Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τωρα το εβαλα να φορτισει...οταν το βγαλω θα σου πω ποσο θα μ λεει....αλλα και να λεει παραπανω με την χρηση που κανω ειναι τραγικη...

 

πιο πανω ειπες ότι εχεις το glance.για απενεργοποιησε το να δεις. επισης πατα [ATTACH]38384[/ATTACH] συνεχεια μεχρι να κλεισουνε όλα τα προγράμματα.nfc είναι ενεργοποιημενο για δες?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

nfc που ειναι??????τα προγραμματα παντα τα κλεινω....το glance θυμησε μου που το απενεργοποιω?

 

ρυθμισεις και κατω κατω glance λεει.το nfc είναι αυτό που λεει tap+send.στα ελληνικα δε ξερω πως είναι γιατι το εχω στα αγγλικα.λογικα πατημα+αποστολη.

Link to comment
Share on other sites

αγγιγμα και αποστολη ειναι απενεργοποιημενο..τωρα το εβγαλα μια στιγμη ειναι στο 49% και μ λεει 6 ωρες και 57 remaining...οποτε στο 100% πανω απο 14......δεν νομιζω....
Link to comment
Share on other sites

αγγιγμα και αποστολη ειναι απενεργοποιημενο..τωρα το εβγαλα μια στιγμη ειναι στο 49% και μ λεει 6 ωρες και 57 remaining...οποτε στο 100% πανω απο 14......δεν νομιζω....

 

κανε backup και κανε ένα reset.αν σου κανει το ιδιο παλι εχεις πρόβλημα 100%100

Link to comment
Share on other sites

αγγιγμα και αποστολη ειναι απενεργοποιημενο..τωρα το εβγαλα μια στιγμη ειναι στο 49% και μ λεει 6 ωρες και 57 remaining...οποτε στο 100% πανω απο 14......δεν νομιζω....

 

Πριν αποφασίσεις να το πας στο service καν ' του 1 επαναφορά μήπως και έχεις βάλει κάτι και τρώει σκαλώματα, δούλεψε το και αν δε στρώσει τότε πήγαινε στο service

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

κοιταχτε..ετσι και αλλιως πρεπει να το παω σερβις για την οθονη που ελεγα....αυτοι λογικα θα μ κανουν αντικατασταση με αλλο....δν θα αλλαξουν μονο μπαταρια και οθονη ετσι?η αν ηταν μονο μπαταρια τι θα εκαναν?

 

εχω πατησει να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εχει κανει 20 λεπτα και ακομα..........ωραια πραματα

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

εχω πατησει να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εχει κανει 20 λεπτα και ακομα..........ωραια πραματα

 

το πρόβλημα θα ηταν αν παταγες και εκανε πανω από 2 ωρες :lol:

Link to comment
Share on other sites

πηγα στην nokia...μολις εβγαλα την καρτα σιμ ξεκολλησε....μου λεει θελει την αποδειξη...εγω δν την εχω.....τι γινεται?
Link to comment
Share on other sites

πηγα στην nokia...μολις εβγαλα την καρτα σιμ ξεκολλησε....μου λεει θελει την αποδειξη...εγω δν την εχω.....τι γινεται?

 

Eίναι σίγουρα επίσημο κατάστημα Nokia Care; Για ποιο κατάστημα μιλάμε;

Η απόδειξη δεν είναι αναγκαία.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ναι....στα μεγαρα......μου λεει που ξερω εγω οτι δεν ειναι κλεμμενο?και μετα μου ειπε για την μπαταρια δες πως θα παει και ξαναμιλαμε.....του λεω εχω θεμα δεν με βγαζει..... Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος εδώ και 2 μήνες ταυτόχρονα των ΝΟΚΙΑ 808 (113.10…..) και 1020 (firmware 3049…….. ). Χρησιμοποίησα παράλληλα και τα δύο σε πάνω από 50 φωτογραφίες με κάθε δυνατή ρύθμιση και συνδυασμούς. Το τελικό συμπέρασμα μου είναι ότι σο 90% των περιπτώσεων το 808 υπερέχει σαφώς σε ποιότητα φωτογραφίας. Προσοχή αναφέρομαι καθαρά σε ποιότητα φωτογραφίας και όχι σε ευκολία χρήσης , ρυθμίσεις, οθόνη, δυνατότητες δικτύωσης κλπ, όπου βέβαια το καινούργιο μοντέλο είναι σαφώς καλύτερο. Αυτό σε συνδυασμό με το άλλο πλεονέκτημα του 808 σε ότι αφορά την μνήμη αποθήκευσης φωτογραφιών και videos καθώς και τη διάρκεια μπαταρίας, μου δημιουργεί δίλημμα στο ποιο τελικά πρέπει να κρατήσω. Απόψεις σας καλοδεχούμενες.
Link to comment
Share on other sites

πηρα και αλλο καταστημα Nokia μου ζηταγε και αυτο αποδειξη για να το στειλει....

 

Μπορείς να ζητήσεις από το κατάστημα που το αγόρασες να σου εκτυπώσει την απόδειξη.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

αγορινα το πηρα απο ιδιωτη που δεν εχει ουτε αυτος αποδειξει ουτε ξερει..... (δν ξερω καν αν ειναι κλεμενο)
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος εδώ και 2 μήνες ταυτόχρονα των ΝΟΚΙΑ 808 (113.10…..) και 1020 (firmware 3049…….. ). Χρησιμοποίησα παράλληλα και τα δύο σε πάνω από 50 φωτογραφίες με κάθε δυνατή ρύθμιση και συνδυασμούς. Το τελικό συμπέρασμα μου είναι ότι σο 90% των περιπτώσεων το 808 υπερέχει σαφώς σε ποιότητα φωτογραφίας. Προσοχή αναφέρομαι καθαρά σε ποιότητα φωτογραφίας και όχι σε ευκολία χρήσης , ρυθμίσεις, οθόνη, δυνατότητες δικτύωσης κλπ, όπου βέβαια το καινούργιο μοντέλο είναι σαφώς καλύτερο. Αυτό σε συνδυασμό με το άλλο πλεονέκτημα του 808 σε ότι αφορά την μνήμη αποθήκευσης φωτογραφιών και videos καθώς και τη διάρκεια μπαταρίας, μου δημιουργεί δίλημμα στο ποιο τελικά πρέπει να κρατήσω. Απόψεις σας καλοδεχούμενες.

 

το 808 εχει λιγο καλυτερη ποιοτητα φωτογραφιας από το 1020 είναι αληθεια αυτό.αλλα όχι τοσο μεγαλη διαφορα ετσι ώστε να εισαι σε διλημμα για μενα. εχε υποψη σου ότι το 1020 εχει image stabilization που είναι μεγαλο ατου ειδικα αν κανεις εκθεση πανω από μισο δευτερολεπτο και τα αποτελέσματα είναι εντυπωσιακα.ουτως η αλλως η ποιοτητα που χανεται στο 1020 από το 808 την φερνεις με λιγο φωτοσοπακι. από την άλλη το 808 παιρνει microsd που είναι μεγαλο ατου.(εμενα προσωπικα δε με απασχολει) το 1020 από το 808 εχει παραπανω Corning Gorilla Glass 3, PureMotion HD+,dual capture, panorama,Dual-core 1.5 GHz Krait,barometer,στον ηλιο καλυτερη φωτεινοτητα και καλυτερη μπαταρια.και διαφορετικο λειτουργικο φυσικα από το οποιο windows θα διαλεγα με κλειστα ματια(windows το 1020 και belle το 808) .το βιντεο δε ξερω ποσο σε ενδιαφερει γιατι εμενα με εξεπληξε λιγο ακομα και σε χαμηλο φωτισμο σε μαυρες περιοχες δεν υπαρχει θορυβος και παραμορφωση.φυσικα όλα αυτά είναι αποψη μου αλλα αν εχεις μια άλλη αποψη γραψε την

Edited by skordilis
προσθηκη αποψης
Link to comment
Share on other sites

τωρα το εβαλα να φορτισει...οταν το βγαλω θα σου πω ποσο θα μ λεει....αλλα και να λεει παραπανω με την χρηση που κανω ειναι τραγικη...

 

 

 

 

 

 

σβήσε ότι εφαρμογή μπαταρίας έχεις, πιθανόν θα δεις μεγάλη διαφορά στην αυτονομία!

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

του εκανα επαναφορα....@@......δεν κανει τιποτα......80% και μου λεει υπολοιπο 10 ωρες... Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

@Nickfilop: Για τη μαυρίλα στην οθόνη. Πολλοί την έχουν παρατηρήσει στις amoled και λένε ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό.

Για την μπαταρία. Δούλεψε το λίγο χωρίς να εγκαταστήσεις κάποια εφαρμογή να δεις πως θα πάει. Επίσης κοίτα τον συγχρονισμό στα e-mail να μην γίνεται συνέχεια ή μήπως έχει φάει κάποιο κόλλημα κάποιος λογαριασμός και δεν μπορεί να συγχρονιστεί... Κάνε hard reset χωρίς να κάνεις επαναφορά του back-up σου να δεις. Η σιμ σου είναι κομμένη? Ο προηγούμενος χρήστης είχε θέμα με την μπαταρία? Τι έχεις για μέγιστη σύνδεση στο δίκτυο?

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

δν εχω εγκαταστηση καμια εκτος απο μια battery + εφαρμογη.....η sim ειναι με ανταπτορα..ειχα την καρτα απο iphone 5...για συνδεση στο δικτυο θυμησε μου που παω?????εχω ξενερωσει απιστευτα με το τηλ...ασε που δν το δεχονται χωρις αποδειξη αγορας απο την νοκια
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την απόδειξη μου κάνει εντύπωση...

Βγάλε ASAP τον αντάπτορα προσεκτικά μην κάνεις ζημιά όπως μερικές σελίδες πριν. ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η χρήση αντάπτορα !!!

Κάνε hard reset χωρίς να βάλεις καμία εφαρμογή, ούτε το battery, και δούλεψέ το χωρίς σιμ να δεις τι λέει η μπαταρία.

Ο προηγούμενος χρήστης?

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

σε 2 καταστηματα nokia care πηρα θελουν αποδειξη......ο προηγουμενος χρηστης δν ειχε....αλλα δν νομιζω να φταιει η εφαρμογη...το κινητο απο τα 88% απο της 1 το μεσημερι....εχει παει στο 71 και να δουλεψα 5 λεπτα δεδομενα και το μονο που εχω ειναι το wifi ανοιχτο.....
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτά που σου είπα και οπωσδήποτε βγάλε τον αντάπτορα και δοκίμασε χωρίς σιμ.

Μην σου κάνει εντύπωση αν φταίει η εφαρμογή... Δούλεψε το χωρις σιμ, μην ξαναβάλεις σιμ με αντάπτορα μέσα γιατί μπορείς να κάνεις ζημιά, και πες μας αν βλέπεις διαφορά. Μετά πάμε σε hard reset...

Κάτι σου κάνει battery drain και πρέπει να βρούμε τι είναι. Δεν νομίζω να έχει θέμα η συσκευή... ;)

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

αγορινα....ανταπτορα τωρα δν βγαζω για κανενα λογο..μια χαρα ειναι και ετσι....του εκανα πριν επαναφορα εργοστασιακων μονο αυτη την εφαρμογη εβαλα....να την βγαλω πολυ ευχαριστως αλλα διαφορα δν βλεπω..
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα ανταπτορα χωρίς την κάρτα και μόλις το έβγαλα είχα ξηλώσει 2 pins από τα 6 του sim reader. Οπότε αυτό ή πρεπει να βρω το sim reader σαν ανταλλακτικό και να το βάλει κάποιος που να έχει τη διάθεση να ασχοληθεί με αυτό ή θελει πλακέτα γιατί το sim reader ειναι κολλημένο στην πλακέτα.. Αν το στείλω Αρβατο με λίγα λόγια θα μου πούνε λογικά πλακέτα. Άμα μάθεις κάτι φίλε μου ενημέρωσε με! Επίσης αν ξερεις κανέναν που να έχει το sim reader σαν ανταλλακτικό και να το επισκευάζει πες μου! Όλοι μου λένε πως ειναι πολύ νέο το κινητο και δεν κυκλοφορούν ανταλλακτικά εδώ Ελλάδα.

 

Το λέει και το εγχειρίδιο...

Η συνέχεια είναι ότι το έστειλε σερβις με αρκετό κόστος αλλά δεν θυμάμαι πόσο (200€?)...

Κάνε του κεφαλιού σου αλλά μην σκεφτείς όμως να παραπονεθείς για την συσκευή !!! :rtfm:

Λύση έτσι δεν θα βρεις και κατά πάσα πιθανότητα κάπου εκεί θα είναι το πρόβλημα. Αν θες να βρεθεί λύση ακολούθησε αυτά που σου είπα... Αλλιώς πούλα το να το χαρεί κάποιος άλλος... ;)

Edited by MIXOStsi
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...