Jump to content

Lenovo A820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Ειναι λίγα αλλά οπότε έχεις χρόνο προτίμησε τον, κανει καλό στην μακροχρόνια απόδοση της μπαταρίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλιριζικο!

 

Υπάρχει δυνατότητα να ανεβασετε μια φωτογραφία τραβηγμένη απο το a820;

Απο απόκριση πως είναι η συσκευή;

Με ενδιαφέρει διότι μάλλον απο βδομάδα θα προχωρησω στη παραγγελία του.

 

Ευχαριστώ

 

H απόκριση είναι εξαιρετικά καλή θα έλεγα ακόμα και με τον stock launcher.

Επίσης κάτι που μου αρέσει πολύ και δεν ξέρω αν υπάρχει γενικά στο android είναι η δυνατότητα να κλείνει μόνο του το κινητό σε κάποια ώρα και να ανοιγεί σε κάποια άλλη ώρα! Πλέον δεν χρειάζεται να αφήνω ανοιχτό το κινητό μου (έστω και στο flight mode) για να χτυπήσει το ξυπνητήρι.

Φωτογραφία θα σας στείλω μόλις βρω λίγο χρόνο.

 

Btw τα 700mA του φορτιστή είναι πολύ λίγα (παίρνει πολύ ώρα να φορτίσει) δοκιμάστε κάποιον από ένα 1000mA ή παραπάνω...

 

Κοίτα εγώ το φορτίζω το βράδυ οπότε δεν με πολυνοιάζει η διάρκεια φόρτισης.

Νομίζω όμως ότι μακροπρόσθεσμα ρεύμα εξόδου με χαμηλή ένταση κάνει καλό στην διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Τώρα αν χρειαστώ μέσα στην μέρα φόρτιση έχω και έναν 1000άρη και έναν 1500άρη φορτιστή.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

H απόκριση είναι εξαιρετικά καλή θα έλεγα ακόμα και με τον stock launcher.

Επίσης κάτι που μου αρέσει πολύ και δεν ξέρω αν υπάρχει γενικά στο android είναι η δυνατότητα να κλείνει μόνο του το κινητό σε κάποια ώρα και να ανοιγεί σε κάποια άλλη ώρα! Πλέον δεν χρειάζεται να αφήνω ανοιχτό το κινητό μου (έστω και στο flight mode) για να χτυπήσει το ξυπνητήρι.

Φωτογραφία θα σας στείλω μόλις βρω λίγο χρόνο.

 

Εντάξει, περιμένουμε τη φωτογραφία!

Αλήθεια play store έχει; Αν όχι μπορείς να το περάσεις μέσω google gapps;

Σε ευχαριστώ.

Edited by saroy1982

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά καλησπέρα:

1. Το playstore υπάρχει κανονικά και κατεβάζεις ό,τι θέλεις.

2. Τα ηχεία του είναι πολύ καθαρά χθες που είδα κάτι βιντεάκια.

3. Όσον αφορά την αναπαραγωγή αρχείων γενικότερα χθες που είδα κάτι επισόδεια hdtv από person of interest, ncis και mentalist (x264) η αναπαραγωγή ήταν πολύ καλή. Το πήγαινα μπροστά πίσω και δεν κόλλησε καθόλου. Από εκεί και ύστερα, δοκίμασα στον mxplayer εκτός από το s/w και τα h/w και h/w+. Στο h/w όλα καλά αλλά στο h/w+ σαν να είχε χρονοκαθυστέρηση η εικόνα με τον ήχο. Βέβαια αν βάλεις στις ρυθμίσεις τον αριθμό πυρήνων από αυτόματο στους 4 δεν κολλάει καθόλου αλλά σου τσακίζει την μπαταρία!

4. ΧΘες επίσης δοκίμασα και το gps μέσω της τελευταίας έκδοσης του igo. Έκανε περίπου 2-3 λεπτά να κλειδώσει την πρώτη φορά και πλέον κλειδώνει το πολύ σε 30 δευτερόλεπτα. Το δοκίμασα και μέσα στο σπίτι μου και λόκαρε κανονικά! Να τονίσω πως δεν έχω πειράξει το build.prop μέσω του fastergps.

5. Θα δοκιμάσω και τα αρχεία που μου έστειλε σε λινκ ο romanos αλλά πρέπει πρώτα να κατέβουνε και εδώ το χωριό δεν φημίζεται για το 3g του (είμαι με στικάκι της wind).

6. Aπλά ένα θεματάκι που πρόσεξα είναι ότι μερικές φορές κολλάει το wifi και αποσυνδέεται για λίγο. Επίσης ο δέκτης σε σχέση με το sony xperia p και το htc desire z που έχω μου φαίνεται πιο ασθενής καθώς με αλλαγή ορόφου μέσα στο σπίτι μου δείχνει μία γραμμή σήμα το wifi ενώ με τα άλλα δύο μου έδειχνε 2-3 γραμμές.

Λογικά όταν επιστρέψω θα ασχοληθώ και λιγάκι με το flashing.

ό,τι άλλο θέλετε ρωτήστε με και θα σας απαντήσω μόλις μπορέσω.

Edited by EGRANEROE
Link to comment
Share on other sites

Χεχε, νόμιζα ήσουν σπίτι σου take your time, έτσι και αλλιώς τώρα το παρήγγειλα ότι είναι να γίνει θα γίνει :P απλά θέλω να μου φύγει το άγχος... :D

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις έκανα το πρώτο μου φλασάρισμα με custom rom!

Πέρασα και TeamWin Recovery!

Μόλις γυρίσω Αλεξανδρούπολη θα φτιάξω οδηγό γιατί είναι αρκετά μπουρδουκλεμένα τα μέχρι τώρα βήματα στα ξένα φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις έκανα το πρώτο μου φλασάρισμα με custom rom!

Πέρασα και TeamWin Recovery!

Μόλις γυρίσω Αλεξανδρούπολη θα φτιάξω οδηγό γιατί είναι αρκετά μπουρδουκλεμένα τα μέχρι τώρα βήματα στα ξένα φόρουμ.

 

Άντε κάνε το καλό... :O έμενα έφτασε στην Γερμανία...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ότι υπάρχει τώρα σχετικά με την κινητάρα μας είναι είτε στα κινέζικα είτε στα ρώσσικα, αποφάσισα ως ο πρώτος κάτοχος της συσκευής να γράψω οδηγίες φλασαρίσματος του κινητού για να διευκολύνω τους φίλους συμφορουμίτες που σύντομα θα έχουν στα χέρια τους την συσκευή ή για μελλοντικούς κατόχους του κινητού αυτού. Όλες τις διαδικασίες τις έκανα ο ίδιος προσωπικά στην συσκευή μου. Απλά να ξεκαθαρίσω πως προχωράτε στην διαδικασία φλασαρίσματος με δική σας αποκλειστικά ευθύνη και δεν ευθύνομαι για οποιαδήποτε βλάβη προκαλέσετε στην συσκευή σας κατά την προσπάθεια σας αυτή.

Ο οδηγός περιλαμβάνει 3 μέρη. Σταδιακά θα παραθέτω τα μέρη αυτά και θα τα ενημερώνω όποτε αυτό κρίνεται απαραίτητο φυσικά και με δικές σας υποδείξεις.

 

ΜΕΡΟΣ Α: Εγκατάσταση USB-driver στο PC:

1. Κάνουμε εγκατάσταση το αρχείο LenovoUsbDriver 1.0.1.

2. Κάνουμε επανεκκίνηση το pc.

3. Βγάζουμε την μπαταρία από το κινητό και το συνδέουμε στο pc.

4. Για 2-3 δευτερόλεπτα βγάζει μία άγνωστη συσκευή (mt65xx preloader) στην Διαχείριση Συσκευών του Πίνακα Ελέγχου, πρέπει να είμαστε γρήγοροι και να κάνουμε αναβάθμιση του driver με αυτόν που βρίσκεται στο φάκελο updated usb driver ανάλογα με το λειτουργικό του pc μας.

5. Αποσυνδέουμε το κινητό.

6. Κάνουμε επανεκκίνηση το pc.

7. Επανασυνδέουμε το κινητό μέχρις ότου να εμφανιστεί στην Διαχείριση Συσκευών στο πεδίο θύρες (com & lpt) το κινητό μας. Μπορεί να μη γίνει με την πρώτη φορά, επανασυνδέουμε το κινητό μέχρι να μας το εμφανίσει στο πεδίο στην διαχείριση Συσκευών στο προαναφερθέν πεδίο.

 

http://dfiles.eu/files/jdhxbesrv

 

ΜΕΡΟΣ Β: Εγκατάσταση Recovery:

Να επισημανθεί πως η ρομ που έχει το κινητό έχει recovery αλλά είναι στα κινέζικα οπότε είναι ουσιαστικά άχρηστη.

1. Τρέχουμε το Flashtool_v3.1304.0.119201302061.

2. Επιλέγουμε το πεδίο Scatter-loading και ψάχνουμε να βρούμε το αρχείο MT6589_Android_scatter_emmc. Υπάρχουν 2 επιλογές : είτε το Advanced CWM είτε το TWRP Recovery. Προσωπικά χρησιμοποιώ το 2ο γιατί υποστηρίζει οθόνες αφής και δεν χρειάζεται να χρησιμοποιώ τα πλήκτρα της έντασης για να ανεβοκατεβαίνω στις διαθέσιμες επιλογές. Όπως και να έχει επιλέξτε το emmc αρχείο από τον φάκελο της επιλογής σας.

3. Τσεκάρουμε το πεδίο DA DL ALL WITH CHECK SUM (ΠΡΟΣΟΧΗ αν το ξεχάσετε θα μπρικάρει το κινητό!)

4. Επιλέγουμε το κουμπί Download.

5. Βγάζουμε την μπαταρία από το κινητό και το συνδέουμε στο pc.

6. Ξεκινάει η διαδικασία φλασαρίσματος του recovery.

7. Μόλις ολοκληρωθεί θα εμφανιστεί ένας πράσινος κύκλος.

8. Αποσυνδέουμε το κινητό.

9. Τοποθετούμε την μπαταρία.

10. Πατάμε μαζί POWER + VOLUME UP + VOLUME LOW για να μπούμε στο recovery.

 

http://dfiles.eu/files/0r18sj0rc

 

ΜΕΡΟΣ Γ: Εγκατάσταση Custom Rom:

1. Κατεβάζουμε την ρομ της επιλογής μας από εδώ: http://www.needrom.com/phone-roms/lenovo/a820/

2. Αποσυμπιέζουμε την ρομ.

3. Τρέχουμε το Flashtool_v3.1304.0.119201302061.

4. Επιλέγουμε το πεδίο Scatter-loading και ψάχνουμε να βρούμε το αρχείο MT6589_Android_scatter_emmc που βρίσκεται μέσα στον αποσυμπιεσμένο φάκελο.

5. Τσεκάρουμε το πεδίο DA DL ALL WITH CHECK SUM (ΠΡΟΣΟΧΗ αν το ξεχάσετε θα μπρικάρει το κινητό!)

6. Επιλέγουμε το κουμπί Firmware==>Upgrade.

7. Βγάζουμε την μπαταρία από το κινητό και το συνδέουμε στο pc.

8. Ξεκινάει η διαδικασία φλασαρίσματος της ρομ.

9. Μόλις ολοκληρωθεί θα εμφανιστεί ένας πράσινος κύκλος.

10. Αποσυνδέουμε το κινητό.

11. Τοποθετούμε την μπαταρία.

12. Αφήνουμε το κινητό να μπουτάρει.

Οι οδηγίες αυτές ισχύουν για την πλειοψηφία των ρομ που υπάρχουν διαθέσιμες, ωστόσο κυρίως όσον αφορά rom updates καλό είναι να διαβάζετε τις όποιες διευκρινήσεις του εκάστοτε rom cooker.

Edited by EGRANEROE
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε EGRANEROE περιμένουμε το mini review :D και αν γίνετε αυτό που σου ζήτησα που είναι λίγο εξεζητημένο:O

 

 

Βίντεο κάμερας

Υποθέτω πως αυτό είναι απο τη κάμερα του A820

 

Lenovo a820 пример записи видео

Lenovo A820 example video recording (google translate)

 

http://www.youtube.com/watch?v=AAL7gB-WtV0

 

http://www.youtube.com/watch?v=3rHiEiHv7K8

 

 

Από όσο βλέπω είναι λίγο αργό στο focus μέχρι να καταλάβει τι θέλεις να κάνεις εστίαση, αλλά άπαξ και κάνει εστίαση είναι πολύ καλό...

 

 

Αναπαραγωγή βίντεο

 

Το κινητό όπως φαίνεται και στο παρακάτω βίντεο μπορεί άνετα να αναπαράγει (χάρη στη δυνατή κάρτα γραφικών που έχει) τα παρακάτω βίντεο

 

 

TopGear

Format : AVC Format/Info : Advanced Video Codec Format profile : High@L4.1 Format settings, CABAC : Yes Format settings, ReFrames : 6 frames Muxing mode : Container profile=Unknown@4.1 Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC Duration : 1h 1mn Bit rate : 3 229 Kbps Width : 1 280 pixels Height : 720 pixels Display aspect ratio : 16:9 Frame rate : 25.000 fps Resolution : 24 bits

 

Les Misérables

Format : AVC Format/Info : Advanced Video Codec Format profile : High@L4.0  Format settings, CABAC : Yes Format settings, ReFrames : 2 frames Muxing mode : Container profile=Unknown@4.0 Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC Bit rate : 2 121 Kbps Nominal bit rate : 2 169 Kbps Width : 1 920 pixels Height : 1 040 pixels Display aspect ratio : 16:9 Frame rate mode : Variable Frame rate : 23.976 fps

 

Το TopGear έχει περίπου ίδια στοιχεία με τα HDTV που μας έχει πει ο EGRANEROE... Αναμένω πλέον για 10bit αρχεία μιας και είναι αυτό που με καίει προσωπικά αν και δεν περιμένω πολλά σε αυτό το τομέα...

Edited by Romanos
προσθήκη βίντεο από την κάμερα, αναπαραγωγή βίντεο

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια,παρελαβα κι εγω,εξαιρετικο το κινητακι,οθοναρα,αποκριση οθονης αφης αξιοσεβαστη,οπως και η καμερα.αυτο που μου εχει κανει εντυπωση ειναι η μπαταρια του, που περιμενα για μεγεθος οθονης και τετραπυρ επεξεργαστη να τελειωνει γρηγορα,αλλα μεχρι στιγμης εχει αποδειχθει επισης αξιοσεβαστη. btw, ραδιοφωνακι παιζει χωρις handsfree.
Link to comment
Share on other sites

btw, ραδιοφωνακι παιζει χωρις handsfree.

Όταν λες χωρίς handsfree εννοείς φαντάζομαι χωρίς ακουστικά.

Στο ποστ #22 ομως μου απάντησαν ότι δεν παίζει χωρίς ακουστικά.

Μου το διευκρινίζεις σε παρακαλώ?

Το ραδιοφωνάκι παίζει χωρίς να βάλεις οτιδήποτε για κεραία (handsfree, ακουστικά κτλ)?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες χωρίς handsfree εννοείς φαντάζομαι χωρίς ακουστικά.

Στο ποστ #22 ομως μου απάντησαν ότι δεν παίζει χωρίς ακουστικά.

Μου το διευκρινίζεις σε παρακαλώ?

Το ραδιοφωνάκι παίζει χωρίς να βάλεις οτιδήποτε για κεραία (handsfree, ακουστικά κτλ)?

 

αυτη τη στιγμη γραφω απο το λενοβο και ταυτοχρονα ακουω ραδιοφωνακι χωρις να εχω συνδεδεμενο απολυτως τιποτα. :D

Link to comment
Share on other sites

Γράψτε κανα review άμα προλαβαίνετε ολοκληρωμένο...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια,παρελαβα κι εγω,εξαιρετικο το κινητακι,οθοναρα,αποκριση οθονης αφης αξιοσεβαστη,οπως και η καμερα.αυτο που μου εχει κανει εντυπωση ειναι η μπαταρια του, που περιμενα για μεγεθος οθονης και τετραπυρ επεξεργαστη να τελειωνει γρηγορα,αλλα μεχρι στιγμης εχει αποδειχθει επισης αξιοσεβαστη. btw, ραδιοφωνακι παιζει χωρις handsfree.

 

Ναι τελικά έχεις δίκιο. Εγώ έκανα ένα λάθος με το ράδιο.

 

Romanos για σένα το γράφω κυρίως έτσι για δωράκι πάσχα μιας και το επιθυμείς διακαώς αλλά ουσιαστικά είναι ότι έχω παραθέσει τμηματικά μέχρι στιγμής:

1. Ποιότητα κατασκευής: Πάρα πολύ καλή με καλής ποιότητας πλαστικά. Ωστόσο μεγάλη προσοχή με το καπάκι γιατί βγαίνει δύσκολα.

2. Φωτογραφική μηχανή: Η κάμερα σε συνθήκες φωτός είναι πολύ δυνατή και αυτό το θέμα με την εστιάση το είχα σε ελάχιστο βαθμό με την μανίσια ρομ αλλά πλέον με την νέα custom που έβαλα δεν το παρατηρώ πλέον.

3. Μουσική-Κλήσεις: Ήχος καθαρός και δυνατός. Στις κλήσεις ενεργοποιείται ένα σύστημα smart audio της lenovo. Επίσης στην custom που έβαλα πλέον έχει Sony xLoud & ClearAudio+ στα ακουστικά.

4. Πολυμέσα: Όσον αφορά την αναπαραγωγή αρχείων γενικότερα χθες που είδα κάτι επεισόδεια hdtv από person of interest, ncis και mentalist (x264) η αναπαραγωγή ήταν πολύ καλή. Το πήγαινα μπροστά πίσω και δεν κόλλησε καθόλου. Από εκεί και ύστερα, δοκίμασα στον mxplayer εκτός από το s/w και τα h/w και h/w+. Στο h/w όλα καλά αλλά στο h/w+ σαν να είχε χρονοκαθυστέρηση η εικόνα με τον ήχο. Βέβαια αν βάλεις στις ρυθμίσεις τον αριθμό πυρήνων από αυτόματο στους 4 δεν κολλάει καθόλου αλλά σου τσακίζει την μπαταρία!

Romanos δοκίμασα και παίζει κανονικά και τα 2 αρχεία mkv που δοκίμασα το πρώτο [10bit][1280x720] και το άλλο στα 720p σε λινκς που είχες παραθέσει πρωτύτερα στο φόρουμ.

5. Benchmarks:

Antutu: 13046

Vellamo: 1426 (html5) - 445 (metal)

Quadrant: 3662

6. Εφαρμογές: Το playstore υπάρχει κανονικά και κατεβάζεις ό,τι θέλεις.

7. Gps: Δοκίμασα gps μέσω της τελευταίας έκδοσης του igo. Έκανε περίπου 2-3 λεπτά να κλειδώσει την πρώτη φορά και πλέον λειδώνει το πολύ σε 30 δευτερόλεπτα. Το δοκίμασα και μέσα στο σπίτι μου και λόκαρε κανονικά! Να τονίσω πως δεν έχω πειράξει το build.prop μέσω του fastergps.

8. Wifi: Πρόσεξα είναι ότι μερικές φορές κολλάει το wifi και αποσυνδέεται για λίγο. Επίσης ο δέκτης σε σχέση με το sony xperia p και το htc desire z που έχω μου φαίνεται πιο ασθενής καθώς με αλλαγή ορόφου μέσα στο σπίτι μου δείχνει μία γραμμή σήμα το wifi ενώ με τα άλλα δύο μου έδειχνε 2-3 γραμμές.

9. Ραδιόφωνο: Παίζει και χωρίς ακουστικά.

10. Mπαταρία: Εξαιρετική για μένα. Το έχω λιώσει από την μέρα που το πήρα και μου βγάζει άνετα 36+ ώρες με 3g ανοιχτό και αρκετές ώρες wifi.

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Romanos δοκίμασα και παίζει κανονικά και τα 2 αρχεία mkv που δοκίμασα το πρώτο [10bit][1280x720] και το άλλο στα 720p σε λινκς που είχες παραθέσει πρωτύτερα στο φόρουμ.

 

Θα δακρύσω παίζει να είναι από τα λίγα που παίζουν 10bit :O αντέ περιμένω να γυρίσω από την άδεια στις 17/5 να το πάρω στα χέρια μου :X

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη σε όλους!

Καλά να περάσετε!

Edited by EGRANEROE
Link to comment
Share on other sites

Επειδη με ενδιαφερει η αγορα του κινητου θα ηθελα να με βοηθησετε αν γινεται. Θελω να μ πειτε ποιες ειναι οι ουσιαστικε διαφορες απο το P770?Μεχρι τωρα αυτο π εχω προσεξει ειναι η μπαταρια κ οτι το συγκεριμενω ειναι 4πυρινο.Επισης αν ειναι καλυτερη αγορα το Newman NM890? Δλδ ποιο ειναι το καλυτερο vfm σε αυτη την κατηγορια?

ευχαριστω πολυ χριστος ανεστη και χρονια πολλα

Edited by Ma3stros
Link to comment
Share on other sites

Επειδη με ενδιαφερει η αγορα του κινητου θα ηθελα να με βοηθησετε αν γινεται. Θελω να μ πειτε ποιες ειναι οι ουσιαστικε διαφορες απο το P770?Μεχρι τωρα αυτο π εχω προσεξει ειναι η μπαταρια κ οτι το συγκεριμενω ειναι 4πυρινο.Επισης αν ειναι καλυτερη αγορα το Newman NM890? Δλδ ποιο ειναι το καλυτερο vfm σε αυτη την κατηγορια?

ευχαριστω πολυ χριστος ανεστη και χρονια πολλα

 

Το P770 εκτός από το παλαιότερο επεξεργαστή, έχει 5 Megapixel κάμερα αλλά έχει και μπροστινή, ενώ η πίσω συντροφεύετε με ένα LED Flash...

 

Το Newman έχει μεγαλύτερη οθόνη, μεγαλύτερη ανάλυση, για τις κάμερες δεν πολυκατάλαβα κάτι Interpolation λένε, δεν τα εμπιστεύομαι αυτά....

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το P770 εκτός από το παλαιότερο επεξεργαστή, έχει 5 Megapixel κάμερα αλλά έχει και μπροστινή, ενώ η πίσω συντροφεύετε με ένα LED Flash...

 

Το Newman έχει μεγαλύτερη οθόνη, μεγαλύτερη ανάλυση, για τις κάμερες δεν πολυκατάλαβα κάτι Interpolation λένε, δεν τα εμπιστεύομαι αυτά....

 

Και εγώ να συμπληρώσω ότι το p770 έχει τεράστια μπαταρία 3500mAh ενώ το δικό μας α820 έχει 2000mAh. Ουσιαστικά πρόκειται για το μοναδικό ίσως σημείο για μένα που υπερέχει το p770 απο το a820. Τώρα αν σε ενδιαφέρει τόσο πολύ η αυτονομία προτείνω να ρωτήσεις και τα παιδιά που έχουν το p770 γιατί δεν μετράει μόνο η χωρητικότητα της μπαταρίας αλλά και το πόσο ενεργοβόρα είναι η συσκευή σε καθημερινή χρήση. Για το α820 έχουμε άποψη. Για το p770 ρώτα εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=353936

Edited by EGRANEROE
Link to comment
Share on other sites

Btw για όσους αναρωτιούνται το SAR είναι 0.368W/Kg που είναι αρκετά καλό πόσο μάλλον για δίκαρτο...

 

Για το manual (κινέζικα) [σελ 70] ανατρέξτε εδώ http://ideaservice.lenovo.com.cn/Handler/Download.ashx?fileid=794

 

This product has been tested and electromagnetic radiation Specific Absorption Rate (SAR)

Value 0.368W/Kg, in line with national standard GB 21288-2007

Requirements.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πλ για τις απαντησεις σας. Ουσιαστικα δλδ το p770 υπερεχει μονο στο κομματι της μπαταριας. Αρα σε ολα τα αλλα ειναι καλυτερο το a820, ειναι φθηνοτερη και η αγορα του. Με προβληματιζει κ το newman διοτι ειναι πανω κατω στα ιδια λεφτα κ με μεγαλυτερη κ καλυτερη οθονη απλα δν ειναι το ιδιο γνωστη εταιρια οπως η lenovo.
Link to comment
Share on other sites

Μια απορια εxω. Εχει φλας;

 

Αν διάβαζες τα ποστς και έβλεπες τα specs θα ήξερες πως όχι και όντως είναι μεγάλο μείον... :mad:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια είμαι μεταξύ του ZTE V970 και του Lenovo A820 απο το merimobiles ποιο απο τα 2 λέτε?

Καλά οτι θα είμαι ευχαριστημένος σε αυτά τα χρήματα που θα δώσω (150<) είμαι σίγουρος απλά θέλω να δώσω μεχρι το ανώτερο 180ευρώ και να αξίζει τα χρήματα,

Αυτο δεν το ήξερα για το lenovo για το flash...Aλλά απο ideos x5 που έχω τώρα τουλάχιστον τη ημέρα δεν θα έχει καλύτερη ποιότητα?

Απλά έχει έστω και 0,2 ιντσες παραπάνω και είναι τετραπύρηνο σε σχέση με το zte.

Edited by dreaming
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...