Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με αυτα που διαβαζουμε για ελαφροχεριδες στα Ελτα , θα παμε ολοι στο EMS

 

Εχουν ενημερωσει και σε αλλα τοπικ, οτι πρεπει πλεον να ανοιγουμε τα δεματα οταν ειμαστε μεσα στο Ταχυδρομειο, πριν υπογραψουμε το χαρτι παραλαβης, και αφου βεβαιωθουμε οτι μεσα στο κουτι, υπαρχει οντως η συσκευη (γιατι κλεβουν μονο τη συσκευη και αφεινουν το κουτι οπως ειναι)

 

στις διαμαρτυρίες του υπαλλήλου και του κοσμου που περιμενει στη ουρα, θα λετε ξερα και απλα, οτι εχει γινει επίσημη ενημερωση απο την Διοικηση των ΕΛΤΑ, οτι ΠΡΕΠΕΙ να γινει αυτος ο ελεγχος, πριν απομακρηνθητε απο το ταμειο, αλλοιως δεν το αναγνωριζουν

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχουν ενημερωσει και σε αλλα τοπικ, οτι πρεπει πλεον να ανοιγουμε τα δεματα οταν ειμαστε μεσα στο Ταχυδρομειο, πριν υπογραψουμε το χαρτι παραλαβης, και αφου βεβαιωθουμε οτι μεσα στο κουτι, υπαρχει οντως η συσκευη (γιατι κλεβουν μονο τη συσκευη και αφεινουν το κουτι οπως ειναι)

 

στις διαμαρτυρίες του υπαλλήλου και του κοσμου που περιμενει στη ουρα, θα λετε ξερα και απλα, οτι εχει γινει επίσημη ενημερωση απο την Διοικηση των ΕΛΤΑ, οτι ΠΡΕΠΕΙ να γινει αυτος ο ελεγχος, πριν απομακρηνθητε απο το ταμειο, αλλοιως δεν το αναγνωριζουν

 

εμενα που δε μου τα στελνουν συστημενα αμα το ανοιξω και ειναι αδειο;

βασικα μολις το ανοιγω θα τραβαω βιντεο για να ειμαι καλυμμενος με τους κινεζους

Link to comment
Share on other sites

Άντε άντε περιμένουμε! Με EMS το πήρες;

 

Όχι με απλό ταχυδρομείο. Προς το παρόν δεν μου έχει τύχει τίποτα περίεργο με το ταχυδρομείο και πίστεψε με έχω πάρει αρκετά πράγματα από Κίνα. Φυσικά για όλα υπάρχει η πρώτη φορά. Ελπίζω να μην είναι τώρα !!

www.gadget-rumours.com
Link to comment
Share on other sites

Όχι με απλό ταχυδρομείο. Προς το παρόν δεν μου έχει τύχει τίποτα περίεργο με το ταχυδρομείο και πίστεψε με έχω πάρει αρκετά πράγματα από Κίνα. Φυσικά για όλα υπάρχει η πρώτη φορά. Ελπίζω να μην είναι τώρα !!

 

ακριβως το ιδιο σκεφτηκα...

Link to comment
Share on other sites

ακριβως το ιδιο σκεφτηκα...

αν δεν κανω λαθος τα περιστατικα που εχουν αναφερει τα παιδια αφορουν τα ελτα του πειραια..τωρα δεν ξερω αν υπαρχουν και αλλου κρουσματα..

Γίνε εκκεντρικός τώρα. Μην περιμένεις να πάρεις σύνταξη για να φορέσεις μοβ χρώμα!:happy:
Link to comment
Share on other sites

Βασικα το θεμα ειναι οτι κανει μεγαλη διαδρομη μεχρι να φτασει σε εμας ( εντος ελλαδας ) οποτε δεν ξερεις που παιζει η κομπινα .

Αεροδρομιο , κεντρο διαλογης , διανομεας , καταστημα παραλαβης ?

Καπου ενδιαμεσα γινετε το μπραφ .

Ας πουμε εγω που ειμαι Πλ.Αμερικης εχω την ακολουθη διαδρομη :

ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ------>ΚΔ ΑΘΗΝΑΣ---->ΛΕΒΙΔΟΥ (ΑΘ 12) (Δ)[ Προς Επίδοση - Επίδοση ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗΣ ]----->ΛΕΒΙΔΟΥ (ΑΘ 12) (Δ) Αποστολή Συσκευασίας --->ΛΕΒΙΔΟΥ (ΑΘ 12) Επίδοση

Το ΛΕΒΙΔΟΥ (ΑΘ 12) ειναι 2 διαφορετικα μερη Το ενα ειναι η αποθηκη ( ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΩΣ )οπου πανε ολα και τα παιρνουν οι διανομεις για μοιρασμα και το αλλα ειναι εκει που πανε την επομενη μερα το πρωι μετα την επίδοση ειδοποιησης για παραλλαβη ( ΜΗΘΥΜΝΗΣ ) [ εξου και η αποστολη συσκευασιας που εμφανιζει ]

 

Επισης τι ενδεικτη εχουν τα δεματα ? εγω που ψωνιζω απο Banggood ερχονται με tracking τυπου RE000000000SE οποτε ειναι σαν να αποστελετε απο Σουηδια και οχι HK ή China .

Αυτοι πιθανον εχουν σταμπαρει αποστολεα - μεγεθος - βαρος και χτυπανε .

Ας πουμε εγω Πλ.Αμερικης με το παραπανω συστημα διανομης εχω λαβει πολλα δεματα στο τελευταιο εξαμηνο ολα κανονικοτατα ( 3 ταβλετ , 2 κινιτα )

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος τα περιστατικα που εχουν αναφερει τα παιδια αφορουν τα ελτα του πειραια..τωρα δεν ξερω αν υπαρχουν και αλλου κρουσματα..

Κολλαει αυτο, σαν την γριππη...

Ελπιζω να μην αποφασισουν οι Κινεζοι να σταματησουν να μας στελνουν κινητακια, εξ αιτιας μερικων λαμογιων. Αυτοι που ψυριζουν τα πακετα μαλλον ειναι κυκλωμα που φυσικα τα πουλανε..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

μετα την φολα που εφαγα, το κινητο μου ταξιδευει προς τα πισω,

ετσι μετακινηθηκα σε αυτο το θεμα, μιας και μου φαινεται η πιο καλη επιλογη απο οσα τσεκαρα.

 

Περιμενω να μου στειλει πισω τα λεφτα ο κινεζος για να κανονισω την νεα αγορα.

 

Τωρα στο θεμα των κλοπων το να μην το εχεις συστημενο και απαραιτητα track number, παιζει ο καθενας με την τυχη του.

Παρολο που τα ειχα ολα κομπλε, παρολα αυτα το δεμα το εχασα, πραγμα που σημαινει οτι πρεπει να κανεις και αλλα πραγματα για να διασφαλιστεις.

Ετσι σας προτεινω να ζητατε (εγω θα το εχω σαν ορο, αλλιως δεν αγοραζω) φωτογραφια (ες) του πακετου οταν ειναι ετοιμο για το ταχυδρομειο που να φαινεται καθαρα η συσκευασια του και οπωσδηποτε το πλαισιο που ειναι γραμμενη η διευθυνση σας.

 

Τωρα βεβαια λεω τον πονο μου, αλλα ελπιζω να βοηθηθει καποιος απο ολα αυτα.

 

 

Περιμενω καποιον να μου πει εντυπωσεις για το κινητο, μιας και ξεκιναω παλι απο την αρχη....

Αντε βρες κινητο, να βρεις μαγαζι, να στο στειλουν, να περιμενεις ποτε θα σκασει το tracking :dash::dash:

Link to comment
Share on other sites

Τι να κανεις ρε φιλε, αυτα συμβαινουν και "στις καλυτερες οικογενειες"..κουραγιο.

Ποιο κινητακι ειχες παραγγειλει και δεν σούκατσε?

Εν τω μεταξυ, νομιζα οτι θα ημουν ο δευτερος που θα παραγγελνα το G3S αλλα στο τσατ του minideal μου ειπε η Ασιατισα οτι για την ωρα ειναι "out of stock".

Υπομονη.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

το Star S7589....

το οποιο περασε απο ιμαλαια, ερυθρα, ομονοια, και τωρα γυρναει πισω.... :O:lol:

 

σε αναμονη τωρα να παρουμε πισω τα λεφτα για να παρουμε αυτο εδω.

 

 

Το pandawill το δειχνει προς πωληση στα 204 usd

http://www.pandawill.com/jiayu-g3s-smartphone-mtk6589-quad-core-android-42-45-inch-ips-gorillla-glass-screen-black-p75476.html

 

αν βρεθει και κανα κουπονι...

Link to comment
Share on other sites

αν βρεθει και κανα κουπονι...

 

για δες και το Jiayu-Official http://www.jiayuofficial.com/ εχει κουπονι

και μολις προ μιας ωρας παρελαβα τα 2 τεμχ Jiayu G2S (ασπρο & μαυρο) που ειχα παραγγειλει πριν 23 μερες (free shipping Swiss Post) και ηρθαν με ΕΛΤΑ, ολα ΟΚ

 

ισως να φαίνεται πιο ακριβο, αλλα με το κουπονι και το free shipping Swiss Post, ισως σου ερθει ισο-ιδιο

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι κακο το cubot,

ομως ενας λογος που διαλεξα το jiayu εναντι αλλων, ειναι οτι εχει gorilla glass....

κατα τα αλλα, αν κοιταξεις τα κινητα ειναι σχεδον ιδια.

 

Βεβαια το cubot εχει 4,7" οθονη, ισως και αυτο να ειναι + στα κριτηρια.

Απο την αλλη εχει πιο μεγαλη οθονη αλλα και μικροτερη μπαταρια!

Ετσι πιστευω το jiayu θα τραβαει κατι λιγες ωρες επιπλεον....

 

Νομιζω οτι πρεπει να ζυγισεις τι θες περισσοτερο,

οθονη καλη ποιοτικα η λιγο μεγαλυτερη χωρις gorilla glass?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δουλεύει αρκεί να είσαι logged in.

Ναι, δουλευει, ποιος ξερει τι πατατα εκανα και δεν το επαιρνε..

Με το κουπονι βγαινει στο pandawill 193,79$ και αν υπολογισεις ενα silicon case και ενα screen protector (8,98$) στο συνολο ειναι 202,77$, περιπου οσα το minideal που τα δινει δωρο (203,85$).

Παιδια το μαυρο στο minideal εσας πως σας φαινεται? Μαυρο ειναι η μολυβι?

 

Το κουμπι πατηθηκε, η εντολη εφυγε, ενα μαυρακι θα ξεκινησει ναρθει στην..αγκαλια μου..

απο το minideal με singapore post

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι κακο το cubot,

ομως ενας λογος που διαλεξα το jiayu εναντι αλλων, ειναι οτι εχει gorilla glass....

κατα τα αλλα, αν κοιταξεις τα κινητα ειναι σχεδον ιδια.

 

Βεβαια το cubot εχει 4,7" οθονη, ισως και αυτο να ειναι + στα κριτηρια.

Απο την αλλη εχει πιο μεγαλη οθονη αλλα και μικροτερη μπαταρια!

Ετσι πιστευω το jiayu θα τραβαει κατι λιγες ωρες επιπλεον....

 

Νομιζω οτι πρεπει να ζυγισεις τι θες περισσοτερο,

οθονη καλη ποιοτικα η λιγο μεγαλυτερη χωρις gorilla glass?

 

Ευχαριστώ πολύ! Νομίζω με έπεισες. Το Gorilla Glass αξίζει!

Link to comment
Share on other sites

 

Το κουμπι πατηθηκε, η εντολη εφυγε, ενα μαυρακι θα ξεκινησει ναρθει στην..αγκαλια μου..

απο το minideal με singapore post

 

το μαύρο είναι out of stock απότι βλέπω όμως

Το ψήνω σε ασημί αλλά λέει από 13/06

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δουλευει, ποιος ξερει τι πατατα εκανα και δεν το επαιρνε..

Με το κουπονι βγαινει στο pandawill 193,79$ και αν υπολογισεις ενα silicon case και ενα screen protector (8,98$) στο συνολο ειναι 202,77$, περιπου οσα το minideal που τα δινει δωρο (203,85$).

Παιδια το μαυρο στο minideal εσας πως σας φαινεται? Μαυρο ειναι η μολυβι?

 

Το κουμπι πατηθηκε, η εντολη εφυγε, ενα μαυρακι θα ξεκινησει ναρθει στην..αγκαλια μου..

απο το minideal με singapore post

 

πριν το αγορασες απο το pandawill επιβεβαιωσε οτι εχει μεσα ελληνικη γλωσσα.... :worry:

Link to comment
Share on other sites

πριν το αγορασες απο το pandawill επιβεβαιωσε οτι εχει μεσα ελληνικη γλωσσα.... :worry:

Απο το minideal το εχω παραγγειλει ηδη, πριν κανα διωρο.

Η γλωσσα δεν με νοιαζει, Αγγλικα θελω, καταλαβαινω το μενου καλυτερα..

 

το μαύρο είναι out of stock απότι βλέπω όμως

Το ψήνω σε ασημί αλλά λέει από 13/06

Οταν το παραγγειλα (σε μαυρο) ηταν in stock, προφανως τωρα τελειωσε..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...