Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

JIAYU G3S MTK6589 Quad Core Android 4.1 3G Dual core 4.5" QHD Capacitive touch screen Smart Phone

 

http://rommap.com/media/rommap/rommap-img/2014/02/17/jiayu_g3s.jpg

 

  • CPU: MTK6589 Quad Core
  • OS: Android 4.1
  • Band: 2G: GSM 850/900/1800/1900 MHz, 3G: WCDMA(UMTS) 900/2100MHz
  • Screen: 4.5 inches, HD IPS multi-touch screen, PX:1280×720, 1600k colors
  • RAM/ROM: 1GB/4GB
  • Camera: Dual camera, 8.0MP back and 2.0MP front camera

 

Review:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4805067#post4805067

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4799642#post4799642

 

Edited by athanaso77

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι διαστασεις του απλου G3 ειναι 135 x 65 x 10,8 mm και προφανως και το G3S θα εχει τις ιδιες, οποτε οι αναφερομενες παραπανω πρεπει να ειναι λαθος.

Τωρα,το ποτε θα κυκλοφορησει, με την Jiayu κανεις δεν ξερει. Κατα gizchina ηταν να κυκλοφορησει μεσα Απριλιου, θυμαστε?

Αυτοι εχουν χασει τα αυγα...:confused:

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμο στο pandawill

 

http://pic.pandawill.com/media/wysiwyg/JIAYU-G3S_1_.jpg

 

http://www.pandawill.com/jiayu-g3s-smartphone-mtk6589-quad-core-android-42-45-inch-ips-gorillla-glass-screen-black-p75476.html

Link to comment
Share on other sites

με γαργαλαει λιγο αυτο.

Δεν εχει ασχημη τιμη, ετσι?

Ισως να εχει και διορθωμενες τις παιδικες αρρωστιες, εχει και gorilla, και βαρβατη μπαταρια

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

με γαργαλαει λιγο αυτο.

Δεν εχει ασχημη τιμη, ετσι?

Ισως να εχει και διορθωμενες τις παιδικες αρρωστιες, εχει και gorilla, και βαρβατη μπαταρια

 

Καλά τα λες Γιώργη.

4,5" ιντσες τηλέφωνο με 720p ανάλυση,gorilla και τόσο μεγάλη μπαταρία,δεν θα βρεις άλλο σε τέτοια τιμή.

Και επειδή ξέρω ότι κάνεις τα γλυκά μάτια στο G2S σκέψου ότι με 50$ παραπάνω πας σε quad core κλπ κλπ.Αρκεί να μην σε χαλάει το μέγεθος του.

Χτύπα στο ψαχνό! :) Σπαρταράει...

 

http://www.minideal.net/media/wysiwyg/7S948YL_N_F_2_MFVY6_3J.jpg

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ..ετοιμος ειμαι να πατησω τη σκανδαλη...

 

Κάτσε!Να το συζητήσουμε...χαχαχα

Δεν υπάρχει ακόμα ίχνος βιντεοπαρουσίασης hands on του κινητού στο youtube.Κάποια μαγαζιά δεν το εχουν φέρει ακόμα.

Στο επίσημο site της Jiayu δεν υπάρχει καν το τηλέφωνο! :cry:

Οπως και νάχει είναι σαν να αγοράζεις ένα G4 basic με μικρότερη οθόνη.

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε!Να το συζητήσουμε...χαχαχα

Δεν υπάρχει ακόμα ίχνος βιντεοπαρουσίασης hands on του κινητού στο youtube.Κάποια μαγαζιά δεν το εχουν φέρει ακόμα.

Στο επίσημο site της Jiayu δεν υπάρχει καν το τηλέφωνο! :cry:

εγω πιστευω πως κι αυτοι που λενε πως το εχουν παραμυθι ειναι..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

να κι εγω εδω :p (σαν το μαϊντανό :lol:)

 

οι διαστασεις του ειναι ΠΑΝΟΜΟΙΟΤΥΠΕΣ με το απλο G3, η αλλαγες ειναι μονο εσωτερικες

 

και σαν καταχαρουμενος ιδιοκτητης του αρχικου G3, απλα το συνιστώ ανεπιφύλακτα το καινουργιο

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Μπαταριες παιρνουν τις ιδιες με το απλο?

Ειναι αρκετα σημαντικο για μενα, μιας και την εχω "πατησει" απο κινητο με μετρια μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

λεει οτι εχει την ιδια μπαταρια

 

χωρις GPS και χωρις Internet (WiFi μονο οταν ειμαι στο σπιτι με USB καλώδιο), η μπαταρια κραταει ΑΝΕΤΑ 6-7 μερες (δλδ μονο σε standby κατασταση)

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει, σε σκετο standby ολα περνανε τη βδομαδα.

Το θεμα ειναι να αντεχει με μετρια χρηση 2 μερες και με λιωσιμο να σε βγαζει απο το πρωι ως το βραδυ...

 

Επισης το G3S πρεπει να καταναλώνει λιγοτερο, μιας και ο 6589 ειναι A7 based και πρεπει να εχει χαμηλοτερη καταναλωση απο τον 6577 του G3. ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιωργη, θυμαμαι απο τοτε ακομα που αρχισα να φλερταρω Κινεζικα Androids, το G3 μου τραβηξε την προσοχη πρωτ'απ'ολα με την μεγαλη μπαταρια του και μετα ολα τα αλλα.

Και μετα απο τοσους μηνες παραμενει ακομα στην κορυφη σαν G3S με την μεγαλυτερη μπαταρια στην κατηγορια του των 4,5" και με διαφορα.

Με αυτη την τιμη που το βγαλανε και με τα χαλια του G4 (καθυστερηση και ψηλη τιμη) νομιζω πως θα αποκτησει αρκετους θαυμαστες και θα δουμε γρηγορα review ωστε να οδηγηθουμε στην αγορα του.

 

Υ.Γ. "Γιωργηδες" θελω να πω :lol::lol::lol:

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

μουρλια .....

Ετοιμος ειμαι να το χτυπησω και να αντικαταστησω το "παλιο" μου καλο και τιμο G3N .

Αλλα περιμενω να δω πρωτες εντυπωσεις και τεστ μην τυχον και εχουν κανει καποια "πατατα" .

Παρτε ρε παιδες να δοκιμασετε να δουμε πως παει το κινητο ! ! ! ! !

Edited by villasg

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις εναν "θαραλλεο" ψαχνουμε..

:)

 

Ναι ρε παιδιά.Βοηθήστε λίγο.Ηδη ο οικονομικότερος (120€) αντίζηλος ,στις 4,5" του G3S,το THL W100 στο άλλο νήμα έχει φτάσει στα χέρια χρήστη και ξεκίνησαν τα πρώτα σχόλια και φωτογραφιες.Buy now και....κερνάω παιδάκια! :lol:

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα με καλυπτει ακομη το Ideos X5, οποτε δεν θα κινηθω αμεσα.

Απλα spotάρω τι παιζει (2 φιλοι και η αδερφη μου ηδη εχουν αγορασει διαφορα κινεζακια και ειναι παραπανω απο χαρουμενοι).

Θεωρω μεγαλο μειονεκτημα το 1GB ram που εχουν σχεδον ολα. Σε 1 χρονο το πολυ που θα εχουμε android 5 δε θα επαρκει. Ακριβως οπως τοτε με την 2.3 που λεγαμε "τι να το κανεις το 1GB" και νιωθαμε μια χαρα με τα 512... και τωρα μολις ανοιξω Opera/Chrome κλεινει η μουσικη απο πισω :lol::lol:

Εγω προσωπικα θα ηθελα παρα πολυ ενα με 2700-3000 μπαταρια και 2GB ram, παρα 4-8-16πυρηνο με παπαδες πανω :p Αλλα το G4 τα σκ@τWσε και τα αλλα ειναι παντοφλες στην καλυτερη...!

Edited by GeorgeManim
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα θα ηθελα παρα πολυ ενα με 2700-3000 μπαταρια και 2GB ram, παρα 4-8-16πυρηνο με παπαδες πανω :p Αλλα το G4 τα σκ@τWσε και τα αλλα ειναι παντοφλες στην καλυτερη...!

:up: :up: :up: :up: :up:

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα με καλυπτει ακομη το Ideos X5, οποτε δεν θα κινηθω αμεσα.

Απλα spotάρω τι παιζει (2 φιλοι και η αδερφη μου ηδη εχουν αγορασει διαφορα κινεζακια και ειναι παραπανω απο χαρουμενοι).

Θεωρω μεγαλο μειονεκτημα το 1GB ram που εχουν σχεδον ολα. Σε 1 χρονο το πολυ που θα εχουμε android 5 δε θα επαρκει. Ακριβως οπως τοτε με την 2.3 που λεγαμε "τι να το κανεις το 1GB" και νιωθαμε μια χαρα με τα 512... και τωρα μολις ανοιξω Opera/Chrome κλεινει η μουσικη απο πισω :lol::lol:

Εγω προσωπικα θα ηθελα παρα πολυ ενα με 2700-3000 μπαταρια και 2GB ram, παρα 4-8-16πυρηνο με παπαδες πανω :p Αλλα το G4 τα σκ@τWσε και τα αλλα ειναι παντοφλες στην καλυτερη...!

Ενταξει ρε Τζωρτζ, η τεχνολογια τρεχει και δεν μπορεις να την προλαβεις αγοραζοντας ενα κινητο για παντα. Κι εγω συμφωνω για τα 2Gb RAM αλλα τωρα δεν υπαρχει τποτα ματζοβολο. Οποτε η βολευεσαι τωρα με κατι αλλο η αν μπορεις περιμενεις. Μοντελα νεα βγαινουν συνεχεια..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα, δεν διαφωνω. Μια χαρα κρατησε τοσο καιρο το X5, και εχει ακομα να δωσει.

Οπως φαινεται ελυσαν τα προβληματα με τα 2GB ram με τον 6589Τ. Θα εχουμε θερμο καλοκαιροφθινοπωρο! ;)

Πανεμορφο παντως το G3S, αν μου περισσευαν 165€ θα το ειχα τσιμπησει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά.Βοηθήστε λίγο.Ηδη ο οικονομικότερος (120€) αντίζηλος ,στις 4,5" του G3S,το THL W100 στο άλλο νήμα έχει φτάσει στα χέρια χρήστη και ξεκίνησαν τα πρώτα σχόλια και φωτογραφιες.Buy now και....κερνάω παιδάκια! :lol:
εχω την εντυπωση πως το ονομα Thl βαραινει πιο πολυ..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση πως το ονομα Thl βαραινει πιο πολυ..

 

Η 720p ανάλυση+γοριλας,οι διαστάσεις (υπέρ του THL),η μπαταρία,η υποστήριξη του THL στα ελληνικά και 50$ κανουν τη διαφορά μεταξύ τους!Δεν πάμε για Thl W100 λέω γω να τελειώνουμε; :lol::lol:

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...