Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα πάντως μου έχουν πει ότι δεν έχουν κόφτη στους server οτε/cosmote όταν υπάρχει αγορασμένο πακέτο ότι πακέτο συνδέσεις και να έχει ο καθένας cosmoκαρτα / frog

Κ. Τ. Λ

 

και όχι από την εξυπηρέτηση πελατών αλλά η τεχνική υποστήριξη που με πήραν 3 φορές για ένα πρόβλημα που έχω δηλώσει. που θα σας πω όλο το ιστορικό με την λύση του

 

 

Και που όντως παραδέχθηκαν ότι υπάρχει σοβαρό πρόβλημα. και θα έρθει συνεργείο γιατί με απομακρυσμένη διαχείριση δεν μπορεί να γίνει τίποτα...

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Τι να ακούσουν; γιατί έχετε κόφτη στο Speedtest στο συγκεκριμένο πακέτο; το πολύ πολύ να σε βάλουν σε ανοιχτή ακρόαση για να κλάσουν στα γέλια

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

ε και τι?...και γω μαζί τους

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου έχουν πει ότι δεν έχουν κόφτη στους server οτε/cosmote όταν υπάρχει αγορασμένο πακέτο ότι πακέτο συνδέσεις και να έχει ο καθένας cosmoκαρτα / frog

Κ. Τ. Λ

 

Αρκεί να είναι επίσημο πακετο, τα 4gb του frog είναι ανεπίσημο πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να είναι επίσημο πακετο, τα 4gb του frog είναι ανεπίσημο πακέτο.

Στέφανε δεν έχει σημασία . για αυτό το πακέτο ρώτησα. άπαξ και το δίνει και υπάρχουν αγορασμένα data δεν υπάρχει κόφτης μου το τόνισαν

 

Μάλιστα ο τεχνικός μου ανέφερε το πακέτο σαν Internet on the Go frog 4GB

 

και του λέω αυτό το όνομα δεν το αναφέρουν πουθενά και μου λέει ότι εσωτερικά αυτη είναι ονομασία στα pc τους

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποτε με τους σερβερ του ΟΤΕ.Εγω παντα με Hyperhosting μετραω και ειναι μια χαρα σερβερ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πολύ large σε βρίσκω Νικόλα με τα MB... Ξέρεις πόσα καταναλώνει ένα speed test σε 4G με καλό σήμα; Μια χαρά είναι και του ΟΤΕ αν έχεις αγοράσει πακέτο δεδομένων...

 

Sent from my XT1068

Link to comment
Share on other sites

Τι να ακούσουν; γιατί έχετε κόφτη στο Speedtest στο συγκεκριμένο πακέτο; το πολύ πολύ να σε βάλουν σε ανοιχτή ακρόαση για να κλάσουν στα γέλια

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

True.

Έχω την εντύπωση ότι κάτι κάνουν με το QoS σε ορισμένα σημεία. Με toggle airplane mode δίνει και πάλι 150+.

 

Είναι πολύ σύνηθες να κάνουν QoS σε συγκεκριμένες ροές δεδομένων. Και η Wind το speedtest.net το έχει χώσει σε χαμηλή προτεραιότητα αλλά και υψηλό packet loss. Λογικό είναι.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απορία: Τι τα θέλετε τα speedtests συνέχεια; Να δείτε τι; Σκοπός είναι απλά να απολαμβάνετε την υπηρεσία. Το αν θα σας δώσει 150 ή 50 ή το αν κάνει CA και με πόσους carriers τι σημασία έχει αν δεν είστε αναλυτές που πληρώνεστε για να μετρήσετε το δίκτυο και να βελτιώσετε την απόδοσή του; Πλην ειδικών εφαρμογών(που αμφιβάλλω πόσοι τις χρησιμοποιούν)
Link to comment
Share on other sites

εεεεεεεεεε.... απόλαυση σημαίνει μια λογική ταχύτητα,όχι και 11mbps με σηματακι 4g+,αυτή είναι η ένσταση μου

πράσινη αρχόντισσα είναι ότι θέλει κάνει....αλλα τ'ακουσαν πρωί πρωί και το αρνήθηκαν όπως ο λέει κι ο φίλος πιο πάνω,για την ιστορία εδώ στο κατσικοχωρι έχει και B3 και B20

και ο λόγος που δοκιμάζω είναι ότι πάω για κατάργηση του σταθερού πλέον

προσωπικά με <30GB τον μήνα είμαι κομπλέ

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φίλε είναι απιστευτο, στην Αρκαδια εμένα στο κατσίκοχωρι μου ενεργοποιηθηκε πριν 4μηνες (Ιανουάριος '17) 4g b20+b3 με ταχύτητες ~100 σε εσωτερικό χώρο και ~20mbps up. Βέβαια ο σταθμός είναι μέσα στο χωριό...

Η πλάκα είναι ότι το χωριό ούτε καν adsl δεν έχει ακόμα εν 2017 έτος, ούτε στο rural πρόγραμμα είναι.

Edited by stefanos1999
off topic
Link to comment
Share on other sites

εεεεεεεεεε.... απόλαυση σημαίνει μια λογική ταχύτητα,όχι και 11mbps με σηματακι 4g+,αυτή είναι η ένσταση μου

πράσινη αρχόντισσα είναι ότι θέλει κάνει....αλλα τ'ακουσαν πρωί πρωί και το αρνήθηκαν όπως ο λέει κι ο φίλος πιο πάνω,για την ιστορία εδώ στο κατσικοχωρι έχει και B3 και B20

και ο λόγος που δοκιμάζω είναι ότι πάω για κατάργηση του σταθερού πλέον

προσωπικά με <30GB τον μήνα είμαι κομπλέ

 

Μα σε τι θα σε επηρεάσει αν με σηματάκι 4G+ δεις 11 ή 30 mbps; Εκτός, επαναλαμβάνω, αν θες π.χ. να κατεβάζεις μεγάλο όγκο δεδομένων σε πολύ σύντομο χρόνο. Που κι αυτό πάλι περιοριστικό είναι, αν μου λες ότι ξοδεύεις κάτω από 30 GB μηνιαίως. Για τις υπόλοιπες χρήσεις, το ίδιο είναι σε γενικές γραμμές. Κρατήστε τα mb's σας:)

Link to comment
Share on other sites

αφού το χει η πράσινη ...να βάλει κόφτη πιο ψηλά,να κατεβάσω και γω ένα flac τη βδομάδα τσακ μπαμ?

για σερφαρισμα, messenger,κτλ δεν λεω ότι έχεις πρόβλημα

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

αφού το χει η πράσινη ...να βάλει κόφτη πιο ψηλά,να κατεβάσω και γω ένα flac τη βδομάδα τσακ μπαμ?

για σερφαρισμα, messenger,κτλ δεν λεω ότι έχεις πρόβλημα

Μα, κατά τα φαινόμενα, ο κόφτης επεμβαίνει μόνο στα speed test με Cosmote. Σε τεστ με άλλο server ή σε οποιαδήποτε φυσιολογική χρήση της σύνδεσης δεν πρέπει να έχεις περιορισμό.

 

Sent from my XT1068

Link to comment
Share on other sites

αφού το χει η πράσινη ...να βάλει κόφτη πιο ψηλά,να κατεβάσω και γω ένα flac τη βδομάδα τσακ μπαμ?

για σερφαρισμα, messenger,κτλ δεν λεω ότι έχεις πρόβλημα

 

Ο κόφτης στα μη επίσημα πακέτα είναι μόνο με σέρβερς του ΟΤΕ, σε όλους τους υπόλοιπους σερβερ δεν υπαρχει κάποιος περιορισμος.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

ωραία,ας περάσουμε στην πράξη λοιπόν

θυμάμαι παλαιότερα αν θέλαμε να τεσταρουμε την γραμμή μας,κατεβαζαμε ένα αρχείο iso Linux από ftp του ΟΤΕ,από όπου υποτίθεται ότι είχαμε την μέγιστη ταχύτητα κατεβάσματος της adsl....αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο για data,όποιος ξέρει ας πει να δοκιμάσω

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κατεβάζεις το ίδιο;

Βάλε αναζήτηση linux/ubuntu iso download, και κατέβασέ το μέσω της σύνδεσής σου.

Link to comment
Share on other sites

έτοιμο

θα δοκιμάσω το ίδιο με αγοραστό μόλις τελειώσουν τα 2+2

973486876c9fa3cf9a1a21c7cd571846.jpg

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και τα 2. Είσαι rooted πλέον και θα δεις να μας πεις!

 

256QAM modulatιon και στο b20 τελικα.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, μπορείς να δεις τότε το πεδίο MBR τι τιμή έχει σε εσένα;

Όταν μπορείς ανεβάζεις και σε CA.

Σε CA b3+b7 με 256Qam both. Το speedtest έβγαλε ~290mbps

http://i.imgur.com/mMsqDRR.jpg

 

Μέσα στο συρμό μετρό Σύνταγμα απλό 4g και 1x1 b3http://i.imgur.com/ai7CiAL.jpg

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Βιπε Δράμας κοφτιασε το χρεπι

189fe0813f79cd2db5bd47349211b687.jpg

 

Στάλθηκε από το Mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

η κεραια ειναι διπλα για αυτο :p

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

πότε θα γίνει διαθέσιμο το volte στα καρτοκινητά, έχουμε κάποια ενημέρωση? περιμενω πως κ πως
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...