Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Denim και εγώ...

εδω και 2 βδομάδες είχα κατι χαζά λαγκ !!

με το που πέρασε το Update όλα φίνα :) :)

επιτέλους data στο γρήγορο μενού και κουτάκια για τα apps original :) :)

 

Όταν λες data στο γρήγορο μενού τι εννοείς; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά,ερώτησή πως διαγράφω το δεύτερο imeil που έχω στο Lumia 925

 

Ρυθμίσεις>email+λογαριασμοί>κρατάς πατημένο το email που θέλεις να διαγράψεις και επιλέγεις διαγραφή. Γνωρίζεις φυσικά ό,τι ο λογαριασμός Microsoft που χρησιμοποιήθηκε στην ενεργοποίηση και το σετάρισμα της συσκευής δεν μπορεί να διαγραφεί με αυτόν το τρόπο.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω που έχω ουγγρική τιποτα ακομα.....

 

και το δικο μου ειναι ουγγρικο ακομα τιποτε σε Denim.Πειτε ποτε θα την παρετε και αν...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε εχεις δικιο,ειναι ευκολη η διαδικασια να σβηστουν ολλα απο το τηλ..? & να ξανα περασω τα παντα απο την αρχη..?
Link to comment
Share on other sites

και το δικο μου ειναι ουγγρικο ακομα τιποτε σε Denim.Πειτε ποτε θα την παρετε και αν...:mad:

 

Σίγουρα είναι ουγγρικό; Εγώ με ουγγρικό την έχω πάρει 4 μέρες τώρα. Κάνε του κανα soft reset και προσπάθησε ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατεβαίνει και σε μένα η Denim! Εχω γερμανικό firmware από το κουτί του!

Περάστηκε με επιτυχία λοιπόν και η denim στο lumia 925, χωρίς να πειράξει ρυθμίσεις ή αρχεία. Με ή χωρίς την denim πάντως το κινητό είναι εξαιρετικό! Πόσο πιο γρήγορο να γίνει άλλωστε; Από τον Οκτώβριο που το έχω είμαι απόλυτα ευχαριστημένος! Με έχει καλύψει πλήρως στις καθημερινές μου ανάγκες, δεν έχει κολλήσει ποτέ, και πάει σφαίρα! Μετά από δύο αναβαθμίσεις και πολλές εφαρμογές νομίζεις ότι τώρα μόλις το έβγαλες από το κουτί του. Πετάει! Μετά το windows phone δεν υπάρχει επιστροφή σε android. Ούτε γι αστείο.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην περίμενα εγώ τους Ιταλούς... :p

Πέρασα το αγγλικό fw και μόλις τώρα τελείωσαν όλα τα updates της Denim!!!

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην περίμενα εγώ τους Ιταλούς... :p

Πέρασα το αγγλικό fw και μόλις τώρα τελείωσαν όλα τα updates της Denim!!!

 

Και πως το έκανες αυτό φιλέ μου;γιατι εγώ έκανα λάθος και τελικά εχω σλοβενική και ακόμα περιμένω!!!μπορείς να μου εξηγήσεις να την βγάλω επιτέλους από πανω να ησυχάσω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και πως το έκανες αυτό φιλέ μου;γιατι εγώ έκανα λάθος και τελικά εχω σλοβενική και ακόμα περιμένω!!!μπορείς να μου εξηγήσεις να την βγάλω επιτέλους από πανω να ησυχάσω!!!!

 

Μπορείς να ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό. Προτείνεται ο δεύτερος τρόπος για το Lumia 925.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό. Προτείνεται ο δεύτερος τρόπος για το Lumia 925.

 

Ευχαριστώ πολύ!αύριο θα σας πω τα αποτελέσματα

Link to comment
Share on other sites

Και πως το έκανες αυτό φιλέ μου;γιατι εγώ έκανα λάθος και τελικά εχω σλοβενική και ακόμα περιμένω!!!μπορείς να μου εξηγήσεις να την βγάλω επιτέλους από πανω να ησυχάσω!!!!

ακριβώς όπως τα λέει ο Alex.. με τον 2ο τρόπο πάντα το έκανα..

 

Μπορείς να ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό. Προτείνεται ο δεύτερος τρόπος για το Lumia 925.

Εγώ επέλεξα το 059S916 rm-892 var GB CV Black..

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι ουγγρικό; Εγώ με ουγγρικό την έχω πάρει 4 μέρες τώρα. Κάνε του κανα soft reset και προσπάθησε ξανά.

 

ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ Το ειδα καλυτερα και ειναι Σλοβακιας.Επειδη δεν επαιρνε την black το εκανα Preview for dev. αλλα τωρα εχω 8.1 με την AMBER :mad: Τι να κανω ρε παιδια για να παρω OTA την DENIM?Ετσι να βλεπω και να το γουσταρω ακομα πιο πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ Το ειδα καλυτερα και ειναι Σλοβακιας.Επειδη δεν επαιρνε την black το εκανα Preview for dev. αλλα τωρα εχω 8.1 με την AMBER :mad: Τι να κανω ρε παιδια για να παρω OTA την DENIM?Ετσι να βλεπω και να το γουσταρω ακομα πιο πολυ!!!

 

Μπορείς είτε να φλασάρεις μόνος σου μια Rom που έχει δοθεί ήδη η αναβάθμιση ακολουθώντας τον οδηγό Διαδικασία flashing και debranding Lumia WP8 συσκευής είτε να το πας σε κάποιο Nokia Care και να σου το κάνουν αυτοί. Αλλιώς για να πάρεις ΟΤΑ την αναβάθμιση το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να περιμένεις να γίνει διαθέσιμη για τα σλοβακικά L925.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

ακριβώς όπως τα λέει ο Alex.. με τον 2ο τρόπο πάντα το έκανα..

 

 

Εγώ επέλεξα το 059S916 rm-892 var GB CV Black..

 

τι διαφορα εχει η Black απο τις White/Grey ?

Link to comment
Share on other sites

τι διαφορα εχει η Black απο τις White/Grey ?

 

Η διαφορά είναι στο χρώμα της συσκευής. Η black για παράδειγμα προορίζεται για τις μαύρες συσκευές.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι στο χρώμα της συσκευής. Η black για παράδειγμα προορίζεται για τις μαύρες συσκευές.

 

Αρα η δικια μου που εινια με λευκο καπακι πρεπιε να κατεβασω την white ?

 

Αμα περασω την BLACK θα εχω καποιο θεμα ?

Link to comment
Share on other sites

Αρα η δικια μου που εινια με λευκο καπακι πρεπιε να κατεβασω την white ?

 

Αμα περασω την BLACK θα εχω καποιο θεμα ?

 

Ναι...

 

Θα αλλάξει χρώμα το καπάκι... :lol:

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Αρα η δικια μου που εινια με λευκο καπακι πρεπιε να κατεβασω την white ?

 

Αμα περασω την BLACK θα εχω καποιο θεμα ?

 

Φυσικά και θα κατεβάσεις το firmware που προορίζεται για την συσκευή σου.

Αφού έχεις άσπρη συσκευή για ποιό λόγο να κατεβάσεις firmware που είναι για άλλη συσκευή (τη μαύρη); :)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι...

 

Θα αλλάξει χρώμα το καπάκι... :lol:

 

Και εγω αυτο σκεφτηκα, τι να επηρεαζει η Black ?

 

Παντως κατεβασα την σωστη για να μην εχω παρενεργειες χαχχαχαχ:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, πριν 3 μέρες έπαθα ζημιά στο 925 μου, έπεσε με την οθόνη προς το έδαφος σε μπετόν και κομματιάστηκε παρότι του φορούσα tempered glass.Δυστυχώς από το σέρβις που το πήγα μου είπαν ότι η αντικατάσταση της οθόνης κοστίζει περίπου 200-210€ οπότε δεν συμφέρει η επισκευή του .Διαπίστωσα ότι κυκλοφορούν στο e-bay οθόνες για το κινητό μας αλλά υποπτεύομαι ότι θα είναι απλές lcd αμφίβολης ποιότητας στα 80€ .Οπότε το κινητό και τα μάτια σας.Κάποια στιγμή θα το φτιάξω όταν τα οικονομικά θα είναι καλύτερα γιατί αν εξαιρέσεις την μπαταρία το κινητό ήταν αψογο σε όλα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι αξίζει να δώσεις 210 ευρώ για να επισκευάσεις ένα κινητό... Σε αυτά τα χρήματα παίρνεις το καταπληκτικό Lumia 830 πχ :)
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, πριν 3 μέρες έπαθα ζημιά στο 925 μου, έπεσε με την οθόνη προς το έδαφος σε μπετόν και κομματιάστηκε παρότι του φορούσα tempered glass.Δυστυχώς από το σέρβις που το πήγα μου είπαν ότι η αντικατάσταση της οθόνης κοστίζει περίπου 200-210€ οπότε δεν συμφέρει η επισκευή του .Διαπίστωσα ότι κυκλοφορούν στο e-bay οθόνες για το κινητό μας αλλά υποπτεύομαι ότι θα είναι απλές lcd αμφίβολης ποιότητας στα 80€ .Οπότε το κινητό και τα μάτια σας.Κάποια στιγμή θα το φτιάξω όταν τα οικονομικά θα είναι καλύτερα γιατί αν εξαιρέσεις την μπαταρία το κινητό ήταν αψογο σε όλα.

 

Μου φαίνεται δύσκολο μόνο η οθόνη να έχει τόσα πολλά, εμείς το είχαμε πάρει 250 ευρώ δηλαδή όλα τα άλλα κάνανε 50 ευρώ κάτι δεν πάει καλά δεν ρωτάς και κανέναν άλλον.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις στο σκρούτζ θα δείς ότι η AMOLED οθόνη έχει γύρω στα 167-170€ βάλε και την εργασία βγήκαν τα 200€.Επίσης μην ξεχνάμε ότι η τιμή λιανικής οταν βγήκε δεν ήταν 230€ που έχει τωρα όπου υπάρχει στοκ αλλα κοντά 600 αν θυμάμαι καλά.Απλές no name LCD έχουν κοντά στα 90 €.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...