Jump to content

Lenovo A820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εφτασε κ σε μενα σημερα το κινητο, μεχρι τωρα πλ καλες εντυπωσεις το gps δν εχω δοκιμασει ακομα. Ευχαριστω πλ για τις συμβουλες σας να στε καλα :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα στην παρέα!

Παιδιά έχω πήξει στην δουλειά και πραγματικά δεν προλαβαίνω καθόλου να μπω στο φόρουμ.

Επισυνάπτω link με έναν πολύ ωράίο οδηγό από το slatedroid για οδηγίες φλασαρίσματος με φωτογραφίες για όποιο έχει όρεξη να ασχοληθεί με φλασαρίσματα γιατί εγώ το τελευταίο 2μηνο χρησιμοποιώ το κινητό μόνο για κλήσεις και email!

Απλά δεν τον έχω δοκιμάσει είναι σε κάποια σημεία διαφορετικός από τις οδηγίες που έχω παραθέσει και δοκιμάσει ο ίδιος.

Καλή συνέχεια σε όλους τους lenovoίτες φίλους!

 

υ.γ. για το θέμα που προέκυψε με την γνωστή ρομ από το needrom και τις γραμμές στην εκκίνηση ρώτησα τον ίδιο τον δημιουργό της και μου είπε ότι και σε άλλους φίλους τους προέκυψε αντίστοιχο θέμα και προσπαθεί να το διορθώσει. Ωστόσο έσπασε το a820 και περιμένει καινούργιο για να πειραματιστεί. Προσωπικά σε 3 a820 μέχρι στιγμής έχω περασμένη την συγκεκριμένη ρομ χωρίς κανένα πρόβλημα με τις οδηγίες που γράφω. Ίσως είμαι τυχερός δεν ξέρω..Αν και πέταξα πάνω τώρα το tsf shell και το κινητό ήρθε στα μέτρα που θέλω.

 

http://dfiles.eu/files/mm7p09myd

Edited by EGRANEROE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, σημερα παρηγγειλα κια το δικο μου Α820 με 115 Ευρω απο geekbuying. Ειναι προσφορα μεχρι την Κυριακη. Οποιος προλαβε τον Κυριο ειδε!

Γενικα απο οτι καταλαβαινω οι εντυπωσεις για το κινητο ειναι αρκετα καλες. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι: το root που κανουν απο το site πριν μας το στειλουν, δεν ειναι αρκετο και γι'αυτο κανουμε εμεις εκ νεου αφου το παραλαβουμε;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, σημερα παρηγγειλα κια το δικο μου Α820 με 115 Ευρω απο geekbuying. Ειναι προσφορα μεχρι την Κυριακη. Οποιος προλαβε τον Κυριο ειδε!

Γενικα απο οτι καταλαβαινω οι εντυπωσεις για το κινητο ειναι αρκετα καλες. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι: το root που κανουν απο το site πριν μας το στειλουν, δεν ειναι αρκετο και γι'αυτο κανουμε εμεις εκ νεου αφου το παραλαβουμε;

 

:p...κριμα δεν το κοιταξα το geekbuying....

το παραγγειλα εχθες απο το mini deals στα 164 περιπου δολλαρια....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο μενα. χτες το παρελαβα. ειναι πολυ καλο μηχανημα.

σε σχεση με το 3ετιας χ8 που ειχα ειναι πυραυλος.

141 απο μινιντιλσ.

 

τα μονα μειον η ελλειψη μπροστινης καμερας και φλας.

 

εχει πλειστορ και σουπεργιουζερ.

 

Το ελληνικο μενου δεν το δοκιμασα λογω προηγουμενων αναφορων.

 

τα ελληνικα πληκτρολογια που ειναι διαθεσιμα ειναι πολυ καλα.

 

εχει καποια προβληματα οποιος μπορει βοηθαει.

 

Δεν μπορω να βαλω σορτκατ στο πανω αριστερο μερος και στο κεντρο απο το λοτους γουιτζετ.

Επισης το γκουκλ καλενταρ ενω εγκαθισταται κανονικα, οταν το ανοιγεις κρασαρει. Εχει βεβαια το λεκαλενταρ που ειναι ισαξιο (και μαθαινεις και κινεζικα). Το ιδιο συμβαινει και με ενα οδηγο νοβις γιουζερ που εχει.

 

επισης δεν παιζει φλας βιδεο απο μερικα σαιτ. στο σαιτ της αντομπ λεει οτι η συσκευη δεν υποστηριζεται.

 

κατα τα αλλα ολα καλα

Edited by as002
Link to comment
Share on other sites

Τι ενοεις με το " να βγει καμια Rom της προκοπης που να δουλευει "?? Τι προβληματα εχει δηλαδη τωρα???

 

Συγνωμη που αργησα να απαντησω παιδες. Εννοω να μην εχει της κινεζικες εφαρμογες. Θα μου πεις μπορεις να της βγαλεις απο την επιφανεια εργασιας και να τις βλεπεις μονο μεσα απο τις ρυθμισεις. Μια χαρα δουλευει η rom απλα εγω εχω ενα κολλημα με τα κινεζικα.

 

Απλα διαβαζοντας τα σχολια στο site needrom αρκετοι εγραφαν οτι ειναι πιο γρηγορη η rom και πιο διαφορες αλλες τεχνικες λεπτομεριες τις οποιες δεν μπορουμε να δοκιμασουμε για να πουμε με σιγουρια αν εχει διαφορα με μια αλλη custom rom απο την ηδη υπαρχουσα εργοστασιακη.

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολα καλα στο κινητο μεχρι σημερα το απογευμα. Για καποιο λογο δν λειτουργει Η αυτοματη περιστροφη οθονης... καμια βοηθεια;
Link to comment
Share on other sites

Πανευτυχής κάτοχος κι εγώ του συγκεκριμένου κινητού, οφείλω να σας πω ότι πραγματικά δεν το περίμενα τόσο καλό. Το παρήγγειλα από minideal στις 11/05 και στις 25/05 το είχα στα χέρια μου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς αν με αγορά από geekbuing είναι ρουταρισμένο και επιπλέον αν έχει θήκη σιλικόνης δώρο?

 

Το γραφει στα χαρακτηριστικά

 

Original Lenovo A820 quad core smartphone + Google play + Root + Multi language (έχει και ελληνικά)

 

όχι δεν έχει κανένα δώρο

 

Να υποθέσω ότι άλλαξε η ισοτιμία !?!?! γιατί το κινητό ακρίβυνε λίγο και πήγε στα EUR 119.56

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολα καλα στο κινητο μεχρι σημερα το απογευμα. Για καποιο λογο δν λειτουργει Η αυτοματη περιστροφη οθονης... καμια βοηθεια;

 

Tην έχεις ενεργοποιημένη και δεν λειτουργεί? Ακόμα και σε βιντεο/εικόνες?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εαν παραγγειλώ την εν λόγω συσκευή ( κοιτάζω και το Α830 ) σαν προεπιλεγμένη γλώσσα λειτουργικού έχει τα αγγλικά και αν θέλεις σου εγκαθιστούν τα ελληνικά. Αυτο που θέλω να ρωτήσω είναι αν είναι χρειάζεται για να έχεις ελληνικά στο πληκτρολόγιο πρέπει να είναι προεγκατεστημένη και η ελληνική γλώσσα os. Ρωτάω επειδή διαβάζω ότι δεν είναι καθόλου καλή η μετάφραση στα ελληνικά. Με ενδιαφέρει αγγλικό μενού αλλά να έχω και ελληνικό πληκτρολόγιο.

 

Ευχαριστώ.

BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Εαν παραγγειλώ την εν λόγω συσκευή ( κοιτάζω και το Α830 ) σαν προεπιλεγμένη γλώσσα λειτουργικού έχει τα αγγλικά και αν θέλεις σου εγκαθιστούν τα ελληνικά. Αυτο που θέλω να ρωτήσω είναι αν είναι χρειάζεται για να έχεις ελληνικά στο πληκτρολόγιο πρέπει να είναι προεγκατεστημένη και η ελληνική γλώσσα os. Ρωτάω επειδή διαβάζω ότι δεν είναι καθόλου καλή η μετάφραση στα ελληνικά. Με ενδιαφέρει αγγλικό μενού αλλά να έχω και ελληνικό πληκτρολόγιο.

 

Ευχαριστώ.

κατέβασε το greek keybοard από το ρlαy gοοgle ή το gο keyboαrd

Link to comment
Share on other sites

πήρα τη συγκεκριμένη συσκευή από minideal.net και εδώ και 3 μέρες δεν έχουνε στείλει mail με tracking number ενώ το chat είναι συνεχώς offline. Κανείς άλλος με το ίδιο θέμα? Τι να κάνω? Edited by prowler13
Link to comment
Share on other sites

παιδια που μπορω να βρω μια ελληνικη ρομ για για το τηλεφωνο

ξερει καποιος να μου δωση καποιο ling????????

Link to comment
Share on other sites

πήρα τη συγκεκριμένη συσκευή από minideal.net και εδώ και 3 μέρες δεν έχουνε στείλει mail με tracking number ενώ το chat είναι συνεχώς offline. Κανείς άλλος με το ίδιο θέμα? Τι να κάνω?

 

στειλτε ενα mail, απαντανε σε μια μερα....

 

κανονικα το tracking number θα φανει και σε ειδοποιηση που θα στειλει το paypal

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

πήρα τη συγκεκριμένη συσκευή από minideal.net και εδώ και 3 μέρες δεν έχουνε στείλει mail με tracking number ενώ το chat είναι συνεχώς offline. Κανείς άλλος με το ίδιο θέμα? Τι να κάνω?

 

Καλησπέρα και από εμένα.Πριν 2 ημέρες απέκτησα το κινητό.Από minideal το πήρα και έκανε 12 ημέρες να έρθει.

 

Στείλε email στο salesminideal@gmail.com και ρώτα τους.Εμένα μου είχε έρθει αμέσως με email το tracking number.

Στείλε τους το Shipment number ή Order number για να εντοπίσουν πιο εύκολα την παραγγελία σου...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι από μένα

το παράγγειλα κι εγώ το κινητό από το geekbuying και το περιμένω :)

 

Φιλε το κινητο στο εχουν στειλει;

Γιατι εγω που τους ζητησα, αυτα που ελεγε ενας φιλος παραπανω (Google Play, Google Store, root και ελληνικα) δε μου το εχουν στειλει μια βδομαδα τωρα. Μου απαντησα οτι θα κανουν αυτο που τους ζητησα, αλλα μια βδομαδα;;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Φιλε το κινητο στο εχουν στειλει;

Γιατι εγω που τους ζητησα, αυτα που ελεγε ενας φιλος παραπανω (Google Play, Google Store, root και ελληνικα) δε μου το εχουν στειλει μια βδομαδα τωρα. Μου απαντησα οτι θα κανουν αυτο που τους ζητησα, αλλα μια βδομαδα;;

 

όχι.

το περιμένω σε περίπου 3 εβδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Εχθές άλλαξα δίκτυο στο κινητό μου.Είχα cosmote και πήγα σε Wind.Αυτό που παρατήρησα ήταν πως όταν άλλαξα την κάρτα sim εκεί που η μπαταρία ήταν στο 31% πήγε με την μία στο 6%!!!! Έκανα το ίδιο για να επιβεβαιωθώ και το παρατήρησα πάλι...

 

Το σήμα 3G είναι ενεργοποιημένο στο πάνω μέρος της κεντρικής οθόνης.Έχω κατεβάσει ένα πρόγραμμα που δείχνει πόσα MB ξοδεύω αλλά αυτό είναι στο μηδέν. Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:

 

1)Η ένδειξη 3G σημαίνει ότι το 3G είναι ενεργοποιημένο; Τρώει μπαταρία ακόμα και αν δεν είναι συνδεδεμένος στο internet;

2)Πως μπορώ να το απενεργοποιήσω;

3)Κάτι άλλο σημαντικό που πρέπει να ξέρω για το συγκεκριμένο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...