Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσέξτε.Γνωστό σημείο Πειραιά.Για κλάσματα δευτερολέπτου έφτασε 1.2 γιγα

s10+ 4g+

 

Με 4g plus κι όλας τό 1 .2.. μωρέ μπράβο

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1480

  • georgemv

    732

  • cmvr

    1008

  • georgebad

    1099

https://www.speedtest.net/my-result/i/4476758654 Θεσσαλονίκη στην οδό Δελφών στο ύψος του Σκλαβενίτη

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πλατεία 1866 στα Χανιά, πάνω από το κατάστημα της Wind με 2CA. Δεν είχα ξαναμετρήσει με Cosmote στην περιοχή. Πολύ καλύτερα πάντως από Δικαστήρια, παλιό λιμάνι και Αστυνομικό μέγαρο.

https://www.speedtest.net/my-result/a/7167824393

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Χανιά Γογονή και Λεωφ Σούδας στον Κουμπέ.Τραγική

 

 

c622cb112d62cfabf35c68c0c2479ffa.jpg

61634f6015f13b45b07b6d0aa5c4e1eb.jpg

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Για ποιο λόγο;

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο;

 

 

Στις κλήσεις γυρνάει πάντα 3G και edge πολλές φορές.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Στις κλήσεις γυρνάει πάντα 3G και edge πολλές φορές.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Αν είναι οριακό το σήμα, λογικό. Το κακό είναι ότι γίνεται κάκιστη η ποιότητα του ήχου.

Link to comment
Share on other sites

Χανιά Γογονή και Λεωφ Σούδας στον Κουμπέ.Τραγική

 

 

c622cb112d62cfabf35c68c0c2479ffa.jpg

61634f6015f13b45b07b6d0aa5c4e1eb.jpg

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

4G μόλις μία γραμμούλα....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

4G μόλις μία γραμμούλα....

 

 

Ναι γενικά στην πόλη και γύρω περιοχές αυτό είναι το σήμα με εξαίρεση μονο το κέντρο & την πλατεία δικαστηρίων οπου σε εξωτερικούς χώρους βλέπεις φουλ σήμα.Αν πατήσεις κλήση εμφανίζεται 2 γραμμες 3G η φουλ edge.

Σε εσωτερικούς χώρους δεν νομίζω οτι υπάρχει σημειο με φουλ σήμα πουθενά

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονή του 5G στον Αποκόρωνα με 3CA. Μέτρηση σε εσωτερικό χώρο.

https://www.speedtest.net/my-result/a/7181668083

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Ηράκλειο Κρήτης εχει τρομερή βελτίωση στις ταχύτητες του 4g+ τουλάχιστον κέντρο και σε κάποιες περιοχές περιμετρικά. Εκεί που είχα 40 στο σπίτι μου βλέπω 170 πλέον. Μέσω όρο 120 θα έλεγα πλέον. Κανkrbzsw436
http://www.myphone.gr/gallery/data/513/5TIM_New_3D_Logo_02.bmp
Link to comment
Share on other sites

Ηράκλειο Κρήτης εχει τρομερή βελτίωση στις ταχύτητες του 4g+ τουλάχιστον κέντρο και σε κάποιες περιοχές περιμετρικά. Εκεί που είχα 40 στο σπίτι μου βλέπω 170 πλέον. Μέσω όρο 120 θα έλεγα πλέον. Κανkrbzsw436

 

Αναβάθμισαν τον σταθμό σε 5G , καλός τα δεχτήκατε !!

Link to comment
Share on other sites

Ηράκλειο Κρήτης εχει τρομερή βελτίωση στις ταχύτητες του 4g+ τουλάχιστον κέντρο και σε κάποιες περιοχές περιμετρικά. Εκεί που είχα 40 στο σπίτι μου βλέπω 170 πλέον. Μέσω όρο 120 θα έλεγα πλέον. Κανkrbzsw436

 

Το σήμα σου ποσό βελτιώθηκε; Έστω σε μπάρες :lol: Η ξαδέλφη μου Αθήνα από 2 μπάρες πήγε στις 5 μπάρες. Από 20mbps φτανει 190mbps...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ας κοιτάξουν να βάλουν και κάνα σταθμό βάσης σε προβληματικές περιοχές όπως πχ τα Χανιά.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Το σήμα σου ποσό βελτιώθηκε; Έστω σε μπάρες :lol: Η ξαδέλφη μου Αθήνα από 2 μπάρες πήγε στις 5 μπάρες. Από 20mbps φτανει 190mbps...

Αντε να έρθει και εδώ ο νέος εξοπλισμός γιατί πέρα απο το κέντρο υπάρχουν και περιοχές μέσα στην πόλη που παίζουν με 10-20mpbs..

Link to comment
Share on other sites

Αντε να έρθει και εδώ ο νέος εξοπλισμός γιατί πέρα απο το κέντρο υπάρχουν και περιοχές μέσα στην πόλη που παίζουν με 10-20mpbs..

 

Στο Βόλο όπου έχει νέο εξοπλισμό είναι 4χ οι ταχύτητες (με καλή συσκευή).

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βοηθάει και η B1 σε αυτό που μπαίνει όπου αναβαθμίζουν.

Με +20 mhz το 4G ξεμπουκώνει όπου υπήρχε θέμα μπουκώματος

Link to comment
Share on other sites

Βοηθάει και η B1 σε αυτό που μπαίνει όπου αναβαθμίζουν.

Με +20 mhz το 4G ξεμπουκώνει όπου υπήρχε θέμα μπουκώματος

 

+MIMO, +πολύ καλύτερα radios από τα ψωφιμια τα flexi, καλύτερες κεραίες....

Μιλάμε για συνολική αναβάθμιση.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το σήμα σου ποσό βελτιώθηκε; Έστω σε μπάρες :lol: Η ξαδέλφη μου Αθήνα από 2 μπάρες πήγε στις 5 μπάρες. Από 20mbps φτανει 190mbps...

 

κοίτα στο σπίτι μου το σήμα είναι ακριβώς το ιδιο( είναι 2/4 και 1/4 εντος ανάλογα το σημειο και στο μπαλκόνι είναι 3/4) τώρα στις υπόλοιπες περιοχές που κινηθηκα δεν μπορώ να είμαι σίγουρος αλλά πάντως 4g+ σε όλες δεν είχε. Είχε σε κάποιες 4g οποτε αυτό είναι σίγουρα που παρατήρησα. Αλλά στις ταχύτητες η διαφορά είναι μεγάλη. Βέβαια περίμενα καλύτερα πράγματα έστω ένα 200 μέσο όρο ή 300αρι αλλα είδομεν είναι αρχή ακόμα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/513/5TIM_New_3D_Logo_02.bmp
Link to comment
Share on other sites

κοίτα στο σπίτι μου το σήμα είναι ακριβώς το ιδιο( είναι 2/4 και 1/4 εντος ανάλογα το σημειο και στο μπαλκόνι είναι 3/4) τώρα στις υπόλοιπες περιοχές που κινηθηκα δεν μπορώ να είμαι σίγουρος αλλά πάντως 4g+ σε όλες δεν είχε. Είχε σε κάποιες 4g οποτε αυτό είναι σίγουρα που παρατήρησα. Αλλά στις ταχύτητες η διαφορά είναι μεγάλη. Βέβαια περίμενα καλύτερα πράγματα έστω ένα 200 μέσο όρο ή 300αρι αλλα είδομεν είναι αρχή ακόμα.

 

Δεν έχουν αλλάξει όλοι οι σταθμοί. Ή δεν έχει ενεργοποιηθεί όλο το cluster:cry:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Στη λεωφόρο Γαλατσίου, κοντά στη Γενική ταχυδρομική.

 

Η κεραία αναβαθμίστηκε σχετικά πρόσφατα σε 5G.

 

 

(Όμως το Cellmapper έχει σταματήσει στη συσκευή μου να φτιάχνει τις καινούργιες κεραίες που βλέπω... :( Οπότε θα συνεχίσει να την γράφει 5507, μέχρι να την δει άλλος.)

 

2021-03-29-12-51-48-241.png

 

2021-03-29-12-52-03-197.png

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

 

Το παρακάτω το έστειλα και στο topic για το Samsung Tab S6, αλλά είπα να το στείλω κι εδώ, μήπως παίζει κάτι περίεργο με Cosmote:

 

Μετά την ολοκλήρωση της τελευταίας ενημέρωσης που προηγήθηκε της αναβάθμισης του Samsung S6 LTE που έχω σε Android 11 (και οι 2 ενημερώσεις με ΟΤΑ), ξεκίνησε να μη λειτουργεί το carrier aggregation ώστε να μπορει να συνδέεται σε δίκτυο 4G+ (πριν τη συγκεκριμένη ενημέρωση λειτουργούσε κανονικά σε 4G+). Συνδέεται το πολύ σε 4G. Για την ακρίβεια, συνδεόταν σε LTA-A 800 + 1800 MHz (όπως συνεχίζουν να συνδέονται ένα S10+ κι ένα Α71 που επίσης υπάρχουν στο σπίτι), ενώ τώρα εναλλάσσεται μεταξύ 800 και 1800.

 

Καμιά ιδέα; (Προσπαθώ να αποφύγω το factory reset)

 

Ευχαριστώ!

Edited by Balou2013
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

 

Το παρακάτω το έστειλα και στο topic για το Samsung Tab S6, αλλά είπα να το στείλω κι εδώ, μήπως παίζει κάτι περίεργο με Cosmote:

 

Μετά την ολοκλήρωση της τελευταίας ενημέρωσης που προηγήθηκε της αναβάθμισης του Samsung S6 LTE που έχω σε Android 11 (και οι 2 ενημερώσεις με ΟΤΑ), ξεκίνησε να μη λειτουργεί το carrier aggregation ώστε να μπορει να συνδέεται σε δίκτυο 4G+ (πριν τη συγκεκριμένη ενημέρωση λειτουργούσε κανονικά σε 4G+). Συνδέεται το πολύ σε 4G. Για την ακρίβεια, συνδεόταν σε LTA-A 800 + 1800 MHz (όπως συνεχίζουν να συνδέονται ένα S10+ κι ένα Α71 που επίσης υπάρχουν στο σπίτι), ενώ τώρα εναλλάσσεται μεταξύ 800 και 1800.

 

Καμιά ιδέα; (Προσπαθώ να αποφύγω το hard reset)

 

Ευχαριστώ!

Samsung S6 Android 11? :wacko:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...