Jump to content

Lenovo A820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα ανακοινώθηκε το A830 με καλύτερη κάρτα γραφικών και Flash για όποιον ενδιαφέρετε...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
καλησπέρα, σκέφτομαι να αγοράσω αυτό το κινητό ή το jiayu g3. ποιο από τα 2 μου προτείνετε?

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε απο ποτε θα ειναι διαθεσιμο για αγορα το a830?

 

Είναι ήδη έτοιμο για πώληση http://www.etotalk.com/lenovo-a830-android42-quad-core-12ghz-50-inch-qhd-3g-wcdma-80mp_p3868.html απλά όπως αναφέρουν και στα σχόλια περίμενε για την Multilanguage ROM που θα βγει σε καμία εβδομάδα...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με προβληματίζει είναι οτι είναι 5' με την ίδια ανάλυση του A820 που είναι 4,5' και οτι δεν είναι δοκιμασμένο μιας και είναι καινούργιο...

Το etotalk είναι αξιόπιστο?

Γιατι το έχει 180$ ενώ το merimobiles 290$...

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με προβληματίζει είναι οτι είναι 5' με την ίδια ανάλυση του A820 που είναι 4,5' και οτι δεν είναι δοκιμασμένο μιας και είναι καινούργιο...

Το etotalk είναι αξιόπιστο?

Γιατι το έχει 180$ ενώ το merimobiles 290$...

 

Εγώ από εκεί το παρήγγειλα το πακέτο έφυγε στις 2 το πρωί απο Γερμανία μέσα στην εβδομάδα θα παραλάβω αλλά δυστυχώς θα είμαι στο στρατό οπότε αναμείνατε μέχρι τις 17/5 για να σας πω που είναι η επόμενη άδεια... Από όσο διάβασα πριν αγοράσω είναι και άλλοι από Ελλάδα που έχουν αγοράσει και δεν είχαν πρόβλημα...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μηπως εχει δοκιμασει κανεις καμια rom, και αν ναι ποια? εντυπωσεις?

 

α! και εχω προβλημα με gps. ξερει κανεις που να βρω ενα (Navigon ή Sygic) που να δουλευει?

Edited by trotsky87
Link to comment
Share on other sites

EGRANEROE σήμερα παρέλαβα κι εγώ το κινητό.. η ROM που έχει είναι περασμένη από το minideal.net. Μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις ποιες κινέζικες εφαρμογές μπορώ να αφαιρέσω και πως γίνεται αυτό; Σ'ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

EGRANEROE σήμερα παρέλαβα κι εγώ το κινητό.. η ROM που έχει είναι περασμένη από το minideal.net. Μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις ποιες κινέζικες εφαρμογές μπορώ να αφαιρέσω και πως γίνεται αυτό; Σ'ευχαριστώ

 

Μπορείς να τις αφαιρέσεις μέσω root explorer.

Ανοίγεις την εφαρμογή και πας system/app και πατάς το mount r/o.

Μετά μπορείς να σβήσεις όποια εφαρμογή θέλεις σβήνοντας το αντίστοιχο apk.

ΠΡΟΣΟΧΗ μην σβήσεις καμμία εφαρμογή του συστήματος.

Κάνε ένα backup των apks που θες να σβήσεις πρώτα σε κάποιο άλλο φάκελο.

Δεν έκατσα πολύ να ψάξω τις κινεζιές γιατί έβαλα custom rom που τις είχε πετάξει όλες εξαρχής.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μηπως εχει δοκιμασει κανεις καμια rom, και αν ναι ποια? εντυπωσεις?

 

α! και εχω προβλημα με gps. ξερει κανεις που να βρω ενα (Navigon ή Sygic) που να δουλευει?

 

1. Έχω αυτή εδώ περασμένη: http://www.needrom.com/mobile/lenovo-a820-12/

εξαιρετική σε όλα, διαχείρηση μπαταρίας πολύ καλή, ελαφρώς ταχύτερη απόκριση και καλύτερη απεικόνιση λόγω bravia engine.

2. Δοκίμασε το iGO. Εγώ αυτό έχω, λοκάρει γρήγορα και δουλεύει εξαιρετικά.

Link to comment
Share on other sites

@ egraneroe μιλας για το α820 η α830? αν μιλας για το α820 πως ειναι απο διαστασεις? Το εχεις δοκιμασει για ταινιες κλπ? ειναι καλο? Η αναλυση π εχει με το μεγεθος της οθονης πως σ φαινεται? εχω πολλες ερωτησεις:P
Link to comment
Share on other sites

@ egraneroe μιλας για το α820 η α830? αν μιλας για το α820 πως ειναι απο διαστασεις? Το εχεις δοκιμασει για ταινιες κλπ? ειναι καλο? Η αναλυση π εχει με το μεγεθος της οθονης πως σ φαινεται? εχω πολλες ερωτησεις:P

 

Φίλε μου γιατί δεν κάνεις το κόπο να διαβάσεις τις 5σελίδες του φόρουμ?

Θα σου λυθούν αρκετές από τις απορίες σου.

Έχει από mini-review μέχρι και οδηγούς φλασαρίσματος.

Μια χαρά είναι η οθόνη και η ανάλυση για οτιδήποτε πόσο μάλλον για ταινίες που παίζει μέχρι και 10bit Mkv αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

egraneroe καθαρα θελω τη προσωπικη σ γνωμη αν πιστευεις οτι οι διαστασεις του α830 ειναι πλ μεγαλες? γενικα απ οσο το ψαχνω εχει τις μεγαλυτερεσ διαστασεισ σε 5αρι κινητο κ αυτο με προβληματιζει αν σε εχω κουρασει συγγνωμη:) Απο κει κ περα π θα ηταν καλυτερη αγορα απο minideal ή απο etotalk?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

egraneroe καθαρα θελω τη προσωπικη σ γνωμη αν πιστευεις οτι οι διαστασεις του α830 ειναι πλ μεγαλες? γενικα απ οσο το ψαχνω εχει τις μεγαλυτερεσ διαστασεισ σε 5αρι κινητο κ αυτο με προβληματιζει αν σε εχω κουρασει συγγνωμη:) Απο κει κ περα π θα ηταν καλυτερη αγορα απο minideal ή απο etotalk?

ευχαριστω

 

Κοίτα από τις 4 ίντσες πέρασα στις 4.5 και μου φαίνεται ήδη πολύ μεγάλη η αλλαγή.

Τώρα για 5 ίντσες ούτε λόγος. Κοιτάω το noteII και το xperia z και μου φαίνονται τεράστια.

Θεωρώ καθαρά προσωπικά ότι οι ιδανικές ίντσες είναι μεταξύ 4 και 4.5 ίντσες.

Ούτε λιγότερο ούτε περισσότερο.

Βέβαια κάποιος άλλος χρήστης μπορεί να θέλει τεράστια οθόνη οπότε πάσο.

Επομένως εγώ δεν θα αγόραζα το a830.

Νομίζω πως minideal είναι μονόδρομος : και δωρεάν ροοτ - θήκη σιλικόνης - έξτρα ζελατίνα και τα μεταφορικά. Το etotalk νομίζω τα χρεώνει όλα τα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα από τις 4 ίντσες πέρασα στις 4.5 και μου φαίνεται ήδη πολύ μεγάλη η αλλαγή.

Τώρα για 5 ίντσες ούτε λόγος. Κοιτάω το noteII και το xperia z και μου φαίνονται τεράστια.

Θεωρώ καθαρά προσωπικά ότι οι ιδανικές ίντσες είναι μεταξύ 4 και 4.5 ίντσες.

Ούτε λιγότερο ούτε περισσότερο.

Βέβαια κάποιος άλλος χρήστης μπορεί να θέλει τεράστια οθόνη οπότε πάσο.

Επομένως εγώ δεν θα αγόραζα το a830.

Νομίζω πως minideal είναι μονόδρομος : και δωρεάν ροοτ - θήκη σιλικόνης - έξτρα ζελατίνα και τα μεταφορικά. Το etotalk νομίζω τα χρεώνει όλα τα παραπάνω.

 

ναι νομιζω πως το μινιντεαλς ειναι οτι πρεπει κ μενα πιστευω πως θα μ ηταν μεγαλο το 5αρι οποτε για το 4,5 μαλλον βλεπω παρολο π η διαφορα τους στη τιμη ειναι μικρη κ το αλλο εχει φλας. εχεις να προτεινεις κατι αλλο σε αυτες τις ιντσες αξιολογο?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα από τις 4 ίντσες πέρασα στις 4.5 και μου φαίνεται ήδη πολύ μεγάλη η αλλαγή.

Τώρα για 5 ίντσες ούτε λόγος. Κοιτάω το noteII και το xperia z και μου φαίνονται τεράστια.

Θεωρώ καθαρά προσωπικά ότι οι ιδανικές ίντσες είναι μεταξύ 4 και 4.5 ίντσες.

Ούτε λιγότερο ούτε περισσότερο.

Βέβαια κάποιος άλλος χρήστης μπορεί να θέλει τεράστια οθόνη οπότε πάσο.

Επομένως εγώ δεν θα αγόραζα το a830.

Νομίζω πως minideal είναι μονόδρομος : και δωρεάν ροοτ - θήκη σιλικόνης - έξτρα ζελατίνα και τα μεταφορικά. Το etotalk νομίζω τα χρεώνει όλα τα παραπάνω.

 

Μια που μιλάτε για minideal.. Πόσο καιρό κάνει να έρθει; Το έχω παραγγείλει από 19/4 με singpost. Βάζω το tracking number και μου βγάζει Despatched to overseas (Country code: GR) στις 23/4 αλλά ακόμη δεν βλέπω καμμιά αλλαγή στο status..

Edited by aizzue
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, το σιγουρο ειναι οτι εχει φτασει ελλαδα.απλα δεν θα το εχουν σκαναρει ακομα στο αεροδρομιο και επομενως δεν εχςι γραψει ακομα τπτ. εχει μεσολαβισει και Πασχα οποτε λογικο (Ελλαδα βρισκομαστε). Περιμενε το ομως.θα τοχεις συντομα λογικα!
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, το σιγουρο ειναι οτι εχει φτασει ελλαδα.απλα δεν θα το εχουν σκαναρει ακομα στο αεροδρομιο και επομενως δεν εχςι γραψει ακομα τπτ. εχει μεσολαβισει και Πασχα οποτε λογικο (Ελλαδα βρισκομαστε). Περιμενε το ομως.θα τοχεις συντομα λογικα!

 

Ελπίζω μόνο το ότι δεν το έχουν σκανάρει στο αεροδρόμιο να μη σημαίνει τελωνείο..

Link to comment
Share on other sites

Με απλό ταχυδρομείο δεν πληρώνεις τελωνείο (στην περίπτωση μας το singpost περνάει χωρίς προβλήματα στην χώρα μας).

 

ναι νομιζω πως το μινιντεαλς ειναι οτι πρεπει κ μενα πιστευω πως θα μ ηταν μεγαλο το 5αρι οποτε για το 4,5 μαλλον βλεπω παρολο π η διαφορα τους στη τιμη ειναι μικρη κ το αλλο εχει φλας. εχεις να προτεινεις κατι αλλο σε αυτες τις ιντσες αξιολογο?

ευχαριστω

 

Κοίτα κάτι άλλο σε αυτά τα λεφτά και τετραπύρηνο και από επώνυμη εταιρία όχι. Σε διπύρηνο ίσως αν θες κάτι σε ZTE.

Προσωπικά δεν χρησιμοποιώ το κινητό για φωτογραφίες οπότε για μένα το φλας είναι περιττό.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το Titanium Backup βλέπω ότι το κινητό έχει μία εφαρμογή για το GPS που λέγεται YGPS. Παρ' όλα αυτά δεν μπορώ να την ανοίξω από κάπου.. Όταν πάλι ψάχνω στο Play Store για το iGo δεν βρίσκω τίποτα; Τι μπορώ να κάνω για να χρησιμοποιήσω το GPS? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το Titanium Backup βλέπω ότι το κινητό έχει μία εφαρμογή για το GPS που λέγεται YGPS. Παρ' όλα αυτά δεν μπορώ να την ανοίξω από κάπου.. Όταν πάλι ψάχνω στο Play Store για το iGo δεν βρίσκω τίποτα; Τι μπορώ να κάνω για να χρησιμοποιήσω το GPS? Ευχαριστώ!

 

Δεν το βρίσκεις από playstore. Ψάξε σε κανά τορρεντάδικο.

Απλά κατέβασε το faster gps από το playstore και διάλεξε ελλάδα στις ρυθμίσεις μετά κατέβασε από το store όποιο trial gps θέλεις για να τσεκάρεις τι παίζει, αν και σε μένα εξαρχής δούλευε τέλεια το gps.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...