Jump to content

Xiaomi Mi 2S


cableguy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H Xiaomi δεν στελνει εκτος Κινας,μακαρι να εστελνε.

 

http://www.xiaomiworld.com/original-xiaomi-mi2s-3g-android-4-1-quad-core-1-7ghz-2gb-ram-32gb-rom-4-3-inch-capacitive-touchscreen-gps-wifi.html

 

Κάτι δεν καταλαβαίνω σωστά;;; Γιατί και στα reviews έχει από Αμερική, Ευρώπη κλπ. κλπ. Και αν δε στέλνει εκτός Κίνας, τότε γιατί έχει επιλογή για άλλες γλώσσες ώστε να έχει προεγκατεστημένη τη γλώσσα σου; Όπως και στο checkout έχει Ελλάδα και μάλιστα με DHL!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 895
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.xiaomiworld.com/original-xiaomi-mi2s-3g-android-4-1-quad-core-1-7ghz-2gb-ram-32gb-rom-4-3-inch-capacitive-touchscreen-gps-wifi.html

 

Κάτι δεν καταλαβαίνω σωστά;;; Γιατί και στα reviews έχει από Αμερική, Ευρώπη κλπ. κλπ. Και αν δε στέλνει εκτός Κίνας, τότε γιατί έχει επιλογή για άλλες γλώσσες ώστε να έχει προεγκατεστημένη τη γλώσσα σου; Όπως και στο checkout έχει Ελλάδα και μάλιστα με DHL!!!

 

αυτο δεν ειναι σαιτ της xiaomi,εχουν αναφερθει πολλα για το σαιτ αυτο,να προσεχεις.

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν ειναι σαιτ της xiaomi,εχουν αναφερθει πολλα για το σαιτ αυτο,να προσεχεις.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ! Μόλις μας έσωσες! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ! Μόλις μας έσωσες! :lol:

 

καλυτερα απο το merimobiles,το to2c,το πρωτο εχει και εκπτωση για τα μελη του φορουμ,καπου εχει ενα μπανερ επανω στην κορυφη,5% νομιζω

Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/thread-10403-1-1.html εδω η αναφορα για το xiaomiworld.

 

Και πάλι ευχαριστώ πολύ! Κάτι τελευταίο... Δεν έχω βρει πουθενά πληροφορίες για την τεχνολογία της οθόνης... Όχι όσο αφορά την ανάλυση και τα χρώματα αλλά όσον αφορά την ανθεκτικότητα π.χ. gorilla glass, dragon trail κλπ κλπ. Γνωρίζει κάποιος κάτι γι' αυτό;

 

EDIT: Dragontail, το διάβασα σε προηγούμενα post... Απλά αν μπορεί κάποιος που το έχει να μου πει αν του έχει βγάλει οποιοδήποτε είδους πρόβλημα... Ευχαριστώ!

Edited by pkatsaras
Link to comment
Share on other sites

Την οθόνη δεν την έχω ζορίσει, το προσέχω γενικά. Κάποιοι σε ξένα φόρουμ λένε ότι έχει φάει τούμπα και δεν έχει χαραχθεί. Δεν σκοπεύω να το τεστάρω πάντως.

 

Παρ' το άφοβα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά!

Έχω παραγγείλει το Mi2s από το ibuygou και μόλις έλαβα mail στο οποίο με ρωτάνε τα εξής:

"Could you give me some advise about the value on the invoice?Which is better for you to avoid the tax?

As you know, in your country,it is hard to go on with the customs clearness!As usual, it will be the gift-packege with the value of $20"

 

Επειδή είναι η πρώτη φορά που αγοράζω κάτι τέτοιας αξίας από internet μπορεί να μου δώσει κάποιος καμιά συμβουλή τί να τους πω ώστε να μην έχω και τυχόν θέματα με το τελωνείο και έχω καθυστερήσεις ή έξτρα χρεώσεις?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα και καλή χρονιά!

Έχω παραγγείλει το Mi2s από το ibuygou και μόλις έλαβα mail στο οποίο με ρωτάνε τα εξής:

"Could you give me some advise about the value on the invoice?Which is better for you to avoid the tax?

As you know, in your country,it is hard to go on with the customs clearness!As usual, it will be the gift-packege with the value of $20"

 

Επειδή είναι η πρώτη φορά που αγοράζω κάτι τέτοιας αξίας από internet μπορεί να μου δώσει κάποιος καμιά συμβουλή τί να τους πω ώστε να μην έχω και τυχόν θέματα με το τελωνείο και έχω καθυστερήσεις ή έξτρα χρεώσεις?

 

Ευχαριστώ

Ρίξε μια ματιά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

 

Ευχαριστώ πολύ, με καθησύχασε λίγο ο οδηγός ως προς το θέμα του τελωνείου τουλάχιστον μιας και αναφέρει ότι δέματα συστημένα μικρότερα του μισού μέτρου δεν περνάνε τελωνείο. Αν και για DHL δεν βλέπω να αναφέρεται ως περίπτωση στον οδηγό, αλλά υποθέτω ότι γίνεται κάτι αντίστοιχο με το EMS

 

Βέβαια δυστυχώς, ακόμη δεν καταλαβαίνω ακριβώς τί εννοούν στο mail που μου στείλανε με το "value on the invoice" και με το "gift-package with the value of $20"

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, με καθησύχασε λίγο ο οδηγός ως προς το θέμα του τελωνείου τουλάχιστον μιας και αναφέρει ότι δέματα συστημένα μικρότερα του μισού μέτρου δεν περνάνε τελωνείο. Αν και για DHL δεν βλέπω να αναφέρεται ως περίπτωση στον οδηγό, αλλά υποθέτω ότι γίνεται κάτι αντίστοιχο με το EMS

 

Βέβαια δυστυχώς, ακόμη δεν καταλαβαίνω ακριβώς τί εννοούν στο mail που μου στείλανε με το "value on the invoice" και με το "gift-package with the value of $20"

 

σε ρωτανε τι αξια θελεις να βαλουν στο κουτι,20-40ευρω ειναι μια λογικη απαντηση. επισης αν σου βαλουν μεσα αποδειξη πρεπει να εχει την ιδια αξια σε περιπτωση που περασει τελωνειο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια

Ειμαι και εγω κατοχος του MI2s και εχω τρελανει κοσμο με το συγκεκριμενο κινητο.Τα 2 μοναδικα προβληματα που αντιμετοπιζω ειναι το οτι δεν δουλευει η μπροστινη καμερα κολλαει και παγωνει το app της καμερας, και μετα απο καποιο χρονο μου βγαζει force close message τoy app της καμερας.Το αλλο θεμα που εχω ειναι με το μικροφωνο και το οτι οταν το ακουστικο ειναι στη μεγιστη ενταση ο συνομιλητης δεν με ακουει καθολου καλα και ρυθμιζω την ενταση στη μεση και εχω καλυτερη συνομιλια.Καποια ιδεα κανενας. To κινητο τρεχει την τελευταια developer rom ,εχω δοκιμασει factory settings ,την ρομ wiui και παλι εχω το ιδιο θεμα με την καμερα.Οταν προτοπαρελαβα το τηλεφωνο δουλευε κανονικα οποτε φοβαμαι οτι ειναι θεμα software

http://www.thedeltaproject.eu/img/logo_detect.png
Link to comment
Share on other sites

Για την μπροστινή κάμερα δοκίμασε μία άλλη ROM να δεις αν παίζει κανονικά, αφού πρώτα δοκιμάσεις να πάς Settings -> Apps -> Camera -> Force close + Clear Data/Cache

 

Για το πρόβλημα με τον ήχο πήγαινε Settings -> Sound -> Phone call noise suppression και επέλεξε Single Mic noise suppression

Link to comment
Share on other sites

σε ρωτανε τι αξια θελεις να βαλουν στο κουτι,20-40ευρω ειναι μια λογικη απαντηση. επισης αν σου βαλουν μεσα αποδειξη πρεπει να εχει την ιδια αξια σε περιπτωση που περασει τελωνειο.

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια! Το κινητό έφτασε σε χρόνο ρεκόρ.. (στάλθηκε Δευτέρα απόγευμα και ήρθε σήμερα το πρωί!!!)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια! Το κινητό έφτασε σε χρόνο ρεκόρ.. (στάλθηκε Δευτέρα απόγευμα και ήρθε σήμερα το πρωί!!!)

 

με τι στο στείλανε και πώς? Από το ibuygou το πήρες?

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

με τι στο στείλανε και πώς? Από το ibuygou το πήρες?

 

Από ibuygou το παρήγγειλα με DHL. Η παραγγελία έγινε την Παρασκευή

 

Έχω ένα θεματάκι όμως.. δεν μου αναγνωρίζει το 3G και δεν με αφήνει να μπω στο internet παρά μόνο μέσω WiFi.. έχει κανείς κάτι να μου προτείνει? Στις ρυθμίσεις το έχω "Κατά προτίμηση 3G" αλλά και στο "Μόνο 3G" να το βάλω πάλι συνεχίζει να είναι σε 2G :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια! Το κινητό έφτασε σε χρόνο ρεκόρ.. (στάλθηκε Δευτέρα απόγευμα και ήρθε σήμερα το πρωί!!!)

Kαι αργησε κιολας.Συνηθως 2 μερες κανει.UPS η DHL;

 

Εdit: Ακυρο δεν ειδα το προηγουμενο ποστ.Καλοριζικο φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια! Το κινητό έφτασε σε χρόνο ρεκόρ.. (στάλθηκε Δευτέρα απόγευμα και ήρθε σήμερα το πρωί!!!)

 

πληρωσες τελωνειο;;

Edited by al3x1k0

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

με dhl το πηρες;;

 

Πες μου ότι δεν είδες το από πάνω ποστ :!: έλεος δηλαδή :lol: :lol:

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Πες μου ότι δεν είδες το από πάνω ποστ :!: έλεος δηλαδή :lol: :lol:

 

ω, ναι και ζητω συγγνωμη λογω ωρας...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

πληρωσες τελωνειο;;

 

Παρότι φαίνεται περίεργο όπου το έχω πει.. όχι δεν πλήρωσα τελωνείο τίποτα.. από το τελωνείο σύμφωνα με τις αναφορές τις DHL πέρασε αέρα

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως που σου εκοψε φιλε,δεν ξερω αν ειναι ρισκο,εμεις και γω με σιγκαπουρ ποστ απο 03/01 ξημερωματα ειμαστε ασια,το φαιντ πεντε τεταρτη προηγουμενη μεσημερι εφτασε κιολας απο γοιυ κει
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα, το είχα παραγγείλει στης 02/01 από το to2c.com. Καλά το κινητό είναι πολύ μπροστά. Τρελό vfm.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα, το είχα παραγγείλει στης 02/01 από το to2c.com. Καλά το κινητό είναι πολύ μπροστά. Τρελό vfm.

 

Δυστυχώς σήμερα είδα ότι μου στείλαν το 16άρι οι κινέζοι. :mad:

Τι κάνω τώρα ανοίγω case στο paypal;

Το στέλνω πίσω;

Τους έχω στείλει mail και περιμένω απάντηση... Γνωρίζει κάποιος τι πρέπει να κάνω για να με καθοδηγήσει; Ευχαριστώ

 

PS. Άντε να περάσουν πάλι 3 εβδομάδες ακόμα ή και παραπάνω αν περιμένω να το λάβουν για να μου στείλουν το σωστό. :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...