Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα nokia care δεν υφιστανται! αν πας στην αθηνα...

 

Δεν ισχύει αυτό που λες φίλε. Άσχετα αν το κάνει κάποιο κατάστημα. Υπάρχουν και κανονικά καταστήματα που απλά έχουν πάρει την πιστοποίηση της ΝΟΚΙΑ και εχουν κοτσάρει ταμπέλα Nokia Care... Υφίσταται κανονικά το δίκτυο των Nokia Care.

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως τα κατάφερες και εγινε αυτο?

 

εγω? ποιο?

 

Δεν ισχύει αυτό που λες φίλε. Άσχετα αν το κάνει κάποιο κατάστημα. Υπάρχουν και κανονικά καταστήματα που απλά έχουν πάρει την πιστοποίηση της ΝΟΚΙΑ και εχουν κοτσάρει ταμπέλα Nokia Care... Υφίσταται κανονικά το δίκτυο των Nokia Care.

 

σιγουρα? γιατι απο τη στιγμη που η alpha copy εκλεισε και το ιδιο και η nokia hellas, η υπαρξη αυτων των μαγαζιων δε νομιζω οτι λεει τιποτα. τα στελνουν και αυτοι arvato.. αυτο ξερω!

επομενως, γιατι ο φιλος να μην κερδισει χρονο πηγαινοντας κατευθειαΝ εκει?

τωρα αν καποια nokia care ασχολουνται αποκλειστικα με nokia, ok.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

θελω να πω γίνεται να μπλοκαρει η sim τοσο ευκολα??????

 

Αν τη βάλεις με ανταπτορα θΑ είσαι τυχερός αν δεν μπλοκάρει!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με ανταπτορα συνιστώ να μην βάζει κάρτα κανείς γιατί εγω την πάτησα από μια κουταμαρα! Φυλάω το κινητο σαν τα ματιά μου μην χτυπήσει πουθενά και χάλασα κάτι που δεν έχω ξαναχαλασει ποτέ μου σε smartphone. Θα μιλήσω με Αρβατο από Τρίτη να δω τι θα μου πούνε και αυτοί και αν ειναι θα το στείλω να τελειώνω.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια,χαζή ερώτηση εγώ...Τι ανταπτορα έβαλες..αφου το κινητό παίρνει microsim....γτ κάπου το έχασα...ξερω ανταπτορες που απο micro sim κουμπώνουν σε κανονικές sim...το αντίθετη δεν, το ξερω
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια,χαζή ερώτηση εγώ...Τι ανταπτορα έβαλες..αφου το κινητό παίρνει microsim....γτ κάπου το έχασα...ξερω ανταπτορες που απο micro sim κουμπώνουν σε κανονικές sim...το αντίθετη δεν, το ξερω

 

καπου το εχασα κ εγω :)

Link to comment
Share on other sites

Απο χτες εγινα κι εγω κατοχος του 1020, φυσικα σε κιτρινο χρωμα! :D

Πρωτες εντυπωσεις καλες.

Στα θετικα: πανεμορφο, ωραιο στην αφη, στιβαρο, εξαιρετικη κεραια, καθαρο ακουστικο, δυνατο και ποιοτικο loudspeaker, καμερα -αν και δεν ειμαι ειδικος - απο αλλο πλανητη.

Στον αντιποδα: οθονη κατωτερη του ανταγωνισμου, μετρια αυτονομια, προβληματικος συγχρονισμος gmail account με WP (αναγκαστηκα να googlαρω για να μπορεσω να συγχρονισω επαφες γιατι μου εβγαζε ενα σφαλμα).

Ηδη αρκετες εφαρμογες του Market εχουν αναβαθμιστει σε σχεση με την τελευταια φορα που ειχα το 925.

 

Ξερει κανεις πώς απενεργοποιω το toast notification για να μηνυματα; Δεν μπορω να το βρω με τιποτα...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Megatron μήπως στο Gmail έχεις ενεργοποιημένο το two step verification? Μου εβγαζε και εμένα σφάλμα στην αρχη αλλα ακολουθώντας τις οδηγίες μέσα απο την google για το σεταρισμα και της ρυθμίσεις ασφαλειας μπόρεσα και το έφτιαξα... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάπου διάβασα σε ξένα site πως μερικοί που έπαθαν το ίδιο με εμένα (που κόλλησε η σιμ με τον ανταπτορα) χάλασαν τις επαφές από την SIM tray και θέλει αλλαγή όλη ή πλακέτα του κινητού Γιατί είναι ένα κομμάτι ! Υπάρχει περίπτωση να έχουν χαλάσει και εμένα οι επαφές της SIM tray? Γίνεται να το διαπιστώσω κάπως πριν το πάω για φτιαξιμο? Τιμή πλακέτας 210€!!
Link to comment
Share on other sites

 

Nope... ακομα στην 3049 ειμαι. (αγορασμενο απο ΠΛΑΙΣΙΟ).

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα ήρθε κανονικά η 3050.χχχχ.χχχχ.χχχχχ. Αγγλικό.

Δεν είδα διαφορές σημαντικές.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Update για το Nokia camera

 

Ηρθε και σε μενα το απογευματακι. Κανα link για το τι βελτιωνει εχουμε;

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και σε μενα το απογευματακι. Κανα link για το τι βελτιωνει εχουμε;

 

Imaging enhancements

Touch functionality improvements

Performance and stability improvements

 

http://www.wpcentral.com/firmware-update-lumia-1020-brings-imaging-enhancements-and-more

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

White balance....ειναι η λειτουργία στις φωτογραφικές που λένε στον αισθητήρα τι είναι λευκό...και αναλογα προσαρμόζουν την απόχρωση...τοσο καιρό είχε πρόβλημα μιας και εβγαζε μια κιτρινίλα...
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένας φίλος πήρε το 1020 κ έχει το εξής θέμα , στο gmail ενώ συγχρονίζει το calendar κ το mail ,όταν πάει να συγχρονίσει της επαφές του βγάζει για ανεπαρκής μνήμη.

http://img542.imageshack.us/img542/8472/gq78.jpg

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Τα κουρέλια, λίγο πριν την αυλαία, βαράνε άσχημα..

 

RAW δείγματα

 

Camera Shoot out. 1020 vs the others. (Αυτό ήταν λίγο πορνό σε κάποια σημεία)

 

 

Παιδιά ένας φίλος πήρε το 1020 κ έχει το εξής θέμα , στο gmail ενώ συγχρονίζει το calendar κ το mail ,όταν πάει να συγχρονίσει της επαφές του βγάζει για ανεπαρκής μνήμη.

...

Σε κάποιους φτιάχνει με μια επανεκκίνηση. Σε άλλους με διαγραφή του λογαριασμού και δημιουργία ξανά του ίδιου. Προφανώς δεν είναι θέμα μνήμης.

 

Ας ρίξει μια ματιά: https://www.google.gr/search?q=lumia+1020+error+8007000e&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:el:official&client=firefox-a&gws_rd=cr&ei=1oZxUoSTFqWK0AWIloHQCQ

 

http://answers.microsoft.com/en-us/winphone/forum/wp7-sync/not-enough-memory-to-sync-error-code-8007000e/25ca4065-fe0b-40b3-a924-49395e450321?msgId=7b8ac9b3-e748-49ee-a1dc-69893a83bec6

 

http://forums.wpcentral.com/nokia-lumia-520/247297-your-phone-doesnt-have-enough-memory-sync-information-moment.html

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Camera Shoot out. 1020 vs the others. (Αυτό ήταν λίγο πορνό σε κάποια σημεία)

Τα άλλα κινητά είναι απλά για να γίνει διαγωνισμός μάλλον. Ανέκδοτο σε σχέση με το 1020 οι φωτογραφίες τους.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...