Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.μια ερώτηση,οταν πας στην μνήμη του τηλεφώνου εκεί που λέει προσωρινά αρχεία πάντα έπιανε κάποιο χώρο και μου έλεγε π.χ 500mb.από τότε που αναβάθμισα σε denim είναι μόνιμα στο 0.τι άλλαξε;κάνει καλύτερη κατανομή μνήμης πια;

 

Και σε μένα το ίδιο . Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου πάντως με τα προσωρινά αρχεία , νομίζω πλέον κάνει εκκαθάριση μόνο του

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:confused:

απο τότε που πήρα denim δεν μου δουλεύει το εξωτερικό μικρόφωνο.....(υπόθεση κάνω γιατι είχα καιρό να μιλήσω skypte...)

το έχει κάποιος άλλος ???

Link to comment
Share on other sites

:confused:

απο τότε που πήρα denim δεν μου δουλεύει το εξωτερικό μικρόφωνο.....(υπόθεση κάνω γιατι είχα καιρό να μιλήσω skypte...)

το έχει κάποιος άλλος ???

 

Το δοκίμασες με κάποια άλλη εφαρμογή; Να τραβήξεις ένα βίντεο για παράδειγμα για να δεις αν θα εγγραφεί ο ήχος; 'Η να κάνεις μια κλήση με ανοιχτή ακρόαση.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

:confused:

απο τότε που πήρα denim δεν μου δουλεύει το εξωτερικό μικρόφωνο.....(υπόθεση κάνω γιατι είχα καιρό να μιλήσω skypte...)

το έχει κάποιος άλλος ???

 

Εμένα αυτό μου το κάνει από τότε που πήρα την 8.1 και όλο θα πάω λέω να το φτιάξω και ακόμα έτσι το έχω.

Link to comment
Share on other sites

!!! το βίντεο δεν έχουν ήχο πια !!!

shitt...

δεν παίζει ουτε η ανοιχτή ακρόαση !!!

και με ενα search στο net είδα οτι το έχουν αρκετοί απο την 8.1 που λέει και ο φίλος απο πάνω...

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ HARD RESET...

ευτυχώς είναι ακόμα στη εγγύηση...αλλα ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ HARD RESET...

θα του κάνω 2-3 soft ....

Link to comment
Share on other sites

!!! το βίντεο δεν έχουν ήχο πια !!!

shitt...

δεν παίζει ουτε η ανοιχτή ακρόαση !!!

και με ενα search στο net είδα οτι το έχουν αρκετοί απο την 8.1 που λέει και ο φίλος απο πάνω...

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ HARD RESET...

ευτυχώς είναι ακόμα στη εγγύηση...αλλα ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ HARD RESET...

θα του κάνω 2-3 soft ....

 

Αδερφέ μην κάνεις hard reset γιατι έκανα εγω και δυο φορές κιόλας αλλα δεν έχει αποτέλεσμα.αν κάποιος το είχε και το διόρθωσε ας γράψει να μας πει πώς.σκέφτομαι και στην νοκια να το πάω τι θα κάνουν αφου δεν είναι καμένο το ηχείο αλλα κατι δεν λειτουργεί σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι software το θέμα, το μόνο που μπορεί να σας σώσει είναι ξαναπέρασμα του firmware με Lumia Software Recovery Tool.

Και Nokia Care να το πάτε, δεν ξέρω αν θα γλυτώσετε στα σίγουρα το hard reset. Δεν είναι και τόσο τρομερό πάντως...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι software το θέμα, το μόνο που μπορεί να σας σώσει είναι ξαναπέρασμα του firmware με Lumia Software Recovery Tool.

Και Nokia Care να το πάτε, δεν ξέρω αν θα γλυτώσετε στα σίγουρα το hard reset. Δεν είναι και τόσο τρομερό πάντως...

 

Σπάσε πλάκα τώρα που τωρα κόλλησε και δείχνει οτι έχω μόνιμα τα ακουστικά το τηλέφωνο πάνω και ας μην τα εχω.δλδ το τηλέφωνο συμπεριφέρεται σαν να έχει ακουστικά χωρίς ακουστικά.που θα πει δεν μπορώ να μιλήσω στο τηλέφωνο γιατι αυτό αναγνωρίζει και βγάζει τον ήχο στα ακουστικά που δεν υπάρχουν και γενικά δεν έχει ήχο σε τίποτα.κανείς καμια ιδέα;έχω κάνει

3 soft reset.

Link to comment
Share on other sites

Σπάσε πλάκα τώρα που τωρα κόλλησε και δείχνει οτι έχω μόνιμα τα ακουστικά το τηλέφωνο πάνω και ας μην τα εχω.δλδ το τηλέφωνο συμπεριφέρεται σαν να έχει ακουστικά χωρίς ακουστικά.που θα πει δεν μπορώ να μιλήσω στο τηλέφωνο γιατι αυτό αναγνωρίζει και βγάζει τον ήχο στα ακουστικά που δεν υπάρχουν και γενικά δεν έχει ήχο σε τίποτα.κανείς καμια ιδέα;έχω κάνει

3 soft reset.

 

Πάρε back up και flashαρέ το με το Lumia Software Recovery Tool.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Σπάσε πλάκα τώρα που τωρα κόλλησε και δείχνει οτι έχω μόνιμα τα ακουστικά το τηλέφωνο πάνω και ας μην τα εχω.δλδ το τηλέφωνο συμπεριφέρεται σαν να έχει ακουστικά χωρίς ακουστικά.που θα πει δεν μπορώ να μιλήσω στο τηλέφωνο γιατι αυτό αναγνωρίζει και βγάζει τον ήχο στα ακουστικά που δεν υπάρχουν και γενικά δεν έχει ήχο σε τίποτα.κανείς καμια ιδέα;έχω κάνει

3 soft reset.

 

Βαλε παλι τα ακουστικα και ξαναβγαλτα καμποσες φορες μεχρι να στρωσει.

Το ειχα παθει και εγω παλιοτερα στο Lumia 800.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε παλι τα ακουστικα και ξαναβγαλτα καμποσες φορες μεχρι να στρωσει.

Το ειχα παθει και εγω παλιοτερα στο Lumia 800.

 

Ευχαριστώ και τους δύο για τις άμεσες απαντήσεις σας!το είχα κάνει και εγω το να βάζω και να βγάζω τα ακουστικά αλλά τώρα που μου το είπες του έδωσα και κατάλαβε και ξεκόλλησε.πάλι καλα γλίτωσα το hard reset.να είστε καλά παιδιά!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατήθηκα...

μόλις ξεκίνησα το hard reset...

εαν δεν παίξει μετα θα ρίξω και ένα Lumia Software Recovery Tool

και τέλος είδα οτι είναι ακόμα στη εγγύηση αρα εαν δεν παίξει οπως θα είναι καθαρό αυριο στη wind :)

Link to comment
Share on other sites

τελικά τζίφος...hardware είναι το πρόβλημα..

το καλό βέβαια είναι οτι διαπίστωσα την άψογη λειτουργία του backup-restore !!!

τα γύρισε όλα πισω !!(εκτος απο κάποιες εφαρμογές της νοκια)

Αυριο πάει στο σερβις καθώς σε 10 μέρες λήγει η εγγύηση :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια ρε παιδιά.προσπαθώ να συνδέσω το κινητό με τον υπολογιστή μέσω του προγράμματος windows phone αλλα το μόνο που βλέπω ειναι οι βασικοί φάκελοι,δλδ φωτογραφίες βίντεο ringtones μουσική.υπάρχει κάποιο αλλο πρόγραμμα που μπορώ να δω ολα τα αρχεία του κινητού;όταν παω στην μνήμη του κινητού εκεί που λέει (άλλα) οταν το πατήσεις λέει ότι είναι αρχεία που δεν αναγνωρίζει το τηλέφωνο και να το συνδέσω στον υπολογιστή για να τα διαχειριστώ.πως μπορώ να τα βρω αυτά τα αρχεία; Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

ξαφνικό πρόβλημα από χθες! δεν συγχρονίζει το βασικό mail και βγάζει κωδικό λάθους 85010014! καμιά ιδέα;;;

 

Δες στο θέμα [Επίσημο] Windows Phone 8 Series, στην ενότητα της πλατφόρμας του λειτουργικού των Windows Phone, από αυτό το ποστ και κάτω για να δεις τι γίνεται με το σφάλμα που σου βγάζει. Κάποιο πρόβλημα στους servers της MS είναι.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

τελικά τζίφος...hardware είναι το πρόβλημα..

το καλό βέβαια είναι οτι διαπίστωσα την άψογη λειτουργία του backup-restore !!!

τα γύρισε όλα πισω !!(εκτος απο κάποιες εφαρμογές της νοκια)

Αυριο πάει στο σερβις καθώς σε 10 μέρες λήγει η εγγύηση :ninja:

update.

2/4 το έδωσα 15/4 up and running :)

αλλαγή του μικροφώνου μέσα στην εγγύηση, σούπερ είναι πάλι το μανάρι μου :) :)

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι σ αυτή την κατάσταση της φωτό, με ΛΙΓΟ απ όλα χρήση. 2-3 μήνες πριν με την ίδια χρήση θα ήταν λίγο κάτω από 70. Είναι καιρός να την αλλάξω λέτε (25 ευρώ);
Link to comment
Share on other sites

και μενα τα ιδια.Στις 07 00 το εβγαλα απο τον φορτιστη και στις 15 00 το ξαναεβαλα.Το εχω 14 μηνες,λετε να θελει μπαταρια?Εχω κλεισει ολες τις αδηφαγες εφαρμογες.
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανείς την windows 10?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι σ αυτή την κατάσταση της φωτό, με ΛΙΓΟ απ όλα χρήση. 2-3 μήνες πριν με την ίδια χρήση θα ήταν λίγο κάτω από 70. Είναι καιρός να την αλλάξω λέτε (25 ευρώ);

 

25 ευρώ η μπαταρία ή ολο το πακέτο (και η εργασία)

έχω αρχίσει να σκέφτομαι τη παρακάτω θήκη

 

http://www.amazon.com/kwmobile-Battery-Nokia-Lumia-Capacity/dp/B00GS3FJ54/ref=redir_mobile_desktop?ie=UTF8&m1k=vb_wp&ref_=redir_mdp_mobile&tag=wpcentral00-20

 

ή

 

να δώσω 6 ευρω και να πάρω απο ebay μια battery bank ....

 

Γνώμες ?

Link to comment
Share on other sites

Όλο το πακέτο.

 

Για την πρόσθετη που ρωτάς, μια χαρά φαίνεται, αν εξαιρέσεις ότι κάνει κακάσχημη, μια πολύ όμορφη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι: το update 2 της 8.1 θα το πάρει?

Και επίσης ενώ γράφει ότι έχει την 8.1 το ονομα συνεχίζει να είναι cyan και όχι denim? Γιατί?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι: το update 2 της 8.1 θα το πάρει?

Και επίσης ενώ γράφει ότι έχει την 8.1 το ονομα συνεχίζει να είναι cyan και όχι denim? Γιατί?

 

Ναι κάποια στιγμή πριν την διάθεση των Windows 10 θα δοθεί και επίσημα το update 2 των 8.1 (άγνωστο το πότε ακριβώς).

Μήπως έχεις ενεργοποιημένη την επιλογή του preview for developers μέσα από την εφαρμογή και σου βγάζει Cyan αντί για Denim;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά σήμερα το πήρα από ένα μέλος εδώ και δεν ξέρω αν την είχε εγκαταστήσει. Αλλά του έκανα επαναφορά, επομένως και να την είχε δεν θα έχει διαγραφεί?

Εάν όχι, πού βλέπω που είναι για να την απεγκαταστήσω εγώ?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...