Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδη αν καταλαβα καλα, για να προμηθευτουμε μια μπαταρια πρεπει να παμε στην Κινα να την παρουμε? Ωραια..

Εκανα αναλογη ερωτηση στο geekbuying, ειμαι περιεργος να δω τι θα απαντησουν.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα στο forum! Ηθελα να ρωτησω αν το προβλημα με το digitizer αφορα συγκεκριμενη παρτιδα ή συγκεκριμενο μαγαζι ωστε να αποφυγω

προβληματα αν αποφασισω να το αγορασω τις επομενες ημερες.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω μόνο ένα μέλος είχε πρόβλημα από τα δεκάδες που αγοράστηκαν

σχεδόν 4 μήνες με το S δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα.το παραμικρό όμως και το εννοώ

Link to comment
Share on other sites

νομίζω μόνο ένα μέλος είχε πρόβλημα από τα δεκάδες που αγοράστηκαν

σχεδόν 4 μήνες με το S δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα.το παραμικρό όμως και το εννοώ

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου.
Link to comment
Share on other sites

Τους έχω ρωτήσει κανείς δεν στέλνει. Το antelife έχει σε στοκ για το g4 κάνει για το δικό μας;

 

Οχι, οι μπαταριες του G4 δεν ταιριάζουν στο G3S!

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...Το παράγγειλα και εγώ το κινητακι απο το minideal αrootαριστο με ελληνικα....εχω τις εξης αποριες...1) πρωτη φορτιση ποσο θελει.. 2) Μπορειτε να μου πειτε τι πατεντες χρειαζονται στο λογισμικο ωστε να δουλευει αξιοπρεπως με την ελληνικη τη ρομ; 3) Καη η επιλογη απο θεμα ποιοτητας και αξιοπιστας σε αυτη την τιμη ή τζαμπα πεταξα το βδομαδιατικο...??
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας παιδια...Το παράγγειλα και εγώ το κινητακι απο το minideal αrootαριστο με ελληνικα....εχω τις εξης αποριες...1) πρωτη φορτιση ποσο θελει.. 2) Μπορειτε να μου πειτε τι πατεντες χρειαζονται στο λογισμικο ωστε να δουλευει αξιοπρεπως με την ελληνικη τη ρομ; 3) Καη η επιλογη απο θεμα ποιοτητας και αξιοπιστας σε αυτη την τιμη ή τζαμπα πεταξα το βδομαδιατικο...??

 

1) Το φορτίζεις μέχρι να γεμίσει και μετά παίζεις κανονικά.

2) Πρώτα πρέπει να το κανεις root, να περάσεις custom recovery και να ριξεις μια ματιά σε αυτούς τους οδηγούς. Ότι έχει να κάνει με mediatek σε αφορά. Και φυσικά το gravitybox.

3) Μια χαρά επιλογή έκανες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1) Το φορτίζεις μέχρι να γεμίσει και μετά παίζεις κανονικά.

2) Πρώτα πρέπει να το κανεις root, να περάσεις custom recovery και να ριξεις μια ματιά σε αυτούς τους οδηγούς. Ότι έχει να κάνει με mediatek σε αφορά. Και φυσικά το gravitybox.

3) Μια χαρά επιλογή έκανες.

Ειχα και ποιο πριν ενα x10 mini pro και το ειχα σκαλισει με custom roms οποτε δεν νομιζω πως θα δυσκολευτω.....Ευχαριστω φιλος για την απαντηση....:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο forum! Ηθελα να ρωτησω αν το προβλημα με το digitizer αφορα συγκεκριμενη παρτιδα ή συγκεκριμενο μαγαζι ωστε να αποφυγω

προβληματα αν αποφασισω να το αγορασω τις επομενες ημερες.

 

νομίζω μόνο ένα μέλος είχε πρόβλημα από τα δεκάδες που αγοράστηκαν

σχεδόν 4 μήνες με το S δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα.το παραμικρό όμως και το εννοώ

 

...αυτό δεν είναι ακριβές. Έχει παρουσιάσει προβλήματα σε τουλάχιστον 3 μέλη εδώ μέσα. Η μία περίπτωση αφορά αυτό που παρήγγειλα για φίλη μεσολαβώντας.

Link to comment
Share on other sites

σε 3 από τα πόσα?για να βγει κι ένα ποσοστό να μη παραπλανούμε τον κόσμο

 

...δε γνωρίζω φίλτατε, ούτε έχω σκοπό να παραπλανήσω οποιονδήποτε. Απλά αναφέρω ότι διαπιστώθηκαν πρόσφατα τουλάχιστον 3 περιπτώσεις προβλημάτων με το digitizer από μέλη εδώ και εμένα αυτό με προβληματίζει (χωρίς να συνυπολογίζω τη συγκριτικά ασήμαντη ωστόσο αστοχία με τα "λαμάκια"). Και συγκρίνω πάντα με άλλα επίσης πολύ δοκιμασμένα κινητά από χρήστες του φόρουμ που στάθηκαν στο ύψος τους (ΑΜΟΙ Ν828, ZTE V987). Σε κάθε περίπτωση, ο καθένας ας αποφασίσει για τον εαυτό του. Προσωπικά, τέτοια ζητήματα με προδιαθέτουν αρνητικά και για το μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ένας με πρόβλημα στο digitizer.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Πρόσφατα παρέλαβα και εγώ το κινητό και έχω ενθουσιαστεί. Με εξαίρεση μερικές αστοχίες όπως το πάνω λαμάκι που έφυγε από την 2η μέρα και το επιεικώς απαράδεκτο φλας που και δεν φωτίζει άτομο πέρα από 2 μέτρα αλλά και δεν εστιάζει στο κέντρο της φωτογραφίας (η δεξιά πλευρά είναι φωτινή και η αριστερή σκοτεινή) το κινητό φαίνεται πολύ καλό για τα λεφτά του.

Χαίρομαι που αγόρασα κινέζικο και όχι επώνυμο.

Μερικές ερωτήσεις τώρα:

1) Μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω user manual γιατί δεν το είχε μέσα στην συσκευασία και δεν μπορώ να βρω μέσω google?

2) Το φλας βελτιώνεται με κάποιο mod?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια υπαρχει κατι αναλογο του samsung kies που μπωρει να συνδεθει το κινητο μας.(επισης οχι και το teamviewer).

 

Τι να το κάνεις αυτό; Με τους κλασικούς drivers που κυκλοφορούν βλέπεις κανονικά τη συσκευή σου από τον υπολογιστή, δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Πρόσφατα παρέλαβα και εγώ το κινητό και έχω ενθουσιαστεί. Με εξαίρεση μερικές αστοχίες όπως το πάνω λαμάκι που έφυγε από την 2η μέρα

Ευχαριστώ

πως το κολησες το λαμακι; με logo η με αλλο τροπο;

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει κατι αναλογο του samsung kies που μπωρει να συνδεθει το κινητο μας.(επισης οχι και το teamviewer).

snappea, moborobo

Link to comment
Share on other sites

πως το κολησες το λαμακι; με logo η με αλλο τροπο;

 

Καλησπέρα και εμένα έφυγε το λαμάκι, το πάνω αρχικά και μετά το κάτω. Το κόλλησα με logo στιγμής kai όλα τέλεια...

 

Τέλεια μέχρι προχτές όποτε και έσπασε η οθόνη του κινητού... Τώρα είμαι για νέα LCD... βρήκα μερικά μαγαζιά online έχει κανείς να προτείνει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ένας με πρόβλημα στο digitizer.

 

και εγω ειμαι με προβλημα στο digitizer βεβαια δεν το κανει τοσο συχνα ωστε να χρειαστει αλλαγη αμεσα

Link to comment
Share on other sites

1) Μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω user manual γιατί δεν το είχε μέσα στην συσκευασία και δεν μπορώ να βρω μέσω google?

 

http://www.ejiayu.com/en/News2-1-71.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ σήμερα το παρέλαβα από to2c. Το έχω φορτίζει, αλλά ήταν όπως τα είχαμε συμφωνήσει. Με την 3000 μπαταρία, και ελληνικά. Για να δω αν είναι ρουταρισμένο, ξέρει κανένας που πάω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...