Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 808 με μικρή διαφορά υπέρ του στην ποιότητα. Ακόμη περισσότερη διαφορά στην ταχύτητα λήψης και αποθήκευσης αλλά μειονεκτεί σαν δυνατότητες εφαρμογών φωτογραφικών και χειροκίνητων ρυθμίσεων αν είσαι γνωστής της φωτογραφίας. Σαν λειτουργικό και σαν τηλέφωνο καθαρά το 1020

 

Συμφωνώ. Στο θέμα βίντεο (δεν ξέρω αν ενδιαφέρει τον φίλο) ειναι λίγο μπροστά το 1020 λόγω ois.

Επίσης οι εφαρμογες φωτογραφίας ειναι καταπληκτικές και εύκολες στη λειτουργία ακόμη και για έναν άσχετο

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

3051.40000.......

 

και σε μένα 3051.40000.χχχχ.χχχχ

ΝΟΚΙΑ Ν95 -ΝΟΚΙΑ Ν8 - NEXUS 4- HTC M8 -NOKIA 1020 -XPERIA Ζ5-Lumia 950xl
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Στο θέμα βίντεο (δεν ξέρω αν ενδιαφέρει τον φίλο) ειναι λίγο μπροστά το 1020 λόγω ois.

Επίσης οι εφαρμογες φωτογραφίας ειναι καταπληκτικές και εύκολες στη λειτουργία ακόμη και για έναν άσχετο

Και εγώ συμφωνώ αλλά σαν λειτουργία τηλεφώνου διαφωνώ, αν και δε θα διαφέρουν και πάρα πολύ λόγω nokia. Στο βίντεο αλλά και στην νυχτερινή φωτογραφία είναι λίγο μπροστά το 1020 όπως είπες λόγω ois. Στο 808 πρέπει να ξέρεις manual ρυθμίσεις + σταθερό χέρι για να βγάλεις καλύτερες από το 1020 τη νύχτα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ συμφωνώ αλλά σαν λειτουργία τηλεφώνου διαφωνώ, αν και δε θα διαφέρουν και πάρα πολύ λόγω nokia. Στο βίντεο αλλά και στην νυχτερινή φωτογραφία είναι λίγο μπροστά το 1020 όπως είπες λόγω ois. Στο 808 πρέπει να ξέρεις manual ρυθμίσεις + σταθερό χέρι για να βγάλεις καλύτερες από το 1020 τη νύχτα.

 

Εγω δεν το έχω με τις manual ρυθμίσεις....... Άντε να βαλω βραδυνή, αυτόματη κλπ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν το έχω με τις manual ρυθμίσεις....... Άντε να βαλω βραδυνή, αυτόματη κλπ.

 

Για πες μου αγαπητέ φίλε μου αξίζει να κάνει παρέα στο note 3;

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Για πες μου αγαπητέ φίλε μου αξίζει να κάνει παρέα στο note 3;

Δεν το έχω. Είμαι με το 925. Εφόσον έχεις το note 3 πιστεύω πως το 1020 ειναι η τέλεια παρέα του μιας και θα τα έχεις όλα πλέον. Αν είσαι φαν της φωτογραφίας τότε θα υποκλιθείς στην αφεντιά του. Δεν αποκλείω να προαχθει και σε πρώτη σου συσκευή......:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω. Είμαι με το 925. Εφόσον έχεις το note 3 πιστεύω πως το 1020 ειναι η τέλεια παρέα του μιας και θα τα έχεις όλα πλέον. Αν είσαι φαν της φωτογραφίας τότε θα υποκλιθείς στην αφεντιά του. Δεν αποκλείω να προαχθει και σε πρώτη σου συσκευή......:)

+1

Το δικό μου ΝΟΤΕ2 ανταλλάχθηκε με το 1020 και δεν έχω κοιτάξει πίσω. Αν είναι για δύο συσκευές τότε Νοτε3 και 1020 νομίζω ότι είναι εξαιρετικός συνδυασμός και όπως έγραψες και εσύ ίσως το 1020 πάει και #1 στην χρήση. 1-2 λεπτομέρειες του λείπουν από τα του αντροιντ και νομίζω θα είναι ισάξιο. Θεωρώ ότι 2014-2015 θα είναι η χρονιά της ανόδου των Windows Phone/Tablet κλπ.

 

Ερώτηση. Είχα διαβάσει ότι η Black θα έχει ξεχωριστές ρυθμίσεις ήχου για κλήση, Multimedia-παιχνιδια κλπ όπως στο android. Δεν έχω βρει κάτι τέτοιο. Πήγε για την επόμενη αναβάθμιση αυτό ή εγώ δεν το βρίσκω?

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Βραδυνές εντός σπιτιού, με επαρκή φωτισμό φωτογραφίες (όχι κοντινές σε πρόσωπα) μου κιτρινίζουν.

Γιατι αραγε; Με τις ρυθμίσεις δεν κατάφερα τίποτα...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Ειναι κλασσικο πρόβλημα για το 1020 που παρολο τα update δεν εχει διορθωθει και αφορα το white balance του..θέλει λίγη ωρα για να διορθωσει αυτοματα,που στην φωτογραφια ο χρονος ειναι πολυτιμος...ευτυχως πλεον το το raw αυτο διορθωνεται μετα
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι διορθώνεται στον υπολογιστή προφανώς..;

Edit:

τώρα είδα την επεξεργασία στη συσκευή, κάνει ωραια πράγματα...

Edited by keras
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Διορθωνεται στο κινητο αλμπουμ - επεξεργασια - διορθωση...
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες, τωρα με την 8.1 και γενικα με τα 8, εχω χασει λιγο επεισοδια.

Γενικα εχω κολησει με τα sony ως υποκαταστατο του τελευταιου Νοκια που ειχα,του Ν8.

Θελω να ρωτησω

1. αν υπαρχει εφαρμογη swype (ειτε ιδια ειτε αλλη που να δουλευει το ιδιο καλα)

2. Αν υπαρχει file manager εστω απο το store που να εχεις πληρη προσβαση, και κυριως αν μπορεις να κανεις back up τον καταλογο στην καρτα μνημης και να τον βλεπεις ειτε με τον file manager ειτε να μπορεις να ριξεις το αρχειο στο pc. (Συγχρονισμους κτλ δεν εμπιστευομαι, μια φορα μου ξεφυγε σε στησιμο που εχωσε μεσα επαφες απο mail, fb κτλ και δεν το χρησιμοποιω)

3. Επισης, αν μπορεις το ΒΤ λειτουργει σωστα με αλλες συσκευες, πχ ανδροιδ, αν υπαρχουν οι εφαρμογες bloomberg, foursquare, runkeeper, sportstracker (δε θελω αλλες, εχω ιστορικο σε αυτες τις 2 για αθληματα και θελω να το συνεχισω),

αν ολα αυτα σηκωνονται ανετα απο το 1020- φανταζομαι ναι,

4. αν οι χαρτες ειναι το ιδιο καλοι με το symbian...

5. και τελος πιο σημαντικο, αν το viber χτυπαει κανονικα οταν σε καλουν, καθως 2-3 φιλοι δεν εχουν σημα στο σπιτι και μιλαμε απο εκει. στο Lumia 800 της αδερφης μου δεν χτυπουσε..

Ειναι πολλες οι ερωτησεις, αν εχει καποιος ορεξη ας μου πει.

Ρωταω εδω γιατι με ενδιαφερει το 1020 ή αν βγει κατι αναλογο στο αμεσο διαστημα, δηλαδη σε κατω απο 5" και με 40αρα καμερα, που θα ειναι το ιδιο ή καλυτερο..

Το Ζ1 που εχω, καλο, χρυσο, καλη καμερα, αλλα δεν ειναι 1020.... η αδιαβροχοποιηση με εχει καλομαθει, νιωθω ασφαλης, και πεταει, αλλα το ανδροιδ ποτε δεν το συμπαθησα, απλα βολευτηκα περισσοτερο απο ο,τι θα με βολευε το IOS και τα wp , μεχρι τωρα?? αλλα μαλλον θα ξανασυνηθισω να το κρυβω στα τραπεζια..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.επεζα με το 920 ,925,και 1020,στο μεντια.Στο αυτοματο,χωρις να πειραξω τιποτε,το 920 -925 εστιαζαν αμεσως στο χερι μου σε αποσταση αναπνοης με φλας με αριστο αποτελεσμα και το 1020 θολουρα στο auto.τι παιζει?θελει να μπει στο μακρο για να βγαλει καλες κοντινες?
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι ρυθμιση να κανω για να μην μου βγαινουν σε κλειστο χωρο με φωτισμο κιτρινες φωτο δωστε τα φωτα σας.....

 

Λοιπον διαβασα πολυ και βρηκα οτι πολλες ψηφιακες το κανουν...η λυση ειναι στο 1020 να προσαρμοζεις το WB...ειναι πολυ απλο...

Edited by aris_volos
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες, τωρα με την 8.1 και γενικα με τα 8, εχω χασει λιγο επεισοδια.

Γενικα εχω κολησει με τα sony ως υποκαταστατο του τελευταιου Νοκια που ειχα,του Ν8.

Θελω να ρωτησω

1. αν υπαρχει εφαρμογη swype (ειτε ιδια ειτε αλλη που να δουλευει το ιδιο καλα)

2. Αν υπαρχει file manager εστω απο το store που να εχεις πληρη προσβαση, και κυριως αν μπορεις να κανεις back up τον καταλογο στην καρτα μνημης και να τον βλεπεις ειτε με τον file manager ειτε να μπορεις να ριξεις το αρχειο στο pc. (Συγχρονισμους κτλ δεν εμπιστευομαι, μια φορα μου ξεφυγε σε στησιμο που εχωσε μεσα επαφες απο mail, fb κτλ και δεν το χρησιμοποιω)

3. Επισης, αν μπορεις το ΒΤ λειτουργει σωστα με αλλες συσκευες, πχ ανδροιδ, αν υπαρχουν οι εφαρμογες bloomberg, foursquare, runkeeper, sportstracker (δε θελω αλλες, εχω ιστορικο σε αυτες τις 2 για αθληματα και θελω να το συνεχισω),

αν ολα αυτα σηκωνονται ανετα απο το 1020- φανταζομαι ναι,

4. αν οι χαρτες ειναι το ιδιο καλοι με το symbian...

5. και τελος πιο σημαντικο, αν το viber χτυπαει κανονικα οταν σε καλουν, καθως 2-3 φιλοι δεν εχουν σημα στο σπιτι και μιλαμε απο εκει. στο Lumia 800 της αδερφης μου δεν χτυπουσε..

Ειναι πολλες οι ερωτησεις, αν εχει καποιος ορεξη ας μου πει.

Ρωταω εδω γιατι με ενδιαφερει το 1020 ή αν βγει κατι αναλογο στο αμεσο διαστημα, δηλαδη σε κατω απο 5" και με 40αρα καμερα, που θα ειναι το ιδιο ή καλυτερο..

Το Ζ1 που εχω, καλο, χρυσο, καλη καμερα, αλλα δεν ειναι 1020.... η αδιαβροχοποιηση με εχει καλομαθει, νιωθω ασφαλης, και πεταει, αλλα το ανδροιδ ποτε δεν το συμπαθησα, απλα βολευτηκα περισσοτερο απο ο,τι θα με βολευε το IOS και τα wp , μεχρι τωρα?? αλλα μαλλον θα ξανασυνηθισω να το κρυβω στα τραπεζια..

 

 

1. Οχι

2. Οχι. Για τις επαφες, δεν ξερω.

3. Το ΒΤ ειναι καπως περιορισμενο, εξαρταται τι χρηση θελεις να κανεις. Οι εφαρμογες υπαρχουν, τις δυο τελευταιες τις εχω χρησιμοποιησει κι ο ιδιος.

4. Ναι, ειναι η ιδια εμπειρια, ισως και λιγο καλυτερη γιατι ειναι πιο smooth.

5. Μια δυο φορες που βρεθηκα σε αυτη τη κατασταση, λειτουργησε κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

άντε να αρχίσει το διάβασμα απέκτησα το κινητό σε προσφορά σημερινή της vodafone

 

Με υγεια να το χαρείς.

Πόσο σου βγήκε?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ παιδιά να στε καλά 350 βγηκε

 

Τιιιιιιιιιιι???????!!!!!!!!

Μόνο 350€? Πλάκα κάνεις

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τιιιιιιιιιιι???????!!!!!!!!

Μόνο 350€? Πλάκα κάνεις

Δεν κανει πλακα. Τοσο το εβγαλε σημερα και σε 1 ωρα δεν υπηρχε τιποτα......

Link to comment
Share on other sites

ναι σήμερα το πρωί έβγαλε προσφορά η vodafone 1020 350 και 925 250 και κλασικά είχε λίγα κοματια μέχρι τισ 9 το πρωι ειχαν εξαφανιστει
Link to comment
Share on other sites

παιδια την black την εχει παρει κανενας.....να μας πει τι εχει αλλαξει? μπαταρια? το κιτρινο στο auto?
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αληθεια...δεν βλέπω διαφορά όσον αφορά αυτά τα δυο θέματα - μπαταρία και φώτο

για το τι έχει αλλάξει, διάβασε παρακάτω

•App Folder: Further personalise and organise your Start screen.

•Nokia Glance screen 2.0: Keep track of information in real time, all your most important notifications visible at a glance.

•Bluetooth LE: Now enabled across the full Windows Phone 8 Lumia range.

•Nokia Refocus: Available to all Nokia Lumia with Windows Phone 8 phones that have 1GB of RAM and upwards.

•Nokia Beamer: Beam photos, documents, presentations, anything you like, to any HTML5-enabled screen. Available to all Nokia Lumia with Windows Phone 8 phones that have 1GB of RAM and upwards.

•Nokia Storyteller: Tell the stories behind your pictures, and give extra context through the close integration of interactive maps.

•Nokia Camera: Simplify your photo-taking experience, and ensure you get the perfect shot every time. The Lumia Black update also further improves the image quality with the latest generation of imaging algorithms

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ παιδιά να στε καλά 350 βγηκε

 

Μαζί με το ΦΠΑ???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...