Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια βοήθεια...δεν μου κάνει αντίγραφο ασφαλείας μου λέει ότι δεν συγχρονίζει γιατι βρίσκει σφάλμα στις ρυθμίσεις μου.εκτός αυτού ούτε το αβαταρ μου το συγχρονίζει στα παιχνίδια με αποτέλεσμα να μην το βρίσκει.έλεγξα το email της Microsoft και ολα ειναι εντάξει.καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια βοήθεια...δεν μου κάνει αντίγραφο ασφαλείας μου λέει ότι δεν συγχρονίζει γιατι βρίσκει σφάλμα στις ρυθμίσεις μου.εκτός αυτού ούτε το αβαταρ μου το συγχρονίζει στα παιχνίδια με αποτέλεσμα να μην το βρίσκει.έλεγξα το email της Microsoft και ολα ειναι εντάξει.καμιά ιδέα;

 

Έτσι λέει... Κάνει κανονικά backup.

Και το δικό μου το ίδιο κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι λέει... Κάνει κανονικά backup.

Και το δικό μου το ίδιο κάνει.

 

Αλήθεια;το αβαταρ όμως γιατί δεν μου το εμφανίζει πια;δεν μπορώ να βρω τι φταίει και δεν μπορεί να συγχρονιστεί αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια;το αβαταρ όμως γιατί δεν μου το εμφανίζει πια;δεν μπορώ να βρω τι φταίει και δεν μπορεί να συγχρονιστεί αυτό.

 

Πήγαινε στο onedrive-ρυθμίσεις-αντίγραφα ασφαλείας (από pc) να δεις πότε σου έχει αποθηκεύσει το τελευταίο backup. Το avatar αργεί καμιά φορά να συγχρονιστεί.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πρώτα από ολα για τον χρόνο σου.μου λέει στο κινητό ότι το τελευταίο αντίγραφο ασφαλείας εγινε πριν 4 μήνες.που σημαίνει ότι τελικά δεν κάνει αντίγραφο.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πρώτα από ολα για τον χρόνο σου.μου λέει στο κινητό ότι το τελευταίο αντίγραφο ασφαλείας εγινε πριν 4 μήνες.που σημαίνει ότι τελικά δεν κάνει αντίγραφο.

 

Πήγαινε και σβηστό αυτό το backup που έχει και ξεκίνα άλλο από την αρχή. (μπορεί να αργήσει λίγο) το πιο πιθανό είναι να σου ξαναβγάλει σφάλμα αλλά αν το ξανατσεκάρεις θα δεις ότι θα έχει σημερινό.

Προσπάθησε να είναι το internet ελεύθερο όταν κάνεις backup (μην ανεβάζεις torrent κτλ.)

Edited by panosxx
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε και σβηστό αυτό το backup που έχει και ξεκίνα άλλο από την αρχή. (μπορεί να αργήσει λίγο) το πιο πιθανό είναι να σου ξαναβγάλει σφάλμα αλλά αν το ξανατσεκάρεις θα δεις ότι θα έχει σημερινό.

Προσπάθησε να είναι το internet ελεύθερο όταν κάνεις backup (μην ανεβάζεις torrent κτλ.)

 

Ευχαριστώ αυτο θα κάνω τώρα αμέσως κιόλας!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ αυτο θα κάνω τώρα αμέσως κιόλας!!!

 

Συνονόματε είχες δίκιο έπιασε! Σε ευχαριστώ πολύ γιατί αν δεν τα κατάφερνα δεν θα κοιμόμουν!!αν αρχίσω να φτιάξω κάτι δεν θα ησυχάσω αν δεν το φτιάξω!να είσαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αυτο θα κάνω τώρα αμέσως κιόλας!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Συνονόματε είχες δίκιο έπιασε! Σε ευχαριστώ πολύ γιατί αν δεν τα κατάφερνα δεν θα κοιμόμουν!!αν αρχίσω να φτιάξω κάτι δεν θα ησυχάσω αν δεν το φτιάξω!να είσαι καλά

 

Ωραίος.:up::up::up:

Από το lg e 900 που είχα με wp7 πάντα το backup κόλλαγε :)

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια οποιος μπορει...τις τελευταιες μερες η μπαταρια εξαντλειται πολυ γρηγορα, οταν τσεκαρω την οικονομια μπαταριας στην χρηση μου εχει συνεχεια το Τηλεφωνο σε 100% (ακομα και οταν δεν το χρησιμοποιω).Γνωριζει κανεις τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια οποιος μπορει...τις τελευταιες μερες η μπαταρια εξαντλειται πολυ γρηγορα, οταν τσεκαρω την οικονομια μπαταριας στην χρηση μου εχει συνεχεια το Τηλεφωνο σε 100% (ακομα και οταν δεν το χρησιμοποιω).Γνωριζει κανεις τιποτα?

 

Αυτό σου δείχνει σε τι ποσοστό χρησιμοποιείς το τηλέφωνο σε σχέση με άλλες εφαρμογές, δεν έχει να κάνει με το ότι σου πέφτει η μπαταρία γρήγορα. Προσπάθησε να κάνεις μια επανεκκίνηση το τηλ. και ψάξε μήπως έχεις ενεργοποιήσει κάτι που ρίχνει τη μπαταρία (3g - φωτεινότητα οθόνης - double tap κτλ.)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σου δείχνει σε τι ποσοστό χρησιμοποιείς το τηλέφωνο σε σχέση με άλλες εφαρμογές, δεν έχει να κάνει με το ότι σου πέφτει η μπαταρία γρήγορα. Προσπάθησε να κάνεις μια επανεκκίνηση το τηλ. και ψάξε μήπως έχεις ενεργοποιήσει κάτι που ρίχνει τη μπαταρία (3g - φωτεινότητα οθόνης - double tap κτλ.)

 

Το εκανα ενα soft reset. Η χρηση του Τηλεφωνου που φαινοταν 100% στην οικονομια μπαταριας εξαφανιστηκε.

Μενει να δω αν θα εμφανιστει παλι.

Παντως αποτι θυμαμαι ποτε δεν μου εδειχνε στην οικονομια μπαταριας χρηση του Τηλεφωνου 100%.

Ευχαριστω για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και το 520 το Ουγγρικό έχει πάρει Denim και εμείς τίποτα.

Έλεος.

 

Καλά μιλάς σοβαρά;!εγω πήγα τότε στο 925 για το λόγο να παίρνω τις αναβαθμίσεις!!! Με τι σκεπτικό γίνεται αυτό δεν το καταλαβαίνω.....

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 18 μήνες τέλειας συμβίωσης με το 925 μου, ήρθε η ώρα να αποχωριστούμε. Θα το πάρει φίλος μου και θα το βλέπω συχνά. Λευκό, ούτε μια γρατσουνιά, ούτε μία πτώση και γενικά σε άριστη κατάσταση...

Πάμε στο πορτοκαλί 930... :love:

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 18 μήνες τέλειας συμβίωσης με το 925 μου, ήρθε η ώρα να αποχωριστούμε. Θα το πάρει φίλος μου και θα το βλέπω συχνά. Λευκό, ούτε μια γρατσουνιά, ούτε μία πτώση και γενικά σε άριστη κατάσταση...

Πάμε στο πορτοκαλί 930... :love:

 

Που βρήκες πορτοκαλί ρε θηρίο μάλλον από σκρουτζομαγαζο το πήρες γιατί η wind είχε μόνο άσπρο και μαύρο.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλξμερα παιδια!

 

'Ακουστε τι κανει το διμο 925 το τελευταιο καιρο.Σε ανυποπτο χρονο σταματανε να ακουγονται ολα τα notifications(sms,μεσσεντζερ,κλησεις) και σημερα το πρωι δε χτυπαγε ουτε το ξυπνητηρι.Αν κανω σοφτ ρεσετ σθνηθως λυνεται το θεμα.Ομως στην πραγματικοτητα δεν ειναι λυση γτ ετσι μπορει να χασω σημαντικες κλησεις.εχει συμβει σε κανεναν αλλον?ηθελα να αποφυγω το hard reset

Link to comment
Share on other sites

Dimostheni το ίδιο μου κάνει και εμένα και με hard & soft reset πάλι το ξαναέκανε. Το ψάχνω μάλλον για σερβις όμως με βλέπω, κάτι με το accelerometer - αισθητήρα πρέπει να είναι γιατί χτυπα μια και σταματάει σαν να το γυριζεις ανάποδα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν επιλεγω ηχο για ξυπνητηρι ακουγεται δυνατα..δηλαδη οταν επιλεγω τον ηχο που θελω να χτυπαει..!αφου το επιλεξω και περιμενω να χτυπησει το ξυπνηρι ακουγεται στην μιση σχεδον ενταση..τα εχω ολα φουλ σε ενταση και ηχο!οταν με παιρνουν τηλεφωνο ο ηχος κλησεις ακουγεται κανονικα..μονο στο ξυπνητηρι ακουγεται στην μιση ενταση..συμβαινει και σε σας?κανω κατι λαθος?
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν επιλεγω ηχο για ξυπνητηρι ακουγεται δυνατα..δηλαδη οταν επιλεγω τον ηχο που θελω να χτυπαει..!αφου το επιλεξω και περιμενω να χτυπησει το ξυπνηρι ακουγεται στην μιση σχεδον ενταση..τα εχω ολα φουλ σε ενταση και ηχο!οταν με παιρνουν τηλεφωνο ο ηχος κλησεις ακουγεται κανονικα..μονο στο ξυπνητηρι ακουγεται στην μιση ενταση..συμβαινει και σε σας?κανω κατι λαθος?

 

Νομίζω έχει αυξανόμενη ένταση. Τουλάχιστον σε εμένα έτσι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά είναι σε αυξανόμενη ένταση. Κάνε μια επανεκκίνηση ή soft reset και δοκίμασε πάλι :)
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση ρε παιδιά.η μνήμη του τηλεφώνου μου λέει οτι εχω 8,12 GB ελεύθερα και 5,56 GB σε χρήση.το σύνολο μας κάνει 13,68 GB,τα υπόλοιπα μέχρι τα 16 που ειναι;είναι φυσιολογικό αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...