Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημέρα παιδια. εχω στο ν8 2000 επαφες με τα πεδια τους,αφμ διευθυνσεις κτλ,είμαι ελευθερος επαγγελματιας και δεν πρεπει να χαθει τιποτε.αν παρω το 1020 θα εχω θεμα? μπορω να τις στειλω με Bluetooth?

 

Υπάρχει ειδική εφαρμογή στα lumia που θα τις μεταφέρει μέσω Bluetooth ακριβως όπως τις εχεις στο Ν8.

 

Κάνε και ενα αντίγραφο εξαγωγή στη μνημη του Ν8 για κάθε ενδεχόμενο.

 

Επίσης μιας και είσαι επαγγελματίας μπορείς να του ορίσεις στο Ν8 να κανεις συγχρονισμό ασύρματο με τον κωδικό σου απο το ΝΟΚΙΑ store και να γίνεται περιοδικά οποτε θες εσύ. Έπειτα θα μπορείς να τις μεταφέρεις στο lumia μέσω του κωδικού σου παλι.

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ειδική εφαρμογή στα lumia που θα τις μεταφέρει μέσω Bluetooth ακριβως όπως τις εχεις στο Ν8.

 

Κάνε και ενα αντίγραφο εξαγωγή στη μνημη του Ν8 για κάθε ενδεχόμενο.

 

Επίσης μιας και είσαι επαγγελματίας μπορείς να του ορίσεις στο Ν8 να κανεις συγχρονισμό ασύρματο με τον κωδικό σου απο το ΝΟΚΙΑ store και να γίνεται περιοδικά οποτε θες εσύ. Έπειτα θα μπορείς να τις μεταφέρεις στο lumia μέσω του κωδικού σου παλι.

 

Κάποιες φορες στο παρελθόν δεν συγχρόνιζε τα πάντα ο λογαριασμός της ΝΟΚΙΑ.

Καλύτερα με την εφαρμογή "μεταφορα δεδομένων"

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

από την 2η εβδομάδα του 2014 πρέπει να αρχίσει σιγά σιγά και για τα άλλα variants του 1020 και άλλα μοντέλα...όπως 925
Link to comment
Share on other sites

από την 2η εβδομάδα του 2014 πρέπει να αρχίσει σιγά σιγά και για τα άλλα variants του 1020 και άλλα μοντέλα...όπως 925

 

αντε αντε γιατι θελουμε raw τις φωτο μας :D :)

Link to comment
Share on other sites

η gdr2 ειναι η τελευταια επισημη?αυτην εχω εγω.

 

ναι αυτή ειναι

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτή ειναι

 

εσεις που εχετε βαλει την gdr3 με πιο τροπο εγινε αυτο?με λογαριασμο developers η με φλασαρισμα απο τον οδηγο του myphone?

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

εσεις που εχετε βαλει την gdr3 με πιο τροπο εγινε αυτο?με λογαριασμο developers η με φλασαρισμα απο τον οδηγο του myphone?

 

Με λογαριασμό developer αλλά δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις. Κοντα-σιμά τα Γιάννενα.....:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδια. εχω στο ν8 2000 επαφες με τα πεδια τους,αφμ διευθυνσεις κτλ,είμαι ελευθερος επαγγελματιας και δεν πρεπει να χαθει τιποτε.αν παρω το 1020 θα εχω θεμα? μπορω να τις στειλω με Bluetooth?

 

Εγώ πέρασα στο lumia 800 τις επαφές μου από το Ν8 άψογα. Μόλις ανοίγεις το κινητό σε ρωτάει αν έχεις παλιά συσκευή να πάρεις επαφές και το κάνει αυτόματα με ΒΤ.

Από εκεί και πέρα κάνε ένα back up των επαφών στην εξωτερική μνήμη ή στην κάρτα μνήμης και θα είσαι οκ.

Θεωρώ ότι δεν υπάρχει θέμα. Εδώ το 800 τις πήρε τέλεια από Ν8..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ρε παιδια, σε κοκκινο βγηκε???

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Ανεβάστε κανένας παιδια, τι θήκη του φορατε του κινητού! Σκέφτομαι για incipio feather αλλα αν πέσει κατω , που κάποτε θα πέσει ειναι αναπόφευκτο, θα διαλυθεί. Δεν θελω να του βάλω τις γνωστές απο καουτσούκ s-line..
Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε και με την black τι κάνει...
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

E?τι θες να πεις....?

 

Να δούμε τελικά αν το black update για την κάμερα θα δώσει κάτι παραπάνω εκτός του dng raw αρχείου. Να δούμε και από ταχύτητα αποθήκευσης πως θα πηγαίνει.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Α γιατί λέω βγηκε και δεν το πήραμε χαμπάρι...θεωρητικά θα είναι πιο γρήγορη γιατί δεν θα θέλει τον χρον της επεξεργασίας... Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Η Black φένει βελτιώσεις στις φωτογραφίες. Το AllaboutWindowsPhone έκανε κάποιες συγκρίσεις μεταξύ ενός 1020 με Black και ενός 1020 με την Amber. Τα αποτελέσματα εδώ!
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το συγκριτικό.

Κάποιες παρατηρήσεις χωρίς καμία διάθεση τρολαρίσματος να το ξεκαθαρίσουμε εξ αρχής.

 

Δεν τρελάθηκα με τα παραδείγματα φωτό που παρέθεσε. Δεν αναδεικνύουν τα προβλήματα και την λύση τους, ενώ ακόμη δεν χρησιμοποίησε υψηλό iso. Το υψηλότερο ήταν στα iso 250. Και φυσικά όλα στο αυτόματο και στα 5mp / 72 dpi

Για το update τώρα:

Χαμηλώσαν το sharperning και ο υπάρχων θόρυβος δεν είναι τόσο έκδηλος. Μάλλον χαμηλώσανε και όλο τον κορεσμό. Αυτό και μόνο του αρκούσε για λιγότερο χρωματικό θόρυβο και πιο φυσικές φωτό. Το κίτρινο χαμήλωσε λίγο, αλλά σε κάποιες λήψεις με τεχνητό φωτισμό το πρόβλημα παραμένει. Επίσης σε κάποιες ο ουρανός είναι "καμένος".

Έπαιξα λίγο με το αρχείο σε μορφή raw εδώ. Το πορτατίφ έχει υπερεκτεθεί πάρα πολύ και απαιτείται χαμήλωμα των highlights για να στρώσει. Η λεπτομέρεια είναι πολύ καλή! Θα ήθελα να δω κάποιο παράδειγμα με iso 400 - 800 για να έχω πλήρη εικόνα.

 

Τέλος, από ότι αναφέρει το τεστ, δυστυχώς η ταχύτητα επεξεργασίας και αποθήκευσης μετά από κάθε λήψη, παραμένει το ίδιο αργή.

 

Ελαφρά βελτίωση σε jpeg, αλλά μπορούν καλύτερα νομίζω. Προαιρετική επιλογή για 8pm ή και 12 θα ήταν καλύτερα. H μορφή raw υπέροχη επιλογή. Κοινώς Nokia (δυστυχώς Microsoft) θέλουμε και άλλο!

Edited by natna
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...