Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έβαλα στο skroutz για να τα συγκρίνω και το 925 έχει 300 ευρώ μάλλον έχουν τρελαθεί τα μαγαζιά, όσο πήρα το 930 δηλαδή. Άρα 735 που έχει 100 ευρώ κάτω. Το οποίο είναι πιο καινούργιο και πιο γρήγορο από το 925 και καλύτερη μπαταρία στο μόνο που χάνει είναι η κάμερα. Αλλά θα βγάζεις καλύτερες selfie με το 735.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

300€ έχουν γιατί δεν υπάρχει απόθεμα...

Το ότι είναι πιο καινούργιο, δεν λέει κάτι. Και το 535 είναι...

Πιο γρήγορο ΔΕΝ είναι.

Οι selfies είναι για τους gay... :p

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα στο skroutz για να τα συγκρίνω και το 925 έχει 300 ευρώ μάλλον έχουν τρελαθεί τα μαγαζιά, όσο πήρα το 930 δηλαδή. Άρα 735 που έχει 100 ευρώ κάτω. Το οποίο είναι πιο καινούργιο και πιο γρήγορο από το 925 και καλύτερη μπαταρία στο μόνο που χάνει είναι η κάμερα. Αλλά θα βγάζεις καλύτερες selfie με το 735.

925 πλέον μόνο μεταχειρισμενο! Καινούριο δεν αξίζει+το οτι με 300 ευρω έχεις αλλες επιλογές, πολύ καλύτερες απο το 925

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

300€ έχουν γιατί δεν υπάρχει απόθεμα...

Το ότι είναι πιο καινούργιο, δεν λέει κάτι. Και το 535 είναι...

Πιο γρήγορο ΔΕΝ είναι.

Οι selfies είναι για τους gay... :p

 

Ρε συμπολίτη το ένα είναι διπύρηνο και το άλλο τετραπύρινο, το 925 φοράει adreno 225 και το 735 adreno 305. Πως γίνετε να μην είναι πιο γρήγορο. Θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία ο αριθμός πυρήνων, αλλα ο χρονισμός και η αρχιτεκτονικη τους. Ουτε ο κωδικός αριθμός της gpu. Άλλωστε η 225 ήταν gpu flagship του 2012 ενώ η 305 midrange του 2013.

 

Σαν σύνολο, στα benchmarks οι συσκευές βγάζουν περίπου ίδια βαθμολογία.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συμπολίτη το ένα είναι διπύρηνο και το άλλο τετραπύρινο, το 925 φοράει adreno 225 και το 735 adreno 305. Πως γίνετε να μην είναι πιο γρήγορο. Θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε.

 

Το 735 έχει 4 πυρήνες αρχιτεκτονικής a7 (το ίδιο και το 830) ενώ το 925 2 πυρήνες αρχιτεκτονικής krait, γι' αυτό έχουν και παραπλήσια αποτελέσματα στα benchies αλλά και real life.

Το θέμα είναι αν τα instructions που θα έχουν τα 10αρια, θα ευνοούν τους τετραπυρήνους ή αν δεν θα έχει διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Αν οι selfies έχουν γίνει κριτήριο αγοράς συσκευής κάτι δεν πάει καλά στο ανθρώπινο είδος...

 

Κι βέβαια έχουν γίνει. Κι βέβαια δεν πάει καλά...

 

Ρε συμπολίτη το ένα είναι διπύρηνο και το άλλο τετραπύρινο, το 925 φοράει adreno 225 και το 735 adreno 305. Πως γίνετε να μην είναι πιο γρήγορο. Θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε.

 

Απλά τα ξέρετε λάθος...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

Εβαλα την γερμανική ρομ σύμφωνα με τον οδηγο του myphone για το O2 δύκτιο, ωστε να παρει την denim αλλα δεν μου βγάζει ενημέρωση, ξερετε κατι?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

Εβαλα την γερμανική ρομ σύμφωνα με τον οδηγο του myphone για το O2 δύκτιο, ωστε να παρει την denim αλλα δεν μου βγάζει ενημέρωση, ξερετε κατι?

 

Να ξέρεις πάντως πως η ενημέρωση από o2 δεν είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού, οπότε δεν ξέρω κατά πόσο βολεύει.

Γνώμη μου, έπρεπε να το αφήσεις όπως ήταν αφού δεν έχει πάρει πουθενά την τελευταία έκδοση λογισμικού, μόνο η o2 έδωσε μια λίγο πιο ενημερωμένη έκδοση με το firmware denim.

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις πάντως πως η ενημέρωση από o2 δεν είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού, οπότε δεν ξέρω κατά πόσο βολεύει.

Γνώμη μου, έπρεπε να το αφήσεις όπως ήταν αφού δεν έχει πάρει πουθενά την τελευταία έκδοση λογισμικού, μόνο η o2 έδωσε μια λίγο πιο ενημερωμένη έκδοση με το firmware denim.

 

Ναι αλλα εμενα μου εχει ακόμα την cyan... Ειμαι με preview for developers το οποίο εχω απενεργοποιήσει.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

Εβαλα την γερμανική ρομ σύμφωνα με τον οδηγο του myphone για το O2 δύκτιο, ωστε να παρει την denim αλλα δεν μου βγάζει ενημέρωση, ξερετε κατι?

 

Νομίζω έπρεπε να βάλεις την φιλανδική αυτοί έχουν πάρει denim. Άλλα όχι γράψε λάθος αυτό ήταν για το 930.

Edited by filkatsxlt
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα εμενα μου εχει ακόμα την cyan... Ειμαι με preview for developers το οποίο εχω απενεργοποιήσει.

 

Με preview for developers θα έχεις την τελευταία έκδοση λογισμικού αλλά όχι και το τελευταίο firmware.

Βασικά άμα έβαλες την γερμανική ο2, θα έχεις το τελευταίο firmware (γιατί ανακοίνωσαν ότι το πέρασαν σε αυτήν) και ενεργοποιώντας το pfd θα έχεις και την τελευταία έκδοση λογισμικού, λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Με preview for developers θα έχεις την τελευταία έκδοση λογισμικού αλλά όχι και το τελευταίο firmware.

Βασικά άμα έβαλες την γερμανική ο2, θα έχεις το τελευταίο firmware (γιατί ανακοίνωσαν ότι το πέρασαν σε αυτήν) και ενεργοποιώντας το pfd θα έχεις και την τελευταία έκδοση λογισμικού, λογικά.

λογικά ναι, αλλά δεν είμαι έτσι...γράφει denim χωρίς να έχω denim. Θέλω την camera 5, αυτό είναι το θέμα...
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

λογικά ναι, αλλά δεν είμαι έτσι...γράφει denim χωρίς να έχω denim. Θέλω την camera 5, αυτό είναι το θέμα...

 

Νομίζω την camera 5 δεν θα την πάρει το 925 αλλά μόνο το 830,930,1520 ούτε καν το 1020 δεν θα την πάρει, αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω την camera 5 δεν θα την πάρει το 925 αλλά μόνο το 830,930,1520 ούτε καν το 1020 δεν θα την πάρει, αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

 

Αυτό έχει ειπωθεί

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αφου η Lumia Camera 5.x δεν ειναι ακομα διαθεσιμη, ειτε εχεις denim, ειτε οτι, καθως βρισκεται ακομα στην εκδοση 4.9.x.

Ολα θα την παρουν, αλλα τις πολλες βελτιωσεις θα τις δουν τα 830,930 και 1520. Τα υπολοιπα θα δουν βελτιωσεις ισως στην ταχυτητα και ελαχιστα στην απεικονιση. Λογικα μιλωντας παντα και χωρις να ειμαι σιγουρος για το κατα ποσο θα δουμε βελτιωσεις.

 

Edit: Βασικά τώρα είδα ότι την έχουν δώσει ξεχωριστά την έκδοση 5.

Ελπίζω να την πάρουν και τα δικά μας σε βάθος χρόνου (αφού ολοκληρωθεί λογικά η denim σε όλα τα Lumia).

Edited by stefanakos8
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος ρε παιδιά να κάνω hard reset η κάτι παρόμοιο ώστε να καθαρίσει το κινητό μου από τα πάντα χωρίς να γυρίσω στα windows 8 και να πρέπει να κατεβαζω ξανά τα 8,1 από την αρχή;δεν θέλω να κάνω μπακ απ γιατι κατι μου τρώει 2 γκιγκα μπαιτ από τον χώρο αποθήκευσης που δεν μπορώ να το βρω πουθενά.Γιαυτο θέλω να ξαναφτιάξω εφαρμογές και ρυθμίσεις από την αρχή χειροκίνητα.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα την πάρουμε την denim η όχι...
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

θα την πάρουμε

γιατι το έχω με την Γερμανική του δικτύου Ο2, που αναφέρει ότι την δίνει, αλλα τιποτα ακόμα...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

εμενα το δικό μου 925 είναι σκυλί πάντως... φυσικά χωρίς θήκη... έχει πέσει τόσες φορες κάτω και σήμερα μου έφυγε πίσω το καπάκι... ευτυχώς κατάφερα και το κούμπωσα πάλι... :P

 

το κινητό δουλεύει άψογα πάντως... σε περίπτωση που το διαλύσω λόγο τις δουλειάς θα πάρω το 930 :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...