Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρακαλώ ας μας πει κάποιος αν είναι ευχαριστημένος με τα ακουστικά της xaomi που έχει πάρει. Edited by geord211
Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να τα χαιρεστε παιδιά!

Περιμένω και εγώ στο δρόμο είναι το δικό μου. Πόση ώρα κανει να φορτίσει την πρώτη φορα?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ ας μας πει κάποιος αν είναι ευχαριστημένος με τα ακουστικά της xaomi που έχει πάρει.

 

2-3 που έχουμε σχολιάσει στο νήμα του G4, ευχαριστημένοι είμαστε (για τα piston μιλάω)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ ας μας πει κάποιος αν είναι ευχαριστημένος με τα ακουστικά της xaomi που έχει πάρει.

 

Εγώ ακόμα τα περιμένω.... Μόλις φτάσουν στα χέρια μου θα γράψω εντυπώσεις. Αν περιμένεις πάντως, να δεις αν κάνουν για να τα παραγγείλεις, εγώ θα έλεγα βουρ, καθώς και φτηνά είναι, και τρελό vfm, και αφού κάνουν στο G4 θα κάνουν πιθανότατα και στο δικό μας. Στη χειρότερη τα πουλάς και δε χάνεις φράγκο. :ninja:

Ο.Φ.Η.
Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα κανει να φορτίσει την πρώτη φορα?

 

Όσο κάνει και τις επόμενες φορές. Περίπου 3 και κάτι ώρες. Για 3000mah πάντα. Για μένα όταν σου έρθει δεν θέλει φόρτιση. Όταν πέσει τότε το φορτίζεις.

Άσε που θα ξεχάσεις τη σημαίνει φορτιστής.:lol:

Link to comment
Share on other sites

το παρελαβα και εγω σημερα...τελειο

 

έχετε να μου προτείνετε καμια ζελατίνα για την οθόνη για να μην αφηνει δακτυλιές και γενικά να είναι καλή; Και site αν γίνεται.. ευχαριστώ

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
iPhone 6 64GB Jailbroken
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
έχετε να μου προτείνετε καμια ζελατίνα για την οθόνη για να μην αφηνει δακτυλιές και γενικά να είναι καλή; Και site αν γίνεται.. ευχαριστώ

 

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_odkw=jiayu+g3s+screen&_osacat=0&_from=R40&LH_PrefLoc=2&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.Xjiayu+g3s+screen+protector&_nkw=jiayu+g3s+screen+protector&_sacat=0

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και κατι αλλό; Η μπαταρία ποσες μέρες σας κρατάει; Γιατι εμένα για 3000mah μπαταρία μου φένετε αδύναμη.
iPhone 6 64GB Jailbroken
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Μετά απο 3 μέρες με το G3s όλα καλά.Σήμερα στα καλά καθούμενα κάνει αποσύνδεση η κάρτα

μνήμης μια micro sd kingston 16gb class10 καινούρια μαζί με το κινητό την πήρα.

Δεν την βλέπει ουτε το κινητό ούτε το pc σε usb reader(κάνει τον θόρυβο στα win οτι συνδέεται αλλα δεν την βλέπει)

Αραγες κάηκε?Λέτε να ευθήνεται το κινητό η απλα έτυχε να καεί η κάρτα?

Link to comment
Share on other sites

το παρελαβα και εγω παιδες,πολυ καλο για τα λεφτα του,δεν εχω δει καποιο μειονεκτημα εκτος απο την καμερα το βραδυ που ειναι για τα μπαζα..οθονη αυτονομια αποκριση κτλ αψογο...το παρελαβα την ημερα που παρουσιαστικα στον στρατο και επαθαν πλακα ολοι....(για καποιο λογο νομιζουν οτι ειναι το iphone 5):lol:
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και κατι αλλό; Η μπαταρία ποσες μέρες σας κρατάει; Γιατι εμένα για 3000mah μπαταρία μου φένετε .[/ ]

 

Επειδή είναι 3000 περιμένεις να κρατάει μια βδομάδα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Μετά απο 3 μέρες με το G3s όλα καλά.Σήμερα στα καλά καθούμενα κάνει αποσύνδεση η κάρτα

μνήμης μια micro sd kingston 16gb class10 καινούρια μαζί με το κινητό την πήρα.

Δεν την βλέπει ουτε το κινητό ούτε το pc σε usb reader(κάνει τον θόρυβο στα win οτι συνδέεται αλλα δεν την βλέπει)

Αραγες κάηκε?Λέτε να ευθήνεται το κινητό η απλα έτυχε να καεί η κάρτα?

 

Το ίδιο είχε πάθει και το δικό μου. Άλλαξα κάρτα SanDisk class 10 8gb μια κόκκινη γκρι και όλα καλά τώρα. Το μειονέκτημα όταν έπαθα αυτό ήταν ότι έχασα τα πάντα από την κάρτα μνήμης. Το αστείο μετά από δύο μέρες αφού είχα δοκιμάσει τα πάντα στο, υπολογιστής την αναγνώριζε κανονικά. Backup που και που και είσαι κομπλέ. Και Dropbox για φωτογραφίες.

 

να ρωτήσω και κατι αλλά μπαταρία ποσες μέρες σας κρατάει; Γιατι εμένα για 3000mah μπαταρία μου φένετε αδύναμη.

 

Σε full χρήση 3 μέρες (wifi, games, phones etc.). Σε απλή χρήση τηλεφώνου 5 μέρες. Εγώ πάντως είμαι απόλυτα ικανοποιημενος αν βάλεις την οθόνη που ταΐζει.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Μετά απο 3 μέρες με το G3s όλα καλά.Σήμερα στα καλά καθούμενα κάνει αποσύνδεση η κάρτα

μνήμης μια micro sd kingston 16gb class10 καινούρια μαζί με το κινητό την πήρα.

Δεν την βλέπει ουτε το κινητό ούτε το pc σε usb reader(κάνει τον θόρυβο στα win οτι συνδέεται αλλα δεν την βλέπει)

Αραγες κάηκε?Λέτε να ευθήνεται το κινητό η απλα έτυχε να καεί η κάρτα?

 

Το ίδιο πρόβλημα έπαθα και εγώ με την ίδια SD έμένα ήταν η 8άρα, μάλλον κάποιο θέμα έχει η συγκεκριμένη κάρτα με το κινητο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Σε full χρήση 3 μέρες (wifi, games, phones etc.). Σε απλή χρήση τηλεφώνου 5 μέρες. Εγώ πάντως είμαι απόλυτα ικανοποιημενος αν βάλεις την οθόνη που ταΐζει.

δε ξερω πως καταφερνεις να σου κρατησει 3 μερες με φουλ χρηση. εμενα πανω απο 2 μερες δε παει .

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πώς μπορώ να αφαιρέσω τον jiayu launcher και να έχω τον stock του jellybean;

 

Γεια σας,

Πως μπορώ να αλλάξω θέση στα εικονίδια του κυρίως μενου (όχι αυτά στην επιφάνεια εργασίας)?

 

(υπόθέτω εννοείς αυτά στο app drawer)

 

Εγκαταστήστε έναν άλλο launcher και θα μπορείτε να έχετε και stock Android look & feel και πολλές δυνατότητες παραμετροποίησης.

Πολύς κόσμος προτιμάει τον Nova Launcher ή τον Apex Launcher.

 

Εγώ είμαι χαρούμενος με τον Holo Launcher HD (o HD -γιατί έχει και 'απλό'- βασίζεται στο source του stock JB launcher, είναι σχετικά απλός και ελαφρύς/γρήγορος -σε κάποιες συσκευές που τον έχω δοκιμάσει ήταν ταχύτερος και ομαλότερος από τον stock!- αλλά ο developer έχει προσθέσει και πολλές και χρήσιμες επιλογές παραμετροποίησης)

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω πως καταφερνεις να σου κρατησει 3 μερες με φουλ χρηση. εμενα πανω απο 2 μερες δε παει .

 

Κι εγώ στο ίδιο συμπέρασμα έχω καταλήξει. 2 μέρες το πολύ με φουλ χρήση.

Ο.Φ.Η.
Link to comment
Share on other sites

(υπόθέτω εννοείς αυτά στο app drawer)

 

Εγκαταστήστε έναν άλλο launcher και θα μπορείτε να έχετε και stock Android look & feel και πολλές δυνατότητες παραμετροποίησης.

Πολύς κόσμος προτιμάει τον Nova Launcher ή τον Apex Launcher.

 

Αν εγκαταστήσω άλλο launcher πως μπορώ να επιστρέψω στον παλιό αν θελήσω?

Link to comment
Share on other sites

Αν εγκαταστήσω άλλο launcher πως μπορώ να επιστρέψω στον παλιό αν θελήσω?

 

Απεγκατασταση τον καινουργιο και επιστρεφεις στο παλιο. Αν δεν κανω λαθος μονο ενας launcher επιτρεπεται. Διορθωστε με αν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατασταση τον καινουργιο και επιστρεφεις στο παλιο. Αν δεν κανω λαθος μονο ενας launcher επιτρεπεται. Διορθωστε με αν κανω λαθος.

εγω εχω βαλει τον νεξτ και οποτε θελω επιστρεφω στον στοκ . βεβαια δε εχω προσπαθησει να απεγκαταστησω τον στοκ αλλα οποτε παταω το home με ρωταει με ποιον θελω να παω στη κεντρικη σελιδα με τον ενα η τον αλλο

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απεγκατασταση τον καινουργιο και επιστρεφεις στο παλιο. Αν δεν κανω λαθος μονο ενας launcher επιτρεπεται. Διορθωστε με αν κανω λαθος.

 

Μπορείς να εναλλάσσεις όσους launcher θέλεις. Γίνεται εύκολα με το Home Switcher.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=ymst.android.homeswitcher&hl=el

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμα απορία. Καθε φορά που κοιτάω τον task manager χωρις να τρέχει καμία εφαρμογή δείχνει 500 με 600 MB Ram δεσμευμένα. Είναι φυσιολογικό κάτι τέτοιο?
Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμα απορία. Καθε φορά που κοιτάω τον task manager χωρις να τρέχει καμία εφαρμογή δείχνει 500 με 600 MB Ram δεσμευμένα. Είναι φυσιολογικό κάτι τέτοιο?

φυσικά .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Η συσκευή μου, όταν την κλείνω το βράδυ τις περισσότερες φορές το πρωί βγάζει ένα μήνυμα τύπου "Sim card changed". Πατώντας βέβαια close όλα συνεχίζουν σωστά. Γνωρίζει κανείς για ποιο λόγο συμβαίνει αυτό;

Η αλήθεια ειναι πως δεν θα με ενοχλούσε ιδιαίτερα, αλλά επειδή ασχολούμαι με ανάπτυξη εφαρμογών Android, έχω σχεδόν καταλήξει πώς όταν δω το παραπάνω μήνυμα, τότε το κινητό δεν μπορεί να βρει την τοποθεσία του (Location) από τις υπηρεσίες της Google. Ούτε οι εφαρμογές που έχω γράψει εγώ ο ίδιος, αλλά ούτε και το Google maps, το οποίο βγαζει μήνυμα ότι δεν έχει άδεια να χρησιμοποιήσει την τοποθεσία μου. Μετά από reboot και βγάλσιμο της μπαταρίας συνέρχεται μόνο. Αλλά μετά από αρκετή ώρα κλειστό, μάλλον θα ξανασυμβεί.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...