμηθευτές. Η Νοκια σίγουρα θα έχει για ιδία χρήση βέβαια.

 

Μέχρι τώρα έχουν έρθει:

 

- η μπαταρία BV-5XW στα 13 ευρώ περίπου χοντρική προ ΦΠΑ.

- το μπροστά μέρος μαζί με την οθόνη περίπου στα 109 ευρώ.

- το πίσω μέρος σε μαύρο στα 55 ευρώ περίπου.

- το συρταράκι της ΣΙΜ στα 2.5 ευρώ περίπου.

Edited by sleon
Διόρθωση λάθους μου.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατι βρε montoya να βαλεις την εφαρμογη αυτη;; ειναι περιττη. Δεν καταναλωνει καθολου resources το λειτουργικο αν το FM radio μενει ανοιχτο ή η μουσικη. Εγω 2 χρονια τωρα δεν εχω βαλει ποτς τετοια εφαρμογη και δεν ειχα κανενα προβλημα. Μην προσπαθουμε να το κανουμε Androides το λειτουργικο χωρις να ειναι (εννοωντας το αγχος να κλεισουμε εφαρμογες μην τυχον μεινουμε απο RAM ή μην μεινουμε απο μπαταρια κτλ)

 

Έχεις απόλυτο δίκιο αλλα πολλοί δεν θέλουν να το βλεπουν ανοικτό. Άλλωστε η insider προσφέρει πολλές πληροφορίες.....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

[καλησπέρα παιδιά. τελικά back up των επαφών πως μπορεί να γίνει στα wp8? μόνο μέσω λογαριασμού mail?
Link to comment
Share on other sites

Αν σ'ενδιαφερει, επαθα το ιδιο ακριβως με το Ν8 μου,εβαλα τον ανταπτορα της microsim αδειο, και βγαζοντας το τα εκανα σκ....

Το πηγα Nokia Τουπμας (I care λεγεται τωρα), τα ατομα δεν παιζονται, μου το εφτιαξαν, μαζι με τη usb, που ειχε προβλημα, σε 2 μερες!!

40 ευρω το μανικι...

Το ίδιο ακριβώς έπαθα κι εγώ με το n8, μόνο με κάποιες διαφορές. Στο nokia care που το πήγα μου το επιστρέψανε σε 20 μέρες (μου είπαν ότι έπρεπε να πάει εξωτερικό) αλλά η επισκευή έγινε ΔΩΡΕΑΝ! Μάλλον έπαιξε ρόλο ότι τότε ήταν εντός εγγύησης αλλά τη χαζομάρα την είχα κάνει εγώ...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς έπαθα κι εγώ με το n8, μόνο με κάποιες διαφορές. Στο nokia care που το πήγα μου το επιστρέψανε σε 20 μέρες (μου είπαν ότι έπρεπε να πάει εξωτερικό) αλλά η επισκευή έγινε ΔΩΡΕΑΝ! Μάλλον έπαιξε ρόλο ότι τότε ήταν εντός εγγύησης αλλά τη χαζομάρα την είχα κάνει εγώ...

 

Και εμένα εντός ήταν αλλά μου είπαν ότι εγώ φταίω που χάλασε, παρόλο ότι έκανα τον κινέζο.. Και πλήρωσα 20..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω και εγώ το 1020 αλλά με τρομάξατε λίγο , μπορείς κάποιος να με διαφωτίσει τι παίζει με την σιμ και τους αντάπτορες, απο οτι διαβάζω το κινητό παίρνει micro-sim οπότε αν του βάλουμε mini-sim με αντάπτορα υπάρχει πιθανότητα να χαλάσουμε τo sim reader ?

Σωστά κατάλαβα ???

Link to comment
Share on other sites

το κινητό παίρνει micro-sim οπότε αν του βάλουμε mini-sim με αντάπτορα υπάρχει πιθανότητα να χαλάσουμε τo sim reader ?

Σωστά κατάλαβα ???

 

Μήπως εννοείς nano-sim με ανταπτορα?

 

Πάντως Νοκια με υποδοχές τύπου Ν8 και ανταπτορες τσακώνονται άσχημα. Μην το επιχειρήσεις καθόλου

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω και εγώ το 1020 αλλά με τρομάξατε λίγο , μπορείς κάποιος να με διαφωτίσει τι παίζει με την σιμ και τους αντάπτορες, απο οτι διαβάζω το κινητό παίρνει micro-sim οπότε αν του βάλουμε mini-sim με αντάπτορα υπάρχει πιθανότητα να χαλάσουμε τo sim reader ?

Σωστά κατάλαβα ???

 

Μην τολμησεις και βαλεις ανταπτορα στο 1020 θα κλαις! (ή απλα θα τρεχεις σερβις με κοστος 30-40 ευρω, αν εισαι ψυχραιμος!)

Σε τετοιου τυπου υποδοχες δεν μπαινει ανταπτορας! αν διαβασεις οδηγιες χρησεως, καπου το λεει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω και εγώ το 1020 αλλά με τρομάξατε λίγο , μπορείς κάποιος να με διαφωτίσει τι παίζει με την σιμ και τους αντάπτορες, απο οτι διαβάζω το κινητό παίρνει micro-sim οπότε αν του βάλουμε mini-sim με αντάπτορα υπάρχει πιθανότητα να χαλάσουμε τo sim reader ?

Σωστά κατάλαβα ???

 

Θα το ξαναπώ. Θα πάρεις μια συσκευή 600+€ και θα σκεφτείς τα 5€ της sim????

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε καμια περίπτωση δεν θα σκεφτώ τα 5 ευρώ που κοστίζει η sim , ρώτησα για να σιγουρευτώ μην κάνω καμία πατάτα , ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Θα το ξαναπώ. Θα πάρεις μια συσκευή 600+€ και θα σκεφτείς τα 5€ της sim????

 

νομιζω φιλε Montoya οτι πρεπει καπου στο site ολοκληρο να μπει με μεγαλα γραμματα: μην χρησιμοποιειτε ανταπτορες καρτων σιμ με τις παρακατω συσκευες:

και να βαλουμε οσες ξερουμε..

εχουν πλουτισει τα σερβις τελευταια..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

νομιζω φιλε Montoya οτι πρεπει καπου στο site ολοκληρο να μπει με μεγαλα γραμματα: μην χρησιμοποιειτε ανταπτορες καρτων σιμ με τις παρακατω συσκευες:

 

 

και να βαλουμε οσες ξερουμε..

 

 

εχουν πλουτισει τα σερβις τελευταια..

 

 

Αυτο το είχα πρωτοακουσει στα Ν8 και έπρεπε να φτάσουμε στο 1020 για να το ξανασυναντήσω....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω και εγώ το 1020 αλλά με τρομάξατε λίγο , μπορείς κάποιος να με διαφωτίσει τι παίζει με την σιμ και τους αντάπτορες, απο οτι διαβάζω το κινητό παίρνει micro-sim οπότε αν του βάλουμε mini-sim με αντάπτορα υπάρχει πιθανότητα να χαλάσουμε τo sim reader ?

Σωστά κατάλαβα ???

 

Μην φοβάσαι τιποτα φίλε μου. Σε οποιοδήποτε κινητο δεν πρεπει να βάζουμε ανταπτορα γιατί υπάρχει μεγάλη πιθανότατα να χαλάσουμε το sim reader. Δεν ειναι συγκεκριμένα στο 1020.το ήξερα και εγω αλλά επειδή δεν είχα πάθει τιποτα τόσο καιρό δεν έδινα σημασία. Το θέμα ειναι πως κατα πάσα πιθανότητα το φτιάξιμο του 1020 δεν κοστίζει μόνο 30-40 όπως λέει κάποιος φίλος. Μάλλον θελει πλακέτα!! Θα το επιβεβαιώσω μόλις πάρω απάντηση επίσημη από Αρβατο για το κόστος και ελπίζω να ισχύει όντως αυτό που είπε ο φίλος 30-40 ευρω!

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος πιστευω παραπανω το εθεσε παρα πολυ καλα.......απο την στιγμη που δινεις 500-600-700 ευρω για μια συσκευη γιατι κολλαμε στα 5 ευρω αξιας και της λιγης καθυστερησης που απαιτειτε για την αλλαγη μιας καρτας σιμ απο τον παροχο μας....???? και δοκιμαζουμε με ανταπτορες και τα συναφη.....?

 

σαν να μας τρωει η πλατη μας για ταλαιπωριες λεω εγω....

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...