Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια.

 

θελω να μου προτεινετε να βαλω καποια rom. εχω μεινει στην echo με 4.4.2 ακομα. μου ειχε αρεσει πολυ. αλλα τη βαρεθηκα.

θελω να λειτουργει η εφαρμογη greenify. γιατι καπου διαβασα οτι σε καποια νεα rom δε λειτουργει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τωρα την κατεβαζω μιας και δεν το ειχα παρει χαμπαρι..εννοειται πως την κανουμε install γιατι λογικα θα διορθωνει bugs μιας και ειναι τοσο μεγαλη...οπως και να εχει θα ποσταρω αυριο παλι να δω αν καταλαβα διαφορες..

Επιβεβαιωνω κ γω οτι στο γερμανικο ηρθε νεο update. Νομιζω οτι ειναι ενα κλικ πιο γρηγορο κ επισης νομιζω οτι διορθωθηκε ενα θεμα που ειχε με το χαμηλωμα της εντασης στον ηχο κλησης..

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω κ γω οτι στο γερμανικο ηρθε νεο update. Νομιζω οτι ειναι ενα κλικ πιο γρηγορο κ επισης νομιζω οτι διορθωθηκε ενα θεμα που ειχε με το χαμηλωμα της εντασης στον ηχο κλησης..

 

Περασα και γω σημερα την Γερμανικη D7. Φαινεται γρηγορη, γρηγοροτερη απο τις υπολοιπες B7

TCe
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ενω με την 4.4.2 μου δουλευε κανονικα η παυση στο youtube αν γυρναγα αλλου το κεφαλι μου ενω με την 5.0.1 δεν δουλευει?

 

Και ναι ειμαι σε φωτεινο σημειο οταν το κανω αυτο.

Εχει τυχει σε κανεναν κατι παρομοιο?

Αν ναι βρηκε λυση στο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλο μήνα. Τα εχω παίξει με το κινητό. Ειναι μερες που δεν ανοίγει καθόλου κάνοντας συνέχεια επανεκκινήσεις και κολλάει απίστευτα..... Και κάποιες μερες χωρίς προβλημα να λειτουργεί άψογα. Τι παίζει ρε παιδιά. Πρεπει να ειναι γερμανικό γιατι οταν το πήρα απο το Ίντερνετ είχε μεσα κάποιες γερμανικές εφαρμογές μεσα. Τωρα που βγήκε καινουρια αναβάθμιση λέτε να στρώσει; Εχει συμβεί και σε κάποιον αλλο η μόνο σε μένα.....;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλο μήνα. Τα εχω παίξει με το κινητό. Ειναι μερες που δεν ανοίγει καθόλου κάνοντας συνέχεια επανεκκινήσεις και κολλάει απίστευτα..... Και κάποιες μερες χωρίς προβλημα να λειτουργεί άψογα. Τι παίζει ρε παιδιά. Πρεπει να ειναι γερμανικό γιατι οταν το πήρα απο το Ίντερνετ είχε μεσα κάποιες γερμανικές εφαρμογές μεσα. Τωρα που βγήκε καινουρια αναβάθμιση λέτε να στρώσει; Εχει συμβεί και σε κάποιον αλλο η μόνο σε μένα.....;

Προκειμένου να προβληματίζεσαι και να στεναχωριέσαι, κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ( γιατί από μόνο του δεν πρόκειται να διορθωθεί) και δες αν θα φτιάξει ή όχι. Στην δεύτερη περίπτωση (που θα εξακολουθεί το πρόβλημα δηλαδή) θα χρειαστείς service, απλά τα πράγματα :)

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει ήδη σε εργοστασιακες ρυθμίσεις πριν λίγες μερες αλλα παλι τα ίδια. Πριν λιγο του έκανα και άλλη μια αναβάθμιση που είδα οτι βγήκε αλλα μια απο τα ίδια. Δεν ξέρω αν μπορω να το αναφέρω αλλα ειναι αγορασμένο πριν 1,5 χρόνο απο μπερντφοουν. Σε αυτούς θα απευθυνθώ για ΣΕΡΒΙΣ;
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις καρτα sd βγαλτην να δεις πως θα παει.

 

Μια απο τα ίδια φίλε. Παει να ανοίξει και κανει επανεκκίνηση απο μόνο του..... Ξανα και ξανα......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλο μήνα. Τα εχω παίξει με το κινητό. Ειναι μερες που δεν ανοίγει καθόλου κάνοντας συνέχεια επανεκκινήσεις και κολλάει απίστευτα..... Και κάποιες μερες χωρίς προβλημα να λειτουργεί άψογα. Τι παίζει ρε παιδιά. Πρεπει να ειναι γερμανικό γιατι οταν το πήρα απο το Ίντερνετ είχε μεσα κάποιες γερμανικές εφαρμογές μεσα. Τωρα που βγήκε καινουρια αναβάθμιση λέτε να στρώσει; Εχει συμβεί και σε κάποιον αλλο η μόνο σε μένα.....;

 

 

Εχεις κανα φιλο με ιδιο κινητο να βαλεις για λιγο τη μπαταρια του?

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανα φιλο με ιδιο κινητο να βαλεις για λιγο τη μπαταρια του?

 

Έχει 6 μήνες που πήρα καινουρια μπαταρια. Αλλα θα το κοιτάξω και αυτο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλο μηνα...πως μπορω να αλλαξω το ονομα της συσκευης μου στο bluethooth???? exv ανδροιτ 4.3 δεν βρισκω πουθενα την ρυθμιση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ξερει κανεις?????
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλο μηνα...πως μπορω να αλλαξω το ονομα της συσκευης μου στο bluethooth???? exv ανδροιτ 4.3 δεν βρισκω πουθενα την ρυθμιση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ξερει κανεις?????

 

καλημέρα! καλό μήνα!!

 

ρυθμίσεις -- περισσότερα -- πληροφορίες συσκευής -- όνομα συσκευής

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλο μηνα...πως μπορω να αλλαξω το ονομα της συσκευης μου στο bluethooth???? exv ανδροιτ 4.3 δεν βρισκω πουθενα την ρυθμιση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ξερει κανεις?????
Καλημέρα. Θα ενεργοποιήσεις το bt και πηγαίνοντας στο μενού του, αν πατήσεις το αριστερό πληκτρο (μενού button) θα σου εμφανίσει διάφορες επιλογές μεταξύ των οποίων και η αλλαγή ονόματος.
Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση σε lolipop εχω υπερβολικη ασκοπη καταναλωση mb.Σε αναμονη το κινητο και με ολες τις εφαρμογες κλειστες εχει καταναλωση 410mb σε δυο μερες που εχω κανει το update..Βλεποντας απο την εφαρμογη που εχω που ελεγχω τα mb αυτο που τα καταναλωνει ειναι os service + others το οποιο δεν ξερω τι ακριβως ειναι.Ξερει κανεις πως νπορω να το σταματησω να μου καταναλωνει τα mb. Edited by nilasgr
Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση σε lolipop εχω υπερβολικη ασκοπη καταναλωση mb.Σε αναμονη το κινητο και με ολες τις εφαρμογες κλειστες εχει καταναλωση 410mb σε δυο μερες που εχω κανει το update..Βλεποντας απο την εφαρμογη που εχω που ελεγχω τα mb αυτο που τα καταναλωνει ειναι os service + others το οποιο δεν ξερω τι ακριβως ειναι.Ξερει κανεις πως νπορω να το σταματησω να μου καταναλωνει τα mb.

 

 

Tελικα εβγαλα ακρη.Εφαγε κολλημα η εφαρμογη που χρησιμοποιω για να βλεπω την καταναλωση και μετραγε μονο του τα mb ενω η εφαρμογη της vodafone μου εδειχνε οτι δεν εχει γινει καταναλωση των mb.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος γιατί το ξυπνητήρι στη lolipop χτυπά μόνο ένα λεπτό και μετά σταματάει ( και βγάζει ειδοποίηση στην οθόνη κλειδώματος) , ενώ στη JB έπρεπε να το κλείσεις για να σταματήσει. Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση καινούγια και δεν την έχω δει;;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ένα πρόβλημα με την μνήμη όταν θέλω να κάνω διάφορες αναβαθμίσεις σε εφαρμογές έχω δει ότι στον χώρο αποθήκευσης/μνήμη συσκευής/δεδομένα στο cache έχει 804mb εάν κάνω εκκαθάριση από cache τι ακριβώς θα σβήσει;

π.χ. εκτός από ρυθμίσεις σε κάθε εφαρμογή θα σβήσει και κρατημένους κωδικούς wifi;

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό ενός φίλου μου εμφανίστηκε αυτό το update, με το Android να παραμένει στο 5.0.1 . Μάλλον bugfix για τις εφαρμογές που ενώ τις κλείνεις ξαναανοίγουν στο background αλλά και για εφαρμογές που δεν έκλειναν παλιά. Πρώτη φορά παρατηρεί το ROM usage να πέφτει κάτω από τα 1GB (out of 1.78 GB) μετά από αυτό τ update.
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρίσκω.Ειμαι φρέσκος με τη συσκευή, την έχω αγοράσει μεταχείριση από μέλος του φόρουμ. Έχω δύο προβλήματα όπου κάνοντας αναζήτηση δεν βρήκα λύση. Η οθόνη στο πάνω μέρος της έχει μόνιμα μια σκιά από διεύθυνση στο ίντερνετ, mobilebet365, είναι συνέχεια εκεί, επίσης δεν μπόρεσα να κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων (vol up+home+power, δεν μπαίνει στο μενου)και η μπαταρία του τελειώνει γρήγορα. Η συσκευή είναι lollipop. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρίσκω.Ειμαι φρέσκος με τη συσκευή, την έχω αγοράσει μεταχείριση από μέλος του φόρουμ. Έχω δύο προβλήματα όπου κάνοντας αναζήτηση δεν βρήκα λύση. Η οθόνη στο πάνω μέρος της έχει μόνιμα μια σκιά από διεύθυνση στο ίντερνετ, mobilebet365, είναι συνέχεια εκεί, επίσης δεν μπόρεσα να κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων (vol up+home+power, δεν μπαίνει στο μενου)και η μπαταρία του τελειώνει γρήγορα. Η συσκευή είναι lollipop. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας

Για επαναφορά πας ρυθμίσεις-αντίγραφα ασφαλείας-επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...