Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τρέχω ακόμη την 4.4.2 χωρίς ρουτ. τις προάλλες χωρίς λόγο δεν μπορώ να αλλάξω την γλώσσα εισαγωγής όπου κι αν γράφω είτε μήνυμα είτε στο σκαιπ είτε στον μπροουζερ. Για να το γυρίσω στα αγγλικά πρέπει να κάμω ολόκληρη ιστορία από τις ρυθμίσεις. Να επιλέξω πρώτα τα αγγλικά κ μετά να καταργήσω τα ελληνικά. Κάθε φορά θέλει να έχεις μόνο μια γλώσσα μέσα ενεργη. Αν έχεις ελληνικά αγγλικά δεν μπορείς να αλλάξεις μέσω του σπεις

έχει συμβεί σε κανένα? Υπάρχει κάποιος τρόπος να επανέλθει?

 

Θα πας Ρυθμίσεις/Η συσκευή μου/Προσβασιμότητα και κάτω κάτω στις Υπηρεσίες θα κάνεις ανενεργό ότι είναι ενεργό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

νομίζω παλιότερα είχε αναφερθεί από κάποιους το ίδιο πρόβλημα και ευθυνόταν μια εφαρμογή, αν δεν κάνω λάθος πρέπει να ήταν η NoLed ή η Greenify... και πάλι δεν θυμάμαι πολύ καλά..

 

Αυτές είναι, Μια χαρά θυμάσαι :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αυτό ήταν! η εφαρμογή 360security. Μόλις την απενεργοποιησα αμέσως διορθώθηκε το πρόβλημα.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι διακοπές και ξαφνικά παρατήρησα ότι τα γράμματα στο lock screen μετατρέπονται σε άσπρα block. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον; Δεν μπορώ να σας στείλω το Screenshot αυτή τη στιγμή γιατι δεν εχω υπολογιστή να το επεξεργαστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι διακοπές και ξαφνικά παρατήρησα ότι τα γράμματα στο lock screen μετατρέπονται σε άσπρα block. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον; Δεν μπορώ να σας στείλω το Screenshot αυτή τη στιγμή γιατι δεν εχω υπολογιστή να το επεξεργαστώ.

 

Έχει συμβεί και σε μένα κάνα δυό φορές και μόνο με επανεκκίνηση διορθώθηκαν. Έχει καιρό να μου ξανασυμβεί πάντως οπότε μάλλον είναι περιστασιακό bug. ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Εδώ και κάποιο διάστημα δεν μπορώ να ανοίξω τις σύνθετες επιλογές στην τροποποίηση του WiFi για να βάλω στατική ip.

Ενώ τσεκάρω την επιλογή δεν γίνεται κάτι.

Καμιά ιδέα?

Edited by john18625
Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβεί και σε μένα κάνα δυό φορές και μόνο με επανεκκίνηση διορθώθηκαν. Έχει καιρό να μου ξανασυμβεί πάντως οπότε μάλλον είναι περιστασιακό bug. ;)

 

το ίδιο και σε εμένα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Εδώ και κάποιο διάστημα δεν μπορώ να ανοίξω τις σύνθετες επιλογές στην τροποποίηση του WiFi για να βάλω στατική ip.

Ενώ τσεκάρω την επιλογή δεν γίνεται κάτι.

Καμιά ιδέα?

 

Κανείς?

Να πω ότι το τηλέφωνο είναι ρουταρισμενο με Android 5.0.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενω παλιότερα το viber όταν είχα γραπτό μυνημα μου έβγαζε το νούμερο των γραπτών μυνηματων στο εικονίδιο τώρα με την εκδοση 5.5.2 δεν μου το βγάζει απλά μου δείχνει την ειδοποίηση ότι έχω μυνημα στο χώρο ειδοποιήσεων του κινητού.

 

Αν συμβαίνει και σε κάποιον άλλον πως το διόρθωσε;

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενω παλιότερα το viber όταν είχα γραπτό μυνημα μου έβγαζε το νούμερο των γραπτών μυνηματων στο εικονίδιο τώρα με την εκδοση 5.5.2 δεν μου το βγάζει απλά μου δείχνει την ειδοποίηση ότι έχω μυνημα στο χώρο ειδοποιήσεων του κινητού.

 

Αν συμβαίνει και σε κάποιον άλλον πως το διόρθωσε;

Για ερωτήσεις σχετικά με την εφαρμογή του viber καλύτερα να απευθυνθείς στο κατάλληλο θέμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271525&page=31
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την υπόδειξη.

 

Έκανα παράθεση σε αυτό το τοπίκ και ας ελπίσουμε να έχει βρει κάποιος τη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Ενός συναδέλφου του ράγιζε το τζάμακι αλλα δεν χάλασε το touch και τα χρώματα δουλέυουν κανονικά.

Ξέρετε κάποιο κατάστημα που να αλλάζει το μπροστά τζάμι μόνο και πόσο πάει? (χωρις Digitizer/touch Κτλ)

Στην ΑΡΒΑΤΟ του είπανε ολη την οθόνη πρέπει να αλλάξει με digitizer και touch γύρω στα 150ε.

Στο Ebay όμώς βρήκαμε μόνο το τζάμι πολύ πολύ φτηνότερα.

Edited by sokos
Link to comment
Share on other sites

Ενός συναδέλφου του ράγιζε το τζάμακι αλλα δεν χάλασε το touch και τα χρώματα δουλέυουν κανονικά.

Ξέρετε κάποιο κατάστημα που να αλλάζει το μπροστά τζάμι μόνο και πόσο πάει? (χωρις Digitizer/touch Κτλ)

Στην ΑΡΒΑΤΟ του είπανε ολη την οθόνη πρέπει να αλλάξει με digitizer και touch γύρω στα 150ε.

Στο Ebay όμώς βρήκαμε μόνο το τζάμι πολύ πολύ φτηνότερα.

 

Να κάνετε την αλλαγή όλης της οθόνης....εμείς με πολύ προσοχή και ευλάβεια προσπαθήσαμε να λύσουμε ένα S4 με το ίδιο σπάσιμο στο τζάμι μόνο και μόλις ξεκολήσαμε το τζάμι έσπασε και η οθόνη και έγινε θρύψαλα.Τσάμπα το τζαμάκι πήγε.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ενός συναδέλφου του ράγιζε το τζάμακι αλλα δεν χάλασε το touch και τα χρώματα δουλέυουν κανονικά.

Ξέρετε κάποιο κατάστημα που να αλλάζει το μπροστά τζάμι μόνο και πόσο πάει? (χωρις Digitizer/touch Κτλ)

Στην ΑΡΒΑΤΟ του είπανε ολη την οθόνη πρέπει να αλλάξει με digitizer και touch γύρω στα 150ε.

Στο Ebay όμώς βρήκαμε μόνο το τζάμι πολύ πολύ φτηνότερα.

 

Το τζάμι στο ebay είναι πλαστικό...το original είναι γυαλί και κολλημένο με την οθόνη...το αποτέλεσμα της διόρθωσης θα είναι στη καλύτερη μέτριο

Link to comment
Share on other sites

Το τζάμι στο ebay είναι πλαστικό...το original είναι γυαλί και κολλημένο με την οθόνη...το αποτέλεσμα της διόρθωσης θα είναι στη καλύτερη μέτριο

Και το κυριότερο περιορισμένης χρήσης.

Τόσα χρόνια στο φόρουμ οι 2,3 επαγγελματίες που τα κατάφεραν ανέφεραν πως ήταν για πέταμα στους 2,3 μήνες βαριά με προβλήματα στην αφή, χρώματα κλπ.

Εν ολίγοις κι εγώ προτείνω είτε αλλαγή με γνήσιο ανταλλακτικό είτε πώληση για ανταλλακτικά.

Link to comment
Share on other sites

μολις μου εβγαλε μια ενημερωση 427 mb..την κανω και σας λεω περι τινος προκειται..

 

 

παντως η εκδοση παρεμεινε 5.0.1

 

γερμανικο τηλ εχω...πολυ πιθανο να ηταν το fix για το stagefright..

Edited by Guest 26
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση , ενώ έχω βάλει της ρυθμίσεις συγχρονισμού για ενημέρωση κάθε μισή ώρα στα μέιλ αυτό δεν μου της κάνει ,γιατί?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Εχω βαλει κλειδωμα οθονης με κωδικο pin και θελω να το απενεργοποιησω αλλα δε μου δινει αυτη τη δυνατοτητα.

 

τι μπορω να κανω? ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Εχω βαλει κλειδωμα οθονης με κωδικο pin και θελω να το απενεργοποιησω αλλα δε μου δινει αυτη τη δυνατοτητα.

 

τι μπορω να κανω? ευχαριστω!

Ρυθμίσεις - Ασφάλεια - Εκκαθάριση διαπιστευτηρίων.

μια ερώτηση , ενώ έχω βάλει της ρυθμίσεις συγχρονισμού για ενημέρωση κάθε μισή ώρα στα μέιλ αυτό δεν μου της κάνει ,γιατί?

Αν χρησιμοποιείς την εργοστασιακή email εφαρμογή τότε ίσως χρειάζεται ενεργοποίηση και η επιλογή του γενικού συγχρονισμού όλης της συσκευής.

Ειδάλλως μπορείς να χρησιμοποιήσεις οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή αλληλογραφίας από το play store.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Καταρχήν να ζητήσω συγνώμη αν υπάρχει ίδιο ποστ πολύ παρακάτω.

Εδώ και καιρό είχα ένα σπάσιμο κάτω δεξιά στο home button του κινητού μου αλλά δεν είχα κανένα πρόβλημα στην λειτουργία

της οθόνης. από χθες μαύρο σκοτάδι. δεν με ενδιαφέρει να το φτιάξω. Θα πάρω καινούργιο. Το πρόβλημα μου είναι ότι έχω μέσα αρχεία

της δουλειάς μου και φωτογραφίες που πρέπει να ανακτήσω οπωσδήποτε! Το κινητό ανοίγει μέχρι την εισαγωγή του pin. το έχω συνδέσει στο laptop το διαβάζει, αλλά άδειο. Φταίει ότι δεν έχει ανοίξει πλήρως? μετά την εισαγωγή του pin ανοίγει πλήρως το κινητό?

Πως θα πάρω τα αρχεία μου; Υπάρχει τρόπος ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Σε Γερμανικό πήρα πριν τρεις μέρες την I9505xxuhoh2, στην καινούρια εφαρμογή για την μπαταρία δεν μου δείχνει τον προσδιορισμό του υπόλοιπου χρόνου,αλλά μου βγάζει "εκμάθηση μοτίβου χρήσης".Το κανει και σε άλλον αυτό; http://www.myphone.gr/forum/newattachment.php?do=manageattach&p=#editpost
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Ηθελα την γνωμη σας για ενα προβλημα που μου παρουσιαζει τωρα τελευταια...μεσα στην διαρκεια της ημερας μπορει να μου βγαλει αρκετες φορες το μηνυμα οτι δεν αναγνωριζει την καρτα SIM και μου ζηταει επανεκκινηση.

Μπορειτε να μου πειτε την γνωμη σας?

Υ.Γ Εχω περιπου τα 3/4 της μνημης γεματα και το τηλ δεν ειναι στην εγγυηση.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Ηθελα την γνωμη σας για ενα προβλημα που μου παρουσιαζει τωρα τελευταια...μεσα στην διαρκεια της ημερας μπορει να μου βγαλει αρκετες φορες το μηνυμα οτι δεν αναγνωριζει την καρτα SIM και μου ζηταει επανεκκινηση.

Μπορειτε να μου πειτε την γνωμη σας?

Υ.Γ Εχω περιπου τα 3/4 της μνημης γεματα και το τηλ δεν ειναι στην εγγυηση.

Ευχαριστω.

Δεν θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά αυτό το πρόβλημα έχει εμφανιστεί σε αρκετά s4 και η πλειοψηφία από αυτά χρειάσθηκε είτε αλλαγή sim reader, είτε αλλαγή μητρικής πλακέτας. Για αρχή δοκίμασε κάποια άλλη sim ( να μην είναι κομμένη από κατάστημα) και παρακολούθησε το.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...