Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 ώρες πριν, georgeavl3 said:

Αυτό είναι στο κατάστημα του Γογγακη απ'εξω
https://maps.app.goo.gl/DxCUPatrvpvbPh6f9
6507e0e802255a7f7d172c5f80202466.jpg
https://www.speedtest.net/my-result/a/9191067932
Γενικά γύρω γύρω στην περιοχή δεν έχει καλή κάλυψη, αυτό παρατήρησα. Πήρα το δρόμο που βγαίνει στην Εθνική Παλαιοκαστρίτσας στο Σολάρι και δεν είχα καλό σήμα. Μόλις πάτησα στην εθνική, έπιασε από το κατάστημα του Γερμανού (104720).
Poco X3 Pro via Tapatalk






 

Πάρε το κινητό του αδερφού σου και μέτρα μας να δούμε λίγο 5g. Άλλαξε το όταν κοιμάται 😂 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1483

  • georgemv

    732

  • cmvr

    1008

  • georgebad

    1099

7 ώρες πριν, Gv2008 said:

Τέτοιο χάλι με αναβαθμισμένη κεραια;

4.8km. Πολλά μπορούν να συμβούν.

Πολυ μεγάλη κυψέλη και με πολύ κόσμο.

56 minutes ago, cmvr said:

Πάρε το κινητό του αδερφού σου και μέτρα μας να δούμε λίγο 5g. Άλλαξε το όταν κοιμάται 😂 

Μπορεί με άλλο combo να ήταν καλύτερα. Πλέον θες 5CC 😂

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν δείτε και το σήμα από τις άλλες μπάντες...

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, mixtri said:

4.8km. Πολλά μπορούν να συμβούν.

Πολυ μεγάλη κυψέλη και με πολύ κόσμο.

Μπορεί με άλλο combo να ήταν καλύτερα. Πλέον θες 5CC 😂

Έχω πιάσει με ίδιο συνδιασμό από bands στα 5,5 km με 4G+ 35 mbps

Link to comment
Share on other sites

Στην Κέρκυρα βρήκα 4 micro εκτός τελικά
4558, 4524, 4537, 4590 και όλα χρησιμοποιούνταν για να καλύψουν σημεία ενδιαφέροντος (κυρίως το Λιστόν)

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, Gv2008 said:

Έχω πιάσει με ίδιο συνδιασμό από bands στα 5,5 km με 4G+ 35 mbps

Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Έχω συνδεθεί σε 4CA στα 30κμ με ταχύτητες 350mbps. Απλά ήμουν μόνος μου.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Just now, mixtri said:

Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Έχω συνδεθεί σε 4CA στα 30κμ με ταχύτητες 350mbps. Απλά ήμουν μόνος μου.

Για αυτό την αγαπάμε την COSMOTE. Οι άλλοι με τα Huawei δεν θα το καταφέρουν ποτέ. Μήπως ξέρεις πότε θα ξεκινήσει το 5G SA?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Gv2008 said:

Για αυτό την αγαπάμε την COSMOTE. Οι άλλοι με τα Huawei δεν θα το καταφέρουν ποτέ. Μήπως ξέρεις πότε θα ξεκινήσει το 5G SA?

Δε γνωρίζω. Όταν ξεκινήσει θα υποστηρίζεται σε συγκεκριμένες συσκευές…

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Gv2008 said:

Για αυτό την αγαπάμε την COSMOTE. Οι άλλοι με τα Huawei δεν θα το καταφέρουν ποτέ. Μήπως ξέρεις πότε θα ξεκινήσει το 5G SA?

Δεν το υποστηρίζει η Huawei?

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να λέω ο,τι θέλω; Όχι δεν το υποστηρίζει. Και εσύ μπορείς επίσης να λες ο,τι θες χωρίς να γνωρίζεις εκ των πραγμάτων.
Και απ' ο,τι φαίνεται το κάνεις κατά κόρον.
Poco X3 Pro via Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, TakeOverNet said:

Δεν το υποστηρίζει η Huawei?

Το υποστηρίζει. Άλλο λέγαμε ότι δεν θα καταφέρουν. Το SA φυσικά το υποστηρίζει η Huawei

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, TakeOverNet said:

Δεν το υποστηρίζει η Huawei?

Η Huawei έχει αρκετά features που δουλεύουν και δε δουλεύουν. Δε μπορώ να πω σε περισσότερες λεπτομέρειες.

Δυστυχώς, ο κόσμος έχει σπάσει σε Ανατολή και Δύση για ακόμη μια φορά. Εμείς ζούμε στη Δύση και έχουμε chipsets τα οποία παράγονται στη Δύση. Αν μάλιστα έχουμε εξελίξεις με την Ταϊβάν, η Qualcomm θα γίνει πλέον μονοπώλειο στη Δύση και θα κόψει κάθε συμβατότητα με ανατολικής προέλευσης εξοπλισμό.

Αυτά καλά θα είναι να λέγονται και οι πάροχοι να ενημερώνονται. Πολλοί στο χώρο μιλάνε για σπάσιμο της 3gpp. Καταλαβαίνεις τι σημαίνει αυτό, πιστεύω.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω ένα σχόλιο το οποίο μπορεί να φαίνεται πολιτικό,στην πραγματικότητα όμως κάθε πράξη που κάνουμε είναι πολιτική. Ακόμη και που γράφουμε εδώ μέσα.

Ο κόσμος δεν μπορεί πλέον να είναι μονοπολικός, καταλαβαίνεις τι εννοώ... τελειώνει αυτό, το να έχουμε μόνο έναν πόλο.

Νομοτελειακά και πολύ σωστά, θα γίνει πάλι πολυπολικός.

Τώρα βέβαια θα μου πεις Μιχάλη μου τι σχέση έχουν αυτά με τα chipsets και τα λοιπά...και όμως έχουν.

Kαταλαβαίνω τι εννοείς γράφοντας τα, γιατί πρέπει να επικεντρωθούμε σε αυτά που ισχύουν τώρα.

Το ερώτημα το δικό μου είναι:

Η qualcomm τα εργοστάσιά της τα έχει  στη Δύση, στην Ανατολή ή και στους δύο κόσμους;

Ρωτάω γιατί δεν γνωρίζω πραγματικά και βαριέμαι να ψάξω τη δεδομένη στιγμή.

Ένα άλλο πολύ σημαντικό ερώτημα είναι τι θα γίνει με τη mediatek που ανήκει στην Ανατολή.

Θα την ξεχάσουμε; γίνεται αυτό το πράγμα;

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, p_k said:

Θα κάνω ένα σχόλιο το οποίο μπορεί να φαίνεται πολιτικό,στην πραγματικότητα όμως κάθε πράξη που κάνουμε είναι πολιτική. Ακόμη και που γράφουμε εδώ μέσα.

Ο κόσμος δεν μπορεί πλέον να είναι μονοπολικός, καταλαβαίνεις τι εννοώ... τελειώνει αυτό, το να έχουμε μόνο έναν πόλο.

Νομοτελειακά και πολύ σωστά, θα γίνει πάλι πολυπολικός.

Τώρα βέβαια θα μου πεις Μιχάλη μου τι σχέση έχουν αυτά με τα chipsets και τα λοιπά...και όμως έχουν.

Kαταλαβαίνω τι εννοείς γράφοντας τα, γιατί πρέπει να επικεντρωθούμε σε αυτά που ισχύουν τώρα.

Το ερώτημα το δικό μου είναι:

Η qualcomm τα εργοστάσιά της τα έχει  στη Δύση, στην Ανατολή ή και στους δύο κόσμους;

Ρωτάω γιατί δεν γνωρίζω πραγματικά και βαριέμαι να ψάξω τη δεδομένη στιγμή.

Ένα άλλο πολύ σημαντικό ερώτημα είναι τι θα γίνει με τη mediatek που ανήκει στην Ανατολή.

Θα την ξεχάσουμε; γίνεται αυτό το πράγμα;

Σε κανέναν δεν αρέσει αυτό που γίνεται αυτή τη στιγμή καθώς οι τηλεπικοινωνίες προχώρησαν από τότε που έπεσε το τοίχος μεταξύ Ανατολής και Δύσης, το οποίο ξαναχτίζεται…

Αν η ΜΤΚ περάσει στα χέρια των Κινέζων τότε θα έχει την ίδια μοίρα με τα Kirin στη Δύση. Ήδη η Honor βάζει μόνο Qualcomm για να έχει πρόσβαση στη Δύση και στο Android.

Από εκεί και πέρα μιλάμε για σοβαρό θεσμικό πρόβλημα στη Δύση γιατί δεν υπάρχει καμία ανοιχτή πλέον εταιρεία SoC πλην της Qualcomm, η οποία αποφασίζει πλέον ρητά ότι δεν περνάει testing με Huawei και ΖΤΕ. Μιλάμε για αδιανόητες καταστάσεις. Μια πρόχειρη εκτίμηση είναι ότι το 6g δε θα είναι κοινό. Ήδη έχουν ξεκινήσει διαδικασίες από Δύση για σπάσιμο 3gpp.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mixtri said:

Σε κανέναν δεν αρέσει αυτό που γίνεται αυτή τη στιγμή καθώς οι τηλεπικοινωνίες προχώρησαν από τότε που έπεσε το τοίχος μεταξύ Ανατολής και Δύσης, το οποίο ξαναχτίζεται…

Αν η ΜΤΚ περάσει στα χέρια των Κινέζων τότε θα έχει την ίδια μοίρα με τα Kirin στη Δύση. Ήδη η Honor βάζει μόνο Qualcomm για να έχει πρόσβαση στη Δύση και στο Android.

Από εκεί και πέρα μιλάμε για σοβαρό θεσμικό πρόβλημα στη Δύση γιατί δεν υπάρχει καμία ανοιχτή πλέον εταιρεία SoC πλην της Qualcomm, η οποία αποφασίζει πλέον ρητά ότι δεν περνάει testing με Huawei και ΖΤΕ. Μιλάμε για αδιανόητες καταστάσεις. Μια πρόχειρη εκτίμηση είναι ότι το 6g δε θα είναι κοινό. Ήδη έχουν ξεκινήσει διαδικασίες από Δύση για σπάσιμο 3gpp.

Μάλιστα αυτά είναι άσχημα πράγματα και θα αποτελέσουν τροχοπέδη στην ανάπτυξη της τεχνολογίας από ότι καταλαβαίνω... για μία ακόμη φορά οι πολιτικοί τα έχουν κάνει...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, p_k said:

Μάλιστα αυτά είναι άσχημα πράγματα και θα αποτελέσουν τροχοπέδη στην ανάπτυξη της τεχνολογίας από ότι καταλαβαίνω... για μία ακόμη φορά οι πολιτικοί τα έχουν κάνει...

Δεν ευθύνεται μια πλευρά μόνο. Και οι δυο πάνε αντίθετα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Από το κοτέτσι  των Σερρών την 3094 . 
https://www.speedtest.net/my-result/i/5564660389

Αισθητη η διαφορά στην απόδοση χωρίς κανενα θέμα όμως με βιντεοκληση 2:30 ώρες + εε εσωτερικο χώρο 

ΥΓ δεν είναι 5G 

Edited by georgebad
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, georgebad said:

Από το κοτέτσι  των Σερρών την 3094 . 
https://www.speedtest.net/my-result/i/5564660389

Αισθητη η διαφορά στην απόδοση χωρίς κανενα θέμα όμως με βιντεοκληση 2:30 ώρες + εε εσωτερικο χώρο 

ΥΓ δεν είναι 5G 

Θα μπει και 5G σύντομα 

Link to comment
Share on other sites

Κέρκυρα πλατεία Σαροκο, έξω από τον Μασούτη beae21a1a4b4b1bf0a21db0183c0465b.jpg432051339c1208b00e4dc69a111eaeda.jpg

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, georgebad said:

Από το κοτέτσι  των Σερρών την 3094 . 
https://www.speedtest.net/my-result/i/5564660389

Αισθητη η διαφορά στην απόδοση χωρίς κανενα θέμα όμως με βιντεοκληση 2:30 ώρες + εε εσωτερικο χώρο 

ΥΓ δεν είναι 5G 

Στείλε φώτο να τη φτιάξω meme και αυτή 😂😂😂😂

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Τα ζηλεύω αυτά τα micro, δεν ξέρω γιατί δεν γεμίζουν και τη Θεσσαλονίκη σε στενά που είναι νεκρή.

Στάλθηκε από το M2101K9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα. Κέρκυρα Μουράγια δίπλα από το μαγαζί Άντρανίκb80ac5ec980d1b34e4016f4e5292ba8d.jpg814f4efb235d4b72cf5aa8cf6c601341.jpg

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, georgeavl3 said:

Τώρα. Κέρκυρα Μουράγια δίπλα από το μαγαζί Άντρανίκb80ac5ec980d1b34e4016f4e5292ba8d.jpg814f4efb235d4b72cf5aa8cf6c601341.jpg

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

Φορτωμένη είναι, έχει κόσμο; Γιατί αν αποδίδει έτσι και βλέπω πως είναι αναβαθμισμένη είναι κρίμα.
Ίσως και να έχει επηρεάσει ελάχιστα από το ότι το έχεις σε εξοικονόμηση ενέργειας αν δεν κάνω λάθος  (κίτρινο εικονίδιο μπαταρίας). 

Link to comment
Share on other sites

Δεν επηρεάζει. Το κινητό μου το έχω δοκιμάσει σε όλες τις καταστάσεις και πάντα είναι το ίδιο. Βλεπεις επίσης ότι εκεί που ήμουν δεν είχα καλό σήμα. Επίσης σήμερα στην Κέρκυρα είναι πήχτρα. Έχουμε θέμα και με τις κλήσεις. Επιστράτευσα το νούμερο της VF που έχω φαντάσου.

Poco X3 Pro via Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...